Telegram Web
🇭🇷 Все почалося 1899 року, коли вчитель із хорватської Крапини надіслав відомому палеонтологу й антропологу Драгутіну Гор’яновичу-Крамбергеру свої дивні знахідки, виявлені поблизу рідного міста.

Тепер на цьому місці – найсучасніший у Європі та світі музей неандертальців, бо вчитель знайшов стоянку цих давніх людей, що жили тут 130 тисяч років тому.

🔉 Незвичайне відчуття охоплює тут: шлях, який пройшли люди за сотні тисяч років своєї історії, вражає й обнадіює. Нині в Музеї крапинських неандертальців(Muzej krapinskih neandertalaca) запрацював україномовний аудіогід – українським відвідувачам експозиція, над якою, до речі, працювали художники з фільму «Володар перснів», буде доступнішою.

Наша мова зазвучала в одній зі світових колисок людства.
Українське слово продовжує ширитися ще й через книжкові полички.

🇺🇦 Загалом сотні українських книг передано до Публічної бібліотеки Вінніпега та Центральної бібліотеки Міссіссаги(Канада), бібліотеки Американського університету (Кіпр), бібліотеки Астана IT University (Казахстан), Бюро мови та літератури міста Муари (Бруней), бібліотеки університету Ла Сабана (Колумбія), бібліотеки Реформатської загальноосвітньої школи Juliana (Угорщина), Національної бібліотеки Азербайджану.

📚 Українських книжкових поличок, які несуть знання про Україну з першоджерел, уже 220 – це понад 55 тисяч книжок у 54 країнах і штаб-квартирі ЮНЕСКО.

🎧 Тим часом аудіогідів у наступному році побільшає (зараз їх 95 у 51 країні).
Дякую всім посольствам, консульствам, нашим дипломатам та активістам, які це втілюють.

Так українська мова й культура прокладають мости порозуміння між нашою країною та світом.
291👍31😢5
🎄 Під час різдвяних свят разом із командою Фундації провела теплу зустріч із вихованцями дитячого будинку з Чернівецької області, для якого Фундація стала ментором.

Протягом дня діти мали багато активностей у Києві, а на завершення – чаювання у Софії Київській. Тут обговорили з ними враження від поїздки. Було дуже щемко бачити емоції дітей, а від когось – почути про мрії.

🫂 Дуже хочеться, щоб жодна дитина в Україні, яка не має батьківського тепла, у ці святкові дні не була самотньою, а натомість відчувала підтримку дорослих.
309👍30
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎄 Вчора в Софії Київській відбулися завершальні покази різдвяної вистави «Говорять ті, що слухали вічність» від Фундації Олени Зеленської. Загалом за 10 днів безкоштовну виставу змогли побачити понад 4 тисячі дітей і дорослих.

Рада, що під час різдвяних свят нам із командою вдалося подарувати дітям трохи різдвяного дива, доповненого історією Київської Русі.

Виставу, задуману Фундацією, втілила талановита українська режисерка Олена Коляденко. Вона зуміла об’єднати магію свят із захопливим історичним минулим. Імерсивна історія «Говорять ті, що слухали вічність» стала містком між поколіннями, завдяки якому діти й дорослі за допомогою сучасних спецефектів відчули єднання з предками, їхніми звичаями та культурою.

👉 Фундація також організувала окремі групи для 1 тисячі дітей: із прийомних і великих прийомних родин Київщини, дітей військових, сиріт, дітей, які втратили батьків через війну, дітей полонених, дітей із порушеннями слуху тощо.

🤝 Надзвичайно вдячна всьому творчому колективу за створення цієї вистави, а також партнеру Фундації Sense Bank за можливість реалізувати цей неймовірний проєкт для дітей.

Для команди Фундації показ цієї вистави став першим масштабним культурним проєктом. Сподіваємося, що такі заходи стануть традицією. Наші діти мають із захопленням пізнавати історію України та цінувати її.
310👍44😢5
Наш 2024-й. Кожен його день здобутий нашими воїнами, усіма нашими людьми, кожним і кожною, хто захищає, хто працює, хто зміцнює й допомагає.

Праця і сміливість, людяність і принциповість цілого народу наповнювали цей рік. А ще – турбота, розвиток і любов, прагнення змінити реальність на краще попри все.

Ми, українці, знаємо, як це – не чекати, що принесе завтра, а виборювати кожен день і кожен рік свободи. І 2024-й став саме таким – здобутим і вільним. Ще одним кроком до справедливості, до чесного миру, до нашої перемоги, до життя без війни.

Сили нам усім у новому році, єдності, наснаги. З новим роком життя та свободи, з нашим роком!

@V_Zelenskiy_official
758😢62👍44
Forwarded from Zelenskiy / Official
Всі говорять про мир, але коли ми говоримо про справедливий мир – це сильна Україна. Це серйозні гарантії безпеки, недопущення того, що Путін знову прийде з агресією. Це дуже важливо. 

У нас – історичний шанс, тому що, я вважаю, багато років сміливі люди боролися за незалежність і її не дотиснули. Сьогодні ми можемо це зробити.

Спільне з @FirstLadyOfUkraine інтерв’ю телемарафону «Єдині новини». Про важливість єдності та спільної роботи заради України у новому році.
454👍45😢10
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦 «Це не просто допомагає – це вже допомогло, і не тільки Україні», – так характеризує Президент роботу Саміту перших леді та джентльменів. Під час інтерв’ю для телемарафону у нас із Володимиром запитали про діяльність платформи та її вплив на політику країни.

Перші леді, як відомо, не політики. Наша м’яка сила – швидше про гуманітарний вимір, стосунки, взаємодію та взаєморозуміння.

Але коли країна обороняється від нападника, бореться за виживання, саме все це істотно доповнює та підсилює політику.

👉 Як відзначив Президент, наші відносини з Францією, США та багатьма іншими країнами зміцніли, зокрема, завдяки Саміту, тобто контакту між подружжями лідерів держав. І це не просто щорічні зустрічі в Києві (попри війну вони все одно регулярно відбуваються), а наша постійна співпраця та спільні проєкти.

🤝 Пишаюся, що за чотири роки існування започаткована в Україні міжнародна спільнота вже змінила роль перших леді та джентльменів світу на більш дієву й активну. Ми на практиці переконалися, як багато можемо зробити для наших країн, коли діємо разом. І в новому році запланували та зробимо ще більше.
382👍35😢8
Шість крапок, розташованих у два стовпчики (по три в кожному)

Офіційно визнана ЮНЕСКО мова, що життєво необхідна для спілкування. Легітимна – нарівні з усіма іншими мовами світу.

📖 Йдеться про абетку Брайля, розроблену французом Луїсом Брайлем, офіційний день якої сьогодні відзначають у світі.

Вже дві сотні років ця абетка не лише забезпечує людям із порушеннями зору можливість читати. Вона забезпечує можливість здобувати освіту, інтегруватись у суспільство, можливість побачити небачене, наприклад твори мистецтва.

Написи шрифтом Брайля в музеї дають незрячим людям змогу відвідувати виставки. Дублювання ним навігації – пересуватися містом. Революційні технології допомагають навіть «перекладати» шрифтом Брайля зображення за вікном авто – у реальному часі.

🫂 Дублювання інформації шрифтом Брайля – це про повагу до людей, про бажання створювати безбар’єрність навколо себе. Завжди наголошую на цьому під час розробки наших проєктів і зустрічей спільноти «Бізнеси без бар’єрів». Наприклад, «Довідник безбар’єрності» має версію, надруковану цим шрифтом. Навіть ілюстрації в ній з конгревним тисненням, щоб незрячі люди могли побачити їх на дотик.

В Україні щороку зростає кількість підручників зі шрифтом Брайля, з’являються поштові та банківські відділення, оснащені відповідною навігацією. Звичайно, поки що цих зусиль замало. Однак вони є, їх варто помічати та підсвічувати, бо своїм прикладом такі ініціативи надихають інших на створення безбарʼєрного простору.

💻 Наостанок хочу поділитися корисним, а саме унікальною онлайн-бібліотекою Braillem.com, яка допомагає незрячим і читачам із порушеннями зору вибирати й читати книжки, доступні шрифтом Брайля. Це безплатно, за замовлення книжки доставляють додому. А ще тут є курси з вивчення абетки Брайля для всіх, хто хоче опанувати унікальну мову – основну мову порозуміння зі світом для мільйонів людей.
302👍39😢3
2025/07/13 09:29:44
Back to Top
HTML Embed Code: