Слово "реванш" запозичене з французької мови, де revanche - "реванш; відплата, помста", дієслово revancher - "брати реванш, відплачувати" походить від народнолатинського revindicāre, утвореного за допомогою префікса re- від латинського vindico, vindicāre (укр. "карати; мститися; вимагати").
❤19🔥2
Слово "алея" запозичене з французької мови, де allée - "прохід" є субстантивованим дієприкметником від дієслова aller (укр. "іти"), похідного від народнолатинського alare (укр. "йти").
❤20👍1
Слово "ательє" запозичене з французької мови, де atelier – "майстерня" походить від старофранцузького astelier, що означало "робоче місце теслі", утвореного від astele (укр. "тріска, обрубок дерева"), яке, своєю чергою, є похідним від латинського astula (укр."щепа"), зменшувального від assis (укр."дошка").
❤23👍3🔥1🤯1💅1
Слово "броколі" запозичене з італійської мови, де broccoli є множиною від broccolo (укр. "суцвіття капусти", "молода пагінка"), що походить від brocco (укр. "паросток", "прут"), похідного від латинського broccus (кр. "з виступами", "що стирчить").
❤19🎃1
Слово "анотація" запозичене з латинської мови, де annotatio означає "позначка, примітка, «коментар" і походить від annotare (укр. "занотовувати, робити примітки"), утвореного від префікса ad- (укр. "до") та notare (укр. "позначати, записувати"), що, у свою чергу, походить від nota (укр. "знак, позначка").
✍19
Слово "бордель" запозичене з французької мови, де bordel означає "публічний дім", і походить від старофранцузького bordel (укр. "хатина, халупа"), що є зменшувальним від borde (укр. "хижка, будка").
👀16✍12👍3🌚1🫡1💅1
Слово "бутік" запозичене з французької мови, де boutique означає "невелика крамниця", що спеціалізується на модному або ексклюзивному товарі. Французьке boutique походить із провансальського botica (укр. "крамниця, лавка"), що, у свою чергу, запозичене з латинського apotheca (укр. "сховище, комора"), похідного від давньогрецького apothēkē (укр. "сховище").
❤12🤯4💅4✍2
Слово "журі" запозичене з французької мови, де jury означає "група осіб, які оцінюють виступи, роботи або змагання". Французьке jury походить із латинського jurare (укр. "присягати"), що є похідним від jus, juris (укр. "право, закон"). Первісно це слово позначало суд присяжних — людей, які присягали оцінювати справедливо. З часом значення розширилося і стало вживатися для позначення будь-якої експертної комісії.
❤11
Слово "шедевр" запозичене з французької мови, де chef-d'œuvre - "вершина роботи, діла". Французьке chef-d'œuvre складається з двох частин: chef (укр. "голова, верх") і œuvre (укр. "праця, твір"). Перше походить від латинського caput (укр. "голова"), а друге — від opera (укр. "робота, зусилля"). Первісно це слово позначало зразкову роботу, яку ремісник мав створити, щоб отримати звання майстра в цеху. З часом значення розширилося і стало вживатися для позначення видатного твору мистецтва або вершини творчої майстерності.
❤24🔥4🦄1
Дорогі кияни та гості столиці! 🤓
В цю неділю я проводжу розмовний клуб з англійської мови для всіх рівнів.
Де? Кафе "Зона комфорту", Хрещатик, 32 Б
Коли? неділя, 25 травня, о 15.00
Вартість: 450 грн/разово або 1500 грн/місяць
Приходьте якщо давно хотіли потренувати розмовну англійську, побути в дружній атмосфері і познайомитися з чудовими людьми 🤗
Більше подробиць в групі
В цю неділю я проводжу розмовний клуб з англійської мови для всіх рівнів.
Де? Кафе "Зона комфорту", Хрещатик, 32 Б
Коли? неділя, 25 травня, о 15.00
Вартість: 450 грн/разово або 1500 грн/місяць
Приходьте якщо давно хотіли потренувати розмовну англійську, побути в дружній атмосфері і познайомитися з чудовими людьми 🤗
Більше подробиць в групі
❤🔥8👍1🔥1