Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
🌟 Потроху закінчую черговий цикл редагування і помітила, що в рукописі підсвідомо слідую пораді, що побачила на каналі Юлі Кубай. А саме:

"Якщо ваші персонажі щось планують і цей план має спрацювати — не описуйте план читачам, хай проживуть його разом із персонажами. Якщо персонажі мають зазнати поразки — опишіть читачеві їхній план заздалегідь."

В мене є кілька моментів, де персонажі роблять щось, для чого потрібен план. І дійсно - якщо все має вийти, класно показати вже саму його реалізацію, активну дію, без опису попереднього планування. А ось коли все має піти не за планом - прикольно описати, що ж саме вони задумали, аби потім все це зіпсувати, і цим створити напругу.

Таким чином уникається повторення і зберігається динаміка.
Працює!

#процес
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
28👍3🔥3
Повільно читаю "Кімнати Естер" Марії Олекси - і мені подобається 🗝

Подобається, коли легко про складне. Історія розповідає про десятирічну дівчинку Естер, чий прекрасний, ерудований, талановитий і найкращий у світі батько, що розмовляє з нею латиною - алкоголік. А Естер придумала свій спосіб боротись із важкою реальністю - тікати у вигадані кімнати, де вона диктує правила.

А ще, ну, діалоги 🤌
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
21🔥3😁2
🦋 Ну, я все.

Тобто, не все-все-все, але етап саморедагування я закінчила, бо все, що могла побачити і виправити самостійно чи завдяки альфам, я виправила. Далі - опрацювання коментарів бет і редакторів 🙌🏼

Це big deal, багато роботи, можу похвалити себе і трохи видохнути. Але ненадовго :)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
30🔥7🎉5❤‍🔥3
👑 "Загублений принц", Наталя Кош, 🌟

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ (4,5 з 5)

По-перше, одразу скажу, що мені дуже сподобалось, навіть попри високі очікування. Готова оформити пожиттєву підписку на книжки авторки, бо якщо це дебют, то що буде далі. Але постараюсь бути неупередженою😶

Історія розповідає нам про Ізареля, 15-річного хлопця, якому, так вже вийшло, доведеться взяти на себе керівництво королівством, розгрібати купу проблем, розгадувати задуми заколотників, вирішувати, хто є другом, а хто - ворогом. А головне - не померти. Це політичне YA фентезі, і воно дійсно політичне. Мені було неймовірно цікаво спостерігати за пригодами Іза, хай мені вже і давно не п'ятнадцять. Що особливо сподобалось:

Світ. Він не супероригінальний, вайбить середньовіччям, але він саме такий і розкритий саме настільки, наскільки це треба для цієї історії. І це клас, бо часто буває або мало, або забагато. Мені дуже сподобався фентезійний елемент зі специфічними дарами (прикольно, що в моєму недописаному фентезі було щось схоже). Сподобалась унікальна релігія - боги, їхня важливість, пантеон і все це. Сподобались легенди для занурення в світ. Мене занурило і я вірила.

Політична складова. Вона правда заплутана і класна. Жодного разу я не зловила себе на думці, що десь щось притягнуто за вуха. Тут дійсно інтриги, купа сторін, у всіх свої інтереси. Люблю таке.

Персонажі. Не всі, але основні класні. Ізарель, який постійно бурчить, як дід, й іноді бреше сам собі щодо того, чого хоче насправді (якщо я правильно зчитала підтекст), Тадере, Аніта - я їх бачила. Іноді вони мене дратували, іноді - змушували похвилюватись, але мені точно було сумно їх відпускати. Я люблю слабких персонажів, в плані фізичної/магічної сили. Люблю, коли їхня сила - мозок. Ізарель - зірка. Я чесно сумнівалась, що повірю 15-річному хлопцеві на чолі королівства, але ще й як повірила. Всі якісь моменти я можу собі пояснити і воно лягає в жанр.

Книга має класну динаміку, добре написана і тримає в напрузі до останнього. Це дуже якісне українське YA фентезі, яке буде цікаве і дорослим, що полюбляють політику і політичні інтриги.

Були мінорні моменти, за які я зачепилась, бо чіпляюсь за них вже автоматично. Якісь діалоги мені здалися трохи сократівськими і до читача, якісь сцени хотілося б, аби більше зіграли, не всі дари я зрозуміла, як технічно працюють, трохи плуталася в іменах, хоча сама ідея їхнього утворення топова. Але це все геть не зіпсувало враження про книгу. А враження - хочеться більше такого класного, тим паче українського. Щиро бажаю, аби більше людей дізнались про цю книгу, бо вона того варта!

Ось тут є канал авторки, де пані Наталя розповідає різні цікавинки про письменництво і свої подальші книги 🙌🏼

#почитати
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
22❤‍🔥4🔥2
🌟 Отже, етап бета-рідінгу.

З першою книгою на цьому етапі я створювала цілий міні-сайт в Notion з інформацією для бет (який все ще вважаю шикарним, пост про це ось тут). Стуктурно це були окремі файли зі спільним доступом на кожен розділ + анкети в гугл-формі.

Цього разу вирішила трохи змінити формат - кожна бета отримує свий особистий гугл-док із усією книгою + анкети до кожного розділу. Мені здається, так відкривається більше можливостей для того, аби залишати в документі коментар/емоції/питання прямо по ходу читання і вести там комунікацію. Також додала туди ж синопсис першої книги, аби трохи нагадати, що ж там сталось. Бо сталось воно вже давненько 🙄

Дякую усім, хто погодився знову зануритися в цю пригоду і допомогти мені зробити другу частину дійсно 🤘

До речі, з минулого року маю багацько постів про бета-рідінг по гештегу, не повірите, #бетарідінг . Наприклад, як краще формулювати питання для бета-рідерів або як я опрацьовую отримані коментарі.

Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
17🔥9👍2
молодим авторам:
«бути собою; от якщо ти паскуда, то і будь собою, коли пишеш; треба писати не «для мами» і не те що, комусь подобається, а робити своє; треба перти… і треба, щоб вас боялися. мої батьки були з села, а я себе так поводила, ніби за моєю спиною все цк кпрс. коли люди бачать вашу силу, вони будуть відступати».


«талант - це характер»


якщо будете писати те, у що вірите, вас помітить весь світ


Галина Пагутяк
34❤‍🔥2
Що я читаю на книжковому каналі: "Серія «Родина Роялів» — історія, яка миттєво затягує і розпалює уяву!"

Що я бачу:

Дійсно розпалює уяву.
😁23👻3
😒 Ну що ж, друкарня знову відклала дату друку, бо не встигають пофарбувати зрізи.

Обіцяють, що це питання кількох тижнів, і вже точно-точно. Сумно (I'm dead inside), але винний тут тільки один - русня. Зараз друкарням тяжко через навантаження і постійну нестачу кадрів, тому маємо що маємо. Але є й хороша новина - усіх, хто передзамовив, чекає у подарунок справжнісінька мапа 🙌🏼

Ось тут пост видавництва і фото мапи.

Усіх, хто чекає - прошу почекати ще трохи 🙏
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
28🤩4😐4
🌟 Трохи роздумів про письменництво

Часто зустрічаю мотиваційні фрази на кшталт: "Пиши в першу чергу для себе", і кожного разу вони викликають у мене дисонанс. Я в них не вірю. Задумалась, чому саме, і зрозуміла, що в моєму уявленні це працює не так. Бо "для себе" я, по суті, написала першу чернетку чотири роки тому - і мені вона була ок. Я розказала історію, вона завершилась. Весь інший час я працюю над тим, аби те, що я написала "для себе" стало нормальним "для інших" - для альфа- і бета-рідерів, для подачі у видавництво, для редактора, для читачів на загал.

Саме тут і починається зростання - коли ти пишеш вже не "для себе". Коли думаєш, як краще донести читачеві характер і суть персонажів, їхні емоції і переживання, закохати у них, змусити співпереживати. Як розкрити сюжет так, аби він тримав інтригу, але й не був незрозумілим. Як змальовувати читачеві 4D-картинку зі своєї голови, задіюючи всі органи чуття. Як передати ідеї, які хочеш закласти у текст. Аби текст "співав" і лився, не заважаючи уяві читача працювати. "Для себе" мені це не потрібно, бо я це все і так знаю, я ж це вигадала. А ось передати це іншим - те, чому доводиться вчитися на курсах і з книжок, на практиці і через помилки, раз за разом переписуючи написане. І це вже робота.

🤦‍♀️ Й ось цей момент - коли ти вирішуєш, що хочеш писати не тільки "для себе", а й "для інших", - він є переламним у кожного, хто пише, бо тут чисте задоволення від творчості зіштовхується з потребою довго і нудно працювати над текстом, кроїти його, віддавати на огляд інших, вчитися сприймати іноді таку болючу критику і переписувати. Іноді роками. А іноді і цього виявляється замало. І це те, де легко посипатись, бо такого не очікуєш, коли починаєш писати "для себе". Принаймні, я не очікувала 😔

Жодних висновків, просто думки.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
253🔥3
"Кімнати Естер", Марія Олекса, 🌟

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ (5/5)

Ох. Ця книга знищила мене, розібрала на мікрочастини і зібрала знову. Вона з тих, яку хочеться радити усім, проте обережно, бо боляче. Вона прекрасна і жахлива водночас. Вона магічна і тригерно-болюча. Але, попри все, ця книга лікує. Чи очікувала я подібного? Ні! Але це сталось.

Марія Олекса прекрасно пише, і з часів її першої книги "Перші" стала писати ще краще. Не бачу навіть сенсу щось розбирати, бо, як на мене, тут добре все - мова, ритм, стиль оповіді, гра із часом подій і тонке відчуття емоцій, які вони з тебе витягають. Це історія про сильне кохання. Між чоловіком і жінкою, між батьками і дітьми. Це історія про сильний біль, який може принести алкоголь і залежність у сім'ю. Це історія про шлях розуміння і прийняття, в першу чергу себе, і ще купу психологічних моментів. І це історія про дівчинку Естер і її Кімнати, куди вона навчилася тікати.

Тут є один великий тригер ворнінг - алкоголізм. Проте ні, ця книга не сумна і не сіра. Навпаки - вона різнокольорова, наповнена фантазіями, мріями і підтекстами. І в неї неймовірний фінал. Оце коли ридаєш, але всміхаєшся, але ридаєш - такий. Дуже захотілося знайти авторку і просто сказати їй: "дякую". Це точно з тих історій, які я люблю - що надовго западають у серце. На щастя, я не маю змоги оцінити реалістичність описаної ситуації, але рефлексії і висновки є.

Хочу, аби про неї більше говорили, як і про саму авторку. Бо її книги чудові

#почитати
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
20🔥3
Прекрасно в читанні українських авторів й авторок і те, що можна робити ось так ❤️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
33
Сьогоднішня ніч була знову палка і я дуже сподіваюся, що з вами все гаразд.
Тому знову зробила підбірку зборів, яким довіряю, щоб задонатити і ділюся з вами:

-Постійний збір сестри на підтримку ППО (FPV i комплектуючі, звіти тут)

- Маленький збір татового побратима на ремонт авто для 2 роти 80 Дшбр(татова)

-Збір сестри Марі Ініч на машину для її підрозділу (сестри)

-Збір команди, яка займається ремонтом авто військових (звіти, фото-відео машин тут)

-Збір пані Тихої в імʼя її полеглого батька для його побратимів

Бережіть себе❤️‍🩹
6
"Чудовий" ранок, аби відкрити допоміжну банку на антидронову рушницю KVERTUS AD G-6+🔥

За 9 місяців роботи антидроновою рушницею 108 бригада 103 батальйон 3 стрілецька рота збила понад 200 ворожих FPV та мавіків. Нещодавно рушницю було знищено противником, тож треба нова.

Антидронова рушниця = збережені життя.

За донат кратний 200₴, з допомогою monobank, буде розіграно сертифікат на суму 5 000₴ від бренду @portupeya_needle

Моя мета: 7 000 грн
Спільна мета: дофіга, 560 000 грн. Але разом все здужаємо.

🫙https://send.monobank.ua/jar/2t5zSFNqRd

Це мій не перший збір із ГО "Промінь свободи" (збіг?) і вони молодці. Прошу долучитись гривнею, лайком, репостом, допоміжною банкою на загальний збір🫶🙏
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
12🔥5
😔Останній тиждень все на нулі - віра у себе і свій текст, бажання відкривати рукопис і тим паче працювати із ним. Ніби якась тотальна зневіра і розчарування. Все здається безґлуздим і поганим. Тільки збираюся сісти за чергові правки - одразу хочеться чи то плакати (я та ще drama queen and cry baby), чи то робити купу інших речей. Але прокрастинувати далі немає куди, тож на морально-вольових сьогодні таки змусила відкрити той клятий документ. Краще не стало, але це вже початок.

Захотілось чогось доброго, тому почала читати "Мандрівний замок Хаула". Тепер бішусь через фаталізм Софі і її дурнувате сприйняття несправедливості як даного (тебе прокляли і зробили старою, дівчинко! Ти маєш злитись і бажати помсти!!!). Зате дочитала як альфа рукопис Ярини, і її історія така хороша і приємна, що повернула мені трохи віри в прекрасне. Вболіваю за неї всіма пальцями всіх кінцівок.

Якщо що - мій бета-слот вільний і можу взяти рукопис, якщо він готовий і пройшов саморедагування 🙌

upd. бета-слот вже зайнятий🫶
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
27🔥4❤‍🔥2
🌟 Коли ми навчимося хвалити щось одне, і при цьому не знецінювати інше?

За останній час натрапила на певну кількість відгуків букблогерок на одну і ту ж книгу української авторки, і всі вони починаються з фрази: "Нарешті персонажці не 17 років, а вона доросла жінка". Іноді це звучить емоційно і з матами, іноді більш стримано, але суть одна - вік персонажки подається як перевага. І тут мені, як авторці історії, де персонажці умисно 17-18 років, стало цікаво. Бо ж якщо аж так не подобаються персонажі певного віку - можна просто не читати книжки, де персонажі зазвичай певного віку. Тобто, очевидно, що янґ-адалт - не ваша чашка чаю, бо він впринципі характеризується темами, що стосуються підліткового віку, такими як ідентичність, самопізнання, перехід до дорослого життя, дружба, перше кохання, суспільні очікування, тощо. Є купа книжок, де персонажі - дорослі. Тоді в чому проблема? Нащо порівнювати жовте з теплим, подаючи цю різницю за перевагу чогось одного?

Якщо не любиш роментезі - просто не читаєш роментезі, а не промотуєш свою книгу чи коментуєш якусь іншу словами: "Нарешті тут немає романтичної лінії і пікантних сцен, які формують сюжет". Можна ж розповідати про переваги одного, при цьому не принижуючи інше.

Чи я чогось не розумію і overreacting? Що не так із віком?)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
34❤‍🔥6👍2🔥2
Побудова кліфгенґерів на прикладі Коллінз та Сандерсона

За вихідні замахнула другу частину "Голодних ігор" і серйозно задумалася над питанням: чому при читанні "Трес зі смарагдового моря" кліфгенґери мене відверто дратували, але в Голодних іграх — ідеально виконували свою функцію подальшого залучення. Додумалася до пари теорій, якими тепер хочу поділитися.

Кліфгенґер — художній прийом у створенні сюжетної лінії (у літературі чи кіно), під час якої герой стикається зі складною дилемою або наслідками своїх чи чужих вчинків, але у цей момент оповідання обривається, таким чином, залишаючи розв'язку відкритою до появи продовження. Цей прийом часто використовують автори, щоб збільшити ймовірність того, що глядачі будуть зацікавлені у продовженні у надії дізнатися, чим закінчилася історія.

Перша і найочевидніша причина: побудова розділів.

Річ в тім, що в "Тресс" цілий розділ міг бути присвячений лору світу. Так, це був невеликий розділ, але він ніяк не рухав сюжет. І коли в кінці такого розділу, одним реченням закидувався "гачок", щоб я одразу бігла читати наступний розділ — це виглядало очевидним кліфгенґером.

В "Голодних іграх" кожен розділ рухає сюжет вперед. Навіть якщо більша частина тексту присвячена стражданням Катніс над своєю долею, там все одно буде щось, що рухає її далі подіями. Відповідно, раптові сюжетні повороти не виглядають такими неочікуваними.

Друга, менш очевидна причина: темп і настрій оповіді.

У "Тресс" оці маленькі кліфгенґери були як перемикачі швидкості. От команда плила собі морем, тоді бац — щось трапилося: бій, зрада, балакучий пацюк. В рамках сюжету це цілком обґрунтовано, але при читанні відчувається так ніби з пішого кроку я перейшла на поїздку мотоциклом по проспекту Берестейському, при чому, за секунду.

У "Іграх" кліфгенґери дуже рідко виступають тим, що міняє темп чи настрій оповіді. Частіше, вони нагнітають атмосферу, ескалюють конфлікт, але лише в дуже окремих випадках різко міняють темп і ніколи не міняють настрій. Через це вони менше виділяються.

Третя, найбільш глобальна причина: підводка до кліфгенґера.

Я не кажу, що абсолютно всі гачки у "Тресс" виникали раптово і без підводки, це була б брехня. Однак окремі, набільш дратуючі, були саме такими. Можливо, це особливість побічної історії світу, можливо стилістика автора, не можу судити, але мені це не сподобалося.

В Голодних іграх, були гачки в останніх розділах, які заклалися ще в перших. Щобільше, не так багато з них були реально неочікуваним поворотом сюжету: з перших сторінок зрозуміло, що в цій історії буде ставати гірше, цікаво лише яким чином. І такий підхід до побудови сюжету не може не викликати в мене захвату.

Підбиваючи підсумок, хочу наголосити: я не вважаю "Тресс" поганою книгою. Я буду її рекомендувати, мене потішив жіночо-піратський сеттінг, захопила краса оформлення книги. І я в жодному разі не порівнюю її з Голодними іграми повноцінно, бо це абсолютно різні історії. Втім, те як Сюзанна Коллінз робить саме кліфгенґери мені подобається на порядок більше, ніж як те саме робить Сандерсон.
16👍1
Класний аналіз від пані Наталі 👆👆👆

До теми кліфгенґерів - мені дуже подобається, як це робить Бардуґо. Вона майстриня закінчувати розділи так, що одразу ж хапаєшся за наступний, і це дійсно виглядає виправдано й органічно. У себе я наслідую логіку "закінчувати розділ на найбільш неочікуваному повороті" - і воно прикольно працює.
16🔥2👍1
Ну, власне... IT'S ALIVE 😱!
10
Друкарня дражниться і показує "сигналку" 👀, отже, вже дуже-дуже скоро 🔥

Нагадуємо, що всі передзамовлення матимуть сюрприз — карту на форматі А3.

🌟 збільшений формат (170 мм * 240 мм)
🌟 504 сторінки
🌟 суперобкладинка, золоте тиснення, ілюстрований зріз
⭐️ 520 грн (потім буде 690 грн)

➡️ https://ouroborosbooks.com.ua/product/promeni-alasi-knyga-1/
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
22🔥8❤‍🔥5
👼 Рівно рік тому я отримала пропозицію від видавництва і сказала "так"

Мій шлях є, певно, найнезвичнішим з тих, що я чула, бо я буквально подалася через коментарі в телеграм-каналі. Так вийшло, що я навіть не знала, що віддаю рукопис на розгляд видавчині, та ще й у видавництво, якого тоді ще не існувало. Як так? А ось так!

Рік тому рукопис першої книги був на стадії бета-рідингу і я активно шукала бет, особливо з великим читацьким досвідом. Потроху вела канал, студіювала інформацію про подачу рукопису у видавництва і готувала цілий пакет документів - синопсис, анотацію, презентацію, лист для подачі, тощо. (До речі, за гештегом #виданнякниги зібрані пости про це все). Також активно "вивчала ринок" - підписалась на різні книжкові канали і дивилась, що читають, що заходить, хто і що видає і як промотує.

Якось в коментарях на каналі Дафи була дискусія про роль автора у вже виданій книзі, де закінчується відповідальність автора і починається відповідальність редактора. Я, як завжди, влізла зі своєю "важливою думкою" і до слова розказала про власний шлях підготовки рукопису до подачі у видавництво. Відповіла на питання "про що ж книга?" і отримала прохання дати глянути. "Ну клас, оце вдача!", - подумала я, знаючи, наскільки прискіпливим читачем є Дафа. Адже прискіпливий бета-рідер - найкращий бета-рідер, бо дає можливість знайти і виправити косяки. Скинула файл, інструкцію, анкети до кожного розділу - і-і-і сіла чекати чесного розносного відгуку.

Через пару днів отримала шокуюче повідомлення, що рукопис сподобався, і що мені пропонують видатись у молодому видавництві, яке скоро (на той момент) мало побачити світ, та ще й з класнючою назвою й ідеєю. Ось так, без офіційної подачі і трохи несвідомо, я знайшла свого видавця навіть до фінальних правок. Для мене це про силу нетворкінгу і магію хорошого тексту

І ось залишились лічені дні до виходу в світ першої книги, а друга чекає вердикту бета-рідерів.
Цикл замкнувся🥀
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
30🔥6❤‍🔥4
2025/07/09 04:36:47
Back to Top
HTML Embed Code: