Telegram Web
🇺🇦 Україна бореться не лише проти нападника, а й за кожну свою людину. За її збереження та розвиток. А значить – і за ментальний добробут також, за здатність прожити й пережити будь-який досвід і віднайти нові сили.

Протягом усього 2024 року над цим працювала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». Тисячі людей різних професій опановували нові навички, як підтримувати ментальне здоров’я.

🧑‍⚕️ Сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Попри пов’язані з війною виклики 114 тисяч фахівців пройшли навчання з ментальної допомоги. І отримали вже маже 500 тисяч звернень (найчастіші скарги пацієнтів – відчуття тривоги, напруженості, проблеми зі сном).

👨‍🏫 Вчителі. 209 тисяч педагогів опанували спеціальні знання – як підтримувати школярів, розпізнати в них стрес та допомогти з ним упоратися.

🫂 Соціальні працівники. У 185 центрах життєстійкості у громадах такі фахівці вже знають, як допомогти людині не лише з роботою, документами чи іншими звичними питаннями, а й із важким психоемоційним станом.

👮‍♂️ Рятувальники, пожежники, поліцейські. 89 % працівників системи Міністерства внутрішніх справ пройшли підготовку з першої психологічної допомоги, щоб рятувати не тільки фізично, а й морально.

Сама ж Всеукраїнська програма отримала цього року важливі системні документи: План заходів на 2024–2026 роки та Цільову модель системи – дорожню карту для всіх, хто з нею працює.

І зазвучала на міжнародному рівні: на 77-й Всесвітній асамблеї охорони здоров'я ухвалена резолюція з ментального здоров’я, яку ініціювали Україна та Нідерланди. А в найшанованішому медичному виданні планети – The Lancet Psychiatry – вийшли друком рекомендації для розвитку української системи охорони ментального здоров'я.

Та найголовніше у програмі ментального здоров’я, що кожен на своєму місці може стати її ефективним амбасадором.

З чого розпочати?
Із запитання «Ти як?»
до самого себе. Рідної людини. Колеги. І хоч би якою була відповідь – у системі ментального здоров’я знайдеться необхідна допомога та підтримка.
192👍24
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Наше життя – це наш шлях.

Ми самі вибираємо напрямок, прокладаємо маршрути, займаємо своє місце, перетворюємо попутників на справжніх друзів.

І, як на справжньому шляху, щось може нас як прискорювати, так і гальмувати. Відсторонення. Розпач. Утома. Невизначеність. Тривога. Те, чого так багато зараз, коли боронимо свій шлях.

Але навіть у складні часи є провідник.

🇺🇦 Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» завжди поруч. Запитайте «ти як?» у себе, близького колеги. Почуйте щиру відповідь.

Дізнайтеся, як отримати допомогу якнайближче та найзручніше для себе на сайті та в соцмережах програми.

Наше ментальне здоров’я – це і є наша стійкість. Турбуймося про неї, щоб наш шлях був легшим.
217👍25😢6
Є багато песимістичних голосів щодо майбутнього людства – мовляв, люди негуманні й не допомагають одне одному. Але я сподіваюся, що оборона України від російського нападника доведе протилежне. Тому що це вже роблять багато держав й багато людей у світі, підтримуючи Україну не лише співчуттям, а й активною допомогою.

Меценати 30 країн уже співпрацюють із Фундацією Олени Зеленської в наших проєктах із відновлення нормального, гідного життя в Україні.

Саме разом із небайдужими меценатами ми:

📍 забезпечуємо онлайн-навчання для наших школярів, передаючи їм ноутбуки та планшети;
📍 відновлюємо лікарню в Ізюмі;
📍 повністю відновили значно пошкоджений дитячий стадіон у Гостомелі;
📍 звели вже 14 будинків для великих прийомних родини (і продовжуємо це робити);
📍 облаштували за рік 6 нових Шкіл Супергероїв – навчальних класів при лікарнях для дітей на тривалому лікуванні. Загалом в Україні діють уже 16 Шкіл Супергероїв.

🇳🇱 Розповіла про це журналістці Libelle – найбільшого жіночого журналу в Нідерландах, – яка спеціально приїхала до Києва.

Журналістка зі свого боку сказала мені, що після кількох тривожних ночей в Україні краще розуміє українців і роботу Фундації. Багато наших партнерів – іноземних меценатів також приїздять особисто, щоб познайомитися з тими, кому допомагають. І ми вдячні кожному, хто розділяє з нами хоч кілька днів, годин життя в країні, що обороняється, і допомагає їй вистояти.

Таких небайдужих людей багато. Ось чому я вірю, що, попри все, світ має шанс стати кращим місцем.
285👍22😢6
Пам’ятаю, як на початку існування нашого Саміту перших леді та джентльменів, 4 роки тому, ми розмірковували: на що здатна наша м’яка сила? Тепер точно знаємо, що разом можемо змінювати багато життів у наших країнах на краще.

Як зазначається в цьогорічному дослідженні Global Soft Power Index від Brand Finance, ми впливаємо на третину чинників м’якої сили наших країн. Величезний потенціал і відповідальність.

👩‍💻 Сьогодні вже традиційно для кінця року втретє зібралися з колегами – учасниками Глобальної платформи Саміту перших леді та джентльменів на відеозустріч, щоб підсумувати зроблене:

📍 наш четвертий Саміт, проведений 12 вересня 2024 року в Києві, ми присвятили темі «Захист дітей: гарантії безпечного майбутнього» й презентували до нього міжнародне дослідження, проведене в 15 країнах світу (в ньому, зокрема, 75 % батьків відповіли, що їхнім дітям нині загрожує більше, ніж їм самим в дитинстві);

📍 практичним результатом Саміту стала дорожня карта із захисту дітей, розроблена українськими фахівцями. Її ми представили світу на спеціальному заході Глобальної платформи Саміту перших леді та джентльменів під час 79-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН;

📍 протягом року презентували дослідження Саміту в чотирьох країнах світу – на спільній українсько-німецькій Конференції з ментального здоров’я, на українсько-британському круглому столі, у Каліфорнійській адміністрації ветеранів, на Конференції з ментального здоров’я в Сербії. Наші дослідження мають міжнародне значення й допомагають багатьом країнам краще розуміти сучасні виклики;

📍 в Лондоні взяли участь у Глобальному саміті м’якої сили Global Soft Power Index, на якому відбулася презентація дослідження «Вплив перших леді та джентльменів на м’яку силу»;

📍 в листопаді разом із першими леді відвідали Ватикан і месу в римській базиліці Санта-Марія у Трастевере з нагоди 1000 днів війни.

🤝 Дякую колегам – Доріс Шмідауер, першій леді Австрії, Лукресії Еугенії Пейнадо Віллануева, першій леді Гватемали, Сір’є Каріс, перші леді Естонії, Ельке Бюденбендер, першій леді Німеччини, Тамарі Вучич, першій леді Сербії, доктору Алешу Мусару, чоловіку Президентки Словенії, – за те, що долучилися сьогодні й активні в нашій спільноті завжди.

У наступному році розширимо свою діяльність: плануємо заходи на полях саміту НАТО в Гаазі та Генеральної Асамблеї ООН. На черговий, п’ятий Саміт перших леді та джентльменів, як завжди, чекаю колег на тому самому місці – у Києві.

Продовжуємо робити все можливе, щоб змінювати світ на краще.
242👍24😢2
2025/07/14 11:29:19
Back to Top
HTML Embed Code: