Telegram Web
​​✍🏻БЕЗ НАЛЕЖНИХ ДОКАЗІВ ВТРАТИ ВИКОНАВЧОГО ЛИСТА ВИДАЧА ЙОГО ДУБЛІКАТА НЕМОЖЛИВА

⚖️Правова позиція ВС у справі № 2034/11082/2012
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 2034/11082/2012 від 18.04.2025

У цій справі ВС визначав, чи є підстави для видачі дубліката виконавчого листа, якщо немає належних доказів його втрати.

КЦС ВС, оцінюючи доводи сторін, вказав на таке.

Дублікат - це документ, що видається замість втраченого оригіналу та має силу первісного документа. Оригінал виконавчого листа вважається втраченим, коли його загубили, вкрали, знищили або істотно пошкодили, що унеможливлює його виконання. Таким чином, дублікат виконавчого документа видається замість втраченого оригіналу лише за наявності достатніх доказів того, що виконавчий документ дійсно втратили.

Однією з підстав можливості видачі дубліката виконавчого документа є подання відповідної заяви протягом строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання, який повинен обчислюватися з урахуванням переривання цього строку та/або його зупинення.

Вирішуючи питання про видачу дубліката виконавчого листа через його втрату, стягувач повинен надати належні докази такої втрати, а суд - перевірити, чи не виконане рішення суду, на підставі якого виданий виконавчий лист, і чи не втратило це рішення чинність.

Стягувач не довів втрату виконавчого документа під час пересилання останнього від органу державної виконавчої служби. Зокрема, не надав ні супровідного листа про відправлення виконавчого листа, ні копій журналів/реєстрів вихідної кореспонденції. Ті висновки, на які звернув увагу стягувач, не вказують на можливість видачі дубліката виконавчого листа за відсутності доказів його втрати стягувачем.

Згодні з висновком ВС?

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Цивільний_процес #правова_позиція
​​✍🏻МАТЕРІАЛЬНІ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНІ НОРМИ НЕ ВИМАГАЮТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ПІДВИЩЕНОГО СТАНДАРТУ ДОКАЗУВАННЯ ДО СТОРІН СПРАВИ, ЩО Є УЧАСНИКАМИ У СФЕРІ МЕДІА

⚖️Правова позиція ВС у справі № 914/855/24
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 914/855/24 від 03.06.2025

АТ у касаційній скарзі вказало на відсутність висновку ВС з питання застосування ч.1 ст.15 ЦК України щодо порядку здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності. Стверджувало, що саме до професійного учасника в сфері медіа, який збирає та поширює інформацію, має застосовуватися підвищений стандарт доказування, що відповідатиме принципу пропорційності.

КГС ВС не погодився з доводами касанта з огляду на таке.

Важливим елементом змагальності процесу є стандарти доказування - спеціальні правила, яким має керуватися суд при вирішення справи.

Стандарт доказування "вірогідності доказів", на відміну від "достатності доказів", підкреслює потребу співставлення судом доказів, які надає позивач та відповідач. Отже, з введенням у дію нового стандарту доказування необхідним є не надати достатньо доказів для підтвердження певної обставини, а надати їх саме ту кількість, яка зможе переважити доводи протилежної сторони судового процесу.

Тлумачення ст. 79 ГПК України свідчить, що нею покладено на суд обов'язок оцінювати докази, обставини справи з огляду на їх вірогідність, яка дозволяє дійти висновку, що факти, які розглядаються скоріше були (мали місце), аніж не були.

На думку ВС, позиція Скаржника, згідно з якою до учасника в сфері медіа має застосовуватися підвищений стандарт доказування, ґрунтується на його хибному суб'єктивному тлумаченні норм матеріального права (зокрема, ЦК України, Закону України "Про медіа", Закону України "Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста") і норм процесуального права (ГПК України), що, однак не відповідає їхньому змісту.

Згодні з висновком ВС?


ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Господарський_процес #правова_позиція
​​✍️ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ ВЕРХОВНОГО СУДУ У СПОРАХ ЗА УЧАСТЮ АРМА

📁Добірка 694


СИСТЕМА ПОШУКУ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ ВС ТА ЄСПЛ
ZAKONONLINE
🇺🇦 26290 правових позицій ВС
🇪🇺 3388 правових позицій ЄСПЛ

Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 15 березня 2023 року у справі № 910/4490/22
Щодо реалізації права Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів на припинення торгів

Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 31 січня 2024 року у справі № 925/1355/22(1))
Щодо погодження управителем активами у вигляді частки у статутному (складеному) капіталі своїх дій з власником таких активів

Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 19 березня 2025 року у справі № 910/7738/24
Щодо можливості передання акцій (цінних паперів) та корпоративних прав в управління АРМА

Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 19 березня 2025 року у справі № 910/7738/24(1))
Щодо правових наслідків наявності ухвали слідчого судді про арешт корпоративних прав (частку статутному капіталі, акції)

Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 19 березня 2025 року у справі № 910/7738/24(2))
Щодо відсутності у власника арештованих та переданих в управління АРМА акцій права на оскарження рішень загальних зборів

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Господарський_процес #правова_позиція #добірка
​​ZAKONONLINE — ваш надійний інструмент пошуку, аналізу та моніторингу судової практики.

📍 Тільки сьогодні:

Отримайте -20% знижки на доступи до системи на 6, 12 або 24 місяці.

🔸Відслідковуйте появу нових справ по потенційних клієнтах.
🔹Швидко знаходьте релевантні правові позиції.
🔸Аналізуйте відступлення від судової практики.
🔹Шукайте за частинами статті нормативних актів.
🔸Моніторте появу нових правових позицій.

Хочете дізнатись про всі можливості системи?
Набирайте нас на 067-739-51-14, щоб отримати консультацію та встигнути скористатись акційною пропозицією.
​​✍🏻ДОДАТКОВА ДЕТАЛІЗАЦІЯ У РІШЕННІ СУДУ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ МОРАЛЬНОЇ ШКОДИ ІЗ РОЗМІРОМ СПЛАТИ ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ ЧИ ІНШИХ ОБОВ'ЯЗКОВИХ ПЛАТЕЖІВ НЕ Є НЕОБХІДНОЮ

⚖️Правова позиція ВС у справі № 235/3143/24
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 235/3143/24 від 21.05.2025

У касаційній скарзі роботодавець не погодився з формулюванням у резолютивній частині судового рішення про стягнення суми моральної шкоди «...без утримання з цієї суми податків та обов'язкових платежів».

З огляду на це КЦС ВС вирішував питання щодо наявності (відсутності) у сторін цивільного спору податкового обов’язку у зв’язку зі стягненням судовим рішенням грошових коштів на користь позивача.

ВС зазначив, що проявом розумності є те, що цивільний суд за позовом про стягнення грошової компенсації моральної шкоди відповідно до ст.23 ЦК України вирішує цивільний спір, а не визначає, розмір та порядок сплати податків, зборів чи інших обов'язкових платежів.

Правовідносини з нарахування, утримання та перерахування податків, зборів чи інших обов'язкових платежів знаходяться у площині публічних (податкових) відносин, а тому суд при вирішенні позову про стягнення грошової компенсації моральної шкоди відповідно до ст.23 ЦК України не вирішує питання про податки, збори чи інші обов'язкові платежі. У ст. 265 ЦПК України немає імперативної вказівки на необхідність додаткової деталізації у рішенні суду грошової компенсації моральної шкоди із розміром сплати податків, зборів чи інших обов'язкових платежів.

Згодні з позицією ВС?

👉 З аналізом судової практики у сфері приватного права можна також ознайомитись на телеграм-каналі «Трохи про приватне право» Василя Крата, судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, за посиланням: https://www.tgoop.com/glossema.

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Господарський_процес #правова_позиція
​​✍️ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ ВЕРХОВНОГО СУДУ ЩОДО ПЕРЕГЛЯДУ СУДОВИХ РІШЕНЬ ЗА ВИКЛЮЧНИМИ ОБСТАВИНАМИ

📁Добірка 695


СИСТЕМА ПОШУКУ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ ВС ТА ЄСПЛ
ZAKONONLINE
🇺🇦 26310 правових позицій ВС
🇪🇺 3428 правових позицій ЄСПЛ

Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 23 січня 2025 року у справі № 826/85/15
Щодо відсутності підстав для перегляд судових рішень за виключними обставинами (п. 3 ч. 5 ст. 361 КАС України)

Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 26 лютого 2025 року у справі № 540/352/21
Щодо порядку виконання рішень Конституційного Суду України

Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 23 квітня 2025 року у справі № 758/8567/17
Щодо неможливості усунення порушення «розумних строків» розгляду справи, встановлене ЄСПЛ, шлязом скасування судових рішень

Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 30 квітня 2025 року у справі № 344/5679/21
Щодо перегляду за виключними обставинами судових рішень, постановлених на стадії досудового розслідування, що набрали законної сили

Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 05 червня 2025 року у справі № 302/698/14-а
Щодо випадку, коли встановлення ЄСПЛ порушення Україною міжнародних зобов'язань може бути підставою для перегляду судових рішень

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Адміністративний_процес #Цивільний_процес #Кримінальний_процес #правова_позиція #добірка
​​✍🏻ПРИ ОЦІНЦІ МОЖЛИВОСТІ БАНКУ ЗАВЕРШИТИ ПЕРЕКАЗ РОСІЙСЬКИХ РУБЛІВ ЗА ПЛАТІЖНИМ ДОРУЧЕННЯМ ВІД 23.02.2022 СЛІД ВСТАНОВИТИ КОЛИ БАНК ОТРИМАВ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПОСТАНОВУ НБУ №18

⚖️Правова позиція ВС у справі № 910/9932/24
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 910/9932/24 від 03.06.2025

Вирішуючи спір, суди попередніх інстанцій встановили неможливість Банку завершити транскордонний переказ російських рублів за платіжним дорученням від 23.02.2022 в іноземній валюті на користь юридичної особи, яка мас місцезнаходження в рф в силу обмежень, які визначені п.17 Постанови НБУ №18 у редакції 24.02.2022.

КГС ВС не погодився з висновками судів та вказав, що Постанова №18 була прийнята 24.02.2022, і перші зміни внесені того ж дня (24.02.2022), а заява Товариства та платіжне доручення в іноземній валюті з позначкою «Терміновий» датовані 23.02.2022.

Зі змісту оскаржуваних судових рішень не вбачається, що суди попередніх інстанцій з'ясували та встановили коли саме (о котрій годині) Банк дізнався про Постанову №18 та про перші зміни, які були до неї внесені 24.02.2022 та чи була у відповідача обґрунтована можливість виконати термінове платіжне доручення позивача до офіційного опублікування Постанови №18 зранку 24.02.2022 або ще 23.02.2022, ураховуючи аргументи позивача про те, що грошові кошти переказувалися за допомогою SWIFT і в Україні не було вихідного дня 23.02.2022 та документально не підтверджено чи 23.02.2022 був вихідним днем у рф.

Таким чином, ключовим у вирішенні спору про можливість Банку завершити транскордонний переказ російських рублів за платіжним дорученням від 23.02.2022 в іноземній валюті на користь юридичної особи, яка мас місцезнаходження в рф є вирішення, зокрема, такого питання: о котрій годині 24.02.2022 Банк отримав інформацію про Постанову №18 та про перші зміни до неї, які були внесені того ж дня.

Поділяєте доводи ВС?

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Господарський_процес #правова_позиція
КАС України (Кодекс адміністративного судочинства України)

Тест № 408: У строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати позивачу:
Anonymous Quiz
3%
копію відзиву
34%
копію відзиву та доданих до нього документів
17%
відзив на позовну заяву
46%
відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази
​​✍🏻НЕМОЖЛИВІСТЬ ВИСЕЛЕННЯ БЕЗ НАДАННЯ ІНШОГО ЖИЛОГО ПРИМІЩЕННЯ НА ПІДСТАВІ СТ.125 ЖК УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧЕНА ДЛЯ ОСІБ, ЯКИМ БУЛО НАДАНО САМЕ СЛУЖБОВЕ ЖИЛЕ ПРИМІЩЕННЯ

⚖️Правова позиція ВС у справі № 521/17641/18
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 521/17641/18 від 04.06.2025

ГУ НП звернулося до суду з позовом про виселення з гуртожитку. Зазначило, що відповідачі не є членами сім'ї померлого працівника поліції та незаконно займають вказані кімнати в гуртожитку.

Оцінюючи суть спору КЦС ВС вказав на таке.

Ст.125 ЖК України передбачено, що без надання іншого жилого приміщення у випадках, зазначених у ст.124 цього Кодексу, не може бути виселено: осіб, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації, що надали їм службове жиле приміщення, не менш як десять років.

У п.20 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1985 №2 «Про деякі питання що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» судам роз'яснено, що оскільки в силу ст.125 ЖК Української РСР деякі категорії громадян, які проживають у службових жилих приміщеннях, не підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення, при розгляді справ про виселення зі службових жилих приміщень необхідно з'ясувати, чи користуються відповідачі зазначеною пільгою.

За змістом наведених норм зазначені у ст.125 ЖК України особи можуть бути виселеними виключно за умови надання іншого жилого приміщення, яке повинно знаходитись у межах того ж населеного пункту і відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.

Відтак, положеннями ст.125 ЖК України передбачена неможливість виселення без надання іншого жилого приміщення осіб, яким було надано саме службове жиле приміщення.

Підтримуєте аргументацію ВС?


ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Цивільний_процес #правова_позиція
​​✍🏻ВИПЛАТА ПРИЗНАЧЕНИХ НА ПІДСТАВІ СУДОВИХ РІШЕНЬ НАДБАВОК ДО ПЕНСІЙ БЕЗ УРАХУВАННЯ ВИСОКОГО РІВНЯ ІНФЛЯЦІЇ Є ПОРУШЕННЯМ СТ.1 ПРОТОКОЛУ №1 ДО КОНВЕНЦІЇ

🇪🇺Правова позиція ЄСПЛ у справі «AL ET DEMİRCİ c. TÜRKİYE» від 10.06.2025, заяви №№ 34280/17,71800/17

Заявниці скаржились на втрату вартості їх надбавок до пенсій через інфляцію, що відбулася між датою виходу на пенсію та виплатою цих надбавок.

ЄСПЛ Суд відзначив надзвичайний характер знецінення надбавок, що були надані заявницям, які були практично зведені нанівець. Він зазначив, що, виплачуючи заявницям надбавки, розраховані за коефіцієнтами, що діяли двадцять і двадцять чотири роки тому, не провівши жодної форми актуалізації сум з урахуванням значного знецінення турецької ліри за цей період часу, а також не запропонувавши іншої форми компенсації, влада фактично позбавила заявниць права на надбавки, яке було визнане адміністративними судами. Скаржниці могли претендувати лише на надбавки, які стали мізерними, оскільки втратили понад 99% своєї вартості, без будь-якого впливу або відповідальності за умови, що призвели до такого зменшення.

Іншими словами, виплата надбавок з повним ігноруванням факторів, що можуть знизити їхню вартість, а саме високої інфляції протягом вказаних періодів, призвела до того, що право на надбавки, яке було визнано заявницям остаточними судовими рішеннями, стало ілюзорним.

Отже, з огляду на розбіжність між реальною вартістю вимог заявниць на дату виходу на пенсію та їхньою вартістю на момент виплати, Суд, вважав, що заінтересовані особи зазнали надмірного тягаря, який порушив справедливий баланс, який повинен існувати між, з одного боку, захистом права власності заінтересованих осіб, з одного боку, та вимогами загального інтересу, з іншого боку.

Відповідно, мало місце порушення ст.1 Протоколу №1 до Конвенції.

Порушено права заявниць?

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#ЄСПЛ #правова_позиція
​​✍️ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ ВЕРХОВНОГО СУДУ, ЯКІ СКАСУВАЛИ ПОПЕРЕДНЮ СУДОВУ ПРАКТИКУ

📁Добірка 696

СИСТЕМА ПОШУКУ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ ВС ТА ЄСПЛ
ZAKONONLINE
🇺🇦 26312 правових позицій ВС
🇪🇺 3440 правових позицій ЄСПЛ

Щодо поширення контрактної форми роботи та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури на трудові відносини з керівниками державних та комунальних музичних шкіл та шкіл мистецтв

📕Скасована правова позиція:
Правова позиція Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 07 листопада 2023 року у справі № 344/11960/22
Щодо призначення керівника музичної школи з укладенням контракту без проведення відповідного конкурсу

📗Актуальна правова позиція: Правова позиція Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 05 травня 2025 року у справі № 344/12588/22


Щодо належного способу захисту прав орендодавця, який вважає, що зареєстроване право оренди відсутнє

📕Скасована правова позиція:
Правова позиція Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 04 грудня 2024 року у справі № 130/8/23
Щодо ефективного способу захисту прав у випадку реєстрації неукладеного між сторонами договору оренди

📗Актуальна правова позиція: Правова позиція Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 02 червня 2025 року у справі № 144/1440/22

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Цивільний_процес #правова_позиція #добірка #відступ
​​✍🏻ХАРЧОВІ АРОМАТИЗАТОРИ, ЯКІ НЕ МІСТЯТЬ НІКОТИНО- ТА ТЮТЮНОВМІСНИХ ПРОДУКТІВ І НЕ Є ЇХ ЗАМІННИКАМИ, НЕ МОЖУТЬ КЛАСИФІКУВАТИСЯ ЗА КОДОМ 2404199010

⚖️Правова позиція ВС у справі № 140/8906/24
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 140/8906/24 від 04.06.2025

ТОВ оскаржило рішення про визначення коду товару, вказавши, що товар «харчові ароматизатори» складається з ароматичних сполук (синтетичних або природних), із можливими розчинниками або носіями; призначений виключно для використання у харчовій промисловості як інгредієнт для додавання до харчових продуктів або напоїв; не є продуктом для куріння, не створює аерозолю, не містить нікотину, не використовується як суміш чи наповнювач у виробництві курильних засобів.

КАС ВС підтримав доводи скаржника з огляду на таке.

Товарна позиція 2404 називається - «Продукти, що містять тютюн, відновлений тютюн, нікотин, замінники тютюну або нікотину, призначені для вдихання без горіння; інші нікотиновмісні продукти призначені для забезпечення надходження нікотину в тіло людини».

Судами ж попередніх інстанцій встановлено, що позивачем задекларовано ввезення, зокрема, такого товару: "Суміші запашних речовин, харчові ароматизатори".

Суд наголосив на тому, що при ввезені товару на митну територію України, митному органу необхідно класифікувати товари за їхніми характеристиками, а не за видом діяльності Товариства, яке отримує відповідний товар.

Можливість використання позивачем спірного товару для виготовлення рідин, що використовуються в електронних сигаретах не є безумовною підставою для зміни товарної позиції задекларованого товару, який на момент декларування не був рідиною, що використовуються в електронних сигаретах та не був кінцевим продуктом для споживання.

Таким чином, враховуючи той факт, що Товариством заявлено до митного оформлення харчові ароматизатори, які не містять нікотино- та тютюновмісні продукти і не є їх замінниками, Суд не погодився з висновками суду апеляційної інстанції стосовно того, що задекларовані товари необхідно класифікувати за кодом 2404199010.

Згодні з висновком ВС?

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Адміністративний_процес #правова_позиція
​​✍🏻МИРОВОЮ УГОДОЮ МОЖНА ВСТАНОВИТИ СТРОК ВИКОНАННЯ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ БІЛЬШИЙ, НІЖ РІЧНИЙ СТРОК РОЗСТРОЧЕННЯ ВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ

⚖️Правова позиція ВС у справі № 917/141/24
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 917/141/24 від 06.06.2025

На розгляд ВС було винесено питання співвідношення інститутів розстрочення (відстрочення) виконання судового рішення (ст.331 ГПК України) та мирової угоди (ст.192 ГПК України) в розрізі можливості мировою угодою встановити строк виконання зобов'язання більший, аніж річний строк розстрочення (відстрочення) виконання судового рішення, встановлений ч.5 ст.331 ГПК України.

КГС ВС, відповідаючи на спірне питання, вказав, що аналіз положень ч.1 ст.192 ГПК свідчить, що мирова угода - це результат дискреційних повноважень сторін спору координаційного (договірного) характеру з метою припинити спір, виражений в укладеному ними та поданому на затвердження суду правочині - мировій угоді, яка набирає чинності з моменту її затвердження судом.

Можливість встановлення графіку платежів, у тому числі поза межами річного строку, не заборонено ГПК України як умови для затвердження мирової угоди та є виявленням взаємоузгодженої волі сторін на підставі взаємних поступок, виходячи з їх власних інтересів. А тому помилковим є ототожнення узгодження сторонами мирової угоди умови про розстрочення платежів та розстрочення виконання судового рішення, яке набрало законної сили. Відтак, погодження сторонами у справі в мировій угоді поетапного погашення всього обсягу заявленої позивачем заборгованості з використанням фактичного розстрочення погашення боргу на строк, що перевищує один рік, не є порушенням ст.192 ГПК України.

Поділяєте погляди ВС?

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Господарський_процес #правова_позиція
​​✍🏻П.9-19 РОЗДІЛУ VIII "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" ЗАКОНУ №2464-VI НЕ ДАЄ ПІДСТАВ ВВАЖАТИ, ЩО ВІН ВСТАНОВЛЮЄ СТРОК ДЛЯ ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО СПИСАННЯ НЕДОЇМКИ З ЄСВ

⚖️Правова позиція ВС у справі № 440/17277/23
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 440/17277/23 від 13.06.2025

Позивач у касаційній скарзі вказує, що п. 9-15 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-VI) не визначає строк на подання заяви про списання заборгованості з ЄСВ, а встановлює умову подання до 01.03.2021 документів, визначених в абз.абз.2,3 цього пункту.

КАС ВС підтримав доводи касанта з огляду на таке.

Аналіз п.9-15 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464-VI в усіх його редакціях, не дає підстав вважати, що він встановлював чи встановлює строк для подання заяви про списання недоїмки з єдиного внеску, яка виникла у період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року.

Варто погодитися з доводами позивача про те, що цей пункт встановлює умову подання до 01.03.2021 документів, визначених в абз.абз. 2, 3 п. 9-15 Закону №2464-VI (якщо вони не подавалися раніше). Також цей пункт встановлює, що перевірка відповідності особи умовам, визначеним цим пунктом, здійснюється станом на дату подання заяви про списання недоїмки.

Згодні з підходом ВС?

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Адміністративний_процес #правова_позиція
​​✍🏻ОБОВ'ЯЗОК ВІДШКОДОВУВАТИ ВИТРАТИ НА ПОХОВАННЯ СПАДКОДАВЦЯ НЕ Є ЕЛЕМЕНТОМ СКЛАДУ СПАДЩИНИ

⚖️Правова позиція ВС у справі № 331/727/24
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 331/727/24 від 28.05.2025

Рідна сестра померлого звернулася до суду з позовом до єдиного його спадкоємця про стягнення витрат на поховання. На переконання позивачки, ст.ст.1232,1282 ЦК України передбачено обов`язок спадкоємців відшкодовувати витрати на поховання спадкодавця та задовольнити вимоги кредиторів.

КЦС ВС не погодився з такими доводами позивачки, зазначивши, що згідно з ч.1 ст.1232 ЦК України Спадкоємці зобов'язані відшкодувати розумні витрати, які були зроблені одним із них або іншою особою на утримання, догляд, лікування та поховання спадкодавця.

ВС наголосив, що обов'язок відшкодовувати витрати на поховання спадкодавця не є елементом складу спадщини, тому при його виконанні не застосовується положення ст.ст.1281,1282 ЦК України, що визначення пред'явлення кредитором свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину та обов'язок спадкоємців задовольнити вимоги кредитора.

Тобто здійснення оплати поховання спадкодавця спадкоємцем або іншою особою породжує недоговірне зобов'язальне правовідношення, в якому кредитором виступає особа, котра понесла відповідні витрати, боржником - спадкоємець, який прийняв спадщину.

Згодні з позицією ВС?


ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Цивільний_процес #правова_позиція
​​✍️ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ ВЕРХОВНОГО СУДУ ЩОДО УЧАСТІ СПЕЦІАЛІСТА У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ

📁Добірка 697

СИСТЕМА ПОШУКУ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ ВС ТА ЄСПЛ
ZAKONONLINE
🇺🇦 26315 правових позицій ВС
🇪🇺 3435 правових позицій ЄСПЛ

Правова позиція Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 13 червня 2023 року у справі № 572/1861/18
Щодо допустимості як доказу протоколу огляду місця події

Правова позиція Касаційного кримінального кримінального суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 25 вересня 2023 року у справі № 165/93/22(1))
Щодо оцінки пояснень, усних консультацій та письмових роз'яснень спеціаліста у сукупності з доказами у справі

Правова позиція Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 07 листопада 2024 року у справі № 344/8350/22(1))
Щодо доказового значення висновку спеціаліста

Правова позиція Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 25 квітня 2025 року у справі № 405/5813/16
Щодо доказового значення висновків спеціалістів

Правова позиція Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 04 червня 2025 року у справі № 289/2494/23
Щодо законності залучення як спеціаліста іншого слідчого з метою відеофіксації слідчого експерименту

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Кримінальний_процес #правова_позиція #добірка
​​✍🏻МОЖЛИВІСТЬ ВИРІШЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ПОЗОВУ ПРО СТЯГНЕННЯ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ МОРАЛЬНОЇ ШКОДИ НЕ ПОТРЕБУЄ ЗАЛУЧЕННЯ ДО УЧАСТІ У ТАКІЙ СПРАВІ ВРУ ТА/АБО ДПС

⚖️Правова позиція ВС у справі № 235/3143/24(1)
👨🏻‍⚖️Рішення ВС у справі № 235/3143/24(1) від 21.05.2025

У касаційній скарзі роботодавець стверджував, що суд, не врахувавши положень ст.ст.12,20 ПК України, не залучив Верховну Раду України та Державну податкову службу України до участі в справі про відшкодування моральної шкоди у зв`язку з ушкодженням здоров'я внаслідок професійного захворювання, оскільки вирішення судами попередніх інстанцій питання щодо об'єкта та порядку оподаткування зачіпає права та законні інтереси Верховної Ради України та Державної податкової служби України.

З цього приводу КЦС ВС наголосив, що проявом розумності є те, що у ЦК України, як основному регуляторі цивільних відносин, визначення розміру грошової компенсації моральної шкоди не пов'язується з вирішенням питання про розмір податків, зборів чи інших обов'язкових платежів. Очевидно, що для контролю сплати податків, зборів чи інших обов'язкових платежів в публічному праві існують відповідні механізми, які зовсім не пов'язані із визначенням розміру грошової компенсації моральної шкоди.

ВС виснував, що можливість вирішення цивільного позову про стягнення грошової компенсації моральної шкоди не потребує залучення до участі у такій справі Верховної Ради України та/або Державної податкової служби України.

Згодні з позицією ВС?

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Цивільний_процес #правова_позиція

👉 З аналізом судової практики у сфері приватного права можна також ознайомитись на телеграм-каналі «Трохи про приватне право» Василя Крата, судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, за посиланням: https://www.tgoop.com/glossema.
​​✍️ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ ВЕРХОВНОГО СУДУ У СПОРАХ, ПОВ'ЯЗАНИХ З ПЕРЕТИНОМ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

📁Добірка 698


СИСТЕМА ПОШУКУ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ ВС ТА ЄСПЛ
ZAKONONLINE
🇺🇦 26337 правових позицій ВС
🇪🇺 3505правових позицій ЄСПЛ

Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 12 листопада 2024 року у справі № 380/11916/22
Щодо вимог до рішення про відмову в перетинанні державного кордону України

Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 20 грудня 2024 року у справі № 160/14683/22
Щодо вимог до рішення про відмову в перетинанні державного кордону України

Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 14 травня 2025 року у справі № 440/3111/19
Щодо інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи «Аркан»

Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 26 червня 2025 року у справі № 260/4205/22
Щодо умов застосування п. 21 Правил перетинання державного кордону громадянами України

Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 26 червня 2025 року у справі № 260/4205/22(1)
Щодо документів, на підставі яких може оцінюватись правомірність перетину кордону

ZAKONONLINE - швидкий пошук судової практики

#Адміністративний_процес #правова_позиція #добірка
2025/07/08 00:19:33
Back to Top
HTML Embed Code: