Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
2616 - Telegram Web
Telegram Web
Середня зарплата в Україні досягла 21 946 грн у III кварталі 2024 року

📊 У третьому кварталі 2024 року середньомісячна зарплата в Україні зросла до 21 946 грн, що на 22,3% більше, ніж рік тому. Однак через прискорення інфляції до 7,2% зростання реальних зарплат сповільнилося до 14,1% порівняно з 17,6% у другому кварталі. За прогнозами НБУ, у четвертому кварталі інфляція може прискоритися до 10,5%.

📈 Найвищі зарплати зафіксовано у сфері інформації та телекомунікацій – 52 589 грн (+40,1% за рік). Натомість у сфері освіти середня зарплата становить лише 14 216 грн із незначним зростанням на 16,7%.

За перші дев'ять місяців 2024 року середня зарплата в Україні склала 20 592 грн, що у номінальному вираження на 22,2% більше, ніж торік.

Взято звідси

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💵 "Хто найкраще прогнозує курс гривні на наступні 12 місяців?

Статистика НБУ свідчить, що це населення. Так, якщо брати прогнози курсу на 12 місяців та порівняти їх із фактом, то найменша похибка прогнозу за останній рік (як і останні півтора року) була саме у прогнозах домогосподарств.

Але не все так однозначно. Бо якщо брати останні значення курсу (починаючи з липня 2024 року), то виявляється, що найбільш точно їх спрогнозували банки. При цьому, домогосподарства спрогнозували його найгірше. Але то тіко зара, бо до того з банкірів були просто жахливі прогнозисти.

Це все тому, що населення було стабільно найбільш оптимістичним у своїх прогнозах по курсу, у той час як банки завжди були найбільшими песимістами. Тож так си стає, що зара збуваються оті більш песимістичні прогнози.

А що там аналітики, до яких усі люблять звертатися за прогнозами курсу? Ну, судячи з цих картинок, я би аж так їм не довіряв.

Довіряйте собі. І тоді в середньому (якщо ви не банкір, аналітик чи бізнесмен) матимете рацію."

пост Олександра Паращія з ФБ

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Вісті Економіки | #УкрТг
📈 По ідеї підйому ставок податків: Ідея піднімати ПДВ замість військового збору не така погана, проте видно від неї відмовились через інфляційність: на кінець року інфляція й так має розігнатись, а підйом ПДВ на 3 в.п. призвів би до зростання цін на 2.5 в.п.…
Нагадаю, що я писав, що ідея підйому ПДВ замість військового збору на зарплати — проінфляційна і виходячи з прогнозів НБУ, накладеться на очікуваний підйом інфляції в кінці 2024-початку 2025

Як бачимо, НБУ навіть недооцінив розгін інфляції — в листопаді вона становила 11.2% порівняно із прогнозованими НБУ (якщо не помиляюсь) ≈9.5%.

Якби вирішили піднімати ПДВ а не ВЗ з зарплати, то це додало б і до й так зависокої інфляції ще 2.5 в.п. (при умові підйому ПДВ до 23%).

Бачимо, що рішення не чіпати ПДВ з урахуванням динаміки інфляції було правильним.

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Великий філософ і новозаявлений ідеолог правого руху Іванов злився з дискусії, видаливши мої повідомлення під своїм постом і забанивши.

Як колись казали в старих інтернетах, злив зараховано
"Боже, яке кончене"

За листопад ще не було ефекту від підняття податків, і якби він відкрив інфляційний звіт НБУ який вийшов в листопаді, то побачив би, що причини для розгону інфляції:
1️⃣ нижчі, ніж очікувалось, врожаї СГ культур
2️⃣ девальвація гривні в попередні періоди
3️⃣ зростання зарплат через дефіцит кадрів
4️⃣ перебої з електропостачанням, ризики та вплив яких закладаються в ціни

Але Желєзняк це знає, і свідомо бреше.
Я не відкрию Америку коли скажу, що політики впринципі брешуть, і Желєзняк просто підриває довіру до економічного керівництва країни в часи війни на свою користь і користь своєї політичної сили.

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Хто володіє німецькою — цікава розмова між професорами Мюклером та Хакке щодо України та війни

Хакке належить до школи політичного реалізму, згідно якої країни розглядаються як "чорні коробки" і не проводиться різниця між демократіями та автократіями, а політичні відносини між країнами зводяться до необхідності встановлення балансу сил задля миру. Щодо України, Хакке відстоює позицію, аналогічну до Міршаймера — захід спровокував Путіна постійним розширенням, необхідно якомога швидше переходити до переговорів і не давати Україні Тауруси. Задля підвищення рівня поступливості та готовності України до переговорів також варто обмежити нам постачання інших озбооєнь. Відмінність від Міршаймера в тому, що Хакке наголошує на особливій ролі ФРН як історичного примирювача між США та рф.
Хакке також вважає, що країни заходу спеціально втягнули Україну в війну проти рф аби ослабити останню, і США таким чином веде проксі-війну проти рф.

Опонент проф. Мюнклер наголошує на тому, що внутрішній режим в державі грає значну роль у процесі прийняття рішень. Авторитарний режим в рф призвів до того, що Путіну ніхто, особливо зі спецслужб, не міг сказати що сил вторгнення рф в 2022 році буде недостатньо, аби захопити Україну і встановити тут маріонетковий режим — по версії Мюнклера на чолі з Януковичем. Цей процес Мюнклер називає терміном, який можна перекласти як "самозадюрювання" диктатора в авторитарному режимі.
Також Мюнклер критикує раціональну логіку утилітаризму, яку політичний реалізм сприймає за пресупозицію всіх держав у відносинах, називаючи це "економізацією політики". Він наголошує, що цей підхід виключає антропологічні та психологічні фактори як лідерів, так і народу, а також шлях розвитку режиму. Це проявилось в тому, що Путін звик до маленьких переможних воєн починаючи з Другої Чеченської і що війна проти України на початку носила саме такий характер, тому і провалилась. Особисті риси Путіна а також те, що населення рф підтримувало Другу Чеченську, вторгнення в Грузію і аннексію Криму підвищували рейтинги та відповідали його експнсіоністським настроям стимулювало його пачати війну проти України.
Також Мюнклер наголошує, що ніякого колективного заходу не існує — на саміті НАТО в Бухаресті Франція та ФРН виступили проти майбтнього приєднання України, в той час як США і Британія були за.

Я здивований, наскільки синхронізованими є посили представників школи політичного реалізму: Джон Міршаймер і Стівен Волт в США і Крістіан Хакке та Макс Отте в ФРН говорять майже ті самі тези.

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📈 Очікуємо завтрашнього оприлюднення рішення щодо відсотокової ставки НБУ

За результатами минулої дискусії членів комітету монетарної політики НБУ, було прийнято рішення сигналізувати про підвищення рівня облікової ставки на цьому засіданні.

У своїй заяві голова НБУ Пишний заявив, що у випадку реалізації інфляційних ризиків в кінці цього року ставка буде переглянута в бік підвищення.

Ці ризики реалізувались: замість прогнозованих 9.7% інфляції р/р станом на кінець року ми маємо 11.2% в листопаді.

Отож, я ставлю на те, що завтра ставка буде підвищена.
Думаю, на 1 в.п., до 14%

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Від авторів "дуже добрий польський пан" — пригоди українців в німецьких таборах 🇩🇪

Вперше історія повторюється як драма, вдруге — як фарс (с)
Давай-давай, давно пора
📈🇧🇩Економічне диво Бангладеш виявилося фікцією.

🇧🇩Протягом багатьох років Бангладеш вважався економічним дивом. Шейх Хасіна, яка з 2009 року до серпня цього року правила країною в авторитарному стилі, наполягала, що саме вона є "мозком" цього зростання.

🤔Офіційна статистика підтверджувала ці заяви: у десятиріччя до пандемії економіка зростала на 7% щорічно, що можна порівняти з показниками Китаю. Проте ця розповідь зараз зазнала краху. Студентське повстання повалило Шейх Хасіну, а нова "біла книга", опублікована на початку цього місяця, зруйнувала її економічну спадщину.

🧾Звіт стверджує, що історія розвитку Бангладеш була "перебільшена", а статистика ВВП – "сфальсифікована". Ця 385-сторінкова доповідь була підготовлена комітетом експертів, яких тимчасовий уряд (очолюваний Мухаммадом Юнусом, піонером мікрокредитування) доручив дослідити всі аспекти економіки Бангладеш. Використовуючи дослідження Світового банку, що вимірюють економічну активність за інтенсивністю нічного освітлення, у звіті наводяться нові оцінки зростання.

📈Реальний темп зростання у 2018–2019 роках міг становити близько 3%, а не приблизно 7%, як повідомляла офіційна статистика. У звіті звинувачуються політики у маніпулюванні оцінками ВВП для "внутрішньої та зовнішньої пропаганди".

💸Однак найкричущіші висновки стосуються корупції. У звіті оцінюється, що в період з 2009 по 2023 рік з Бангладеш було виведено близько 234 мільярдів доларів. Щороку це становить приблизно 3,4% ВВП. Ці "незаконні фінансові відтоки" включають доходи від різних видів діяльності, таких як біржові афери та наркоторгівля. За даними звіту, значна частина цих коштів була привласнена через масштабні інфраструктурні проєкти. У звіті зазначено, що до корупції були причетні політики, чиновники, бізнесмени та "різного роду ділки".

💵Історії про корупцію не є новиною для Бангладеш. Проте, за словами Дебапрії Бхаттачар'ї, голови комітету, що написав "білу книгу", країна ще не знала настільки поширеної та повсюдної корупції. Багаторічна глибока політична дисфункція дозволила цій проблемі укорінитися.

🏛Усе це ускладнює виправлення ситуації, особливо враховуючи, що тимчасовий уряд покладається на допомогу саме тих чиновників, які були частиною попереднього режиму, для впровадження запланованих реформ. Серед рекомендацій звіту – створення незалежних статистичних та економічних комісій.

🏦Проте є значно нагальніші завдання. Інфляція залишається високою, а інвестиції обвалилися через місяці політичної невизначеності. 11 грудня Азійський банк розвитку знизив прогноз зростання для країни.

💵Світовий банк зазначив, що половина всіх домогосподарств у сільській місцевості ризикують знову опинитися у бідності. Якщо Бангладеш вдасться виправити ситуацію та водночас відновити свої інституції, це буде справжнім дивом.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/01/14 04:12:54
Back to Top
HTML Embed Code: