Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Вісті Економіки | #УкрТг
А як вам таке? А, а, а? Якщо що, СБУ все ж куди краще фсб. Але про незалежність української журналістики, про яку я на каналі дещо писав, багато говорить.
Тепер влючаєм думалку і думаєм, що керувати журіками з новинних агентств може не тільки і не стільки СБУ, а імпортерське, аграрне, фінансове, металургійне, ІТ лоббі, НацПол, політичні партії, посольства і грантові контори закордонних держав, кацапи, просто великі бізнесмени і т.д.

А крім того є вільні кондотьєри від "журналістики", якими ніхто не керує, бо вони кочують від замовника до замовника - хто вже заплатить.

В Україні жити весело!
Не перша закордонна стаття на тему, про яку я вже писав.

Повальна еміграція жінок вже призвела до значного дефіциту робочої сили в умовах мобілізації чоловіків в армію і переховування іншої частини від ТЦК - жінки не заміняють чоловіків на чоловічих роботах, бо вони виїхали.

В Україні немає і не буде своєї клепальниці Розі з відомого американського плакату часів 2 Світової "We can do it!" - наші Розі сидять в Німеччині на соцдопомозі.

Значний статевий перекос емігрантів і повальна еміграція дітей потягне за собою цілий ряд довгострокових негативних ефектів для України. Виїзд за різними оцінками від 4 до 5.3 мільйонів населення, серед яких частка жінок становить близько 75% ‐ це відкладена демографічна катастрофа.

Повторю свою мантру: на початку війни кордон потрібно було закрити для всіх, включно з жінками і дітьми, і випускати тільки пенсіонерів і інвалідів.
А тепер вже пізно.

Думаю, ми не програємо у війні. Але в довгій перспективі майбутнє України дуже примарне.
Вісті Економіки | #УкрТг
Не перша закордонна стаття на тему, про яку я вже писав. Повальна еміграція жінок вже призвела до значного дефіциту робочої сили в умовах мобілізації чоловіків в армію і переховування іншої частини від ТЦК - жінки не заміняють чоловіків на чоловічих роботах…
Бачу в коментах нерозуміння дуже простих речей.

Аргумент "жінки не можуть працювати на цілому ряді чоловічих робіт". Ок, пояснюю на пальцях, чому це дурнуватий аргумент.

1. Жінка запросто може працювати на цілому ряді "чоловічих" робіт. Є ж багато жінок-водіїв трамваїв і тролейбусів? Значить можуть бути водіями маршруток і автобусів.

2. Дійсно, є ряд фізично важких робіт, де фізична витривалість і сила чоловіків роблять їх більш підходящими для них, ніж жінок, наприклад вантажник, ремонтник і т.д.

Робимо декілька логічних кроків, які також точно зробить ринковий механізм:
а) чоловіки, які працювали на фізично важких роботах, мобілізуються в армію або ховаються від ТЦК, звільняючи такі роботи
б) через дефіцит робочої сил на таких роботах роботодавці підвищують на них зарплату
в) чоловіки із менш фізично важких роботі переходять на більш фізично важкі роботи, бо там вища ЗП
г) частина менш фізично важких робіт де раніше працювали чоловіки, стає вакантною
д) ці вакансії займають жінки.
Зростання ВВП у І кварталі склало 0,7%, але у травні економіка прискорилась до 1,1%

Держстат почав оприлюднювати дані про промисловість швидше, що дозволяє нам точніше оцінювати стан української економіки. Нові дані показують, що темпи зростання залишаються низькими, хоча певні позитивні сигнали вже з’являються.

📈 За оцінкою ІЕД, реальний ВВП у першому кварталі 2025 року зріс на 0,7% дпр*. В травні зростання ВВП пришвидшилось до 1,1% дпр порівняно з 0,7% дпр у квітні.

Що відбувається в ключових секторах економіки?

▪️Добувна промисловість пережила глибоке падіння у лютому-березні (до -24,5% та -19,8% відповідно) через втрату вугільних шахт в Покровську та Селидовому та пошкодження газовидобувних об'єктів. Проте у травні падіння сповільнилося до 10,4% завдяки частковому відновленню видобутку газу та зростання добування будівельних матеріалів.

▪️Переробна промисловість у травні зросла до 2,4% дпр. з 1,4% дпр. у квітні завдяки більш стабільному внутрішньому попиту. Крім того, у травні компанії стикалися з меншими проблемами щодо доступу до електроенергії.

▪️Електроенергетика також відновлюється. Після падіння на 9,3% у березні через аварійні відключення, у травні сектор показав зростання на 4,8% завдяки більш стабільному електропостачанню.

▪️Сільське господарство у травні скоротилося на 2,4% через зниження виробництва продукції тваринництва.

▪️ Торгівля: за оцінкою ІЕД зростання реальної ВДВ в торгівлі у квітні та травні становила близько 2% дпр. Роздрібна торгівля у І кварталі зросла на 4,8%. Водночас оптова, ймовірно, продовжує скорочуватись (статистика ще не опублікована). Компанії все частіше переходять на прямі продажі, оминаючи склади, які, на жаль, залишаються ціллю для російських обстрілів.

▪️ Транспорт: скорочення у травні склало 6,4% дпр. Продовжилося уповільнення вантажних перевезень залізницею, а також зберігався вплив припинення транзиту газу (трубопровідний транспорт), хоча ми спостерігаємо зростання в інших підгалузях транспорту.

🔍 Більш детально читайте у нашому МЕМУ

*дпр — до попереднього року

#ІЕД #МЕМУ #ВВП

📊Підписуйтесь на канал "Економіка України" 📊
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Генерал-майор Бундестверу під кінець свого сьогоднішнього інтерв'ю сказав, що одним із завданнь Німеччини в допомозі Україні є фінансування українського ВПК, аби воно мало можливість виробляти необхідне озброєння.

Раніше ми знали, що цим точно займається Данія — не тільки поставляє готову зброю, а й надає гроші Україні для виробництва власних озброєнь.
Я не знаю, як давно німці також вирішили перейти до цієї політики, можливо це відбулось і раніше, тим не менше приєднання німців до такої програми це однозначно позитивний крок.

Якщо це фінансування передбачає також вкладення в розробку і виробництво українських ракет середньої дальності, то для німців це політично вирішує обидві проблеми: небажання німців надавати нам ракети середньої дальності власного виробництва і одночасно необхідність України їх мати

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Вісті Економіки | #УкрТг
Генерал-майор Бундестверу під кінець свого сьогоднішнього інтерв'ю сказав, що одним із завданнь Німеччини в допомозі Україні є фінансування українського ВПК, аби воно мало можливість виробляти необхідне озброєння. Раніше ми знали, що цим точно займається…
До речі ведучий підловив генерала на тому, що міноборони Пісторіус заявив, що ФРН Тауриси Україні не дасть, в той час як кацлер Мерц заявив, що або можливо, або дасть.

На це генерал Фройдінг відповів, що йому немає що до цього додати.

Один з наглядних прикладів того, що Німеччина перейшла від комунікації червоних ліній (коли лідери країни напряму заявляють, що вони будуть і що не будуть робити) до стратегічної невизначеності, коли різні чиновники роблять різнонаправлені заяви.
Я помічаю, що дуже вже багато спеціалістів із різних сфер люблять казати, що соціальні, економічні, політичні процеси нелінійні і тому щось спрогнозувати, просто опираючись на попередні дані за допомогою експраполяції того що було раніше на майбутнє буде неправильно — не той результат дасть.

З фактом нелінійності самим по собі важко сперечатись — дійсно, більшість суспільних процесів це функція в степені.

Тим не менше пам'ятаючи функціональний аналіз, варто нагадати:
Значна частина функцій і відповідно процесів — це функції, які на значній своїй ділянці ведуть себе майже як лінійні.
Враховуючи що багато процесів це не правильна пряма, а набір точок розташованих навколо функції (зашумлені дані з похибками), допущення того що конретно у вашому випадку процес веде себе як лінійний дуже часто має сенс.

Відповідно, не варто по дефолту одразу відкидати лінійність при оцінках процесів, просто тому що зараз так модно.

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Відсоток українців за кордоном, які збираються повертатись в Україну. З кожним роком все менше

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💰 Четвертий рік підряд уряд збільшує бюджет посеред року. Це необхідний крок, але тривожна тенденція 

Які і минулого року уряд поклався на оптимістичні сценарії, які знову не справдилися через позицію США. 

Що має змінитися: 

▪️ Уряд пропонує збільшити та переглянути видатки на 449 млрд грн (з них на військові потреби 412 млрд грн). Це +15% до оборонного бюджету;

▪️ Ці кошти мають покрити частину витрат на війну, зокрема більші витрати на зброю і боєприпаси в умовах активних бойових дій;

Нові видатки планується покривати через: 

а) Майже половину або 185 млрд грн покриють через ОВДП, основними покупцями яких залишаються державні банки. Хоча це не емісія, у середньостроковій перспективі це загрожує фінансовій стабільності через продаж облігацій під високі відсотки.

б) Інше джерело — перевиконання плану доходів (без підвищення податків) на 147,5 млрд грн, — близько половини з цієї суми вже забезпечено за 5 місяців року; попередні оцінки доходів бюджету виявилися більш консервативними за реальність;

в) Перерозподіл видатків на 51,3 млрд грн, а також економія платежів із погашення внутрішнього боргу на 65,1 млрд грн. Це відбулося за рахунок кращого валютного курсу, ніж передбачено в бюджеті, та нереалізації ризиків за державними гарантіями.

Єдиним позитивним сигналом на тлі змін до бюджету є оновлена позиція країн НАТО. Відтепер пряма військова допомога Україні враховуватиметься до 5% ВВП витрат на оборону, обов’язкових для членів альянсу.

👉 У цих умовах Україні варто активніше включатися в дипломатичні домовленості на рівні ЄС та інших партнерів, щоб використати це вікно можливостей.

🫐 «Що з економікою?» 一 канал Центру економічної стратегії | підписатися

🟢 Ми в Instagram
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🌟 У французького соціолога П'єра Бурд'є є так звана теорія соціального простору. Важливість цієї концепції, з моєї скромно-філософської перспективи, полягає в тому, що вона враховує контекст культурної соціалізації суб'єкта - і це допомагає краще зрозуміти, як функціонують соціальні ієрархії. Теорія базується на тому, що соціальний простір має два головні виміри: економічний і культурний капітали.

🌸 Такий поділ дозволяє скласти таблицю (француза багетом не годуй, дай схему намалювати ⚰️), у якій можна візуалізувати загальні патерни всередині певного суспільства. Наприклад, у книжці Бурд'є Raisons pratiques є діаграма французького соціуму, де представлені найтиповіші хобі, страви й види дозвілля для різних соціальних груп (див. перший коментар).

🌟 Я, звісно, не соціолог, тож у методологію цієї схеми надто глибоко не занурювалася. Але загальна логіка там приблизно така: по осі ординат - економічний капітал, по осі абсцис - культурний. Перекладаючи це з соціологічної мови на філософську, пропоную умовно поділяти усю ліву частину на піжонів, а усю нижню частину на бидло 👋

🌟 Ця таблиця вельми цікава тим, що соціальний зріз представлений у всій його побутовій красі. Тож перша думка, яка виникає після її перегляду, - а чому б не створити власний аналог такої таблиці? Так я й присвятила один вечір цій витонченій розвазі - адаптувала таблицю Бурд'є під українські реалії.

🤩 Методологічною основою складання таблиці слугувало авторитетне чуття автора 🤬

🤩 Таблиця сформована з того, що першим спало на думку, - тож, очевидно, що вона далека від вичерпності. Але саме тому я й пропоную вам долучитися до цієї інтелектуальної жуйки в коментарях: діліться своїми варіантами та думками щодо розташування позицій у моїй версії таблиці та пропонуйте власні.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🏛 МВФ схвалили восьмий перегляд програми з України. Це відкриває транш на 487 млн $

📈 Вісті Економіки
👉  Підписатись 👈

📱 Вісті в YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Нічна історична вікторина: назвіть народ який був найбільший чекістом і SSівцем одночасно
Канал, є інформація чому так?
Вісті Економіки | #УкрТг
Канал, є інформація чому так?
Шановні підписники, не потрібно впадати у сексизм!

Курси по успішному успіху для жінок, онлайн казино для чоловіків.
Гендерна рівність як Інь і Янь
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Юрособи на ринку землі

Юрособи отримали право купувати с.г. землю з січня минулого року і разом з цим, збільшився ліміт щодо купівлі землі «в одні руки», зі 100 до 10 000 гектар. Результат - все як по книжці:

1) Юрособи все активніше беруть участь в ринку, і їх частка придбаних земель постійно зростає

2) Юроособи купляють в середньому на 37% дорожче (результат з економетричної просторової моделі вже магістра КШЕ. Євгенія вчора успішно захистилась, сьогодні запощу її диплом)

3) Юроособи в цілому підняли ціну на ринку на більше ніж 4% (теж результат з економетричної просторової моделі)
Єврокіт обнулить твої борги, перекинь це 10 друзям щоб спрацювало
Вісті Економіки | #УкрТг
Не перша закордонна стаття на тему, про яку я вже писав. Повальна еміграція жінок вже призвела до значного дефіциту робочої сили в умовах мобілізації чоловіків в армію і переховування іншої частини від ТЦК - жінки не заміняють чоловіків на чоловічих роботах…
До речі, демографічний провал після війни це буде поправлятись методом, який мало кому сподабається — залученням мігрантів.
Мені він теж не дуже подобається, але в нас просто немає іншого виходу.

Основними донормами людей наймовірніше стануть мігранти з країн центральної Азії, акцент (ІМХО) потрібно робити на переїзд молодих сімей без дітей та з малими дітьми.

Думаючи про це, згадую потуги частини активного прошарку нашого суспільства до українізації.
Наші спеціалісти українізієрунга мають почати враховувати у своїх потугах майбутній наплив мігрантів (масовий він буде чи не дуже), інакше вибудовування ексклюзивної української ідентичності може стати значною вадою у майбутній асиміляції мігрантів.
2025/07/07 07:34:05
Back to Top
HTML Embed Code: