Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
8038 - Telegram Web
Telegram Web
⚡️⚡️⚡️Харківська єпархія оперативно відреагувала,але нажаль забула вичистити інформацію з сайту Харьківської Духовної Семінарії де отець Роман є завідувачем заочного відділення по сьогоднішній день,і я як бачимо харківський митрополит Онуфрій вітав його з ювілеєм вже коли він був у Москві.
🤣37🤯17🤮4👍2😁1
"Саме слово «хрещення» до слова «хрест» жодного відношення не має, але в слов'янській мові ці два слова, не пов'язані одне з одним, стали позначатися через спільний корінь.
Слово «хрещення» грецькою – баптизма («обмивання»), а «хрест» – ставрос, що означає «дерево»; латинською «хрещення» – baptisma, а «хрест» – crux; la croix французькою означає «хрест», le bapte'me – «хрещення».
Іоанна називають Хрестителем не через те, що він озброєний хрестом, а тому, що здійснює хрещення, обмивання. Французькою Іоанн Хреститель – Жан Баптист, тому що робить bapte'me.
Не знаючи цього, скульптор І. П. Віталі зобразив Предтечу з хрестом. І на картині А. Іванова він теж, на жаль, із хрестом у руках."

Георгий Чистяков - Над строками Нового Завета
👍45😁3🤡2
#свято
Протопресвітер Олександр Шмеман. Слово на Богоявлення

…Що для нас тепер вода? Одна з необхідних зручностей життя — доступне, механізоване, дешеве. Відкрили кран — і ось вона біжить... Але щоб зрозуміти, чому тисячоліттями саме вода була одним з головних релігійних символів, потрібно відновити в собі майже повністю втрачене відчуття космосу. Адже вода для давньої людини була не чим іншим, як символом самого життя і світу як життя... І справді: вода є умовою життя. Можна довго не їсти, але без води людина вмирає, а отже, вона є істотою, що прагне.

Без води неможлива чистота — і, відповідно, вона є символом чистоти й очищення. Життя, чистота, а також краса, сила й могутність водної стихії, що відображає у собі, немовби вбирає у себе бездонну синяву неба. Ось це відчуття або переживання води поставило її в центр релігійних уявлень людини.

Увійдіть до храму напередодні Богоявлення, коли звершується велике освячення води, прислухайтеся до слів молитов і піснеспівів, придивіться до обрядів, і ви відчуєте, що це не лише давній чин, а щось, що говорить і тепер, як тисячу років тому, про наше життя, нашу спрагу, нашу вічну й невгамовну тугу за очищенням, відродженням, оновленням...

Вода — як у перший день творіння, про який сказано в Біблії: «Земля ж була пуста і порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий носився над водами». І ось лунають слова хвали й подяки: «Великий Ти, Господи, і дивні діла Твої, і немає жодного слова, щоб достойно оспівувати чудеса Твої...». Знову початок. Знову людина стоїть перед таємницею буття, знову радісно відчуває світ, його красу й гармонію — як Божий дарунок, і знову дякує. І в цій подяці, хвалінні й радості вона стає по-справжньому людиною.

Радість свята Богоявлення — у космічному переживанні світу, у вірі, що все і завжди можна омити, очистити, оновити, відродити; що як би не була забруднена й затьмарена наша душа, в яке б болото ми її не перетворювали, все ще можливий цей очищувальний потік живої води, бо не вмерла і не може вмерти в людині спрага неба, добра, досконалості, краси — ця спрага, що єдина по-справжньому й робить її людиною. «Великий Ти, Господи, і дивні діла Твої, і немає жодного слова, щоб достойно оспівувати чудеса Твої...»

Хто сказав, що християнство похмуре, загробне, сумне, що воно відводить людину від життя і принижує її? Подивіться, яким світлом і радістю сяють обличчя людей, коли гримить тріумфальний псалом «Голос Господній над водами», коли священник окроплює освяченою водою храм, і ці сяючі бризки, немовби розлітаючись по всьому світу, роблять його знову можливістю, обіцянкою, матерією таємничого чуда преображення.

Сам Бог у вигляді людини увійшов у цю воду, з’єднав Себе не тільки з людиною, а й із усією матерією, зробив її всю світлою й світлоносною, всю спрямованою до життя й радості. Усього цього неможливо ані пережити, ані відчути без покаяння, без того, що грецькою називається метанойя, без глибокої зміни свідомості, без навернення розуму й серця, без здатності раптом усе побачити в новому світлі.

Саме таке покаяння проповідував Іоанн, і воно зробило можливим побачити й із любов’ю прийняти в образі Ісуса, що йде до Йордану, самого Бога, Який від віку полюбив людину й увесь світ зробив для неї образом Своєї любові, вічності і радості.
👍2418🤡2
Не пройшло і трьох годин як тепер вже з сайту Харьківської Духовної Семінарії https://seminary.church.ua/?s=Полікопа
видалили усі згадки про отця Романа Полікопу керівника заочного сектору ХДС.

Недарма на нас підписався референт Митрополита Онуфрія отець Діонісій.
Ну що ж отче ,слідкуйте за оновленнями...
😁45🤮42👍1
⚡️⚡️⚡️В цей день 11 років тому митрополит Антоній (Паканич) проводив персональне освячення води для президента - зрадника Віктора Януковича. В цей час на Грушевського вже почались зіткнення беркутівців та протестувальників, що увійшли в історію як "Вогнехреща".

На фото також можна впізнати молодого та перспективного протоієрея Володимира Коцабу (той що нині цілий митрополит Хмельницький).

Ото була влада, яку дуже любить УПЦ... і яку все мріє повернути...
#серйозніновини
💯367🥴5🤮4👍3👎2💩2🤡1
Православний бразилець сирійського походження- капелан.

Таков нам подобаше капелан!

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
42🤡4💩3🙏2👍1👏1
Якесь лицемірство.

Рядове духовенстао, яке з якихось причин спілкується з Блаженнійшим Епіфанієм, каже про те, що ручку йому цілує.

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
😁3713👍6🤮3🖕1
Чи тіче Іордан вспять на Хрещення?

Розяснення від о. Василя Максимишинця.

Ото він вляпався..

Тепер правовєрні і канонічні йоно анафемі предадуть😂

https://www.facebook.com/share/r/1E8GsVr8AM/
19💯5😁4👍1👎1🤮1
💦💦💦 Віряни Кримської Єпархії УПЦ МП 19 січня після хрещенських купань у Чорному морі!
#новинивідпідписників
🤣68👍5🤮5👎3👀1
Тетяна Деркач пише:

«Привид "Великої угоди", яка "захистить" права і привілеї УПЦ (для чого їй доведеться офіційно прописуватись як РПЦвУ) наштовхує на парадоксальні висновки.

В найпатріотичнішій частині наших патріотів є така гра - маніякально вештатись по різних відкритих і закритих групах УПЦ, скрінити українофобські (антиПЦУшні) дописи та коментарі і вивалювати це на публіку. Дровець у ватру підкидують журналісти, які ходять по монастирях і хресних ходах УПЦ, прикидаються "своїми" і вивідують у бабок, що вони думають про Росію. І потім видають клікбейтні репортажі в стилі "в УПЦ ждуни і колаборанти, чекають на Росію і проклинають ПЦУ".

Сенс цієї активності зрозумілий: показати, що там нічого живого не залишилось, а тому "жгі, Господі!".
Але. Парадоксально, це тільки підвищує акції УПЦ в очах РПЦ і Росії і створює в Москві стійке відчуття, що УПЦ - не відрізаний ломоть, там переважна більшість зберігає вірність катехону, а тому треба їх захистити (навіть, як кажуть, готові обміняти статус кво УПЦ на деякі окуповані території).
Ми самі власними руками створюємо цю бяку. У мене питання: навіщо? Навіщо робити за УПЦ те, що вона сама не може зробити - посилати в Москву докази її лояльності?

Чим більше дехто хоче позбавитись УПЦ, рекламуючи лише її чиряки, тим більше у неї шансів потрапити в переговорний кейс. Бо тим вища її цінність в очах Росії. У тієї частини УПЦ, яка ще тримає себе в адекватному стані, на цьому фоні немає шансів на виживання.

Це не про біле пальто, а про ефект Стрейзанд. Ми живемо в інформаційному суспільстві, де інформація часто живе своїм життям, не завжди прорахованим.»
👍34🥴7😁3🤯2👎1🤮1🖕1
В Україні кількість людей, які ідентифікують себе як атеїсти, зросла вдвічі за останні два роки війни. Це показало соціологічне дослідження, проведене у лютому 2024 року Інститутом лідерства, управління і коучингу. Якщо до початку повномасштабного вторгнення атеїстами вважали себе 7% респондентів, то зараз цей показник зріс до 14%, а серед молоді віком 18-24 роки — майже 39%

Аморфний і ватний синоду УПЦ, а також агресивні шакали в ПЦУ догралися.

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
💯63😢27🤡5👍2😁2👎1🙏1🖕1
2025/07/09 22:03:23
Back to Top
HTML Embed Code: