Telegram Web
​​1970-ті роки були без перебільшення золотою епохою української поп-музики. «Кобза», «Смерічка», «Арніка» та багато інших ВІА продавалися велетенськими тиражами та збирали стадіони. І, що найголовніше, грали справді цікаву та новаторську музику: від психоделічного арт-року до чуттєвого соулу.

Спеціально для «Амнезії» музичний журналіст та автор телеграм-каналу @playvia Філ Пухарєв зібрав найкращі релізи тих часів.

Читайте нову статтю: 10 найважливіших альбомів української естради 70-х
​​Студент Роман Балаян перевівся з Єревану у Київ у 1964 році. Десятиліття по тому він добився першого серйозного успіху: його повнометражний фільм «Каштанка» (1975) став справжнім хітом, який пам'ятають і люблять досі. Але мало хто знає про більш ранні спроби Балаяна в кіно. До «Каштанки» він зняв короткометражну екранізацію Марка Черемшини «Злодій» (1969), документальний фільм про художника Анатоля Петрицького (1970) і дуже дивну музичну комедію «Ефект Ромашкіна» (1973). Про них ми і поговорили з режисером. А також про навчання у Єревані і Києві, дружбу з Параджановим та тусовки в ресторані «Дніпро».

Читайте наше нове інтерв'ю: Роман Балаян про свої перші кроки в кіно
​​«АМНЕЗІЯ» ПОВЕРТАЄТЬСЯ!

Ми відновлюємо роботу сайту і в нас купа нових ідей для розкішних лонгрідів! Але нам потрібна ваша підтримка.

Щоб допомогти «Амнезії», підпишіться на щомісячне пожертвування через систему LiqPay. Гроші з вашої картки будуть зніматися автоматично раз на місяць. Підписку можна скасувати в будь-який момент. Якщо ви не готові до серйозних стосунків з нами — можете зробити одноразовий платіж на будь-яку суму. А для досвідчених благодійників у нас є акаунт на Patreon.

ПІДТРИМАЙТЕ НАС ГРИВНЕЮ
​​Сплести хлібницю з лози? Поворожити на картах таро? Вивчити бойові мистецтва Київської Русі? Усі ці та багато інших забаганок задовольняв у 1990-ті роки журнал «Однокласник». Розповідаємо про золоту епоху улюбленого видання романтиків та відмінників. (А заодно розкриваємо шокуючу таємницю Шарлотти Плющ!)

Читайте нашу нову статтю: «Однокласник»:
найдобріший підлітковий журнал 90-х
​​Лев бавиться з колесом, ведмідь підігрує скрипалю на сопілці, вуличні артисти танцюють на ринку, дзвонар калатає у дзвони. Стильні гуцули з розкішними вусами займаються гуцульськими справами: полюють, курять, кохаються і сваряться. Все жовто-зелене, ніби залите літнім сонячним світлом. Все цвіте і буяє. Так виглядає світ косівського кахляра Олекси Бахматюка — одного з найвідоміших і найуспішніших українських художників XIX століття.

Читайте нашу нову статтю: Як навчити ведмедя грати на сопілці. Казковий світ Олекси Бахматюка
​​Гостросюжетному десятиліттю — гостросюжетне кіно. Дивимося найкращі (і найгірші) українські фільми про кримінал 90-х. В кадрі — моряки-дезертири, банкіри-педофіли, дирижери-аферисти. А серед них — невиправні ідеалісти, які ніяк не можуть пристосуватися до нового жорстокого світу.

Читайте нашу нову підбірку: Кримінальна Україна. Топ-5 бандитських фільмів 90-х
​​«Ой була я молода, то була я різва // Сіла срати серед хати, жаба в пизду влізла». Чухаємо поцьки, смокчемо семеники і читаємо найбрудніші перлини українського сороміцького фольклору з колекцій Чубинського, Грінченка, Вовка та інших видатних етнографів.

Довбай, доню, пальцями: Народний секс. Сороміцький фольклор XIX століття
Пояснюємо, чому колекціонери антикваріату шаленіють від українсько-радянської кераміки, чим відрізняється Васильківський майоліковий завод від ЛКСФ, і де вполювати найкращих баранців.

Можливо, у вашій шафі теж валяється рідкісний шедевр українського дизайну 70-х?

Читайте нашу нову статтю: Культ глека. Українська кераміка часів УРСР
​​Протягом першої половини 80-х у Прип'яті проходила дискотека «Едісон-2» — без перебільшення, одна з найкрутіших в Союзі. Розкішний звук, актуальна (і не завжди легальна) музика, відеопроекції, театральні інтерлюдії — все було на висоті. Черговий івент був запланований на 27 квітня 1986 року...

Читайте нашу нову статтю: «Едісон-2» — легендарна дискотека у Прип'яті
​​Любі друзі! «Амнезія» існує тільки завдяки вашим пожертвам, тож закликаємо вас профінансувати улюблене видання прямо зараз.

Ви можете зробити одноразовий платіж на будь-яку суму.

А для тих, хто оформить щомісячний платіж через Liqpay або Patreon, у нас є приємний бонус: доступ в закритий телеграм-чат для наших патронів та авторів (а також для патронок та авторок).
*Якщо ви вже оформили щомісячний платіж, а інвайт в чат вам не прийшов - маякніть головреду, він вас додасть: @shshrk
​​Ми завели твіттер! Публікуємо шматочки історії української культури в жанрі «вирвано з контексту». Підписуйтесь!
Ну і нагадуємо заодно, що у нас також є фейсбук з ностальгійними відосами і неймовірної краси інстаграм!
​​Репортажі з урочистих подій і жахливих катастроф, зйомки обідраних кобзарів з хлопчиками-поводирями, тихі пейзажі дореволюційного Києва, а також купа портретів чепурних буржуа в ательє — розповідаємо (і показуємо!), чим займалися перші українські фотографи XIX століття.

Читайте нашу нову підбірку з купою знімків: Світлопис на згадку. З чого починалася українська фотографія
​​Протягом 2000-х цей журнал був головним джерелом інформації про альтернативну культуру. На його сторінках друкувалися репортажі з панк-фестивалів і реп-батлів, інтерв'ю з локальними ноунеймами і всесвітніми зірками, рецензії на укрсучліт і провінційні графіті, а також тест-драйви туалетного паперу і секс-поради для підлітків. Розповідаємо історію «Екстріма» — антиглянцевого журналу для неформалів усіх відтінків.

Читайте наш новий лонгрід: «X3M»: екстремальна молодіжна журналістика
​​Легендарна виставка «Погляд» (1987) підсумувала творчі пошуки цілого покоління українських митців. Це була одна з найперших і найгучніших виставок сучасного мистецтва в Україні. Соцреалізм вичерпав себе; прийшов час для чогось небаченого.

Серед найвідоміших учасників — Іван Марчук, Ернест Котков, Дмитро Нагурний, Неллі Ісупова, Олег Голосій та багато інших. Фріпулью ніхто не кликав, але він прийшов і всівся посеред зали зі своїми роботами.

Читайте нашу нову статтю (з купою картин!): Мистецтво, що вийшло з-під контролю. Виставка «Погляд»
​​«Вперед, за скарбами Гетьмана» (1993) – справжня перлина українського кінематографу, в якій органічно переплітаються містика, пародія на шпигунське кіно, історичний міф та шалена фантасмагорія. Тут вам і Євгеній Паперний у ролі британського шпигуна, і магічна бабця, і саундтрек від «Братів Гадюкіних». А також пасічник, який має врятувати Україну.

Режисер Вадим Кастеллі поділився з нами спогадами про зйомки цього дивного, але все ще актуального шедевру.

Читайте наш новий лонгрід: Вперед, за скарбами Гетьмана! Як знімали найбожевільніший козаксплотейшен 90-х
Нагадуємо, що в Амнезії є неперевершений твіттер
​​Випадкова гілляка чи сухий корч можуть виявитися ключами в казкові світи. В руках умілого майстра вони перетворюються на дуже цікаві скульптури — веселі і моторошні водночас.

Нині геть забутий, цей дивовижний напрямок декоративно-прикладного мистецтва був досить популярний в радянські часи. Розповідаємо про трьох героїв українського гоблінкора — мистецтвознавця, агрохімікиню та сільського лісника.

Читайте нашу нову статтю-галерею: Коренепластика і гоблінкор. Лісове мистецтво радянських фантазерів
​​В цьому модному глянці можна було прочитати не тільки про новинки поп-музики і накрутіші концерти, але й репортаж про здачу аналізів або інтерв'ю з вуличним поетом, який мастурбує на вінілові платівки. При обмежених ресурсах і невеликому тиражі «Молоко» стало одним з найголовніших і найяскравіших молодіжних журналів нульових.

Спогадами про роботу в журналі діляться Ірена Карпа, Саша Кольцова, Єгор Кір'янов, Катерина Лебедєва та інші.

Читайте наш новий лонгрід: «Молоко»: улюблений гонзо-вісник хіпстерів 00-х
2025/02/24 18:43:58
Back to Top
HTML Embed Code: