Telegram Web
'Скасування'' віз чи ратифікація із застереженнями?
Отже, президент Зеленський на закритій зустрічі із журналістами наче заявив: 1) якщо хтось з парламентарів буде голосувати проти "угоди про надра", "США треба просто скасувати їм візи"; 2) "Результат буде на табло: хто проголосував, а хто – ні. Не можна грати у подвійну гру".
Переконаний, що цитата, наведена "Суспільним", є правдивою. Президент, очевидно, не міг не розуміти, що ця цитата стане публічною.
Логіка Зеленського зрозуміла. Україна НЕ МОЖЕ не ратифікувати угоду. Для нас критично важливо не дратувати Трампа. Ледь-ледь відійшли від краю прірви, і Вашингтон відтепер бодай продаватиме зброю Україні. Це стратегічно для Києва.
Заодно, Зеленський ставить опозицію перед драматичною дилемою. Або голосуйте "за", або оголошу вас "зрадниками". Це достатньо відомий прийом у політичній боротьбі. Його використовують і в світі, і у нас. У 2018 р. президент Порошенко ініціював додавання у преамбулу Конституції курсу на євроатлантичну інтеграцію України. Опозиція – "Батьківщина", "Самопоміч" – не могла не підтримати. Ці зміни відповідали інтересам країни. А також рейтингам самого Порошенка напередодні виборів 2019 р. у боротьбі з його конкурентом – Юлією Тимошенко (Зеленський ще не висунувся кандидатом у Президенти).
Заява з вуст Президента про "скасування" віз із зверненням до США виглядає, мяко кажучи, дивною. Можна, звісно, вжити і набагато гострішу оцінку. Але не будемо розгойдувати човен.
Та що ж робити із двома проблемами, закладеними в ратифікації угоди? Ніхто ж не знає про тексти двох "технічних" угод. Вони ж наче і не вироблені. Кажуть, що не будуть суперечити укладеній "угоді про надра". Але ж де гарантії? Диявол, зрозуміло, у деталях. Та й сама ця угода виявляється безстроковою. На 99 років – ще зрозуміло, але аж до кінця Всесвіту?
Я не є дипломатом чи правником, аби давати фахові поради. Тому лише ставлю питання на обговорення. Чи можлива ратифікація тексту без змін, але із застереженням в рішенні про ратифікацію? Може в окремій заяві про те, що "технічні" додатки не мають суперечити основному тексту? А друге: як виправити відсутність згадки про термін угоди? Не маю відповіді. Але вона може бути у дипломатів, МЗС, чи Офісу Президента? До 8 травня зовсім мало залишилося. Можна потягнути час, і, можливо, нарватися на чергову реакцію Трампа? Але ж вихід має бути знайдений.
"Може померти або ішак, або султан", поки дійде до видобутку українських копалин за "угодою про надра". Сказав це в ефірі - і аж сам "злякався", щоб хтось не сприйняв особисто 😉 Тому одразу ж в ефірі зробив застереження, що "будь-які асоціації - випадкові"
А якщо серйозно, то небезпеки є. Тому, попри мій прогноз, що "за" проголосують і влада, і опозиція, варто було б зробити застереження при ратифікації, бодай в формі заяви ВР, у м'якій формі, аби не спровокувати "великого і всесильного" президента США. https://www.youtube.com/watch?v=1q0w2mjuhhc&ab_channel=RadioNV
На перший погляд, росіяни отримають необхідну їм картинку міжнародної уваги. Особливо для тих, хто не надто розбирається (чи не хоче) в тонкощах ситуації, як от деякі країни умовного Глобального півдня, каже Гарань. Але якщо її як слід проаналізувати, картинка розсипається.
«Здебільшого їдуть представники або авторитарних режимів з пострадянського простору (лиш Вірменію не можна до них зарахувати), або спадкоємців комуністичного блоку (В’єтнам, Куба), відвертих диктатур, – говорить він. – Насправді, не дуже солідна картина». Більшість цих країн залежать від РФ політично, економічно, фінансово, у питаннях безпеки або взагалі стабільності власних режимів.
Скажімо, М’янма – військова диктатура, не визнана у світі, проходиться по списку політолог. Абхазія і Південна Осетія – визнані лише Росією і кількома її союзниками. Венесуела представлена президентом, який з 2019 року визнаний Національною асамблеєю Венесуели та більшістю держав (включно з Україною) нелегітимним. «Ушаков заявляв Боснію і Герцеговину – це неправда, буде лише президент Республіки Сербської (державне утворення на території Боснії і Герцеговини – ред.), тобто частини країни. Він займає деструктивну просербську позицію і фактично працює в інтересах розпаду Боснії і Герцеговини», – розповідає Гарань. Не могли не прибути з Монголії – країни демократичної, але затиснутої між Росією і Китаєм і змушеної маневрувати. Куба не затиснута географічно, але в усьому залежить від обох «старших братів».
Буркіна-Фасо, Гвінея-Бісау, Екваторіальна Гвінея – потрібні радше для масовки і виправдання російської військової присутності в Африці. Неприємно, що прийняв запрошення президент Бразилії Лула да Сілва. «Формально країна ніби дотримується нейтралітету, як і Китай, та насправді її позиція ближча до РФ, – говорить Олексій Гарань. – Для неї відносини з Китаєм є стратегічно важливими, Бразилія будує багатополярну політику і має економічні інтереси в РФ».
Справді важливо, що на параді буде Сі Цзіньпін – це демонстрація стратегічного партнерства. «Підтримує цим Путіна, показує, хто тут головний – мовляв, без мене нічого серйозного не влаштуєте», – говорить Олексій Гарань. Може хоч тепер у Вашингтоні усвідомлять, що розірвати тандем КНР-РФ не так вже й реально та змінять політику щодо Москви. «Тільки ми не знаємо, чи у Трампа звернуть на це увагу і як у результаті складуться пазли в голові американського президента», – зауважує професор НАУКМА.
Щоправда, президенти Китаю і Бразилії вигадали невеличкий фокус: їдуть до Москви не спеціально заради ювілею, а просто наносять офіційні тривалі візити, розповідає Гарань. І в рамках цих поїздок побувають на параді. «Мені цікаво, як почуватиметься там лідер Китаю, для якого проблема сепаратизму є нагальна (бо є унгури, Тибет – вже мовчу про Тайвань), – міркує професор. – Як стоятиме на одній трибуні з псевдолідерами невизнаних у світі держав».
ПІДКИЛИМНА ДИПЛОМАТІЯ: ЯК ВІДКРУТИЛИСЬ ІНДІЯ, ІРАН, Ізраїль
У переліку Юрія Ушакова не було країн, що будуть представлені не на найвищому рівні. Так, відхилив запрошення прем’єр-міністр Індії і прибуде, за останніми даними, заступник міністра оборони. «По-перше – ситуація з Пакистаном не сприяє, а головне – Нарендра Моді не хоче показуватися на трибуні поруч з лідером КНР, – пояснює Олексій Гарань. – Так, це союзники по БРІКС, але за великим рахунком Китай – це зараз головна загроза для Індії».
Іран буде представлено на рівні посла, бо саме намагається налагодити відносини з Заходом, веде перемовини з адміністрацією Трампа. "За цих умов не робить формальних кроків, що демонструють підтримку Росії. Показує прагнення поліпшити взаємини з нашими партнерами", – каже Олексій Гарань. Президент Масуд Пезешкіан у вересні 2024 року навіть заявляв, що Іран ніколи не схвалював агресію проти України і взагалі всі поставки зброї РФ відбувалися до того, як він став до влади (???).
Довгий час намір відвідати Москву декларував прем’єр-міністр Ізраїлю. У квітні спільнота «Ізраїльські друзі України» навіть створила петицію, в якій засудила це рішення керівництва країни і адресувала її Біньяміну Нетаньягу та міністру закордонних справ Гідеону Саару. Закінчилось тим, що від Ізраїлю парад подивиться посол цієї країни в Росії. Ймовірно, за всіх існуючих у Ізраїлю проблем з тероризмом його керівництво вирішило демонструвати, що не хоче асоціюватися з геополітичною позицією Росії в цілому, вважає Олексій Гарань. https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3990375-parad-u-moskvi-vimuseni-druzi-putina-i-odin-vorog-trampa.html?fbclid=IwY2xjawKKgG9leHRuA2FlbQIxMABicmlkETFwYjZsdHAwYVc0U2pCVnYxAR6xRKc-C79aKBnh2UryEZU3yM_Edg8mlnCkKXr8kihU_gYLf87OjlZyfl93IA_aem_zKLwJupAQK2LAwmUTANHMg
цитати, прости Господи, з промови путіна:
- "защитили традиционные ценности" ???
- "всегда будем бороться с русофобиею и .... антисемитизмом" (з Хамасом, Хезболлою, Іраном??)
- "слава народу-победителю" - цікаво якому? натомість про:
- "русского солдата и мужественный народ Китая"
Сі дійсно показав, хто ж "хазяїн" Росії, а також який кулак він може разом з Росією показати США. Я насправді щиро не знаю, яка буде відповідь Трампа на показову дружбу Пу і Сі. За логікою, Трамп мав би зрозуміти, що не вдасться йому відірвати Росію від Китаю. Це не Ніксон-2, бо на початку 70-х Ніксон і Кісінджер скористалися антагонізмом між СРСР та Мао. А зараз навпаки. Та чи складуться пазли в голові Трампа? https://www.youtube.com/watch?v=Rvt_yOK7TNE&ab_channel=RadioNV
президент Бразилії Лула да Сілва прибув до Москви, бо орієнтується на обох лідерів, Сі та Пу, у межах БРІКС як на головних супротивників США.
«Лула формально декларує нейтралітет. Де-факто Бразилія близька до Китаю і Росії, зокрема з питань війни в Україні. І позиція Лули пояснюється, перше, тим, що він вірить в багатополярний світ. Він – страшенний такий антиамериканіст. А друге – дуже цинічно, що Бразилія отримує від Росії добрива, які дуже потрібні за заниженою ціною. Тому він і приїхав», – пояснює політолог Олексій Гарань.
Так званий «китайсько-бразильський план завершення війни» в Україні складається із шести пунктів, який, зокрема, не передбачає принципу поваги до територіальної цілісності «всіх країн», який був у попередньому плані Китаю. Китайсько-бразильський план вперше оприлюднили за результатами поїздок спеціального представника уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуея до країн так званого Глобального Півдня на початку травня 2024 року.
Для прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді відносини із КНР мають протилежне значення. Для інтересів Індії Китай – основний конкурент. Саме цей фактор, а також військова напруженість між Індією і Пакистаном стали причинами, чому Моді у Москву не поїхав, вважає Олексій Гарань.
«Китай – це головна загроза для Індії. Тому я думаю, що Індії зараз потрібна співпраця з Заходом. Тобто це той факт, що Китай – це загроза для них, і Захід їм потрібний, і Сполучені Штати їм потрібні. Я думаю, що це чи не головна причина, чому Моді вирішив не показувати свою занадто велику близькість до Росії і Китаю», – каже експерт.
На параді у Москві також були присутні лідери з Центральної Азії, зокрема Казахстану, Таджикистану, Киргизстану та інших. Для них в пріоритеті хороші відносини і з Пекіном, і з Москвою.
«Країни Центральної Азії зараз менше залежать від Москви, тому що вони вже залежні від Китаю. І насправді Китай є в перспективі основною країною, яка буде там домінувати. Тому країни цього регіону, зокрема Казахстан, вони намагаються диверсифікувати стосунки, в тому числі, і з Заходом також. Але якщо ми візьмемо такі країни, як Таджикистан, Киргизстан, вони залежні від Росії. І тому вони намагаються не сваритися з Москвою зайвий раз», – каже Олексій Гарань.
«Якщо ми почнемо аналізувати, то, ну, хто там був? Там були представники пострадянського простору, причому такі диктаторські режими, за винятком Вірменії. Там були світові диктатури... Абхазія і Південна Осетія. Ну ясно, що це маріонеткові абсолютно держави. Мене, до речі, цікавить, як себе президент Китаю Сі почував у цій кампанії», – каже Гарань.
Турецькі "переговори" ні про що - під таким заголовком вийшла моя колонка в УНІАН :
Іноді справді бувають такі зустрічі між лідерами, які можуть сприяти прориву ситуації. І Трамп в такі зустрічі вірить. Але ми маємо розуміти, що навіть якби зустріч між Зеленським та Путіним відбулась, то навряд чи була б якоюсь проривною. Адже між сторонами – занадто великі розбіжності. І розв’язати їх під час однієї зустрічі (тим більше, враховуючи відносини між Путіним, як агресором, і Зеленським, який очолює країну-жертву агресії) практично неможливо.
Загалом тема переговорів в Стамбулі для обох сторін – це як "гаряче вугілля", яке кожен намагається перекинути іншому. Ніхто не хоче виглядати перед Трампом таким, хто не сприяє переговорам. Тому і Україна, і Росія тут воліють перекинути відповідальність одна на одну.
Деякі експерти вважають, що напередодні заявленої дати (15 травня), Росія може здійснити атаку на Україну.
Таким чином Зеленський опиниться в ситуації, коли не зможе поїхати в Туреччину. Або ж, навпаки, росіяни можуть влаштувати провокацію на своїй території, і тоді Путін скаже, мовляв, українці нас атакують, тому не можна поїхати.
Такий варіант розвитку подій не можна виключати, але, думаю, Путін все ж намагатиметься переконати Трампа в іншому. Зараз РФ намагається показати "готовність" до прямих переговорів. Але, аби пояснити, чому Путіну особисто не потрібно їхати до Стамбулу, росіяни будуть використовувати різні витівки, про які ми вже давно знаємо. Приміром, вони можуть сказати, що зустріч лідерів має бути підготовленою. Або, що перша зустріч не повинна бути одразу на найвищому рівні. Також можуть заявити, що не можуть зустрічатись з президентом, який нібито не є легітимним…
Крім того, зараз вони вже розповідають, що мова йде про "відновлення" переговорів в Стамбулі, які розпочалися в 2022 році і які нібито зірвала Україна. Тобто, росіяни знову почнуть озвучувати вимоги, які були в 2022 році.
Дехто вважає, що Путін міг би погодитися на перемир’я, адже це може звільнити його від занадто великого тягаря війни, від фінансових витрат на війну.
Можливо, це й так. Путін дійсно був би в цьому зацікавлений, але на своїх умовах (адже він хоче збереження контролю над окупованими територіями, над Запорізькою атомною електростанцією тощо). Тому, думаю, він хотів би розпочати "переговори" суто для окозамилювання. Мовляв, перемовини тривають, знімайте з мене санкції.
Варто розуміти, що в цій парадигмі він буде пропонувати Трампу business as usual - можливості розробки рідкоземельних металів в Росії, використання ресурсів Арктики, будівництво "Трамп тауер" у Москві – будь що, щоб улестити його. Водночас, Росія продовжить бомбардування України. Саме такий варіант "переговорів" для Путіна прийнятний. І поки що він діє саме в цьому ключі.
На жаль, попри всі дії Росії, її небажання дійсно йти на перемир’я, Трамп ніяк не наважиться бодай посилити санкції проти неї. Дуже шкода, що президент США не може зайняти рішучої позиції та увесь час іде на поступки росіянам. З його боку домінує підхід, що Росія йому потрібна як глобальний гравець, аби розв’язувати питання в інших регіонах, наприклад, на Близькому Сході чи в переговорах з Іраном. Трамп досі вважає, що зможе "відірвати" Москву від Пекіна, хоча приїзд Сі на парад у Москві, показує зворотне…https://www.unian.ua/world/peregovori-v-stambuli-ekspert-poyasniv-chomu-voni-ni-do-chogo-ne-privedut-13007280.html
Чому обшук у шанованого дипломата, Костянтина Єлісєєва, а рейтинг довіри до президента зростає до 74% ? і чому, не зважаючи на складність ситуації, Банкова "чіпляється до Єлісєєва, який був заступником голови адміністрації Пр-та Порошенка із зовнішньої політики, і який в нелегкий час Януковича таки виробив із європейцями текст легендарної Угоди про Асоціацію з ЄС.
А в першій частині - про реакцію Туреччини на перебіг перемовин між Україною та РФ в Стамбулі, про що говорять склади української та російської делегацій та чи правильний підхід обрав Київ, чим є цей переговорний трек, якщо порівнювати з тим, що відбувалося раніше між Україною та РФ, про заяву Дмітрія Пєскова щодо можливої зустрічі Путіна з Зеленським. https://www.youtube.com/watch?v=_euNfZQsEPY&ab_channel=RadioNV
Яка ж "професійність" нашого журі, яке віддало найвищій бал (12) бездарному і примітивному електро-поп дуету від Німеччини: ані мелодії, ані голосів, лише бум-бум.
Для порівняння: у підсумку дует опинився лише на 15 місці
Ось склад журі, яке ми самі обрали в "Дії" (про Pianoboy Шурова я точно був кращої думки):
Дмитро Шуров — голова журі (19 627 голосів);
MÉLOVIN (18 946 голосів);
Олена Шоптенко (9 989 голосів);
Tayanna (8 890 голосів);
Натела Чхартішвілі-Зацаринна (3 691 голос)
Як вплине "Стамбул" на політичний клімат в Україні?
- Наразі це не вплине. Зеленський виглядає як лідер, який опирається не тільки Росії, а навіть Трампу.
А от що є в негативі? З огляду на ту складну ситуацію, яка є, нам справді потрібне єднання. І, наприклад, обшуки ДБР у радника Порошенка, відомого українського дипломата, Костянтина Єлісєєва який, власне, вів переговори щодо угоди про асоціацію з Європейським Союзом у надзвичайно складний момент. Він був тоді постійним представником при Європейському Союзі. Це були часи Януковича, дуже важко було обстоювати інтереси України, але він це зробив. Єлісєєв, фактично, є творцем тексту угоди про асоціацію, якою ми зараз так пишаємося. І те, що йому там закидають щось з приводу подій 15-річної давнини виглядає дуже дивно, і це м’яко кажучи. Єдність повинна бути: і це стосується всіх – і опозиції, і влади.
А так говорили про Стамбул 🙂 Красномовна назву інтерв'ю нижче https://galychyna.if.ua/analytic/oleksiy-garan-trek-ilyuziy-ta-obmanu-peregovori-v-stambuli-ne-zminyat-hid-viyni/
Радянський анекдот про святкування 600-річчя Куликовської битви у 1980 р. (а справді святкували!). (Алюзії на "історицизми" Мединського щодо Північної війни).
Отож, запросили до піонерів ветерана Куликовської битви. Той розповідає:
- Вийшли ми на поле Куликове, а перед нами рать Мамаєва. Глянув я праворуч "Ой, бл..."
Глянув лівроруч "Ні х... собі"
- Репліка піонерів: "Ну й пам'ять у Вас, дєдушка"
Ризикувати власним життям у війні з росіянами готові 25-30% українців! Democratic Initiatives Foundation-Фонд "Демократичні Ініціативи" щойно оприлюднили своє грудневе опитування із шведським Marie Cederschiold University (шведи і затримали 🙂 ) спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Отож,
4% опитаних відповіли, що як учасник бойових дій беруть або брали участь у захисті України, наприклад, служачи в Збройних Силах або беручи участь у збройному русі опору, 25% ˗ що дуже або цілком охоче готові взяти в ньому участь. Чим молодші респонденти, тим частіше вони дуже або цілком охоче готові взяти в ньому участь (від 19% серед тих, кому 60 і більше років, до 32% серед тих, кому від 18 до 29 років)..
3% зазначили, що як некомбатант (волонтер) беруть або брали участь у захисті України, наприклад, працюючи в рятувальних операціях у районах, де ведуться бойові дії, 38% ˗ що дуже або цілком охоче готові взяти в цьому участь, навіть з ризиком для власного життя.
Чи щасливі українці під час війни? Кому довіряють, а кому ні? Чи готові ризикувати життям в армії або в якості волонтерів на прифронтових територіях (а такі готові)? Розповідаємо про дослідження "Демініціатив" разом із Marie Cederschiold University (Стокгольм), та соціологічною службою Разумков Центр (де посилання - ви знаєте)
https://www.youtube.com/watch?v=XsxSAxSWHf4&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%9F%D1%80%D1%8F%D0%BC%D0%B8%D0%B9
Західні борці за права людини часом критикують нас, бо Україна не дотримується права на альтернативну військову службу тих, кому релігія забороняє брати у руки зброю.
Це право ми, дійсно, не можемо відібрати, а тим більше кидати у в'язницю таких людей. АЛЕ альтернативою має бути служба медиками, рятувальниками, поварами, логістами "на нулях" або хоча б у зоні бойових дій. Тоді це буде по-чесному.
15 років як з нами нема Ілька Кучерів. Добре пам'ятаю Ілька ще з часів створення Руху. Перед очима Ілько з синьо-жовтим прапором в центрі Києва, коли цей символ в столиці України ще не сприймався більшістю. Рано відійшов у засвіти, але стільки встиг зробити! Його ім'я носить заснований ним ще 1992 р. Democratic Initiatives Foundation-Фонд "Демократичні Ініціативи". Він привіз до України і втілив у життя ідею проведення екзит-полу. Він невтомно агітував за євроатлантичну інтеграцію, коли ця ідея не сприймалася в суспільстві - з притаманними йому креативністю і гумором подав Генсекретарю НАТО "індивідуальну заявку на членство НАТО". ВІн поєднував в собі мрію, візіонерство і здатність втілювати це в життя.
Iryna Filipchuk Дякую, що ти була поруч з Ільком, в його житті, радощах і горі, в невтомній праці для України! І дякую, що нагадала цим прекрасним постом про справді Велику Людину і візіонера! https://www.facebook.com/iryna.filipchuk.3/posts/pfbid029A84DxNp96GAodjrbCrVQdfKyD2wZAQADHpNnk9tp361SUGcTHTiV5yLGjb2Xp6fl
Мій op-ed в «New York Post» - найстаріша постійно публікована щоденна газета США 1801.
Цімес в тому, що
"Нью-Йорк Пост», як повідомлялось колись, є найкращою газетою для президента США Дональда Трампа, який підтримує часті контакти з його власником Рупертом Мердоком.
От в цьому і був задум.
Ukraine just executed a devastating blow to Vladimir Putin’s strategic air forces. Operation Spider Web, 18 months in the planning, deployed 117 drones near five military air fields deep inside Russian territory and destroyed over a dozen nuclear-capable long-range bombers. It also damaged two dozen Russian aircraft.
At a cost of millions, these Ukrainian drones caused billions of losses for Putin’s war machine.
President Donald Trump is known as a shrewd businessman and a tough negotiator. He famously proclaimed that Ukraine “doesn’t have the cards.”
But Ukraine does not in fact hold a weak hand. Our army is fighting doggedly, making the Russians pay dearly for every inch of our territory.
And Putin does not have a winning hand. He is, in fact, bluffing.
Operation Spider Web shows the game-changing potential of new technology and tactics, which Ukrainians have embraced with our post-Soviet entrepreneurial spirit.
Thanks to our fleet of airborne drones and the ingenuity of our engineers and pilots, Ukraine is leading in this new theater of combat.
At the front, Russian troops are bogged down in bloody trench warfare. Since the beginning of last year, they have managed to gain a mere 1,600 square miles of territory.
That’s an area smaller than Hamilton County in upstate New York. And this is mostly rural farmland, dotted with villages and small towns.
In war, high morale is a force multiplier. Low morale is a recipe for defeat. We are fighting for our homes, our families, and our country. Russian troops are fighting, and dying, for Vladimir Putin’s outsized ego and feral dreams of imperial conquest.
The Soviet Union suffered about 15,000 battlefield deaths before recognizing its war in Afghanistan was unsustainable. Now, Russia has lost almost 1 million dead and wounded.
The Kremlin can suppress open public dissent, but Putin’s “power vertical” knows that even the stoic Russian people will not tolerate forever the sacrifice of their sons for an offensive war of conquest.
The only way to end this war is to force Putin to come to the table and begin serious negotiations.
As long as he believes that the United States will ultimately abandon Ukraine, he’ll continue his tactic of endless stalling and unreasonable demands.
Trump surely knows the importance of careful due diligence. The first question in any negotiation is: Is your counterpart trustworthy?
Putin has shown again and again that his word is no good, and he has no regard for good-faith bargaining.
Trump himself holds two powerful cards: The first is new economic sanctions aimed at Russian energy exports.
With fewer petrodollars, Putin will have fewer rubles to finance his war. Such a measure has overwhelming bipartisan support in the Senate.
The second card: continuing American arms shipments to Ukraine.
Ukrainian soldiers are willing to fight and die to stop the Russian aggressors. But they cannot stop them without bullets, artillery shells, and heavy equipment, as well as air-defense systems to shield our civilian population from Putin’s bombs.
These two steps are the surest way to call Putin’s bluff and to bring peace through strength, rather than craven capitulation.
As the song goes, “you’ve got to know when to hold ’em, know when to fold ’em.” Now is not the time to fold or to walk away. We understand that the United States does not want to underwrite a forever war; we only ask for the means to conduct genuine negotiations.
It’s time to show Vladimir Putin that the United States is a great power not to be trifled with, and to ensure an enduring peace in Ukraine.
Trump should step up, exercise the leverage he has, and help bring this horrible war to an end. https://nypost.com/2025/06/06/opinion/our-operation-spider-web-drone-attack-proves-no-one-should-count-ukraine-out/
Велика розмова у програмі "Жовті кеди з Юлією Бориско"
- Подивіться на електоральну карту України з 2004 по 2014 роки: Захід і Центр – помаранчеві, Південь і Схід – біло-блакитні. Якщо подивитися на цей кордон – це кордони Речі Посполитої. Збіг? Тобто територія, куди дійшли віяння з Європи, традиції, право сягали до певного кордону.

00:00 Intro

01:18 Пролог

03:48 Запізнення з кавою. Гарань хабарів не бере

06:50 Що відбувається із сучасним світом?

10:35 Технології, соцмережі та вибори як змагання облич

14:34 Циклічність і досвід історії

21:22 «Демократія – це не є щось дане і вічне»

23:45 Чому демократія не вдалася в росії? Авторитаризм в конституції

30:18 Обʼєднана українська нація

32:34 Про русифікацію

34:05 Чи можливий розпад рф і коли?

39:41 Про технології на війні та небезпеку недооцінки ворога

42:56 Оптиміст каже: бувало і гірше

46:07 Програші, які стали виграшами

51:25 Різні погляди на перемогу

01:04:55 «Треба знайти в собі сили і вистояти»

01:07:42 Бонусний епізод



https://www.youtube.com/watch?v=bdDKYbGPqHY&ab_channel=%D0%96%D0%BE%D0%B2%D1%82%D1%96%D0%9A%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%AE%D0%BB%D1%96%D1%94%D1%8E%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE
Щодо надії. Совєцька топоніміка рясніла комуністичними назвами. Вулиця, що вела від бульвару Шевченка до залізничного вокзалу, носила ім'я Комінтерну (Комуністичного Інтернаціоналу). Нині вона носить ім'я Петлюри, пам'ять про якого більшовики всіляко знищували. Тепер маємо незалежну Україну. А хто пам'ятає, що таке "Комінтерн"? Отакий віраж зробила історія.
На цій оптимістичній ноті я завершив своє непросте інтерв'ю для програми "Chicken Kiev", що її веде Анастасія Багаліка на Громадське радіо
А підтеми були справді непростими:
00:00 Чому після Другої світової система глобальної безпеки дала збій?
09:47 Ми живемо в багатополярному світі. Хто тепер диктує порядок?
16:38 Чи почався крах світового порядку з України?
25:50 Як вистояти, коли ворог хоче зламати волю до спротиву?
29:45 Захід завжди сумнівався, що Україна вистоїть
37:22 Що для України є перемогою у війні з Росією?
47:04 Можливість великої війни в Європі
49:25 Чи залежить ситуація в Україні від конфлікту Ізраїль—Іран? Як події на Близькому Сході впливають на нас?
https://www.youtube.com/watch?v=iBuB1hz7Uqc&ab_channel=%D0%93%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%BE
2025/07/13 18:48:35
Back to Top
HTML Embed Code: