tgoop.com/SixArticlesToRead/2804
Last Update:
Доброго здоров'я, друзі. З вами Ілона Сологуь, наукова редакторка “Вокс Україна”, та добірка найцікавіших публікацій Вокса за вересень.
🛠 Більшість країн Центральної Азії (це Казахстан, Таджикистан, Узбекистан, Туркменістан та Киргизстан) підтримують Україну. Проте водночас вони допомагають Росії обходити західні санкції - зокрема отримувати високотехнологічні компоненти, які федерація використовує для виробництва зброї. Чому так відбувається та що можна з цим зробити?
🧑🎓 На росію накладено 19 тисяч різних санкцій, але деякі сфери залишаються недоторканими. Наприклад, не можна ображати «велику російську культуру» і обмежувати російську науку, бо академічна свобода є сакральною основою наукового середовища. Дослідники з Сумського університету розглянули, як «аполітичні» міжнародні видавництва співпрацюють із російськими університетами та науковими установами, незважаючи на те, що останні підтримують війну, просувають російську пропаганду, а деякі навіть перебувають під санкціями. Будь ласка, поширюйте цю публікацію серед своїх знайомих із цієї галузі.
⚔️ Також, будь ласка, поширюйте статтю про те, як Курська операція ЗСУ (вкотре) зруйнувала міф про «велику та непереможну Росію». На жаль, часто людське сприйняття реальності затьмарене раніше сформованими уявленнями (упередження попереднього знання). Росія працювала над формування таких уявлень про себе десятиліттями, якщо не століттями, вкладаючи в це великі гроші. Однак, я вірю, що поступово такі уявлення можна змінити, привертаючи увагу людей до фактів.
🌱 З початку повномасштабного вторгнення кількість кандидатів в усиновлювачі виросла, а кількість усиновлених дітей скоротилася порівняно з 2021 роком. Результати опитування, проведеного Центром публічних фінансів KSE, показало, що загалом невелика частка українців готові усиновити дитину. Які фактори впливають на це та як можна поліпшити ситуацію?
💵 14 вересня уряд подав до парламенту проєкт бюджету на наступний рік. Зрозуміло, що левова частка витрат планується на оборону. Які джерела доходів бюджету, як планується покривати його дефіцит, які бюджетні програми з'явилися, а які зникли? Про це та інше читайте в огляді проєкту бюджету.
Уже майже рік “Вокс Україна” випускає подкаст “Відбудова”. Ми розмовляємо з фахівцями про різні аспекти відбудови - судову реформу, цифровізацію, відбудову міст та енергетики та ін. Кожну тему розглядаємо детально і з різних боків, тому кожній темі присвячено по 3-4 подкасти. Для вашої зручності ми розміщуємо конспекти подкастів на сайті. Наприклад, один із останніх - подкаст із заступником міністра енергетики Миколою Колісником.
Але раджу послухати весь плейлист.
⚡️Бонус: нотатки з конференції фактчекерів:
«Інколи фактчекінг — це про питання до самого себе, на які не хочеться знати відповіді. Я свідомий того, що на деякі питання відповіді знайти не зможу, однак продовжую ставити їх собі. Бо від цього залежить і наша перемога, і наше майбутнє в цій країні» - Максим Скубенко, виконавчий директор «Вокс Україна» та молодший сержант 5 ОШБр
«Часто не так страшні російські вкиди, як місцева дурість або помилка. - Олександра Новосел, виробнича продюсерка «Суспільне Харків»
«Зараз набагато більше шкоди [ніж Телеграм] завдає ТікТок, тому що там сидить вразлива аудиторія — це підлітки, це молодь, і це, як не дивно, чомусь аудиторія 55+, яка починає лайкати пости «проголосуй за мою доцю» або «підпишіть петицію». Із цим потрібно боротися», — Аліна Алєксєєва, Центр протидії дезінформації РНБО.
Дякую захисникам і захисницям України! До зустрічі в листопаді. Слава Україні!
BY #SixArticles
Share with your friend now:
tgoop.com/SixArticlesToRead/2804