Telegram Web
Просування китайського в Україні.
Нещодавно «Наші гроші» повідомили про нову можливість для українських Замовників. Антимонопольний комітет підтвердив, що українці можуть не допускати до своїх закупівель учасників з товаром від іноземних виробників, внесених у реєстр «Міжнародних спонсорів війни» НАЗК. Це спрацювало на тендері однієї з сільрад на Київщині, яка замовляла систему відеоспостереження за порядком на вулиці. І там з торгів не допустили фірму «Інженіринг-аналітика» з продукцією «Hikvision». Раніше на цього китайського виробника наклало санкції США, а згодом в свій реєстр внесло і НАЗК. Причина – велика ймовірність загрози національній безпеці через злив даних в Китай.

І ось та сама «Інженіринг-аналітика» з тим самим товаром від «Hikvision» прийшла на тендер управління Національної поліції в Черкаській області. І стражі порядку особисто забили болт на загрози.

Поліція заявила, що обладнання «Hikvision» вона купила ще рік тому, і тому зараз міняти проект не хочуть, бо це буде додатковим навантаженням на бюджет. А щодо реєстру «спонсорів війни» повідомили: «мета і завдання НАЗК – репутаційний тиск, а юридичним наслідком співпраці з міжнародним спонсором війни є репутаційний».

Тому, мовляв, аргументованих підстав міняти тендерну документацію немає.
І віддали 89 мільйонів гривень дилеру «Hikvision» на модернізацію Комплексної системи безпеки Черкаської області. Не забувши записати в кошторис бетон по солодкій ціні Х1,5.

Докладніше
Нацполіція під час війни купує дуже різні автомобілі – від фургонів для затриманих і вантажівок до Toyota Corolla, Skoda Octavia і навіть такі коштовних автомобілів бізнес-класу як Volkswagen Arteon R-Line по 2,5 мільйона за штуку. Ми розуміємо, що придбання кожного авто можна пояснити, навіть про пафосні членовози можна щось нафантазувати.

Але немає жодного пояснення, чому всі ці закупівлі йдуть через одну фірму «Спец-ком-сервіс». От реально – всі ці дуже різні авто купують у однією фірми. Причому схема така. Спочатку Нацполіція каже, що я хочу не простий автомобіль Volkswagen Arteon, а спеціальний автомобіль Volkswagen Arteon. А спеціальним він робиться, коли до простого додають проблисковий маячок, гучномовець і рацію. І все. Цей немудрящий доданок проходить виключно через «Спец-ком-сервіс». І звичайний розкішний членовоз Volkswagen Arteon R-Line 2.0 TSI 4Motion перетворюється на автомобіль спецпризначення СКС-VWAR-ПС.

Фактично фірма «Спец-ком-сервіс» перетворилась на тендерний відділ Нацполіції. Оскільки саме фірма вирішує у якого дилера купувати базові автомобілі для підгонки під вимоги силовиків.

Які авто купувала Нацполіція під час вторгнення – за посиланням https://nashigroshi.org/2023/09/22/natspolitsia-kupyla-u-svoho-monopolista-avtomobiliv-shche-na-216-mil-yoniv/
Федеральна торгова комісія США та 17 штатів подали до суду на Amazon, стверджуючи, що онлайн-ритейлер незаконно використовує монопольне становище, щоб завищувати ціни для споживачів, перешкоджати конкурентам та експлуатувати продавців на своєму ринку.

У знаковому позові, поданому у вівторок, гігант електронної комерції вартістю 1,3 трлн доларів звинувачується у збільшенні комісійних для продавців на своєму ринку таким чином, що він забирає майже половину кожного долара доходу, отриманого багатьма продавцями.

ФТК також стверджує, що Amazon карає продавців, які роблять значні знижки, роблячи їх "фактично невидимими" в результатах пошуку і змушуючи продавців використовувати свою "дорогу" логістичну мережу.

"Більшість продавців тепер повинні платити за рекламу, щоб досягти величезної бази онлайн-покупців Amazon, в той час як покупці в результаті стикаються з менш релевантними результатами пошуку і орієнтуються на більш дорогі товари", - йдеться в скарзі, поданій до федерального суду в Сіетлі.

Цей позов є одним з найбільших випробувань більш агресивної правозастосовчої позиції голови FTC Ліни Хан щодо великих технологій, які, на її думку, десятиліттями обходили регуляторний контроль.

До того, як президент Джо Байден призначив її головою комісії, Хан стала відомою завдяки науковій статті 2017 року, в якій вона закликала до розпаду Amazon.

"У нашій скарзі викладено, як Amazon використовує набір каральних і примусових тактик для незаконного збереження своєї монополії", - йдеться в заяві Хана.

Девід Запольський, старший віце-президент Amazon з питань глобальної державної політики та головний юрисконсульт, сказав, що позов "чітко вказує на те, що ФТК радикально відійшла від своєї місії захисту споживачів та конкуренції".

"Позов, поданий ФТК сьогодні, не відповідає фактам і закону, і ми з нетерпінням чекаємо на розгляд цієї справи в суді", - сказав він.

У сильно відредагованій скарзі детально описані способи, за допомогою яких, як стверджується, Amazon створив і підтримував як "онлайн-супермаркет", що приваблює сотні мільйонів покупців, так і "онлайн-ринок", де інші продавці можуть продавати свою продукцію, створюючи бегемота товарів і даних, з яким потенційні конкуренти не могли б зрівнятися.

"За словами [Джеффа] Безоса, засновника Amazon, "побудувати важливу і міцну компанію ... в електронній комерції" просто "не вдасться в малих обсягах", - йдеться в скарзі.

Для підтримки цієї нібито монополії, як стверджує ФТК, Amazon використовував "складну мережу веб-сканерів", які відстежували, чи не пропонують продавці Amazon свої товари дешевше на інших сайтах, і карали продавців, які це робили.

Згідно зі скаргою, внутрішнє дослідження Amazon визнало, що продавці живуть "у постійному страху" перед такою тактикою. У позові також згадувалася система ціноутворення Amazon під внутрішньою кодовою назвою "Проект Нессі", яка, як стверджувала ФТК, збільшила прибутки компанії. Подальші деталі проекту "Нессі" були відредаговані.

Регулятор також стверджує, що Amazon доклав "значних зусиль", щоб перешкодити розслідуванню регулятора і "приховати інформацію про свої внутрішні операції".

ФТК прагне отримати наказ, щоб назавжди зупинити Amazon від участі в нібито незаконній поведінці.

У червні ФТК окремо подала до суду на Amazon за те, що компанія нібито обманом змушувала клієнтів підписуватися на свій сервіс Prime без їхньої згоди. Amazon тоді назвав ці претензії "неправдивими щодо фактів і закону".

У скарзі, поданій у вівторок, йдеться про те, що хоча потоковий сервіс Amazon Prime Video - частина пакету послуг, доступних для членів Prime, - був доступний окремо, компанія використовувала "темні схеми", щоб "перешкодити" споживачам підписатися на нього.

У травні Amazon погодилася виплатити $25 млн для врегулювання позову, поданого ФТК і Міністерством юстиції США, які звинуватили її в порушенні законів про конфіденційність дітей за допомогою голосового помічника Alexa.
Amazon вимагав, щоб Хан була відсторонена від справ, пов'язаних з компанією, посилаючись на її давню критику, але її зусилля не увінчалися успіхом. Коли її запитали про потенційну неупередженість на слуханнях у Конгресі в 2021 році, Хан відповіла, що не зобов'язана брати самовідвід згідно з федеральними правилами етики.

За адміністрації Байдена високопосадовці антимонопольного відомства, включаючи Хан і Джонатана Кантера, голову антимонопольного підрозділу Мін'юсту, активізували зусилля з правозастосування, намагаючись придушити владу корпорацій у США.

Кантер подав до суду на Google за домінування в цифровій рекламі, і зараз триває судовий розгляд іншої справи Мін'юсту, в якій компанія звинувачується в монополізації інтернет-пошуку.

ФТК бореться за те, щоб змусити Meta відмовитися від своїх придбань в Instagram і WhatsApp. Вона також намагалася заблокувати придбання Meta бізнесу віртуальної реальності Within, але зрештою відкликала свою претензію. ФТК все ще намагається заблокувати придбання Microsoft Activision Blizzard після того, як зазнала перших невдач у суді.

ft.com https://www.ft.com/content/5b27f142-613f-437c-890d-7abe1be6d819
Унікальна антиконкурентна заточка на будівництві укриття в Хмельницькому!

Школа №12 Хмельницька вирішила замовити собі будівництво укриття очікуваною вартістю 39 мільйонів гривень. І тут прорізалась дуже рідкісна заточка, не передбачена жодним законом. А саме – від учасників торгів вимагали, аби їхній статутний капітал мав розмір не менше 2,5 млн грн.

Тут треба відмітити, що статутний капітал ТОВки настільки не має відношення до будівельної потужності фірми, що мало хто взагалі його має таким великим. Достатньо сказати, що під цю вимогу школи не потрапляє навіть лідер будівельних підрядів України ТОВ «Автомашістраль-Південь» зі статутником 40 тисяч гривень.

Один з місцевих ФОПів пожалівся на цю дискримінаційну вимогу. Але школа прогнулась лише трошки. Вона замінила вимогу щодо 2,5 млн грн на 6% від ціни тендеру. А це становило 2,35 млн грн. І треба ж такому трапитись, щоб цій нормі задовольнив майбутній переможець тендеру ТОВ «ІБК «Гайвей» зі статутником 2,42 млн грн.

Ця компанія на аукціоні навіть знизила ціну на пару відсотків, чим показала «страшну конкурентну» боротьбу. Але насправді всі інші фірми, що подали заявки на торги, мали статутники менші від вимог замовника, а тому однозначно були б відхилені.

В результаті ціни будматеріалів виявились завищеними. Що і почім вийшло
В АМКУ пішла справа про мільярдний розпил по вертикалі Кіма.

Миколаївська ОДА виявилась дуже екстравагантним замовником. На тендерах по реконструкції водогону у Миколаєві на 1 млрд грн вона встановила вимогу до учасників торгів, яку раніше «Наші гроші» не бачили в інших закупівлях. Замовник повідомив, що якщо якийсь учасник знизить ціну своєї пропозиції більше ніж на 8% від очікуваної вартості, то ціна будматеріалів від нього має бути твердою. Тобто у подальшому вона не має змінюватись навіть якщо під виконання контракту через ціни будматеріалів зростуть через об’єктивні обставини. Для учасників з меншою знижкою обіцяли динамічну ціну, тобто таку, що у подальшому може змінюватись у більшу сторону в випадку погодження з замовником.

Більше того. Замовник вимагав, аби учасник з більш ніж 8-відсотковою знижкою вже на день участі в торгах (тобто навіть до перемоги і укладання контракту) вже мав документальні підтвердження від виробників будматеріалів чи дилерів про те, що ця фірма має необхідні для будівництва водогону будматеріали у відповідній кількості та по заявленій ціні. Від учасників, які б не знижували так сильно встановлену Миколаївською ОДА очікувану ціну.

Це призвело до того, що вищевказані переможці торгів падали на визначені відсотки. А у конкурентів було лише два шляхи. Там де єдиним конкурентом «Одесаспеценерго» було ТОВ «Промін Буд Сервіс» - вони робили однакові копієчки пропозиції. І «Одесаспеценерго» виграло, бо завантажувало свою пропозицію у «Прозорро» на годину раніше від «Проміна».

Але в трьох закупівлях на загальну очікувану суму 209 млн грн з’явилась фірма, що наважилась кинути виклик замовнику. ТОВ «Вік технології» зробило сумарні пропозиції розміром 159 млн грн – на 14% дешевше від «антидемпінгового» бар’єру ОДА. При цьому фірма не могла мати на цей час підтверджуючі документи про наявність у неї вже законтрактованих обсягів будматеріалів, і замовник відхилив її завдяки своїй «заточці». Також замовник знайшов ще кілька невідповідностей своїм вимогам. У тому числі те, що фірма не врахувала у своєму кошторисі автогрейдери, крани, дорожні котки та трактори.

Відхилений «Вік» вирішив не оскаржувати в Антимонопольному комітеті всю суму підстав для його відхилення. Однак фірма подала скаргу в тендерну колегію АМКУ про те, що замовник за аналогічні порушення не відхилив пропозицію дорожчого переможця. Наприклад, «Одесаспеценерго» вказала у своєму кошторисі наявність автомобілів та кранів. Але не вказала вартість їхнього використання, чим порушила будівельні норми та призвела до неправильних розрахунків ціни. Також переможець вказав наявність зварювального апарату для труб діаметром 800 мм, тоді як по цих тендерах треба варити труби більшого діаметру 900 мм. Рішення АМКУ очікується найближчими днями.

Більше того. Відхилений дешевший учасник в скарзі до АМКУ вказав на те, що фірма-переможець у своїх розрахунках взяла завищені ціни. Наприклад, «Одесаспеценерго» вказала щебінь по 1200 грн без ПДВ і доставки, тоді як за даними дешевшого скаржника така «ціна взагалі не має аналогів на внутрішньому національному ринку». Та були наведені дані про відпускні ціни щебню місцевих виробників «Софія-граніт» та «Микитівський граніт» на максимальному рівні 392-442 гривні за кубометр без ПДВ і доставки.

Так само «Вік» вказав, що у «Одесаспеценерго» завищені ціни труб.
https://nashigroshi.org/2023/10/04/mil-iardnyy-rozpyl-po-vertykali-kima/
Топ-тендери тижня: у Кличка влаштували таємний розпил на ремонті госпіталю ветеранів війни за 1 млрд

Спочатку госпіталь за 7,33 млн грн найняв таке собі ТОВ «Інжинірингбуд лтд» на виготовлення проектної документації без жодних відкритих торгів. Раніше ця фірма називалась «Абсолют сервіс лтд» і її співвласником був В’ячеслав Березовський. Тому не дивно, коли на відкриті торги по самому ремонту госпіталю заявилась одна єдина фірма «Абсолют-клімат» того самого Березовського. Жодна інша відома в Києві будівельна компанія не захотіла навіть заявитись на виконання проекту, зробленого пов’язаною з одним з учасників ринку фірмою.

При цьому госпіталь у тендерній документації не оприлюднив свою проектно-кошторисну документацію (ПКД), на основі якої будівельні організації могли б розробити свої пропозиції. Її замовник обіцяв показати лише переможцю тендеру лише через п’ять днів після укладання договору.

Тобто точну інформацію про будівельний проект будівельники мали б лише після торгів, на які вони вже мали прийти з точно порахованим кошторисом.

Для розробки кошторисів учасниками торгів госпіталь оприлюднив лише дефектні акти, у яких були вказані загальні обриси робіт. Наприклад: «Заповнення віконних прорізів готовими блоками площею більше 3 м2 з металопластику в кам’яних стінах житлових і громадських будівель».

Щоб створити власну проектно-кошторисну документацію для ремонту ціною в півмільярда гривень на підставі дефектних актів учасники ринку мали лише один тиждень.

За оцінкою джерел «Наших грошей» на будівельному ринку, за цей термін дуже складно розробити ПКД навіть для ремонту ціною в 50 мільйонів, не кажучи вже про вдесятеро більший проект.

Отже маємо ситуацію, коли замовник спочатку без тендеру обрав одну фірму на проект. Потім не оприлюднив проект, але оголосив тендер по цьому проекту у неймовірно стислі строки. І віддав всі підряди єдиному учаснику «відкритих торгів», пов’язаному з проектною фірмою.

https://nashigroshi.org/2023/10/09/top-tendery-tyzhnia-u-klychka-vlashtuvaly-taiemnyy-rozpyl-na-remonti-hospitaliu-veteraniv-viyny-za-1-mlrd/
Рівненська обладміністрація «заточила» торги, щоб злити 1,2 мільярда гривень на корпус госпіталя в Клевані місцевій фірмі та не пустити поляків.

Потенційним учасникам тендеру вартістю 1,2 млрд грн дали лише один тиждень на ознайомлення із тендерною документацією і підготовку пакету документів.
У «Наших грошей» є лист відомої польської компанії «Mirbud S.A». Поляки хотіли взяти участь у цьому тендері, але не змогли саме через занадто короткий термін подачі заявки.

«Підготовка тендерної пропозиції для подібної інвестиції, яка передбачає не лише будівництво будівлі лікувально-реабілітаційного корпусу, а й її обладнання, вимагає часу є дуже складним з технічного погляду. Польський досвід свідчить що навіть дуже досвідчені будівельні Польські фірми ретельно готують подібні пропозиції від одного до трьох місяців залежно від складності будівлі та бажання надати найкращу цінову пропозицію», – вказав Марек Голя.

Поляки звернулись до Рівненської ОДА з проханням продовжити строки тендеру. Але замовник відповів, що тиждень відповідає вимогам урядової постанови 1178, яка регулює публічні закупівлі під час вторгнення.

«В зв’язку з цим виникло питання чому такий короткий строк подання тендерних пропозицій (тобто менше 10 (десяти) календарних днів) було визначене Замовником для підготовки тендерної пропозицій. Жоден підрядник, якій не мав попередньо доступу до проектної документації, не може підготувати тендерну пропозицію в такий короткий строк.
Можемо констатувати що підхід Замовника в цьому випадку заздалегідь висуває вимоги які не можливо виконати для подання цінової пропозицій в такій короткий строк, що може розцінити як дискримінаційні умови які порушують нові рекомендації вказані в Єдиної методиці проведення тендерів на відбудову цивільних об’єктів яка і розроблена Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України», – відмітив представник «Мірбуду».


Поляки декілька разів наголосили на необхідності оприлюднити проектну документацію, що «є стандартним підходом у тендерах такої складності в країнах Євросоюзу», або дати можливість ознайомитися з нею інакше:

«Для розуміння умов розташування об’єкту, його розмірів, ґрунтових умов, обладнання, способів організації будівництва Замовник має оприлюднити всю відому Замовнику інформацію щодо об’єкта будівництва яка вказана в проектно кошторисної документації».

Департамент відповів, що оприлюднене технічне завдання «містить всю необхідну інформацію для надання можливості учасникам сформувати свою цінову пропозицію». На його думку, «надання можливості для ознайомлення з проектною документацією одному учаснику буде порушенням принципів здійснення публічних закупівель».

Що дуже схоже на замовлення щодо ремонту госпіталю в Києві за 1,05 млрд грн, де проект обіцяли показати лише переможцю торгів після укладання угоди.
Досить екзотична вимога трапилась в горах Прикарпаття.

Верховинська районна лікарня захотіла, аби учасники тендеру на реконструкції лікарняного корпусу за півмільярда гривень мали досвід будівництва чогось саме для державних і комунальних замовників і саме в гірських населених пунктах. Також вимагалось, аби учасники тендеру мали дохід у перший рік вторгнення не менше 50 млн грн.

В результаті на тендері очікувано з’явився лише один учасник. Це місцева фірма «Промбудсервіс-Косів», яка мала торік дохід 54 млн грн і підряди на ремонт шкіл у Яремче та Косові. Оскільки це був єдиний учасник торгів, то і підряд за 471 млн грн він забрав з символічною знижкою 1%.

Докладніше
У Києві Служба безпеки України затримала посадовця Антимонопольного комітету України, який налагодив злочинний механізм одержання хабарів від підприємців.
Як повідомляв Укрінформ, про це повідомляє СБУ.
Співробітник відділу досліджень та розслідувань Північного міжобласного територіального відділення АМКУ вимагав хабарі з представників комерційних структур, щоб "заплющити очі" на виявлені у них порушення антимонопольного законодавства та не вживати щодо них адміністративних санкцій, зауважили в СБУ.
"Задокументовано як держслужбовець "обклав даниною" місцеву компанію, яка займається оптовою торгівлею хімічними засобами і технікою для очистки. За 8 тис. доларів США посадовець обіцяв керівнику підприємства "вирішити питання" про ненакладення на нього штрафів за порушення, виявлені у ході перевірки", - ідеться в повідомленні.
Співробітники СБУ задокументували одержання чиновником першої частини неправомірної вигоди і затримали під час передачі йому наступного траншу.
Антитрастовий аспект вдалого асфальтування на фоні проблем з бронежилетами

Минулого тижня на ремонти доріг та мостів припали закупівлі розміром 3,7 мільярда гривень. Це чверть від усіх закупівель України за цей період (десятка найбільших тендерів тут).

Ситуація дещо аномальна і особливо показова на фоні не дуже вдалої закупівлі бронежилетів для ЗСУ.

Цього року стало зрозуміло, що Україні треба покращувати якість бронежилетів. Бо рашисти покращують якість своєї зброї. Були розроблені нові технічні вимоги і по ним вирішили замовити бронежилетів на 2,7 млрд грн. Але на тендер прийшов тільки один вітчизняний виробник «Темп-3000». І він поки що зміг взяти на себе тільки частину підрядів на 0,7 млрд грн (ще 0,5 млрд грн очікується підписання). А від решти півтора мільярда фактично відмовився, не надавши гарантії по цим лотам.

Це є наслідком двох обставин.

За часів Порошенка, тодішнє керівництво Міноборони зробило «Темп-3000» штучним монополістом. Бронежилети купували лише у нього, і в результаті інші виробники не отримували підрядів достатніх для розвитку своїх виробництв. А монополіст очікувано потрапляв у скандали з якістю свої товарів.

За часів Зеленського Міноборони просто припинило масштабні закупівлі бронежилетів та радикально зменшило витрати на обмундирування. Як казав потім Олексій Резніков, на початку вторгнення він був змушений купувати погані бронежилети по високій ціні, бо йому дістались «пусті склади».

І це було особливо прикметно і символічно на фоні того, що більшість тендерів України перед вторгненням йшло на Велике асфальтування. Наприклад, у середині січня 2022 року на дороги припало 36% тендерів.

Відтак, коли стало потрібно робити багато якісних бронежилетів виявилось, що монополіст не може одночасно гарантувати і кількість, і якість. А конкуренти тим більш не змогли підхопити такі обсяги.

Тепер маємо наслідки «довоєнної» короткозорості. Коли бронежилети хочемо, але вже не можемо. А дороги вже й не потрібні, але можемо лише в цей примітивний вид людської діяльності. Бо влада цілеспрямовано показувала бізнесу, що «великобудівельна» галузь має державну підтримку і саме там найласіші обсяги і маржі:

«Ми можемо збільшити армію в два-три рази, але тоді, наприклад, не зможемо будувати дороги».
Ось ще один приклад дискримінаційної вимоги щодо наявності доходу у розмірі 100% від поточного тендеру.

Управління капітального будівництва Львівської ОДА зажадало, щоб кожен учасник торгів на будівництво Центру безпеки громадян в селі Новий Кропивник підтвердив наявність доходу в розмірі 33 млн грн (саме стільки була очікувана вартість нового будівництва) у кожен з років від 2020 до 2022. Тобто якби у якоїсь фірми під час вторгнення дохід впав – то їй не можна було б сюди навіть потикатись.

Зрештою так і вийшло, прийшла лише одна компанія ТОВ «Будівельний альянс Монтажпроект», яка і забрала підряд по очікуваній ціні. А ціна була дуже жирною. Настільки, що у кошторис довелось записувати фарбу, дахові панелі, арматуру дорожче від ринкових цін у півтора рази. Не на 10%, не на 20%, не на 30%. А відразу на 50%. Тобто це не схоже ні на який товарний кредит з боку фірми, яка спочатку купує будматеріали за свій рахунок, а потім очікує оплати. 50% - це два роки очікування і набігання кредитних відсотків. А тут все будівництво розраховано на один рік.
Подробиці
Цікаві метаморфози відбуваються з сестрами Піщанськими – давніми друзями родини Зеленських ще з часів життя у Кривому Розі. Ольга прямо зараз міняє керівництво в Антимонопольному комітеті на Рахункову палату. Світлана з керівництва італійською віллою Зеленських перебралась до Франції, де завела новий бізнес з представницею родини, що просуває «руський мір».

Ольга Піщанська – далеко не перший гравець у команді Єрмака, але і далеко не остання в ієрархії Зеленського. Сім років тому вона виступила співзасновницею ТОВ «Закупівельні рішення». А коли її мобілізували на роботу в АМКУ, то фірму переписали на Бориса Шефіра і Андрія Яковлєва з «Кварталу 95».

Місяць тому Ольга Піщанська мала стати ланцюжком у системі трансферу Рустема Умерова з Фонду держмайна до Міністерства оборони. Вона мала зайняти його місце у ФДМУ. Але в останній момент її роль змінилась. Крісло в АМКУ вона віддала керівнику Донецької ОДА Павлу Кириленку, однак у Фонд не пішла. На ФДМУ зараз пророкують керівника Рівненської ОДА Віталія Коваля, пов’язаного з ремонтом доріг часів «Великого будівництва».

Натомість Ольга Піщанська сплила у переліку кандидатів на посаду члена Рахункової палати. Що дало підстави для розмов про те, що вона і буде новим головою цього органу. Бо її так досі і не зайняв Генадій Пліс, якого пророкували ще рік тому. А давня подруга президентської чоти (чи скоріше першої леді Олени Зеленської) у важливому контролюючому кріслі – набагато органічніша.

Про російськомірське оточення Світлани Піщанської - за посиланням
АМКУ похвастався, що дав дозвіл футубольному клубу мільярдера Буткевича ("АТБ") на концентрацію спортивної бази з водонапірною башнею. Мовляв, загроз монополізації немає якщо один з сотень футбольних клубів придбає одну з сотень спортивних баз.

Вам смішно від такої роботи? А хтось з юристів несмішний гонорарчик на оформленні бумажечок таки заробив)))
Звертають на себе увагу кілька нюансів у нових тендерах Держвідновлення на експлуатаційне утримання доріг Київщини.

Цього року великі дороги Київщини вперше в історії були поділені на багато секторів - у жовтні-грудні було проведено десять окремих закупівель на утримання різних трас на загальну суму 3,88 млрд грн (усі розраховані на три роки). В різні лоти були виокремлені не тільки траси в різних районах області, а навіть і ділянки окремих великих трас М03, М05, М06, М07.

Це зробило лоти меншими, відтак зменшилась їх очікувана вартість. За старими правилами на перемогу могли б претендувати менше фірм, у яких річний дохід відповідав би укрупненим лотам.

Але на цьогорічному десятку дрібніших тендерів середня конкуренція склала 5 учасників, середня знижка на торгах злетіла до 25%, а загальна економія склала 1,3 млрд грн!

Для порівняння. Під час «Великого будівництва» у 2021 році лідер картелю «Автомагістраль-Південь» забрав половину підрядів на утримання доріг Київщини у грошовому вимірі. При цьому до цінових аукціонів по цим лотам допускали в середньому лише 2,3 учасника. І свої перемоги фірма отримувала з середньою знижкою 3 (три) %. Зараз же «Автомагістраль-Південь» зуміла виграти лише один з десяти підрядів вартістю 392 млн грн, впавши на 24% з очікуваної ціни 516 млн грн.

Таким чином цінова економія очевидна.

Докладніше за посиланням
Наші нові співчуття колективу Антимонопольного комітету. Зеленський продовжив вбивати прокурорські цвяхи у труну антитрастового органу.

Кілька місяців тому давня подружка Зеленських Ольга Піщанська звільнилась з АМКУ і зараз проходить ініціацію на голову Рахункової палати. Після неї те що було недобито під її чутким керівництвом – віддали під керівництво Павла Кириленка. Це колишній голова Донецької обладміністрації, який раніше багато років працював в Генпрокуратурі.

Сьогодні Зеленський призначив заступником Кириленка в АМКУ його колишнього заступника з Донецької обладміністрації Максима Сандигу. Який теж працював з Кириленком раніше в Генпрокуратурі.

Тобто тепер дві топ-особи в АМКУ – це прокурори. Протокол, підпиздес, здавайся.

Ще раз – наші співчуття співробітникам Антимонопольного комітету, які зберегли в собі відчуття антитрасту і інтелектуальної роботи з тонкими матеріями.
Це вже третій прокурор з Донецької обладміністрації, призначений в АМКУ за останні місяці. Навіщо Антимонопольному Комітету взагалі спеціальний статус? Можна підпорядкувати якійсь прокуратурі, наприклад Соломʼянській. Нєнуашо. Розслідували тендерну змову і разом зі штрафом ще й кримінал впаяли б. Зеленському можна продать ідею як підвищення ефективності правосуддя і авторитету держави))
Змогла в АМКУ - зможе і в Рахунковій(((
🗓️А ще завтра буде завершено призначення Ольги Піщанської Головою Рахункової Палати України. Це перше питання, по факту продовження з минулого засідання. Влада голоси вже на неї підзібрала, так що все буде ок 👌… у них)

🎙️Також планується прийняття законопроекту про лобіювання у першому читанні. Це вимога ЄС 🇪🇺. Хоча і дуже дивна.
Верховна Рада призначала Піщанську головою Рахункової палати. Якщо б це когось в АМКУ цікавило.
2025/01/13 07:37:21
Back to Top
HTML Embed Code: