Telegram Web
Зручно, коли текст афіші читається здалеку.
Комфортно, коли місце для паркування не треба шукати.
Безпечно, коли на локації є укриття.

Це свідчить про те, що організатори події завчасно продумали деталі та подбали про найважливіше – про людей. Зіпсувати враження від заходу може навіть мокра парасолька, якщо її нікуди подіти. Або сторінка, яку не розпізнав скринридер під час онлайн-конференції.

📒 Уникнути таких прикростей допоможуть готові інструменти перевірки на доступність – спеціальні чеклісти для онлайн- та офлайн-заходів, зібрані у Гайді безбар’єрних подій, що створений у межах ініціативи «Без бар'єрів».

Зокрема, серед важливих елементів безбар’єрного онлайн-івенту такі:

✔️контрастні кольори та чіткий шрифт;
✔️транскрипція аудіо;
✔️субтитри для відео або залучення перекладача жестовою мовою;
✔️альтернативні тексти для зображень та графіків.

Базові вимоги до проведення безбар’єрних офлайн-заходів:

✔️безпека гостей та учасників;
✔️доступна локація (пандуси, дверні отвори, вбиральні тощо);
✔️зонування (зони входу, реєстрації, очікування, відпочинку);
✔️навігація (напрямні знаки, тактильна навігація та шрифтом Брайля, мнемосхеми, голосові системи, персонал);
✔️інфраструктура для дітей.

Ці пункти будуть корисними як під час планування, так і на фінішному етапі: аби впевнитися, що ви точно нічого не забули та подбали про повагу до всіх гостей.

Повні чеклісти можна знайти наприкінці Гайда безбар’єрних подій, який нині доступний у двох форматах: у вигляді книги та як розділ «Довідника безбар’єрності».
241👍45😢2
Чи можемо ми нічого не відчувати? Адже інколи ситуація така складна, що хочеться вимкнути емоції зовсім.
Як стишити внутрішній монолог – голос, який постійно звучить у голові й від якого тривожно?
Чи можна навчитися керувати своїми почуттями, аби досягати потрібних цілей?

Про емоційний інтелект і те, як він допомагає людям стати стійкішими, розповів Марк Брекетт, професор, директор центру емоційного інтелекту Єльського університету. Він став гостем нового епізоду сезону «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» від The Village Україна, що виходить у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Експерт наголошує, що навички емоційного інтелекту – не щось, чого людина навчається в ранньому віці й потім використовує. Це щоденна праця над собою протягом усього життя. Як приклад він наводить набуте вміння сказати собі: «Агов, ти впораєшся з цим! Ці почуття не назавжди. Були справді паскудні дні. Були й хороші дні. Сьогодні паскудний. Завтра буде краще».

Конспект інтерв'ю тут: https://www.village.com.ua/village/life/podcast/358269-prostimy-slovami-4-ep20

Розмову можна прослухати на подкаст-платформах:
▫️ Apple Podcasts – https://bit.ly/3PhWzne
▫️ SoundCloud – https://bit.ly/3VWpu41
▫️ Spotify – https://bit.ly/49W9cOy
▫️ YouTube Music – https://bit.ly/49VVk6X
▫️ YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=QN3QRNrDLXs
Дізнатися більше, як розвинути свою стійкість: https://howareu.com/
197👍28😢1
🦾 Як потиснути долоню людині, що має протез руки? Зазвичай співрозмовник сам ініціює відповідний жест, тож таке вітання є цілком природним і прийнятним. Але в протилежному випадку краще спитати дозволу: «Чи зручно вам потиснути руку?» Саме так, бо протез слід сприймати як звичайну частину тіла.

📒 Тонкощам коректної взаємодії з різними людьми, зокрема зі співрозмовниками, які мають один або кілька протезів, присвячений оновлений розділ «Довідника безбар’єрності». Він рекомендує не акцентувати на ампутації кінцівок, оскільки це може створити відчуття незручності.

Загалом ситуація, коли людина соромиться перебувати в громадських місцях після початку користування протезом, поширена. Допомогти у створенні атмосфери довіри та прийняття найкраще вдасться родині. Але навіть із близькими відкритий і щирий діалог може початися лише за взаємної готовності. Людина, яка користується протезом, не завжди здатна одразу говорити про свої емоції, і це слід поважати.

Буває й навпаки: людина з інвалідністю не тільки розповідає, а й жартує сама про себе. Такий чорний гумор може стати ефективним способом зняття напруги та допомогти легше переживати складні ситуації. Але важливо пам’ятати, що навіть у близьких стосунках гумор має межі.

🧒 І, мабуть, найбільш незручні запитання ставлять діти, часто надмірно голосно або в некоректних формулюваннях. Варто пояснити, що люди іноді втрачають кінцівки через складні обставини, але не стають від цього менш сильними чи значущими. Уникайте зайвих подробиць, які можуть налякати, але ніколи не залишайте питання дитини без відповіді.

Більше про толерантне спілкування читайте в «Довіднику безбар’єрності» – посібнику з сучасної етики взаємодії, створеному в межах моєї ініціативи.
236👍30😢2
Зберегти емоційно стабільний стан надважливо і дуже складно зараз, коли чутливий контент – на кожному кроці, а стрічки новин переповнені знімками з місць трагедій. На жаль, ми не завжди можемо вплинути на події війни. Але точно здатні контролювати свій інформаційний простір.

Поради щодо здорового споживання новин підготували експерти Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України:

📍 Фільтруйте інформацію та користуйтеся лише достовірними джерелами. Ретельно контролюйте підписки в соціальних мережах, бо тут редакційна політика не регулює контент, тож він може бути особливо травматичним, навіть фейковим. Якщо допис у соцмережах викликає сумніви, важливо перевірити акаунт, що його публікує, та відписатися.

📍 Бережіть себе від медіатравми. Викликати стрес, виснажити, завдати шкоди може не тільки потрапляння у важкі ситуації, а й інформація про них. Намагайтесь уникати повідомлень про події, схожі на ті, які вам особисто довелося пережити. Це складно в умовах, коли потік контенту неконтрольований, проте гарним кроком буде принаймні обмежити ресурси або час перегляду новин.

📍 Визначте персональну межу прийнятності. Який контент ви можете подивитися на спокійній хвилі, а який вибиває зі стабільного емоційного стану. Відкидайте хибне почуття провини, якщо вимкнули відео чи не догортали фото, адже цей перегляд впливає лише на вас, але ніяк не допомагає й не шкодить іншим.

📍 Користуйтеся аптечкою самодопомоги. Її легко завжди тримати під рукою та швидко знайти дієвий засіб для зменшення сили непроханих емоцій.

📍 Приєднуйтеся до потоків інформації, які вас підсилюють. Знайдіть у медіа те, що може сприяти емоційному розвантаженню, відпочинку та розвитку. І не використовуйте увімкнені гаджети як тло: таке медіаспоживання – насправді шум, який втомлює нервову систему.

Більше порад щодо здорового медіаспоживання під час війни, створених у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я, дивіться на платформі «Ти як?».
229👍35😢7
Коли жінки одягають військову форму, вони не стають однаковими з чоловіками. Проте несуть рівну відповідальність та однаково виконують небезпечні завдання.

Попри те що ветеранки вміють дати відсіч лютому ворогові, у спілкуванні з цивільними вони часто стикаються зі стереотипами, нерозумінням з боку суспільства їхнього досвіду та ігноруванням потреб.

📍 Захисниці значно більше стигматизовані, оскільки в уявленні багатьох людей жінка та військова служба несумісні.

📍 Ветеранкам складніше з пошуком психологічної підтримки та відновлення. Не завжди реабілітаційні центри адаптовані для жінок, яким немає з ким залишити маленьких дітей.

📍 Після повернення з війни додому на жінок часто чекає не відпочинок, а рутина, побутові та економічні проблеми, ейджизм та громадський осуд.

Про коректну комунікацію з ветеранками розповідає шостий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», який можна переглянути на платформі Дія.Освіта або на YouTube-каналі «Ти як?».

💭 «Жінки, у яких повірили, – це чи не найкращі воїни, воїтельки. Надійні, сміливі. Жінка – вона така, що якщо сказала, що стягне, то попри все вона буде стягувати. Навіть якщо дуже важко», – упевнена ветеранка Катерина Приймак, очільниця руху VETERANKA, одна з героїнь серіалу.

У кожному епізоді наголошують, що базовий принцип комунікації з ветеранами – це повага. До людини, її рішень та досвіду – як бойового, так і в мирному житті.

Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри в межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Він є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» – гіда з коректної комунікації. Проєкт реалізовано за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, ГО «Безбар’єрність» та Visa, яка є учасницею спільноти «Бізнес без бар’єрів».
275👍33
Сьогодні ми з командою в Одеській області, адже тут зосереджено чимало проєктів Фундації.

🚸 На Одещині облаштували захисне укриття для школярів та вихованців дитячого садочка, яке повністю відновила Фундація. Тепер тут є сучасний безбар’єрний простір для безпечного навчання та відпочинку 500 дітей.

Для Фундації це перше укриття в дитсадку. Оскільки поруч розташований опорний ліцей, укриттям користуються і дошкільнята, і школярі.

👩‍🏫 У перший день навчання після канікул в оновленому укритті для учнів 9–11 класів Фундація організувала цікаву подію – профорієнтаційний воркшоп, профінансувавши тренінг від благодійного фонду Клуб Добродіїв. Під час воркшопу «Розшифруй свій код успіху» підлітки розкривали творчий потенціал і обирали майбутню професію.

🏫 У 2025 році ми активно масштабуватимемо проєкт із відновлення укриттів у школах і садочках. Уже незабаром відкриють іще дві захисні споруди на Одещині, а також п’ять об’єктів у Миколаївській та Дніпропетровській областях.

🤝 Також цього року розпочинаються роботи з облаштування укриттів за підтримки уряду Аландських островів (автономія у складі Фінляндії), який виділив 3 млн євро на цей проєкт Фундації.
211👍30
🦸‍♀️ Новий осередок Школи Супергероїв повноцінно запрацював в Одеській обласній дитячій клінічній лікарні. Його створення повністю профінансувала Фундація Олени Зеленської.

📍Рада бути тут сьогодні разом із Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді й особисто розповісти, наскільки важливі такі Школи Супергероїв для дітей, які вимушені тривалий час перебувати на стаціонарному лікуванні чи реабілітації.

Власне, заняття тут почали ще влітку – педагоги працювали з дітьми в їхніх палатах, поки тривав ремонт приміщення. За цей час команда вчителів провела понад 1800 уроків.

👨‍🏫 Зараз одеська Школа Супергероїв має все необхідне для повноцінного навчання: окремі кабінети для дошкільнят, учнів молодших і старших класів, власного методиста та педагогів, які викладають понад 10 предметів.

🫂 Особливу увагу, звичайно, приділено ментальному здоров’ю дітей. У школі облаштували кабінет дитячого психолога, де маленькі пацієнти можуть знайти необхідну підтримку.
Одеська Школа Супергероїв – одна з шести, створення яких Фундація профінансувала у 2024 році.

📄 У планах на 2025-й – відкриття щонайменше шести нових Шкіл Супергероїв при лікарнях у Чернігові, Черкасах, Луцьку, Чернівцях, Тернополі та Мукачеві, а також відновлення осередку в «Охматдиті», який постраждав від російського удару.
220👍23
2025/07/13 02:20:53
Back to Top
HTML Embed Code: