tgoop.com/blagovist_uoc/629
Last Update:
#Православний_календар
🗓 11 грудня, середа.
(28 листопада за старим стилем)
Седмиця 25-та після П'ятидесятниці.
Різдвяний піст.
#Святі_дня
✔️ Прмч. і спов. Стефана Нового (767). Мч. Іринарха та святих семи жон (303). Мчч. Cтефана, Василія, Григорія, другого Григорія, Іоанна та інших багатьох (VIII). Свт. Феодора, архієп. Ростовського (1394). Сщмч. митр. Серафима (Чичагова) (1937). Сщмчч. Олексія Веселовського, Oлексія Смирнова пресвітерів, прмчч. Рафаїла (Тюпина), Вікентія (Нікольського), сщмч. Василія Завгородного диякона і мц. Анісії Масланової (1937); мц. Параскеви Федорової (1938); сщмч. Миколая Крилова пресвітера (1941). Знайдення мощей прп. Сергія Сребрянського архімандрита, спов. (2000).
#Читання_дня:
На літ.: — Ап.: 2 Сол. 2:1-12 (зач. 275). Прмч.: 2 Тим. 1:8-18 (зач. 291). Єв.: Лк. 20:1-8 (зач. 99). Прмч.: Мф. 10:23-31 (зач. 37).
#Тропар_дня Святому Стефану Новому
По́стнически предподвиза́вся на горе́,/ у́мная враго́в ополче́ния/ всеору́жием Креста́ погуби́л еси́, всеблаже́нне,/ па́ки же ко страда́льчеству му́жески вооружи́лся еси́,/ уби́в Копрони́ма мече́м ве́ры,/ и обои́х ра́ди венча́лся еси́ от Бо́га,// преподобному́чениче Стефа́не приснопа́мятне.
📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 20:1-8)
[Іудейські] священники, книжники і старці не вірили в Господа. Щоб привести їх до віри, Він запропонував їм запитання: "Хрещення Іоаннове з небес було чи від людей?" (Лк. 20:4). Поміркуйте про це неупереджено, і міркування ваше приведе вас до віри. Що сказано про явлення Іоанна, то можна сказати про всяку подію, що супроводжувала пришестя Господа у плоті, і про саме пришестя, з усіма його супутніми обставинами. Поміркуй будь-хто про все це, — висновок буде один: "воістину Він був Син Божий" (Мф. 27:54). Можуть приходити різні думки, народжуватися сумніви, зустрічатися начебто неузгодженості, але наприкінці всіх досліджень вийде одне всебічне переконання, що не можна інакше думати, як так, як зображено в Євангеліях і апостольських писаннях. "Велика таємниця благочестя: Бог з'явився у плоті" (1 Тим. 3:16), залишаючись таємницею сама в собі, буде зрозуміла для розуму через моральну необхідність, яку накладе на нього власне його дослідження, сповідувати так, а не інакше. Невіри або зовсім не досліджують усього як треба, або досліджують поверхнево, чужим розумом, або приймають нещасний настрій, протилежний до вимог віри, і, щоб виправдати своє невір'я, задовольняються найменшим для відкидання віри. І віруючих хитають промови невірів з тієї причини, що віруючі, задовольняючись простою вірою, не роз'яснюють для себе підстав віри. Промови ті застають їх зненацька, тому вони й хитаються.
#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni
#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
BY Благовіст – духовне просвітництво
Share with your friend now:
tgoop.com/blagovist_uoc/629