Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
8281 - Telegram Web
Telegram Web
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🌺На завершення святкового дня сміливий, щирий та безпосередній дитячий спів «Отче наш»

#УПЦ_це_ми
🌿22 ЛИСТОПАДА – ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ “СКОРОПОСЛУШНИЦЯ»

Ікона Божої Матері, що називається “Скоропослушниця” – древній чудотворний образ, знаходиться на Святій Горі Афон, у монастирі Дохіар. Монастирське передання відносить час її написання до Х століття, на час життя настоятеля обителі святого Неофіта. 

У 1664 році трапезничий Ніл, проходячи в нічний час у трапезну із запаленою лучиною, почув від образу Богородиці, що висів над дверима, голос, що закликає його надалі тут не ходити і не коптити ікону. Монах подумав, що це жарт якогось брата, знехтував знаменням і продовжував ходити в трапезну з копченою лучиною.

Раптом він осліп. У гіркому каятті молився Ніл перед іконою Божої Матері, благаючи про прощення. І знову почув чудесний голос, що сповіщав про прощення і повернення зору і наказав сповістити для всієї братії:

«З цього часу іменуватиметься ця ікона Моя Скоропослушницею, тому що швидку всім, хто припадає до неї, буду виявляти милість і виконання прохань”. 
Після цього ченці збудували навпроти ікони каплицю. Перед образом повісили незгасиму лампаду і влаштували позолочене поклінне місце. Завдяки багатьом чудесам, які через Свою ікону здійснювала Богородиця, поклінне місце наповнилося приношеннями.
Влітку 1996 року чудотворна ікона Скоропослушниця приготувала несподіване благословення як для насельників обителі, так і для всіх православних християн. За іконою, на якій був срібний позолочений оклад, реставратор Антоній Глінос виявив настінний розпис 1563 року, тобто саму чудотворну ікону.

З того часу більш пізня ікона в срібному окладі була поміщена окремо в цій же каплиці. Тепер монахи і паломники мають можливість благоговійно поклонятися тій самій чудотворній іконі «Скоропослушниця».
Пресвята Богородиця виконала і тепер виконує Свою обіцянку – виявляє швидку допомогу та втіху всім, хто з вірою до Неї припадає.
Через цю ікону Пресвята Богородиця здійснювала безліч зцілень: дарувала сліпим зір, зцілювала від біснування, визволяла з полону, позбавляла від корабельної аварії.

На сайті: https://rivne.church.ua/2024/11/21/22-lystopada-ikony-bozhoyi-materi-skoroposlushnytsya-2/
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🌺ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ ВШАНУВАННЯ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ «СКОРОПОСЛУШНИЦЯ»

21 листопада 2024 року, у переддень вшанування ікони Божої Матері «Скоропослушниця» і святителя Нектарія Егінського, у Георгіївському подворʼї було звершено Всенічне бдіння.

Очолив святкове богослужіння архієпископ Рівненський та Острозький Пимен. Ієрарху співслужили клірики обителі та духовенство Рівненського благочиння.

На полієлейній частині богослужіння було прочитано акафіст перед чтимим образом Божої Матері «Скоропослушниця».

Нагадуємо, завтра 22 листопада, Божественна літургія архієрейським чином буде завершуватися о 8.00.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🥰Дитинство у родині священника

Хлопчик, спостерігаючи за своїм батьком, часто прагне наслідувати його в усьому.

Він змалечку звикає до храму, богослужінь і молитовного настрою. Може з цікавістю розглядати священницькі ризи, ставити багато запитань і навіть “допомагати” татові під час підготовки до служби. Нерідко такі діти “служать” у грі: вдягають імпровізовані стихарі, відтворюють богослужбові моменти, запам’ятовують молитви.

🧑‍🧑‍🧒На відео син священника Василя Касянчика Нестор. Тато у вівтарі, Нестор - біля хору, але теж при ділі, здійснює кадіння з благочестивим виглядом 😇
🌺АРХІЄПИСКОП ПИМЕН ЗВЕРШИВ  БОГОСЛУЖІННЯ В ДЕНЬ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ “СКОРОПОСЛУШНИЦЯ”

22 листопада 2024 року, у день вшанування ікону Божої Матері “Скоропослушниця”, а також у день блаженної кончини святителя Нектарія, митрополита Пентапольського та Егінського чудотворця, у Георгіївському подвор‘ї Рівного відбулося святкове Богослужіння. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

Очолив Божественну літургію архієпископ Рівненський та Острозький Пимен. Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії, протоієрей Віктор Земляний, клірики обителі та гості в священному сані.

За богослужінням були піднесені посилені молитви про такий бажаний мир на український землі, особливо молились за здоров’я воїнів та всіх тих, хто потерпає від воєнних дій. 

Після Євангельського читання архієпископ Пимен проповідував. Ієрарх розповів історію ікони Божої Матері «Скоропослушниця». Також владика закликав до посиленої молитви до Пресвятої Богородиці, щирої, слізної:

«Просімо щиро, відкрито, відверто, не боячись своїх сліз, не боячись бути неправильно зрозумілим. Припавши до ікони просімо, свята Скоропослушнице Діво Богородице, вислухай, дай відповідь, врятуй, направ до Царства Сина Свого і Бога нашого».

Після заамвонної молитви було завершено чин славління перед шанованим образом Богородиці йменованим “Скоропослушниця”.

Після Богослужіння архієпископ Пимен привітав клірика обителі архімандрита Нектарія Лемешко з днем Тезоіменитства.

На сайті: https://rivne.church.ua/2024/11/22/arkhiyepyskop-pymen-zvershyv-bohosluzhinnya-v-den-svyata-na-chest-ikony-bozhoyi-materi-skoroposlushnytsya/
🌿23 ЛИСТОПАДА – МУЧЕНИКА ОРЕСТА ЛІКАРЯ

Святий мученик Орест жив наприкінці III століття в місті Тіані в Каппадокії за часів імператора Діоклітіана і був досвідченим і майстерним лікарем. З дитячих років святий Орест був воістину добрим християнином.

За наказом імператора в Тіану для боротьби з християнством, яке широко поширилося у Великій Каппадокії, був направлений воєначальник Максимін. Серед перших на суд до Максиміна був приведений Орест. Він мужньо і відкрито сповідував свою віру в Розп’ятого і Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа. Гонитель пропонував святому багатства, почесті, славу замість зречення від Єдиного Істинного Бога, але святий Орест був непохитний. 

За наказом Максиміна Ореста привели в багатий язичницький храм і знову запропонували поклонитися ідолам. Коли він відмовився, 40 воїнів, змінюючи один одного, били святого мученика батогами, палицями, воловими жилами, потім катували вогнем. Святий Орест звернувся до Господа: “Боже, створи зі мною знамення на благо, нехай бачать ті, хто ненавидить мене, і посоромляться”. І Господь почув вірного раба Свого. Почався землетрус, ідоли попадали й розбилися. Усі втекли з храму; коли звідти вийшов святий Орест, храм завалився.

Розлючений Максимін наказав ув’язнити святого мученика на сім днів у в’язницю і не давати йому ні їжі, ні пиття, а на восьмий день продовжити муки. Святому вбили цвяхи в п’яти, потім прив’язали до дикого коня. Тягнутий по камінню, святий мученик відійшов до Господа в 304 році. Мощі його були кинуті в море.

Коли через багато століть, 1685 року, в Києво-Печерській Лаврі один чернець (Димитрій, згодом митрополит Ростовський, пам’ять 28 жовтня) переписував із стародавнього рукопису житіє святого Ореста і, стомлений, заснув, йому в сонному видінні постав святий мученик і, показавши глибоку рану в грудях, перерізані біля ліктів жили і перебиті гомілки, велів доповнити своє житіє, оскільки в стародавньому рукописі були описані не всі муки, яких зазнав святий. Смиренний чернець виконав бажання святого мученика Ореста і прославив Бога, Дивного у святих Його.

На сайті: https://rivne.church.ua/2024/11/22/23-lystopada-muchenyka-oresta-likarya-2/
☦️У СЕЛІ КОЗЛИН ПРОЙШОВ ХРЕСНИЙ ХІД У ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ “СКОРОПОСЛУШНИЦІ”

22 листопада 2024 року у селі Козлин відбувся традиційний хресний хід на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця». Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

Це святкування має багаторічну історію — хресний хід у Воскресенській парафії села Козлин Рівненського благочиння був заснований 22 листопада 1997 року покійним настоятелом прот. Романом Горобцем. З того часу хресний хід навколо села щорічно збирає віруючих для спільної молитви та духовного єднання.

Під час ходи учасники, не зважаючи на осінню прохолоду, пройшли навколо села, несучи чудотворний образ Божої Матері. Її ікона, відома як «Скоропослушниця», є улюбленою серед віруючих за численні свідчення чудес і швидкої допомоги в молитвах.

Хода завершилася молебнем, який був відслужений перед чудотворним образом.
Священнослужителі звернулися до віруючих зі словами про важливість молитви та духовної підтримки, закликаючи шанувати Божу Матір як ту, що завжди чує наші прохання й допомагає у скруті.

Цей день став черговим підтвердженням єдності громади, її глибокої віри та вірності багаторічній традиції, яка надихає всіх учасників на духовне зростання.

На сайті: https://rivne.church.ua/2024/11/23/u-seli-kozlyn-proytsshov-khresnyy-khid-u-den-skoroposlushnytsya/
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
☦️🌺❄️Хресний хід Воскресенською парафією села Козлин
‼️Прийом керуючого єпархією
25 листопада, у понеділок, архієпископ Рівненський та Острозький Пимен здійснюватиме прийом духовенства та мирян, початок о 10.00.
🙏ДЕНЬ ПАМ‘ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі молитовно вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років — геноциду Українського народу, а також масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Це день скорботи, пам’яті та єдності. Закликаємо всіх запалити свічку та піднести молитву за душі невинно вбитих, щоб трагедія такого масштабу більше ніколи не повторилася.

На сайті: https://rivne.church.ua/2024/11/23/den-pam-yati-zhertv-holodomoriv/
🌿24 ЛИСТОПАДА – ВЕЛИКОМУЧЕНИКА МИНИ КОТУАНСЬКОГО

Великомученик третього століття св. Мина був єгиптянином за походженням, але майже все життя прожив у Фригії (частина нинішньої Туреччини), служачи в Римській армії. Ревний християнин і зразковий солдат, він став офіцером і ніс довгу й гідну службу, воюючи проти варварських племен, що мародерствували, на азіатському кордоні Римської імперії. Але врешті-решт стало відомо, що він християнин, і імператор Максиміан піддав його тортурам за відмову виконувати накази – ті, що були пов’язані з переслідуванням його братів християн. Він був обезголовлений, а мощі його згодом перенесено в рідний йому Єгипет. Після його мученицької кончини за заступництва вмч. Мини сталося багато чудес. Одне з найвідоміших відбулося в наші дні в містечку Ель Аламейн у Єгипті.
Назва Ель Аламейн утворена від арабської форми імені св. Міни. Там збереглися напівзруйновані стіни стародавнього храму вмч. Мини, на яких все ще видно фрески із зображенням різних чудес Святого. Є там і зображення вмч. Мини, що веде караван з верблюдами, який він врятував від загибелі.

Під час II Світової війни Греція опинилася у скрутному становищі. Її війська відважно і вельми успішно воювали проти армії Італії, але не змогли протистояти вторгненню німецьких загарбників, – Греція була окупована. Залишки грецької армії вдалися до втечі. Вони дійшли до Єгипту – батьківщини св. вмч. Мини, де утворили грецький батальйон у складі сил союзників і продовжували боротися за визволення своєї країни від німців.
Захопивши північноафриканські землі, гітлерівські війська на чолі з Роммелем дійшли до Ель Аламейна і зупинилися тут на ніч табором. Вони готувалися до штурму Олександрії. Серця жителів Олександрії здригалися при думці про те, що місто скоро впаде, і вони неминуче опиняться у владі окупантів. Для греків перемога Роммеля в Єгипті означала втрату залишків їхньої незалежної армії.

Але в хід подій втрутився св. вмч. Мина. Він заступився за єгиптян, греків, православних, коптів і навіть мусульман, які шанували його пам’ять, і, завдяки його заступництву, вони здобули перемогу в битві під Ель-Аламейном 1942 року. Ця перемога стала однією з найвідоміших подій усієї II Світової війни.

Опівночі, за кілька годин до початку битви, натовп вірян ясно побачив, як вмч. Мина вийшов зі своєї напівзруйнованої церкви, ведучи за собою караван верблюдів – точно так, як було зображено на стародавній фресці. Ворожі вартові не бачили його, і він безперешкодно пройшов у саму середину німецького табору. На непереможне німецьке військо напала незрозуміла, зовні нічим не зумовлена паніка, про причини якої досі гадають світські історики, які так і не знайшли жодного розумного пояснення цій події. Охоплені страхом і розгубленістю, війська Роммеля втекли під натиском союзних військ. Союзники переслідували їх і багатьох захопили в полон. З почуття вдячності і благоговіння перед дивом союзники віддали цю ділянку землі православному Патріархату Олександрії. Тут побудували новий храм і заснували монастир на честь св. великомученика Мини.

На сайті: https://rivne.church.ua/2024/11/23/24-lystopada-velykomuchenyka-myny-kotuanskoho-2/
‼️ПРОПОВІДЬ. НЕДІЛЯ ПРО МИЛОСЕРДНОГО САМАРЯНИНА

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Господь — наш Творець. Він нас створив і промислительно піклується про Своє творіння, даючи всьому «життя, і дихання, і все» (Діян. 17:25). Він — наш Бог і Спаситель, вічний, всевідаючий, безмежно благий і всемилостивий, Який викупив нас хрестом і кров’ю Свого Сина. Як чадолюбивий Отець, Господь хоче, щоб ми були подібні до Нього, нагадуючи, що ми на землі не даремно, — ми тут для того, щоб навчитися жити у вічності.

Сьогоднішня євангельська історія розповідає нам, як цього досягти.
Один законник, іспитуючи Спасителя, запитав: «Учителю, що мені робити, щоб наслідувати життя вічне?» Господь відповів йому: «У законі що написано? Як читаєш?» — тобто, як ти розумієш закон. Законник відповів: «Возлюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією силою твоєю, і всім розумінням твоїм, і ближнього твого, як самого себе» (Лк. 10:27).
Любов до Бога є першою і найважливішою основою морального людського життя. Серце людини має властивість віддаватися тому, кого полюбило, прагнучи уподібнитися до улюбленого об’єкта. Серце, яке любить Бога, наповнюється Його благодаттю, добротою та людинолюбством, прагнучи до богоподібності. Душа такої людини просвітлюється й узріває Бога; природні сили просвітлюються, стаючи добрими. Якщо ми любимо Бога всім нашим розумінням, то наші пізнавальні сили наповнюються Божественним розумом, а думки й бажання — Божественною правдою.

Сам Господь і святі отці навчають, що любов до Бога проявляється у благочестивому християнському житті: у послуху, вдячності, молитві, ревності до Бога, пам’яті про Нього та виконанні животворчих Христових заповідей: «Це є любов до Бога, щоб ми дотримувалися Його заповідей» (1 Ін. 5:3).

Люблячи Бога, ми повинні любити ближнього, як самого себе. Господь, будучи безмежно благим, є люблячим Отцем не лише для нас, але для всіх людей, заповідаючи: «Сонцю сходити на злих і добрих» (Мф. 5:45). Святий апостол Іоанн Богослов говорить: «Якщо Бог так возлюбив нас, то і ми повинні любити один одного» (1 Ін. 4:11).

Христос каже: «Так поступай і будеш жити» (Лк. 10:28).
Законник, знаючи заповіді, але бажаючи виправдати себе, запитав: «А хто мій ближній?» (Лк. 10:29). На це питання Господь відповів притчею про чоловіка, який, йдучи з Єрусалиму до Єрихону, потрапив до рук розбійників.

Троє людей проходили цією дорогою. Священник, який мав би бути зразком любові до ближнього, просто пройшов повз. Левіт, знавець Писання, підійшов, подивився на пораненого, але теж пішов далі. Тільки самарянин, зневажений і відкинутий юдеями, проявив милосердя. Він залікував рани постраждалого, відвіз його до гостиниці й подбав про нього.
Господь запитав: «Хто з трьох був ближнім для чоловіка, який потрапив до розбійників?» Законник відповів: «Той, хто вчинив милість». Спаситель сказав йому: «Іди і роби так само».
Сьогодні Христос навчає нас любові — любові, якою любить Бог. Він закликає нас бути милосердними, творити добро всім, хто цього потребує. Одне тепле слово чи сердечна увага можуть змінити життя людини, зцілити її рани та привести до Бога, у Якому наше спасіння.
Не слухачі Слова Божого спасуться, але ті, хто його виконує. Так поступаючи, за словом Спасителя, ми стаємо дітьми Божими. А де Бог, там Царство Небесне, там повнота життя, яке починається на землі й триває у вічності.

Автор: прот. Миколай Боровський

На сайті: https://rivne.church.ua/2024/11/23/propovid-nedilya-pro-myloserdnoho-samaryanyna/
🌺Архієпископ Пимен очолив Божественну літургію у Воскресенському кафедральному соборі м. Рівне

24 листопада 2024 року, у 22-гу неділю після П’ятидесятниці, архієпископ Рівненський та Острозький Пимен звершив Божественну літургію у Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне.

Владиці співслужили клірики собору, які разом із паствою піднесли молитви за мир, благополуччя.
Під час літургії особливо молилися за тих, хто перебуває на передовій , а також за всіх, хто страждає через наслідки війни.

У своєму слові після богослужіння архієпископ Пимен наголосив на значенні спільної молитви для досягнення миру й любові між людьми. Він також закликав вірян залишатися міцними у вірі, довіряти Господу та підтримувати одне одного в цей складний час.
‼️Прийом керуючого єпархією
25 листопада, у понеділок, архієпископ Рівненський та Острозький Пимен здійснюватиме прийом духовенства та мирян, початок о 10.00.
2024/12/17 15:12:10
Back to Top
HTML Embed Code: