Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
736 - Telegram Web
Telegram Web
Умовний рахунок від Якуба з #Oryx за 9-12 вересня: 62:31 на користь ЗСУ

Візуально підтверджені втрати російської бронетехніки [танків, БМП, БТР, ББМ і MRAP] з початку їхнього вторгнення в Україну в 2022 році перевищили 10 000 одиниць!

Танки: 3371
ББМ (AFV - Armoured Fighting Vehicles): 1561
БМП: 4534
БТР: 489
MRAP: 56

Всього: 10 011
Стан МТ-ЛБу на базах зберігання росії

Jompy оновив кількість МТ-ЛБу на базах зберігання росії. Якщо до 2022 року на базах зберігалося близько 1329 од. то зараз близько 519 од. тобто впало до 62% від початкової кількості.

Окрім цього з баз зберігання дістають "Шилки", а також реактивують залишки МТ-ЛБ. Місцями, наприклад з 2728-ї бази, реактивують БРДМ-2.

І тут я додам від себе. По-перше дуже кумедно, що ці оновлення ми побачили завдяки Гугл картам, які оновилися.

По-друге, я не розумію доцільності реактивації МТ-ЛБу. Якщо МТ-ЛБ і БРДМ-2 використовують на фронті як тягачі та БТР, то яку роль повинна виконувати МТ-ЛБу, першочергова ціль котрої, шасі для спецтехніки (інженерної, РЛС тощо). Звичайно їх можна пускати, як МТ-ЛБ (вважайте БТР), але в армії їх досі вдосталь, якщо рахувати втрати/реактивацію.

Реактивація "Шилок" впринципі зрозуміла, українські дрони вже достатньо велика проблема у тилу росії, тому із нею треба якось боротися. В мене навіть думка з'явилася, що ми можемо побачити поєднання ЗУ-23 і МТ-ЛБу, але це на рівні фантазії. Інакше такі темпи реактивації я зрозуміти не можу.
Възхищавайте се българи
Умовний рахунок від Якуба з #Oryx за 9-12 вересня: 62:31 на користь ЗСУ Візуально підтверджені втрати російської бронетехніки [танків, БМП, БТР, ББМ і MRAP] з початку їхнього вторгнення в Україну в 2022 році перевищили 10 000 одиниць! Танки: 3371 ББМ (AFV…
Ну і стосовно знищеної техніки.

Ця війна буде дійсно останньою, у котрій так масово використовувалася радянська техніка. Будь-які подальші конфлікти ніколи не зможуть і близько наблизитися до тих втрат, які зазнала росія в Україні. Вона повністю викрила усі недоліки і переваги (а такі є) радянської техніки. Зруйнувала міфи про "Tank is dead", а також вибудувала нову для української армії ідею.

Техніка - залізо, яке створене для збереження життя солдатів.

І як добре, що росіяни цього схоже що ніколи не осягнуть.

Ну що ж, ми вже на половині нашого шляху до перемоги, залишилася найскладніша частина.
Т-62 в очікуванні на ремонт на 103-му БТРЗ, раніше/зараз

Усі БМП, які знаходилися на базі були реактивовані.

source
Анонс нового розбору від CovertCabal

На цей раз Коверт буде аналізувати стан артилерії на базах зберігання. У виді анонсу від показав порівняння знімків з бази зберігання біля Щуч'є.

Відверто кажучи, я не очікую чогось особливого від його роботи, оскільки такий саме аналіз ми разом з Віщуном, Мортісом і Ресургамом вже робили. За 3 місяці навряд-чи могло відбутися значне зменшення кількості артилерії на базах. Звичайно падіння буде але нічого драматичного, мені здається у межах декількох сотень. АЛЕ.

По-перше цей аналіз буде цікавий саме вам, оскільки ми не могли опублікувати усі знімки баз, через дозволи компаній, в яких бралися знімки, тому ви зможете наочно побачити візуальні зміни на базах.

По-друге, мене інтригує стан М-46 та М-30 на базах зберігання. Оскільки ми побачили більш активне використання перших і появу на фронті других, цікаво як багато їх зникло зі зберігання.

По-третє, мені цікаві розбіжності які виникнуть під час підрахунку цих систем, адже ми зможемо порівняти наш підрахунок із підрахунком Коверта і наблизитися до найбільш точної цифри (з урахуванням реактивації за останні 3 місяці).

Власне чекаємо на роботу Коверта і його гарненькі графіки, буде цікаво.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Понтонні переправи на російських базах зберігання

BAAS зробив короткий тред, щодо понтонних переправ, які залишаються на базах зберігання. Доволі цікаво, як зміщується акцент від танків та ббм до специфічної інженерної техніки, особливо на фоні Курської операції.

28-й гвардійський понтонно-мостовий полк: ~200 переправ та інженерних машин;
73-й окремий понтонно-мостовий батальйон: 50 переправ та інженерних машин;
12-та окрема гвардійська інженерно-саперна бригада: 46 переправ та десяток інженерних машин;
35-й інженерно-саперний полк: 15 інженерних машин;
127-й окремий морський інженерний батальйон: 24 переправ (важко визначити точно);
140-й гвардійський інженерно-саперний полк: ~20 понтонно-інженерних систем та ~50 переправ;

Загалом: ~405 од. різного виду переправ та інженерних машин.

При цьому росіяни активно продовжують втрачати понтонні переправи, за Oryx вони втратили вже 118 од. різного виду переправ.
Стан російської буксованої артилерії на базах зберігання

А от і анонсований до цього аналіз баз зберігання з артилерією від CovertCabal.

Нажаль чогось нового і особливого, чого ми разом з Віщуном, Ресургамом і Мортісом не розбирали (у нас навіть більше глобально розглянуто стан артилерії).

Коверт вирішив розглянути дві найбільші бази зберігання біля Щуч'є та 80-ту. Оскільки я бачив знімки цих баз ще декілька місяців тому, то можу сказати, що щонайменше Щуч'є не змінилася у кількості візуально спостерігаємої артилерії. Щодо 80-ї сказати складніше, оскільки знімки, що він демонструє були +- за ту саму дату, що і в нас.

Загалом за підрахунками Кабала до війни в росіян було 11,876 од. артилерії (якщо рахувати з мінометами, то 14,486 од.) Станом на середину 2024 р. в них залишається 6,134 од. буксованої артилерії.

Цифра звичайно відрізнається від тієї, що ми нарахували але не драматично. Для більш детального розбору потрібен доступ до таблиці HighMarsed'а, а він останні декілька днів не активен і не публікував нічого. Якщо спиратися на здогадки з чим це може бути пов'язано, то я бачу дві основні причини - роздільна здатність знімків та більша кількість баз які проаналізували Коверт та HighMarsed.

Як висновок, ми отримали додаткові та більш детальні докази того, що буксованої артилерії у росіян стає все менше і менше. За 2.5 роки, вони виснажили 2/3 своїх запасів і приблизно рік в них є на залишки, які за якістю, точністю і дальністю, будуть відставати від систем, що були реактивовані раніше.

Звичайно буде затримка між виснаженням баз та появою старих систем на фронті, але це вже не умовний сценарій, який раніше здавався неймовірним.

п.с. до речі у таблиці ви можете побачити поділ кількості артилерії за розмірами і моделями, це для тих кому було цікаво дізнатися конкретні системи.
Детонація БК на 107-ому Арсеналі ГРАУ стала ще більшою.

Це відносно нова база на якій знаходилося десятки складів, у кожному з яких могло зберігатися 250 тон боєприпасів, тому не дивно, що під час вибуху відбувся землетрус.

До речі росіяни заявляли, що склади на цій базі здатні витримати ядерний вибух.
Про ударні дрони там ні слова не було 😬
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
База від пана Кавецького

Окремо варто виділити, якщо зараз росіяни досягли піку своїх виробничих потужностей за рахунок використання запасів та інших методів (канібалізації, паралельного імпорту, здешевленні виробництва тощо).
То надалі така схема буде давати все більше огріхів та створювати більше проблем, оскільки якими б не були запаси, якщо тобі потрібно більше, запаси рано чи пізно вичерпаються. Вони вже досягли піку виробництва, але так і не змогли вийти на рівень 1990-х років.

Чим більше танків росія реактивує, тим гірше їх стан, тим довше їх відновлювати. Чим більше втрачається МТ-ЛБ, БТР, БМП тим більше росіяни повинні будуть вимушені використовувати багі, мотоцикли, буханки тощо. Це все значним чином вплине на те, яким буде фронт у майбутньому.

І тут вже залишається відкритим лише одне питання - хто зможе витримати довше.
2024/09/23 06:34:45
Back to Top
HTML Embed Code: