Telegram Web
Сергій Кислиця у своєму твіттері опублікував меню росіян на звану вечерю

Коли меню й страви є промовистим фактом, що засвідчує всю колоніальну політику росіян, їхню політичну й шовіністичні політику.

Насправді це було добре помітно ще років 15 тому. Я це зчитувала з книг про їжу, коли літопис рос.кухні починався зі згадок про страви й меню......Київських князів.

Їжа, це зажди про культуру, політику й економіку, часом більш виразніше ніж політичні гасла та промови
Що дарувати іноземцям?

Здається вже всі ляльки-мотанки, гердани та вишиванки розлетілись світом. Але питання лишається так само актуальним. Тому я подумала, що прикольно було б написати про те, що я дарую іноземцям, так щоб це було цікаво та пізнавально про Україну.

1. Ясно, що нашу книжку "Україна. Їжа та історія" англійською мовою "Ukraine. Food and History" - 80 рецептів, 1,8 кілограм, обкладинка з тканини. Що готувати по ній можна, що читати про смаки й кулінарні традицій в Україні чи просто поставити красиво на поличку

2. Вино, найчастіше з виноробні "Бейкуш" - біле вино з автохтонного сорту винограду Тельті-Курук. Виноробня знаходиться у Миколаївській області, вино хороше + це гарна нагода розповісти, що виноробство в Україні має давнє коріння й у нас є місцеві сорти винограду.

3. Бесарабські спеції - красиве пакування, гарна якість і можливість розповісти про регіон та його смаки. Паприка і мірудія - просто мої фаворити.

4. Цукерки, але на подарунок я зупиняюсь на крафтових виробниках, які пропонують, щось дуже естетичне, смачне й якісне. Класний варіант - шоколадна бандероль від Sisters A CHOCOLATE.

5. Посуд від українських майстрів, кримськотатарські тарелі від Рустема Скибіна, розписані вручну тарілки від Олекси та Олесі Майстренків

6. Бринзу у банці від Селиської сироварні. Возила в Амстердам, Гельсінки, Лондон та Париж.

7. Чай - Велике небо України, чаї та спеції з Потутор, що на Тернопільщині. Дуже якісний підхід у вирощуванні та сушінні трав, спецій.

8. Дрогобицька сіль, як чудовий привід розповісти про чумаків, соляний промисел та виробництво солі шляхом випарювання ропи на підприємстві, що працює з 14 століття.

9. Раніше брала сало з труфелем від Димне м'ясо від Тараса, але вони більше не працюють, а дуже шкода, бо це поєднання прям звучало.

10. Для тусовки фудіс та шефів іноземних беру у засновниці Brave Bee Дарії Крікунової мариновані каперси бузини - дуже ефектно.

Хотілось вкластись у десятку, писала все ті продукти які найперше спали на думку. Звісно список більше, буде цікаво продовжу. А ви не соромтесь, пишіть, що везете чи передаєте на подарунки ви й чи були кумедні історії та реакції на ваші подарунки?

Ну й кличте мене в гості, точно привезу щось цікаве)))))

#українськийкрафт
ЩО В КОРОБЦІ

Щонеділі на Ранок.Марафон окрім розповідей про те, як змінюється наша гастрономічна культура у війну, приношу загадки.

ГОТОВІ ВІДГАДАТИ?

1️⃣ З вірогідністю на 90% цей продукт є у вашому холодильнику
2️⃣ Буває різних розмірів від 1,5 см до 18 см
3️⃣ Цей продукт вживають сирим, смажать, варять, додають до різних страв, випічки, десертів та навіть маринують
Ну от і прийшов час вкотре торкнутись важливого питання, тільки цього разу вже з однодумцями та підтримкою.

Тож, як так могло трапитись, що ми у бажанні зрозуміти й осмислити минуле, не помічали, що сучасність потребує не меншої уваги.

ЧОМУ з моменту відновлення Незалежності 24 серпня 1991 року, це свято не кристалізувалось у пізнаваний гастрономічний образ, набір символів та ритуалів знайомих і рідних кожному?

У мене є думки з цього приводу, які спробую викласти окремо у лонгріді, а зараз потребую вашої підтримки та уваги 🫶

їzhakultura разом із Zagoriy Foundation почали роботу над вивченням традицій святкування Дня Незалежності в Україні

🤞 ОПИТУВАННЯ

Знайдіть до 10 хв. часу, а ми обіцяємо гарно попрацювати й поширити результати нашої роботи аби вони були доступні для всіх
Спите?

А я тут вирішила спробувати пшоняну кашу швидкого приготування від Смак Життя

Із співвласницею Христиною Паленьо (у неї кльовий інстаграм, підписуйтесь) ми познайомились цього березня на Аспенівському семінарі. Встигли обговорити не лише праці філософів але й потенціал української для веганів і вегетаріанців, та й загалом смаки які притаманні нам.

А після нашої розмови про пшоно, його користь та історію й цінність для тих хто не переносить глютен, у крамниці з'явилась новинка - вершково-пшоняна каша на кокосовому молоці.

Ну яку я власне зїла й прийшла вам розповісти та порадити

Добраніч)))

#українськийкрафт
Відгадаєте кулінарну загадку?

✅️ Цей продукт дуже любив Казимир Малевич, у своєму щоденнику він часто згадує про нього

✅️ Хоча в Україні цей продукт надзвичайно популярний, хоча у світі вважається візитівкою італійської кухні й коштує дуже дорого

✅️ У невеликій кількості це дуже корисний продукт, адже містить жиророзчинні вітаміни: А, D, Е, вітаміни групи В (В1, В2, В3, В6, В12) є джерелом омега-3 поліненасиченних жирних кислот
Грузинська кухня в Україні добре прижилась, хочу ще подумати над цим питанням, чому і як це трапилось

Тим часом ловіть дуже вдалий рецепт від Наді авторки тг каналу "Їжа від тривог", чахохбілі яке готувала Надя для укр.військових у Харкові в лютому 2022

куряче м’ясо - 300 г
помідори - 2 шт
морква - 1 шт
цибуля - 1 шт
часник - 3 зуб
гостра аджика - 3 ст. л
перець чилі - 1 шт
кінза - на смак
петрушка - на смак

Візьміть декілька стегон курки й просмажте їх. Тепер готуємо основу: порізали цибулю, натерли мокрву і обсмажуємо на пательні. Потім додаємо натерті томати. Нарізаємо туди солодкий і можна трохи гіркого перцю. В окремій ємності розтовчуємо часник, додаємо туди багато спецій, трохи олії і це ми будемо додавати до нашої пательні. Додаємо туди ще трохи аджики, тушкуємо потім це все разом з куркою хвилин 7 і готово. можна посипати зверху ще розтовченими волоськими горіхами.

Можна також додати коріандр, хмелі-сунелі, уцхо-сунелі, копчену паприку, суміш перців, цукор, сіль
Думки та спостереження про роботу зі стравами української кухні сучасними шефами. Старалась максимально коротко

Давайте сперечатись 🫣
Нові або традиційні форми української кухні: чи потрібно їх інтегрувати у меню, змінювати рецептуру або експериментувати з подачею?

Відповіді на ці та інші запитання про інтерпретацію українських страв на сучасний лад знайдете в інтерв’ю з Оленою Брайченко – засновницею проєкту ЇZHAKULTURA.Щодня, головною редакторкою видавництва гастрономічної культури ЇZHAK і дослідницею гастрономічної культури України.

Підписуйтеся на Ukraine Horeca Masters🧑🏼‍🍳 — тут поради, рецепти та ідеї для ресторанного бізнесу.
Запитання на ніч 🌜
На Закарпатті ви можете скуштувати ПАРАДИЧКИ або ПАРАДАЙКИ, шо то є?
Anonymous Poll
14%
Груші дички
5%
Вид грибів
28%
Помідори
12%
Смажені в олії скибки хліба
41%
Поняття не маю, що то є 🤷‍♀️
Улюблений серед багатьох киян Глек пише про непроваморіний демонтаж літньої тераси, збирають сьогодні на "уявній терасі"

Коли вже між бізнесом і владою буде спершу діалог, а потім незрозумілі рухи

Власники закладу готові відповісти на всі коментарі
🌶 Поговоримо про гостреньке
#їжакультура

Якось я вже писала у себе на сторінці чи тут, що солодке це не моя історія, на відміну від всього пряного та пекучого. Після лютого 2022 року, я взагалі втратила смак й бажання їсти, але зараз не про це. А про те, що поступово повертаючи собі смаки й насолоду від споживання, десь з 2023 помітила, що кількість пряного й гострого у моїй тарілці зросла в рази.

👉 Соуси табаско, перець чілі й халапеньйо, шрірача це база яка завжди має бути у моєму холодильнику. До речі під цим дописом ви знайдете купу посилань на українських виробників різних соусів . Тепер я думаю, що така любов до спайсі фуд, не випадкова. Ось дивіться:

🌶 Найперше, свою толерантність до пекучості капсаїцину (активний компонент перців) можна розвивати. Якщо ваш смаковий профіль обмежений часником і чорним перцем, то крапля табаско в борщ буде здаватись вулканом, але з часом ви навчитесь розрізняти різні спектри гострої/пекучої їжі

🌶🌶 Друге, поява на вашій кухонній поличці кількох видів гострих соусів, дозволяє гратись із дуже базовими і звичними стравами: від вареної гречки, яєшні до азійських супів. Якісні гострі соуси, урізноманітнюють навіть дуже звичне й буденне меню

🌶🌶🌶 Третє й прям дуже помічне, що вам варто знати про гостру/пряну/пекучу їжу, так це те, що капсаїцин (який власне й викликає оце відчуття подразнення, печіння) зв’язується з больовими рецепторами на наших нервах й стимулює мозок виділяти ендорфін та дофамін у відповідь!

📌 а тепер не на правах реклами, а на правах любові до одного дуже класного продукту, можу рекомендувати спробувати копчений перець халапеньо в медовому маринаді від Teo FOOD засновник Кирил Стецюк. У цьому продукті є аромат копченого, пекучість з тонким медяним післясмаком. Легко інтегрується до багатьох українських страв: борщу й капусняку, тушкованої капусти, салатів, а також просто проситься у бургери.

і моє секретне Guilty pleasure (дрібне задоволення в якому соромно зізнатись) це окраєць хліба на заквасці, тонкий шар майонезу і викладені кільця цього перцю, який нереально ідеальний перекус 👌

#українськийкрафт
У Києві сезон азійської кухні вважаю відкритим. Протягом місяця два відкриття

✔️ Кицуня азійське бістро від Микити Сіліна
✔️ Tachinomi азійське бістро від Купера

Ваша дослідниця гастрономічної культури свого навчається, але чужого не цурається, тому незабаром напишу та навіть фото покажу одного із закладів, хто вгадає у який я піду найперше, той молодець 😊

А загалом у Києві в липні відкрилось 15 нових закладів пише профільне медіа
Ось і звіт із Тачіномі, бістро азійської кухні від Купера

Дуже смачно, що тут казати

📌 зелений каррі з тофу
📌 сандо з куркою
📌 хе з морського окунем

мікс кухонь різних країн Азії. Я не ресторанний критик звісно, але рекомендасьойн

🦔🦔🦔🦔🦔
5 їжачків з п'яти

P/S з важливого, що впливає на смак, це настрій та компанія у якій ви їсте їжу, в мене була хороша
Війна впливає на все, а тим більше на практики вшанування вбитих у цій війні.

29 серпня, у День пам’яті Захисників України, ресторатори планують акцію “Стіл пам’яті”, цього дня один столик залишатиметься заброньованим на весь день. Це стіл у пам’ять про загиблих Захисників України.

Акцію ініціювала Марія Грабар у пам’ять про коханого Іллю Грабара, який поліг у бою за Україну, та інших полеглих героїв. Торік до неї долучилися 100 закладів. Цьогоріч акцію проводять спільно з Платформою пам’яті Меморіал. Мета організаторів – масштабувати її та зробити сталою.

Ресторани, охочі долучитися до ініціативи пам’яті та вшанувати полеглих захисників, можуть зголошуватися, заповнивши коротку форму

📌й підпишіться на
Платформа пам’яті Меморіал – це громадська організація, яка створює нову культуру пам’яті в Україні. Команда збирає історії загиблих захисників і захисниць та цивільних жертв, вивчає і створює нові традиції пам’яті. Наразі Меморіал розповів історії понад 7500 історій людей, життя яких забрала росія.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Новий формат та нова гастрономічна подія - Young Chefs від Hoteliero, яка організовує Ukrainian Gastro Show, BeWine, Barometer, Creative Chefs Summit.

У чому новий підхід? Це буде майданчик який посилюватиме голоси молодих шефів, адже ми то з вами знаємо, що ще трошки й "молоді" будуть тими хто пише нові сторінки української кухні й відповідальність вже буде на них🫣

Організатори обіцяють новий формат виступів, не лише майстер класи а й Food Talks про перетин їжі, мистецтва та різних форматів закладів. Мені здається це вже давно на часі, бо ресторани та кафе в Україні вже давно перестали бути "місцями де їдять", а виконують функції ще й культурних, освітніх, волонтерських просторів

Буде й Food Lab — лабораторія для камерних воркшопів. На ній Дарія Крікунова (наша авторка до речі) поділиться неочікуваним поглядом на ніби звичайні продукти, Ілля Сьомін досліджуватиме ферменти та їхній вплив та випічку

Ну а я що?
Вже вписалась у пул спікерів молодих шефів)))) Й будемо з Артемом Кабулахіним готувати й говорити. Вірніше, я тільки говорити (чи щось розбити на сцені)), а Артем говорити й готувати. Буде провокаційно та неочікувано

🛎17 вересня, 10:00-19:00
📍КВЦ “Парковий” Київ, Паркова дорога, 16А
📕програма та квитки
2024/09/21 05:20:27
Back to Top
HTML Embed Code: