Telegram Web
Як і навіщо правильно писати фолов-ап? Фреймворк ARCV (скорочена версія уроку з курсу «Для менеджерів»)

Відеолекція про те, як і навіщо правильно писати фолов-ап – це перший урок мого закритого внутрішнього курсу «Для менеджерів», який ми дали на паблік. Я отримав багато схвальних відгуків про цю лекцію, тож вирішив зробити скорочену версію абсолютно всіх уроків з мого курсу.

Скорочена версія – це:

➡️ 5-7 відео по хвилині в Youtube Shorts та Instagram Highlights замість години уроку.
➡️ 1-2 пости в телеграмі замість 30-50 аркушів А4 текстової частини одного уроку.

Відео версію я зберігатиму в Highlights «Short course» в Instagram та в Youtube Shorts на моєму каналі, а всі тексти – тут, в телеграмі. Підписуйтесь, щоб не пропустити те, що буде поступово з'являтись.

Які уроки вже доступні:

1. Повний відеоурок – Як і навіщо правильно писати фолов-ап? Фреймворк ARCV та скорочена його версія.
2. Повний відеоурок – Про софт скіл «Мені більше за всіх потрібно» та скорочена його версія.
3. Текстова скорочена версія – Урок про те, як знайти Product-Market Fit (PMF) і що воно таке? (частина 1, частина 2)
4. Текстова скорочена версія – Урок про те, як знаходити натхнення та звідки черпати позитивну енергію, щоб підзаряджати себе та свою команду? (частина 1, частина 2).

✍🏻 follow: InstagramYouTubeFacebookTikTok
Результати роботи Ради з питань підтримки підприємництва за перший рік. Частина 1

26 січня 2024 року президент утворив Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, і вчора була річниця цього рішення. Для мене було несподівано отримати запрошення туди і цікаво працювати з чимось новим.

Для мене робота в Раді – це експеримент: чи можливо допомагати адміністрації держави, не перебуваючи в політиці чи на держпосадах – і туди, і туди я не збираюсь, тож радий такому способу подивитись на сферу, до якої б я ніколи не потрапив.

У підсумку я інвестував в цю роботу багато часу – це мінус, але отримав чимало нового досвіду – це плюс.

Щодо формату роботи Ради – у мене не було надхмарних очікувань – що ми будемо щось радити і саме так, як ми кажемо, хтось робитиме. Я очікував, що треба буде багато працювати, нагадувати, пушити, щоб щось відбулося. Так, як я розповідаю, наприклад, в своєму відео про професію трекера – фахівця, якому більше за всіх потрібно.

Плюс для мене честь працювати з такими підприємцями, як Олег Гороховський, Олександр Конотопський, Вячеслав Климов, Дмитро Олійник, Костянтин Єфименко, Тарас Кицмей.

І так як в мене є особливість, що треба довести до кінця роботу і оцінити результат в коефіцієнті getting things done (відсотку виконаних задач), то я радий, що ми нарешті самі оцінили свою роботу. Трошки спойлерів – результат 58 з 80, або ж 72,5% 🚀. Вважаю, це непогано.

А тепер до подробиць. Ми з колегами взяли всі наші пропозиції з першої презентації президенту і по кожній зробили репорт з оцінкою нашої роботи по 10-бальній шкалі. Загалом треків 8, тож максимальна оцінка – 80.

Детально про кожен з напрямів – в дописі Олега Гороховського. В мене буде дуже стисла версія.

1️⃣ Створити механізм вирішення проблем підприємців через Раду – 10/10.

За рік Рада отримала 31 звернення, з яких шість кейсів вдалось вирішити. Підприємці зверталися до нас з проблемами, пов’язаними з неправомірними діями та тиском з боку слідчих та прокуратури, спробами рейдерського захвату власності тощо.

Якщо вам також треба звернутись до Ради, опишіть проблему максимально зрозуміло та цю презентацію надіслати на e-mail секретаріату Ради – [email protected].

2️⃣🟡 Посилити комунікації держави щодо ролі підприємців – 5/10.

Позитивний фідбек працює (хоча хотілося б більше) – президент регулярно згадує про роль податків від бізнесу у підтримці обороноздатності держави, а менеджери держави відвідують і комунікують про важливість підприємництва на бізнес-форумах.

3️⃣🟡 Зменшити тиск на підприємців зі сторони правоохоронних органів – 6/10.

За наших консультацій, підготовлений та вже зареєстрований в Верховній Раді законопроєкт №12439 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення гарантій захисту суб’єктів господарювання під час здійснення кримінального провадження».

Проєкт закону регламентує порядок накладення арешту на майно, встановлює чіткі терміни його повернення, гарантує обов’язкову присутність спеціалістів під час обшуків, надає стороні захисту широкі права щодо оскаржень, доступу до матеріалів справи тощо.

Зміни в КПК гарантуватимуть захист інтересів бізнесу у разі відкриття проти нього кримінального провадження та знизить негативні наслідки цього процесу на діяльність українських компаній.

Ще один важливий пункт – рекомендації щодо правок у нові стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування. Також, за рекомендаціями Ради, Офіс генерального прокурора провів аудит кримінальних проваджень, відкритих проти українського бізнесу, і в результаті (за даними ОГП) закрив 1218 з них.

4️⃣🟡 Перезавантажити Бюро економічної безпеки – 7/10.

За консультацій Ради були внесені правки до законопроєкту «Про Бюро економічної безпеки України» – Верховна Рада прийняла його 20 червня 2024 року. Так розпочалося перезавантаження БЕБ. За участю іноземних експертів та українського бізнесу. З незалежним відбором нового голови БЕБ, переатестацією та кадровим відбором.
Результати роботи Ради з питань підтримки підприємництва за перший рік. Частина 2

5️⃣🟡 Створити платформу для збору зворотного зв’язку від бізнесу – 7/10.

Активно працювали з командами Мінекономіки та Мінцифри, які запустили бета-версію порталу «Пульс», де бізнес може залишати авторизовані відгуки. Проєкт поки не набув такої широкої популярності, як нам би хотілося, але продовжуємо роботу над ним.

6️⃣🟡 Створити аналітичний дашборд щодо взаємодії правоохоронних органів з бізнесом – 7/10

Диджиталізація процесів відіграє ключову роль у формуванні довіри до держави. Логіка проста: щоб покращити щось, дані про це треба візуалізувати, а щоб коректно візуалізувати – потрібна цифровізація.

Дашборд – це аналітичний модуль Єдиного реєстру досудових розслідувань, а якщо простіше – оцифровані дані прокуратури і судів щодо кримінальних правопорушень, які стосуються господарської та інвестиційної діяльності в Україні. Ми створювали дашборд у співпраці з командами Мінцифри та Генеральної прокуратури.

За обома диджитал треками з дашбордами я не ставлю 10, тому що інструменти не використовуються так, як могли б.

7️⃣🟡 Спростити для бізнесу процедуру набуття права власності на земельні ділянки – 6/10.

Недосконалість законодавства створює ризики кримінальних проваджень для будь-якого власника землі/забудовника, а недостатній захист прав власності стримує інвестиції та відбудову країни.

Тому, за консультаціями Ради, вносилися правки в законопроєкт №9627 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України».

Закон вже пройшов перше читання в Верховній Раді – очікуємо на прийняття в лютому.

8️⃣ Підтримати розвитку мілтек компаній – 10/10

За нашими рекомендаціями, внесли правки в законопроєкт «Про оборонні закупівлі», який був прийнятий Верховною Радою в лютому 2024 року.

В результаті виробники мілтек компаній вийшли з «сірої зони» для ДАСУ. Це дозволило скасувати сотні кримінальних справ проти виробників, що працюють на ОПК, а також вони тепер можуть отримувати прибуток для виконання контрактів і розвитку.

🚀 Результат – 58 з 80, або ж 72,5%, що я вважаю не ідеальним, не відмінним, але гарним результатом.

Наша глобальна ціль на наступний рік, як і в минулому, – завершити задачі, які були сформульовані на початку діяльності Ради. Зрозуміло, що ми могли б робити і більше. Але хочемо спочатку довести ці треки до кінця, отримати хоча б 85% по нашій шкалі.

Запускати нове – легко, тому що нові ідеї – це драйв від ефекту першого враження, від радощів нових спілкувань. А ось доводити до кінця – це справжнє майстерство. Тож на своєму прикладі хочемо показувати, як ми не беремо постійно щось нове, а доводимо до кінця те, за що взялись.

До речі, одна з цілей цього допису – щоб так звітували всі державні менеджери та і в принципі менеджери, щоб можна було бачити їхній відсоток виконаних задач. Уявіть, що ви знатимете, що у якогось заступника коефіцієнт getting things done – 30%, а у його міністерства – 41%. Ось тоді і буде відстежуватись реальна ефективність менеджерів держави.

✍🏻 follow: InstagramYouTubeFacebookTikTok
Про софт скіл «Мені більше за всіх потрібно» (скорочена версія уроку з мого внутрішнього закритого курсу «Для менеджерів»)

1️⃣ По цій темі доступне відео повного уроку та скорочена його версія.

2️⃣ Також до перегляду доступний повний відеоурок – Як і навіщо правильно писати фолов-ап? Фреймворк ARCV та скорочена його версія і текстова.

Повна текстова версія мого закритого курсу «Для менеджерів» буде викладена в книзі, яка вже активно готується до видавництва. За посиланням ви можете зробити попереднє замовлення книги.

✍🏻 follow: InstagramYouTubeFacebookTikTok
2025/02/04 01:16:32
Back to Top
HTML Embed Code: