Telegram Web
Упродовж останнього тижня офіційні джерела повідомили про загибель на війні проти російських окупантів ще 22-х військових, чиї життя були пов’язані з Полтавською областю.

Це Андрій Альбіт, Григорій Кісіль, Богдан Гориняк, Анатолій Ануфрієв, Василь Михасько, Денис Мірошников, Євгеній Панасенко, Владислав Ребрик, Микола Хоменко, Юрій Чеча, Вячеслав Дикий, Ігор Ігнатенко, Вячеслав Овчаренко, Роман Крутько, Вячеслав Кулініч, Володимир Хропко, Олександр Коваленко, Олексій Клименко, Ігор Шеффер, Роман Чигрин, Ярослав Хохуля, Юрій Богомоленко.

Вічна пам’ять захисникам України 🇺🇦
😢69🫡71👍1😁1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Підприємець Віктор Демидов, власник ТОВ «Український мак», отримав 5 років ув’язнення за незаконне вирощування снодійного маку на полі площею майже 300 га в Кременчуцькому районі Полтавської області.

Суд визнав його винним за трьома статтями Кримінального кодексу України: незаконний посів і вирощування маку, порушення арешту майна та виробництво й зберігання наркотичних засобів.

У 2021 році Демидов без необхідних ліцензій та дозволів засіяв макові поля поблизу села Ялинці, уклавши договори з приватними підприємствами на обробку та охорону урожаю. У липні правоохоронці виявили понад 236 мільйонів рослин маку, а в серпні суд наклав арешт на посіви. Незважаючи на заборону, підприємець дав вказівку зібрати урожай, що й було виконано до 10 серпня. Під час обшуку складів вилучили макове насіння, залишки макової соломки та наркотичну речовину, що стало ключовим доказом у справі.

Демидов не визнав провини, стверджуючи, що переслідування ініціювали правоохоронці через його відмову укладати угоду з поліцією охорони. Він також наполягав, що вилучене насіння вирощене в інших регіонах України та призначене для харчової промисловості. Однак суд встановив, що підприємство мало право на діяльність лише в Черкаській області й діяло без належних дозволів на Полтавщині.

Суд призначив Демидову 5 років позбавлення волі з забороною обіймати керівні посади протягом 2 років. Крім того, його зобов’язали сплатити 50 тисяч гривень судових витрат, конфіскували вилучене насіння та постановили знищити макову соломку.

До набрання вироком законної сили обвинуваченого взяли під варту, а до 25 березня він може подати апеляцію.

На відео макові поля з висоти пташиного польоту. Ну хіба не краса ?
😁14🤡1
За 2024 рік українці задонатили на підтримку армії більше, ніж за два попередні роки

"Весь минулий рік, навіть під час сумнівів та суперечок, ваші донати продовжують зростати та триматися на космічному рівні. Це означає, що ніхто не забуває, всі працювали і працюють заради сільної мети. Сподіваюся, вас це надихне так само, як і мене"

повідомив співзасновник "Монобанку" Олег Гороховський.

Дані пораховані по всім груповим Банкам, зборам фізосіб, благодійних фондів і громадських організацій плюс кешбек, який клієнти залишають на благодійність
23👍5💩1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Горить гуртожиток Політехніки. Адміністрація каже, що мешканців там немає і приміщення було виведене з експлуатації кілька років тому
😢19
У Полтаві та Горішніх Плавнях піймали трьох проросійських агітаторів

У Горішніх плавнях 26-річний айтівець створив ботоферму на 10 000 акаунтів, які росіяни використовували для розповсюдження російського контенту нібито від громадян України.

У Полтаві 70-річний колишній функціонер «партії регіонів» писав статті для російських видань, а 64-річний чоловік, який вже отримував вирок за поширення російської пропаганди, продовжив це робити під час іспитового строку
13🤬5🤡4👍1🙈1
Макухівське сміттєзвалище поблизу Полтави залишається одним із найгостріших екологічних викликів регіону. У 2024 році на його території сталося щонайменше 16 пожеж, спричинених самозайманням біогазів, що утворюються внаслідок розкладання органічних відходів. За оцінками експертів, екологічний збиток від цих загорянь сягнув 10 мільйонів гривень.

Проблеми звалища виходять далеко за межі самозаймання. Його діяльність тривалий час супроводжується корупційними схемами та порушеннями екологічних норм. У 2022 році правоохоронці розпочали розслідування щодо підприємств, що працюють без екологічних експертиз, серед яких і КАТП-1628 – організація, відповідальна за вивезення та захоронення сміття в Полтаві.

Слідство встановило, що посадовці КАТП-1628 змовилися з підрядниками, які мали утилізувати небезпечні та медичні відходи, проте замість цього просто викидали їх на Макухівське звалище, фальсифікуючи документацію.

Влада неодноразово заявляла про необхідність упорядкування території та створення офіційного полігону, проте практичні заходи буксують. У 2023 році міське управління ЖКГ оголосило тендер на 6 мільйонів гривень для екологічних досліджень звалища, який виграла фірма «Екоземля». Проте, попри виплату майже всієї суми, результатів досліджень досі немає.

Паралельно обговорюється можливість будівництва сміттєпереробного заводу. Його концепція була презентована ще у 2022 році, проте через необхідність інвестицій у розмірі понад 100 мільйонів євро реалізація проєкту наразі виглядає малоймовірною.

Незважаючи на значні екологічні загрози, точний механізм компенсації збитків від пожеж залишається невизначеним. У лютому 2025 року Октябрський районний суд Полтави дозволив проведення експертизи сміттєзвалища за участі ДСНС, екологічної інспекції та геодезистів.

Це може стати першим кроком до притягнення відповідальних осіб до відповідальності та реформування підходу до поводження з відходами в регіоні.
Український підрозділ міжнародної IT-компанії EPAM Systems безкоштовно розробить новий сайт для Полтавської міської ради. Він відповідатиме міжнародним стандартам доступності, буде адаптований для людей із порушеннями зору та слуху, матиме мобільну версію, контрастні кольори, жестовий переклад у відео та розділ про безбар’єрність у Полтаві.

Чинний сайт міськради, створений у 2007 році, зазнав численних оновлень, але подальші точкові покращення стали недоцільними. Ймовірно, новий сайт буде розроблено з нуля, однак важливо, щоб архів документів і новин не зник після оновлення.

Полтавська міськрада вже мала проблеми з цифровими проєктами. Наприклад, додаток Poltava Smart City, створений у 2019 році за 2 млн грн грантових коштів, перестав працювати після припинення фінансування у 2023 році. Те саме сталося з «Порталом відкритих даних Полтави».

Для порівняння, сайт Полтавської обласної ради оновили у 2021 році за 96 тис. грн, а сайт ОВА у 2023 році безкоштовно розробила компанія NIX solutions. Обидва вебресурси виглядають сучасніше, хоча мають свої недоліки.
💩8👍6
У Полтавській громаді розпочався прийом заявок на національну освітньо-грантову програму «Траєкторія», яка надає ветеранам, військовим та їхнім родинам можливість отримати гранти від 100 тисяч гривень для розвитку підприємницької діяльності.

Програма реалізується вдруге та спрямована на підтримку українських ветеранів і членів сімей військовослужбовців у сфері бізнесу, допомагаючи їм опанувати сучасні цифрові навички.

Умови участі:
Хто може подати заявку: ветерани, члени сімей ветеранів, військовослужбовців, загиблих, полонених або зниклих безвісти.
Категорії учасників:
Початківець у бізнесі: 44 учасники отримають фінансування по 200 тисяч гривень для старту власної справи.
Досвідчений підприємець: 20 підприємців отримають по 400 тисяч гривень для розвитку своїх бізнес-ідей.
Додаткові гранти: два бізнес-проєкти з онлайн-лекторію отримають по 100 тисяч гривень на втілення своїх задумів.

Навчальна програма:

Триватиме два місяці та включатиме освітні зустрічі з основ бізнесу, фінансового менеджменту, цифровізації та маркетингу, а також індивідуальні консультації.

Термін подачі заявок:

до 23 березня 2025 року (включно).

Як подати заявку:

заповнити форму на офіційному сайті програми за посиланням

Ця ініціатива надає можливість ветеранам та їхнім родинам інтегруватися в бізнес-середовище, отримати необхідні знання та фінансову підтримку для реалізації власних підприємницьких проєктів.
👍2
У Полтаві волонтери продаватимуть тюльпани аби зібрати кошти на станцію керування БпЛА для полтавських військових. Увесь прибуток піде на придбання цифрової наземної станції, яка коштує майже 149 тисяч гривень.

Благодійна акція відбудеться біля книгарні «ЗМІСТ» 6-8 березня. Волонтери чекатимуть на полтавців за наступним графіком:

- 6 березня – з 14:00 до 19:00
- 7 березня – з 6:00 до 19:00
- 8 березня – з 9:00 до останнього букета.

Також буде доступна послуга передзамовлення квітів, аби забрати їх без черги у зручний час протягом цих трьох днів. Працюватиме і доставка – традиційно для замовлень від 25 квітів 📞 +38 (097) 763-19-45.

«Бандерівські тюльпани» продаватимуть у Полтаві вчетверте. Вперше продали близько 600 тюльпанів на майже 22 тисячі для потреб ЗСУ і тероборони Полтавщини. У 2023 році вдалося продати близько 2000 квітів на 54 тисячі
28👍8🤡2
2025/07/14 12:12:22
Back to Top
HTML Embed Code: