tgoop.com/CapitalistInvest/358
Last Update:
Китай = нова Японія: дефляція і падіння економіки
Ринки все більше занепокоєні тим, що Китаю загрожує тривала економічна стагнація, подібна до «втрачених десятиліть» Японії.
Для ринків знадобилось дуже багато часу щоб прокинутись від жахливої реальності економіки в Китаї.
Ознаки проблем в економіці Китаю помітні вже з 2021 року. Ситуація з найбільшим забудовником Evergrande, криза в секторі нерухомості, зростання безробіття серед молоді – це були лише дзвіночки назрівання кризи.
Дефляція – це зниження цін на товари та послуги. Може здаватись, що це добре, але насправді це небезпечно для економіки. Якщо люди очікують, що ціни далі знижуватимуться, вони відкладають покупки. Бізнеси втрачають прибутки, а компанії скорочують робочі місця, що веде до ще більшої кризи.
За іронією долі, коли економічна ситуація в Китаї продовжувала погіршуватися, у багатьох аналітиків з'явилася ще більша надія на те, що Пекін врешті-решт втрутиться, застосувавши якусь форму стимулів.
Найбільшою помилкою цих аналітиків була суттєва недооцінка готовності Пекіна терпіти тривалу економічну слабкість і дефляцію, навіть перед обличчям зростаючого невдоволення серед громадян.
Причина проблеми насправді криється в політичній системі КНР, яка довгостроково несумісна з капіталістичною економікою і про це всі прекрасно знали, особливо інвестори в китайські ринки. Проте ігнорували. Деякі ігнорують досі.
У Японії свого часу не вдались кроки, які зараз хоче зробити ЦБ КНР, чи вдастся комуністам побачимо вже у найближчі роки.
Якщо ви розглядаєте Китай для інвестицій, будьте готові до того, що ситуація може ще погіршитися, перш ніж почне поліпшуватися.
Ми б не рекомендували робити ставки на китайські акції як от $MCHI або $KWEB, зараз. Натомість зверніть увагу на інші ринки, що розвиваються (EM), де можливості для диверсифікації виглядають привабливішими.
BY Capitalist Invest
Share with your friend now:
tgoop.com/CapitalistInvest/358