Telegram Web
🚸 31 % українських батьків кажуть, що їхні діти не використовують світловідбивні елементи.

Це результати жовтневого опитування, яке соціологічна група «Рейтинг» провела на прохання ЮНІСЕФ та МВС України, щоб підготувати освітню кампанію для батьків і дітей напередодні зимового сезону – періоду, коли слизькі дороги й погана видимість значно підвищують кількість аварій за участі перехожих.

🎒 У таких умовах навіть прості засоби, як-от флікери на одязі, здатні врятувати життя. Саме тому в межах кампанії «Засвітись» експерти сформулювали правила поведінки на дорозі спеціально для дітей.

За даними Національної поліції, минулого зимового періоду на українських дорогах сталося понад 4500 ДТП, серед яких 486 – за участі дітей. Щоб уникнути повторення жахливої статистики, покажіть ці ролики та картинки дітям, поширте серед дорослих.

Повісити світловідбивну смужку на наплічник чи рукав – проста дія. Проте вона може врятувати життя.
201👍33😢3
🎄Зимові свята – це час, коли навіть дорослі починають вірити в дива, а для дітей вони стають незабутніми.

Цього року Фундація Олени Зеленської запрошує вас поринути в магічну атмосферу Різдва в самому серці Києва, на території Національного заповідника «Софія Київська».

🗓 20–29 грудня в стінах Софії оживе інтерактивна вистава «Говорять ті, що слухали вічність», яка поєднає дух нашої історії та тепло зимових свят.

Імерсивне видовище перенесе вас у часи Київської Русі, і ви не лише спостерігатимете, а й станете частиною магічного дійства. Стіни Софії Київської оживуть і розкажуть свої історії через древні графіті, відтворені за допомогою сучасних 3D-технологій.

Запрошуємо дітей шкільного віку разом із дорослими відвідати це тепле святкове шоу – з ялинкою, різдвяним хором, захопливими спецефектами та можливістю відчути єднання з нашими предками через магію Різдва.

📲 Отримати безкоштовне запрошення на виставу можна, зареєструвавшись на сайті Національного заповідника «Софія Київська»: https://tickets.st-sophia.org.ua.

Стежте за всіма новинами на сторінці вистави: https://www.instagram.com/rizdvo_sophia2024/
Зустрінемо Різдво разом у серці Києва, де оживе магія минулого!
198👍24😢3
🗓 Сьогодні – День прав людини. День, у який 1948 року було ухвалено Декларацію прав людини.

Правильна дата, щоб підсумувати зроблене в «Партнерстві Біарриц», до якого Україна приєдналася у 2020 році.
Сьогодні відбулося засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ на тему: «Україна і Партнерство Біарриц. Досягнення і перспективи».

Серед учасників заходу – міністр закордонних справ Андрій Сибіга, а також представники органів державної влади, громадянського суспільства та міжнародних партнерів.

Разом проаналізували виконання п’яти зобов’язань, які взяла на себе Україна в Партнерстві:

1️⃣ Розвиток інклюзивного публічного простору.
83 % українців, згідно з опитуванням ЮНІСЕФ, вважають безбар’єрність новою цінністю. Дуже високий показник. Водночас половина респондентів каже, що відчуває перешкоди у працевлаштуванні, інфраструктурі, взаємодії. Міністерства доповіли, як це вирішують.

2️⃣ Забезпечення принципів гендерної рівності в освіті.
Війна продемонструвала, що чоловіки та жінки однаково мають знати, як діяти за екстремальних обставин. Тим часом підручники зі шкільної програми, як показало дослідження, досі містять стереотипи щодо статі.

3️⃣ Протидія домашньому та гендерно обумовленому насильству.
Цього року парламент ухвалив закон про проміжні репарації тим, хто зазнав насильства від російських загарбників. Це не про гроші. Це про повернення постраждалим – жінкам, чоловікам, дітям – відчуття справедливості й гідності. Дуже важливо, щоб репарації відбулися.

4️⃣ Зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.
Це не лише економічний, а й моральний обов’язок перед жінками, які змушені обирати більше чоловічих посад. За часи партнерства Україна знизила розрив із 25 % до 18,6 %, але час цьому показнику зменшуватися й далі.

5️⃣ Створення комфортніших умов для догляду за дітьми, зокрема для чоловіків.
Декрети для татусів в Україні запроваджені. Але національна система відпусток усе ще потребує доопрацювання. А в громадах потрібна не тільки праця, а й інфраструктура для родин.

Закликала українських урядовців діяти активніше. Бо це не просто «міжнародне зобов’язання». Це обов’язок перед українцями, щоб усім жилося легше, і бажано вже зараз.
168👍19
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦 Сьогодні відбулося засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ України, де підсумовували зроблене за рік у «Партнерстві Біарриц».

На заході проаналізували інклюзивність нашої інфраструктури, чи дружня вона до жінок і сімей із дітьми. Обговорили пріоритети в освіті: як забезпечити тут гендерну рівність. Порушили непросту, однак украй важливу тему гендерно зумовленого насильства. Говорили про те, як Україні ще знизити розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками. Як зробити догляд за дитиною рівноцінним для обох батьків.

🤝 І це далеко не всі теми, кожну з них у деталях опрацьовують відповідні відомства. Рада, що зустрілися максимально широким колом для цієї розмови, адже, коли йдеться про рівні можливості, немає профільних чи непрофільних міністерств. Усі відповідальні за їх утілення.
207👍27😢7
Пані Валентина із Сіверськодонецька все життя працювала пекарем. У травні 2022-го, коли прилетів ворожий снаряд, вона теж пекла на кухні хліб. На жаль, Валентина втратила око, зазнала ушкоджень обличчя.

👨‍⚕️Це не лише тяжка фізична, а й моральна травма для будь-кого. І тому реконструкція, яку жінці провели у Львові, у центрі Superhumans, спільними зусиллями українських і французьких лікарів, така важлива.

Захисник «Азовсталі» Богдан побував у страшному російському полоні в Оленівці. Його катували, змушували стояти без відпочинку з 6-ї ранку до 10-ї вечора. Коли Богдан повернувся додому, страждав від нічних кошмарів.

🫂 У центрі UNBROKEN він пройшов комплексну терапію для відновлення ментального здоров’я – це результат співпраці українських медиків і центру Primо Levi в Парижі.

Тим часом чотирирічний Тимур буквально з народження жив у «Охматдиті», бо має синдром Аперта. Йому першому в Україні зробили унікальну операцію за участю відомого пластичного хірурга Романа Хонсарі.

Всі ми знаємо: під час війни не так багато світлих моментів. Але порятунок життів – це саме такі моменти.

🏥 Ті, що я перелічила, і ще сотні створила програма міжнародного медичного партнерства – прямої співпраці між українськими й закордонними шпиталями.

Ми започаткували її трохи більш як рік тому на Саміті перших леді та джентльменів, і вона вже об’єднала 21 країну: 36 українських і 43 іноземні медичні установи.

Ще ніхто у світі не запускав такої глобальної горизонтальної співпраці між клініками різних країн.

🤝 Сьогодні подякувала українським і закордонним лікарям у відеозверненні до конференції «Синергія заради здоров’я: об’єднуємо зусилля для глобальних змін», присвяченої розвитку медпартнерства.

Медичне партнерство дає нові можливості для порятунку не тільки наших людей. Минули часи, коли ми лише вчилися. Наші лікарі вже мають такий досвід, що можуть ним ділитися.

Коли ми кажемо, що світ повинен знати про боротьбу України за свободу, він має знати й про боротьбу наших медиків за життя кожної людини.
254👍37😢8
2025/07/14 15:11:32
Back to Top
HTML Embed Code: