Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
737 - Telegram Web
Telegram Web
Оценка российских запасов бронированных ремонтно-эвакуационных машин на базах хранения и принципов их производства/реактивации от OSINT-исследователя Jompy:

• Согласно статистике Oryx, ВС РФ потеряли не менее 548 единиц инженерной техники, из них более сотни - различных бронированных ремонтно-эвакуационных машин. Это очень небольшое количество, особенно если сравнить его с другими цифрами - количество потерь боевых машин для перевозки пехоты почти достигло десяти тысяч. Однако это не удивительно, учитывая, что политика военной промышленности СССР всегда была сильно перекошена в сторону производства боевой техники - в ущерб техники логистической.

• Цифры на российских базах хранения также довольно скромны. Jompy насчитал около 10 БРЭМ-2 в 1295-ом арсенале, из которых 4 явно сломаны; 2 БРЭМ-1, 4 БРЭМ-Л и 19 БТС-4 на 22-ой базе хранения, также он допускает, что там может находиться несколько БРЭМ-80. 22 БРЭМ-1 находятся на 769-ой базе, из них некоторые также имеют признаки негодности; 28 ЯБТС-4 хранятся на базе 2544. Самый большой парк ремонтных машин - на базе 111 - 76 БТС-4 и 8 БТС-1. Все эти машины ни разу не реактивировали со времени начала полномасштабной войны. Некоторые другие базы также имеют на хранении отдельные единицы эвакуационных машин, однако их число еще более незначительно. Вероятно, некоторые машины хранятся в гаражах, и иногда реактивируются оттуда, однако их число также вряд ли значительно.

• По всей видимости, русские пошли другим путем - они используют шасси танков и других боевых машин, переделывая их в бронированные ремонтно-эвакуационные машины. Шасси зависит от специализации завода: Омсктрасмаш и Уралвагонзавод создают машины на шасси Т-72 и Т-80, Рубцовский завод - на шасси БМП-1, Арзамас - на шасси БТР-80.

@yigal_levin
🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Зменшення втрат танків

Річард Верекер оновив таблицю втрат танків росіян за серпень і ми можемо побачити дуже незвичну річь. Росія втратила вдвічі менше танків за серпень, аніж за минулі місяці. При тому інтенсивність боїв за цей час не падала, а навіть зросла. Окрім того, частка невизначених танків серед втрат склала більше 20%.

Ще треба почекати підрахунків ББМ, проте скоріш за все у співвідношенні втрат ми будемо мати приблизно ті самі цифри 1:2.
Якщо людина довела свою експертність в якомусь питанні, то вона відразу заслуговує повагу суспільства й її думка в усих аспектах є поважною та прирівнюється до правди, а іноді й до істини.

Хоча, було б логічно, якщо б респектабельною думка цієї людини була тільки в тій сфері в якій вона гарно орінтується. Ми ж не читаємо статті на тему історії від математиків, а науковці в сфері схімії, не роблять роскопки.

Виходить дуже простий ланцюжок. Популярна людина пише якусь думку -> інші сприймають її за істину -> менш популярні люди базуючись на цій думці роблять висновки, беручи її за істину -> інші сприймають цей висновок за істину.

Саме дилетанство та нефаховість людей в сферах в яких вони працюють призвели нашу країну до такого стану.

Висновок простий: не все, що пишуть в інтернетах - правда. Й не все можна писати в інтернетах. І давайте все таки люди, що не дотичні до подій й щось десь почули, але мають аудиторію, почнуть розуміти, що відповідальні за свої слова в цих ваш інтернетах.
Forwarded from ✙Спілка "УкрІнСерв"✙
Тепер, коли офіційно повідомлено, хочу додати невеликий коментар як:

1) мешканець міста Полтави;
2) військовослужбовець сил зв'язку, які зазнали сьогодні дуже відчутних втрат.

Про Інститут зв'язку знає кожен полтавчанин. Це серйозний військовий ВНЗ у радянські часи і одна з найбільших "учєбок" зв'язківців під час Незалежності. В честь цього закладу іменований один з районів міста.

Це місце має всю потрібну базу, людей та засоби для навчання спеціалістів зв'язку. Саме тому, напевно, майже всі зв'язківці пройшли через Полтаву.

Сьогоднішній удар це болючий удар для нашого роду військ. Саме тому мені було надзвичайно гидко бачити, як полилось купи гівна на свіже відкриту рану.

Хто знає, яка будівля зазнала удару і як працюють "учєбки", то розуміє чому така висока кількість жертв. Всім інших інфлюєнцерам, які за рахунок хайпу хочуть підняти свою політичну значимість, бажаю щоб те словесне брехливе гівно, яке ви виробляєте своїм ротом, стало фізичним.

Вічна пам'ять загиблим.
Одужання пораненим.
Героям слава!

UKRINSERV
Възхищавайте се българи
Тепер, коли офіційно повідомлено, хочу додати невеликий коментар як: 1) мешканець міста Полтави; 2) військовослужбовець сил зв'язку, які зазнали сьогодні дуже відчутних втрат. Про Інститут зв'язку знає кожен полтавчанин. Це серйозний військовий ВНЗ у радянські…
Уся ця ситуація наочно демонструє, як люди, які постійно критикують державу за хибну інформаційну політику, показують усю свою некомпетентність.

Замість того, щоб почекати коментарів людей, які дотичні до ситуації, вони будуть поширювати власні чутки (засновані не зрозуміло на чому), які просто підпадають під зручний для них інформаційний фон. Тобто, люди які потребують, щоб казали правду, самі брешуть (не зрозуміло тільки спеціально чи ні).

У битві з драконом головне не стати драконом самому.
Будуть нецензурні слова.

Ні, ну це якийсь тотальний йобаний пиздець.

Ми постійно намагаємось не сильно занурюватися в усі питання, бо є наша специфіка діяльності й ми вважаємо, що маємо вирішувати проблеми в ній.

Але йобана руда мавпа безугла зливає аудіозапис наради ОБОРОННОГО КОМІТЕТА на якому присутні головнокомандувач ЗСУ, головнокомандувач СБС тощо та їй за це нічого не буде. І це під час війни проти однієї з найбільших армій світу?

Недоторканність «своїх» людей перейшла вже всі допустимі межі.
Так, поки мене тут штурмують деякі життєві зміни, особливих оновлень по базам зберігання не відбулося. Тому оновимо трохи дайджест подій, які варті уваги по базам зберігання.

- Jompy вважає що, можливо, росія також хоче зберегти певну кількість МТ-ЛБ, МТ-ЛБу, БТР-60 на зберіганні, щоб мати корпуси, які слугуватимуть платформами для спеціалізованих машин.

- Також у Jompy є великий список того, що він хоче проаналізувати, зараз він буде займатися інженерною технікою (понтонними переправами в особливості, оскільки зараз росіяни їх втрачають доволі активно), але найцікавіше буде потім. Він хоче проаналізувати українські бази зберігання до 2022 року, а також бази зберігання НАТО (скоріш за все у Європі). І от це звичайно викликає незвичний інтерес.

- Ben завдяки Перпетуа навів графіки втрат ствольної артилерії. За останні 2 місяці росіяни втратили у півтора-два рази більше ствольної артилерії. Близько 40% втрат складають Д-30, що вдало репрезентує їх активно використання з боку росіян.

- Більшість оглядачів баз, зараз або на відпочинку, або займаються своїми справами, тож можна очікувати, що ближче до зими ми побачимо якісь оновлення.
ППО Москви

В очікуванні зимньої ударної компанії, а також на фоні нещодавнього ураження ГРЄС у Москві, стало цікаво, а що ж там з ППО у Москві? Відповідь на це надає Фабіан Хофман.

В першу чергу зазначу, що якщо ви хочете відслідковувати російське ППО, то можете підписатися на AS-22, який напевно один із найкращих геоінтерів по частині відслідковування ППО.

Тепер до московського ППО, більшість об'єктів ППО навколо Москви загалом залишаються недоторканими, хоча деякі з них втратили кілька пускових установок або повністю зникли.

Прикладом позиції ППО, яка не змінювалася увесь цей час є батарея біля Нововорино (56.1676, 37.82313). Усе що змінилося за 5 років на знімках, це те ще ПУ стоять у стані підвищеної готовності. Різниця знімків червень 2019 року - травень 2024 року (1-2 фото).

Позиції поруч з Биловим (55.46623, 37.23506), демонструє нам приклад того, як виглядає батареї, яка втратила частину ПУ (2 ПУ). Різниця знімків жовтень 2021 року - травень 2024 року (3-4 фото).

А от ППО біля Соснів повністю зникла (55.31037, 37.60879). Порівняння знімків травень 2021 року - червень 2023 року. За обладнанням це близько 2 батареї (5-6 фото).

Загалом є 3 порожні площадки на яких раніше стояло ППО:

55.31037, 37.60879;
55.91933, 38.32886;
55.46814, 38.14255.

Окрім цього є існує інша проблема при перегляді таких знімків. На них час від часу зустрічаються позиції, де відсутні від 1 до 3 пускових. Не зрозуміло, чи це є тимчасовим явищем (через технічне обслуговування) або ж через перекидання ПУ. Також є проблема з актуальними знімками.

Загалом можна вважати, що ППО навколо Москви майже недоторкане і перебуває у стані підвищеної бойової готовності, що видно по пусковим установкам. А головна проблема зі збиттям цілей пов'язана з деконфліктністю її повітряного простору, тобто ймовірністю ураження цивільних літаків.
🔍⚡️Темпи розконсервації ББМ в РФ:

- БМП-1/2/3;
Абсолютно більшість машин в хорошому стані були зняті в 2022-23 роках. Всі БМП-2 в хорошому стані розконсервовано (ті, що залишились, канібалізують).

- БТР-60/70/80;
Темпи розконсервації становлять 500 од. в рік (темпи збережуться до початку 26) більшість машин піддаються канібалізації.

- МТ-ЛБ;
Станом за наявної інформації на зберіганні практично не залишились.

- МТ-ЛБу;
Машини в хорошому стан закінчаться до початку 2026 року.

- БМД;
Зараз розконсервовуються в основному для переробки на САУ 2С9. Всі наявні машини зазнали канібалізації.

- БРДМ-2;
Відновлюються за рахунок 103 БТРЗ, темпи розконсервації 100 од в рік (деякі йдуть на експорт).

🧮⚡️Загалом з баз зберігання зникло:

Від 22 року до середини 23:
- БМП-1/2/3 зникло 1834 од.;
- БТР-60/70/80 зникло 528 од.;
- МТ-ЛБ зникло 2101 од.;
- МТ-ЛБу зникло 270 од.;
- БРДМ-2 зникло 114 од.;
- БТР-50 зникло 73 од.;
- БМД зникло 300 од.

Усього: 5239 ББМ

Від середини 2023 року до середини 2024:
- БМП-1/2/3 зникло 498 од.;
- БТР-60/70/80 зникло 516 од.;
- МТ-ЛБ зникло 594 од.;
- МТЛБу зникло 179 од.;
- БРДМ-2 зникло 108 од.;
- БТР-50 зникло 0 од.;
- БМД зникло 105 од.

Усього: 2000 ББМ

❗️Висновок:
Наявні тенденції свідчать що станом на тепер росіяни здебільшого займаються канібалізацією ніж розконсервацією техніки. Однією з найбільших причин цього є те, що станом на зараз практично не залишилось хороших машин на зберіганні (~15%).

Потужностей російського ВПК не вистачає для перекривання потреб фронту новими ББМ. Бази зберігання станом на зараз потребують залучення додаткових потужностей, які РФ надати не може, саме тому ми зараз бачимо масштабну канібалізацію машин.

Стосовно техстану цих машин, а також прогнозу очікуйте в наступному пості.

Наш Сайт | Twitter | Донат
Порівняння Білоруського 45-го арсеналу снарядів і ракет.

2020 та 2023 роки. Усім зрозуміло куди це все пішло.

source
Вчора HN0222 опублікував цікаві знімки бази зберіганні на окупованій Луганщині (48.366778, 39.076278)

Знімок датується початком 2022 року, проте на ньому видно різні ББМ та БМП, на свіжіших знімках техніка відсутня. Проте поруч також знаходиться полігон, тому скоріш за все ця база виглядає як тренувальний полігон/ремонтна база. Тому техніка і не знаходиться на одному місці.

Таких баз певно десятки по всій окупованій території і вони цікаві с точки зору того, як виглядає база зберігання біля полігону, де техніку ремонтують та обслуговують.
2024/09/23 04:22:15
Back to Top
HTML Embed Code: