tgoop.com/SixArticlesToRead/2797
Last Update:
Доброго дня, друзі. З вами Ілона Сологуб, наукова редакторка “Вокс Україна”, та добірка публікацій Вокса за травень.
📖 Які реформи запланувала Україна на наступні 4 роки? Розглядаємо декілька стратегічних документів, зокрема ті, що обіцяють “гроші в обмін на реформи”, такі як програма з МВФ та Ukraine Facility Plan. Перша стаття - про інституційні реформи (зокрема реформа правосуддя, управління державними фінансами та ін.), друга - про секторальні реформи (освіта, енергетика, транспорт тощо, а також зміни податкової системи).
💵 Як зробити кредити доступнішими? Важлива частина відсоткової ставки за кредитами - це ризик. Зниженню ризиків сприяє захист прав власності та розбудова інших державних інститутів. Віктор Козюк пояснює, що заплющувати очі на ризик (тобто знижувати якість нагляду за банками) замість його зниження - це погана ідея.
🍏 За останній рік структура українського експорту змінилася - знизилася частка металу через втрату виробничих потужностей і відповідно виросла частка зернових та іншої агропродукції. Як змінився експорт та імпорт України з початку повномасштабного вторгнення - у нашому дослідженні
🏢 Час від часу уряд проводить великі (чи не дуже великі) реорганізації, об’єднуючи та розділяючи міністерства та інші органи влади. Ми подивилися на ці процеси за останні понад 20 років. Вони виглядають доволі хаотично, а деякі державні органи взагалі можна назвати “мандрівними”, оскільки вони змінили своє підпорядкування кілька разів протягом цього періоду. Як це відбувалося - читайте у нашому дослідженні
📃 “Забутий” український соціолог, який вплинув на сучасну економічну теорію, але якого практично не знають у нас. Розповідь про Сергія Подолинського та його внесок у світову науку - у статті Володимира Шелухіна.
Дякую за увагу й до зустрічі у липні.
Слава Україні!
BY #SixArticles
Share with your friend now:
tgoop.com/SixArticlesToRead/2797