Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Анонс колег:
Презентація посібника “Демократична відбудова України”.
Слово авторів. Обговорення.
Дата: 6 лютого 2025
Місце: Будинок архітектора, вул Б. Грінченка, 7, Київ
Час: 18:00
Ще до повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року українські архітектори та урбаністи обговорювали розвиток міст, зосереджуючись на більш демократичному будівництві, перебудові й трансформації міст і містечок у межах великої країни.
Національна спілка архітекторів України, декілька університетів і, що не менш важливо, «робоча група», пов’язана з українським парламентом, сфокусувалися над втіленням людино центричних принципів відбудови у «Містобудівному кодексі України». Робоча група провела якісні ретельні дослідження та обговорення щодо цього питання та щодо структур, які можуть посприяти виробленню іншого, більш відкритого та демократичного погляду на майбутні міста та райони, а також, наприклад, житлові райони. Така спрямованість має призвести до перегляду чинного будівельного та містобудівного законодавства. Також має здійснюватись робота щодо захисту культурної спадщини та цінностей старих, часто привабливих, частин міста там, де вони не були повністю знищені війною. У центрі уваги — принцип Управління ООН зі зменшення ризику стихійних лих (UNDRR) «краще, ніж було». Як і необхідність стійкості — екологічної, економічної та соціальної.
У цьому контексті Національна спілка архітекторів України, університети та міські ради України звернулися до Данії. В Асоціації архітекторів Данії з радістю сприйняли цей запит і впродовж двох років разом працювали над проєктом, який названо «Демократична відбудова України».
Результати роботи пропонуємо переглянути та обговорити з авторами посібника. Посилання на подію тут
Нагадав фейсбук сьогодні ще важливе питання: Я поділюся думками, як можна покращити комунікацій в нашій сфері, а це архіважливо, бо ми надаємо послуги. І хотілося б робити це екологічно.
🌳 зараз є дуже багато фахових спеціалістів по комунікаціям. Є коучі, консультанти, фасилітатори. Останні викликають найбільше запитань, хто то є, коли я говорю з колегами. Кожен має особливий напрямок роботи, тому легко знайти свою людину, яка допоможе тобі побудувати екологічну дискусію з громадою, замовником або власною командою.
Саме такий спеціаліст допомагав нам з роботою по фокус-групі власників. Це дозволяє зробити якісний проект, а не вважати, що ти, як архітектор, знаєш краще всіх, тому хай не виступають, ось три варіанти - обирайте.
Не соромтеся звертатися до професіоналів!
Чи хоча б послухати тренінг та повчитися, якісних програм та продуктів на ринку достатньо. Я постійно навчаюсь комунікаціям, особливо в сфері інтерв'ю.
🌳 чітко зрозуміти, яка мета у всіх учасників процесу. Це важливо зробити на початку процесу, щоб уникнути проблеми в кінці, коли строки і атмосфера в колективі будуть палати. Я дійшла до головної сходинки в кар'єрі архітектора, до ГАПа, тому знаю, про що кажу.
В команді завжди є людина, мета якої бути пораніше вдома, щоб побути подовше з дітьми.
Є людина передпенсійного віку, що довше обробляє інформацію і в принципі не поспішає, бо її мета - відчути себе потрібною.
Є ентузіаст, який більше всіх кіпішує і сидить допізна, бо його мета показати свою значимість і попросити більшу зарплатню.
Є людина-інтроверт, що може зробити весь проект сама і не хоче працювати в команді, її мета - самадхі.
Є стажер, який стидається розповісти, що в очі не бачив, як робити розгортку по вентканалах, і його мета - не вилетіти хоча б цей тиждень, бо мама вже всім хизується його престижним місцем роботи.
І цим всім особистостям в кінці місяця потрібно видати пакет креслень, який не є їх пріоритетом. Тому керівник, який не зрозуміє цінності колективу та не вибудує засновану на них взаємодію, буде о 12 ночі з висунутим язиком сам скріплювати пакети документації. Я не вірю в рожевих поні, і в те, що команда може сказати, що у них одна мета - зробити крутий проект. Це пастка. Всі ми дуже сильно егоїсти, але з цим можна працювати, якщо усвідомити.
🌳 усвідомити і тримати фокус уваги на співрозмовнику, а не на собі. Бо архітектор або дизайнер дуже талановита людина, яка все прекрасно придумає, в якійсь момент зрозуміє, що знає кращий спосіб, ніж було задекларовано, та зробить саме так. Фокус потрібно зберігати на потребах та цінностях клієнта. Дуже прекрасно відчувати клієнта, я про це зроблю окремий пост, про сенситивну архітектуру, але легше просто запитати.
Або зробити швидку модельку і показати альтернативу, чи відгукнеться вона.
🌳 чути іншого. То окрема історія. Бо зазвичай, коли хтось говорить, ти його спочатку чуєш, потім чіпляєшся за ідею, намагаєшся її не впустити та втрачаєш зв'язок з розмовою. На цей випадок спеціально для архітекторів і дизайнерів в кафе є серветки, а у вас в сумочці ручка) Якщо думка на мільйон, то можна швидко замалювати її, попередньо сказавши про це. Але в більшості випадків краще відпустити цю ідею. Я сама ще так не вмію, але буду вчитись. Просто відпустити і бути в розмові. Можливо в кінці ви разом прийдете до кращого варіанту.
🌳 зворотній зв'язок з людиною. Це те, що болісно. Ми бачили на цьому тижні історію з закладом, де зворотній зв'язок був неочікуваним. Є професійний етикет, який не дозволяє нам розповідати в суспільний простір про проекти, які ми переробляли або доробляли за колегами, бо вони не були зручними або замовника не почули вірно. Трапляється, що через роки щось поводить себе не так, як потрібно. Дуже важливо відслідковувати цей процес. Я не ідеальна, щоб бути безпомилковою. Життя надає нам помилки для досвіду.
Знову ж таки це питання мети та фокусу.
Можна зробити проект і отримати за нього безліч публікацій та нагород і бути щасливим в той час, як на сайті проекту люди пишуть гнівні коментарі, що в них панічні атаки від простору. Це історія однієї бібліотеки, зробленої відомим бюро.
А можна задовільнити людей та не мати жодної нагороди, крім листівки з поздоровленнями від щасливих власників.
Можна зійтись посередині.
Не всі люди з задоволенням надають зворотній зв'язок, це також приймаємо, але спробувати варто.
Ми раніше проводили лютому марафон зі скетчування. Але сьогодні ці прекрасні замальовки у різних стилістичних підходах є сигналом до початку запису на курс з архітектурного скетчу. Дайте знати в коментарях, хто з нами?
Детальніше про курс з архітектурного скетчингу і програму.
Для курсу зі скетчингу обрали формат 10-ти денного марафону. Він буде відбуватися у вихідні березня, їх по щасливому випадку якраз 10)
Кожен день матиме дуже докладне відео від мене на певну тему. Заздалегідь я розкажу, які матеріали вам будуть потрібні для роботи.
1. Звичайна академічна подача
2. Швидкий скетч в стилі «тремтяча рука»
3. Мультяшна подача (мій фірмовий стиль)
4. Малюнок тінню
5. Мінімалістичний скетч
6. Правила введення кольору
7. Малюнок текстур на плані
8. Декоративна подача рослин
9. Особливості використання різних матеріалів та малювання на планшеті
10. Додавання колажу в скетч
Як ви бачите програма насичена, на деякі теми я маю по два різних формата зображення. Думаю це буде найповніше керівництво з ручної архітектурної подачі.
Щоб курс був доступний і молодим фахівцям та студентам, я ставлю дуже демократичну вартість – 2500грн.
Для реєстрації вже є посилання
342111.pdf
1.2 MB
Ми ще поговоримо про те, яким має бути місто, де люди почуватимуться щасливими на вебінарі в суботу, а сьогодні я хочу вас познайомити з цікавим дослідженням AHRC’s Place Programme and the University of Glasgow про важливість отримувати емоційний відгук від місць, в яких ми знаходимось.
Доповідь Медгіна цитує книгу Томаса Хезервіка Humanise:

«...будівлі повинні мати достатньо догляду, складності та емоційного інтелекту, щоб люди, які проходять повз них щодня, харчувалися ними»
Також я хочу завершити наш блок з просування телеграмом та ютубчиком.
Ну щоб не дуже вас втомлювати. Інші мережі більш вузькопрофільні, і знову ж таки все залежить від основної лінії вашого просування. Ви можете взагалі не бути присутніми в соцмережах та просуватися за рахунок фріланс-замовлень чи закордонних проектів на Upwork.
Я знаю колег, у яких дуже високий чек і вони плавають лише в своєму колі замовлень по сарафану.
Але не будемо відходити так далеко)
Телеграм став зірочкою просування, бо він зручний і має гнучкі інструменти самовираження. Можна створити канал і там щось розповідати, можна зробити групу з топіками, що буде аналогом журналу, можна звичайну групу для спілкування. Тут для вас є можливість писати тексти, записувати голосовухи, кругляшки та прямі етери. Єдине розібратися, що зручніше для вас і аудиторій, яка споживає вашу інформацію. Тому ми і робимо часто опитування для вашої зручності)
Які є нюанси.
В групі ви не можете записувати прямі етери, тільки на каналі, що не дуже зручно, якщо у вас закрите співтоваривство, як у нас на людиноцентричному кемпі.
З іншого боку в групі можна приємно спілкуватись без створення додаткового чату, що прив’язаний до каналу для коментарів. Це зручно. Історія з топіками у нас потерпіла фіаско, бо потребувала багато часу з заповненням інформацією. Така конструкція потребує штату людей і специфічного формату, тому я б не рекомендувала ускладнювати.
Для просування у ютубі краще одразу запастися гарною технікою та володінням програмами Соні Вегас Про чи Adobe Premiere Pro. Я монтую в останній. Але в мене канал не є інструментом просування, а скоріш підтримкою моїх навчальних програм. Там ви можете знайти цікаві лекції та інтерв’ю. Але більшість матеріалів я викладаю для зберігання і доступу по посиланню. На українському ринку блогерів-дизайнерів дуже вільно, порівнюючи з іншими ринками, тож ви можете спробувати залетіти. Але тоді дуже точно продумайте свій особистий бренд. Просто дивитися огляд інтер’єрів – дуже сумно. Особливо, коли вони не відрізняються особливим ізюмчиком.
А ще наостанок поговоримо про найризикованішій персональний бренд - хайповий.
Для більшості людей виглядає все так, наче поганий хлопчиська Каньє примусив бідну жінку світити дупкою.
І це їх позиціонування. Я впевнена, що цей один вихід готувала купа фахівців, від адвокатів, які прораховували ризики та збитки, до посивівших стилістів, які шукали плаття, що буде "голим", але не вульгарним.
Тому не беріть сильно на душу, люди просуваються згідно прописанного контексту і такі виходи краще сприймати, як перформанс.
Як кажуть, все піар, крім некрологу))
Я знаю дизайнера, який робить огляди з красивими і дещо оголеними дівчатами. Трохи цікавіше дивитися, ніж на чистий інтер'єр.
Що й казати в сучасному світі, де море інформації, хайп та краса - сильні продавці)
2025/02/06 01:34:12
Back to Top
HTML Embed Code: