tgoop.com/austriakanal/327
Last Update:
Погана безкоштовна австрійська медицина
Маю розказати про кілька важливих речей. Бо інколи чую про погану австрійську медицину, за яку пацієнт платить 0 євро 0 центів. Що чекати довго. Або лікар не посміхався. Чи не хоче говорити англійською. Коли не дослухався до рекомендацій самого пацієнта щодо лікування. І навіть відмовляється слідувати інструкціям українського колеги. Або ж виписав чай та спокій замість антибіотиків. Допишіть сюди щось своє…
В Австрії страхова солідарна система охорони здоров’я. Це означає, що всі платники податків платять в єдиний котел (касу), а потім всі користувачі системи отримують звідти медичні послуги та медикаменти. Однакової якості і незалежно від внеску. Для когось це і справді «безкоштовно», але по факту це нет так. На цю систему багато і важко працюють мільйони інших людей.
Лікарів спеціалістів в Австрії майже завжди не вистачає. Точніше вони ніби фізично є, але система організації і розподілення робочих місць для спеціалістів бюрократизована, складна та місцями не логічна. Є лікарі з інших країн, але їх беруть не автоматично, а спочатку вивчити мову та пройти підтвердження диплому. Місцеві ж не завжди хочуть витрачати багато років на складне навчання. Тому треба почекати, бо пацієнтів багато, а лікар – один.
Якщо не подобаються «безкоштовні» лікарі, завжди є доступ до приватних. Записуєшся, платиш за все з власної кишені (будете здивовані, як це все дорого порівняно з «безкоштовним» варіантом) і шукаєш свого ідеального лікаря. Все швидше, може бути привітніше і клієнтоорінтованіше. Або не платиш і приймаєш правила системи.
Державна мова в Австрії – німецька, а без мови тут нема ніякого майбутнього. Лікарі не мають говорити на рідній мові пацієнта чи англійській (лікар може не знати якусь термінологію чи почуває себе на цій мові невпевнено), а от пацієнт має знати німецьку аби зрозуміти суть процедур та дати на них свою згоду. Інколи деякі лікарі говорять іншими більш зрозумілими мовами, за що їм велика подяка.
В тандемі лікар-пацієнт в Австрії, на відміну від батьківщини, головній лікар. Він сам вирішує, як лікувати і які дослідження призначати. В якості альтернативи можна закінчити медичний університет і стати лікарем, або лікуватися вдома самостійно.
Хочеться преміум-медицини, страхової стоматології та окрему палату з панорамним вікном в лікарні? Можна придбати додаткову страховку і за кілька сотень євро на місяць мати все, що захочеться.
Швидка – це не таксі. В ній не їздять лікарі. За швидку можуть потім виставити рахунок. В багатьох випадках до лікарні можна дістатися самостійно. Якщо в транспорті довго чи некомфортно, можна викликати таксі.
Якщо нема впевненості що робити далі і нема загрози життю, можна подзвонити і проконсультуватися за номерами 1450 (будь-які медичні питання для розуміння, чи варто їхати до лікаря) та 141 (якщо ваш сімейний лікар недоступний, а його допомога потрібна).
Для того, аби задати лікарю будь-які абстрактні питання та попросити якісь бажані обстеження є щорічний медичний огляд. Він входить у страховку. Користуйтесь.
Чи є в Австрії погані лікарі? Впевнений, що так. Вони такі ж самі люди з реального світу. Але чи всі мають медичну освіту та достатній досвід, щоб це правильно оцінити, а не з позиції «подобається / не подобається»?
BY Der Kanal 🇺🇦 🇦🇹
Share with your friend now:
tgoop.com/austriakanal/327