Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Extra muros [поза стінами] — мистецтво, якому було тісно серед пласких стін галерей й душно серед натовпів випадкових людей. Тут же — всі свої — не якісь вищі, особливі люди, а просто ті, хто готовий до діалогу з собою в повному open space на open air, де вже немає змоги сховатись в якийсь куток, навколо — лише дерева й галявини. Серед них душа мимоволі знімає з себе все зайве, подібно деревам в листопаді.

Навіть не уявляла, наскільки органічно можуть виглядати мистецькі полотна серед природи. Здавалось би, мистецтво є чимось вторинним відносно неї, її копією, симуляцією, іноді взагалі спотворенням. Проте не в цьому випадку. Тут полотна ніби взаємно проростали — лінії та кольорові плями з картин перетікали в дерева, а їхні ж гілки, стовбури, кора ставали частиною полотен.

Автор цієї надзвичайної і незвичайної виставки — мій інтелектуальний друг, талановитий одеський художник — Ігор Татаренко. Це його пензлю належить мій портрет, який я якось публікувала тут в каналі. І загалом його інстаграм — суцільне натхнення, де краса така тиха і справжня ніби існує поза часом та простором

#натхнення #мистецтво_ЛМ

[Людина мисляча | підписатись]
Ми приходимо в цей світ самотні і самотні з нього йдемо. Самотність — це водночас і тягар, який відділяє нас від безумовної єдності з іншими людьми, і водночас дар, який допомагає нам краще зрозуміти, пізнати себе.

Саме тему самотності як ключову ми будемо досліджувати протягом листопада в моєму філософському клубі «Людина мисляча». Джерелом натхнення на роздуми слугуватиме книга відомого філософа-натураліста ХІХ століття Г.Д.Торо «Волден, або життя в лісах». Завдяки ній дізнаємось як єдність з природою може бути способом боротьби з самотністю, а також як життя в простоті може наповнити його щастям та сенсами, і звісно, будемо міркувати про сутність людського існування.

Тому радо запрошую до спільного читання та рефлексування всіх охочих відтепер в двох зручних онлайн-форматах:

🎱місячний формат участі три зустрічі щосереди (13, 20 і 27 листопада) з 19 до 21 год для більш поступового читання й глибшого занурення в тему;
🎱клуб вихідного дня — одна зустріч в останню суботу місяця (30 листопада) з 19 до 21 год (попередньо такий час, але можуть бути зміни) для більш місткого обговорення теми.

Вартість участі в місячному форматі — 750 грн, клуб вихідного дня — 400 грн. У цю вартість входить участь в онлайн-обговореннях в колі однодумців, доступ до телеграм-групи клубу, отримання запису зустрічі та презентації по ній, а також моя міні-лекція по темі на початку зустрічі.

Кількість місць обмежена і частина з них вже зайнята постійними учасниками клубу, тож поспішайте зайняти своє!

Щоб приєднатись до клубу, пишіть в коментарях під цим дописом або напряму мені @varvara_bosco 💌

дописі використана картина “Cape Cod Morning” Edward Hopper, 1950
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Щоразу, коли йду на пошту забирати посилку з книгами, маю відчуття, що там на мене чекає скриня зі скарбами. Насправді, так і є: ще навіть коли книги лише обрані мною, отримані, і хоч ще не прочитані, я вже передчуваю ту потенційну силу й інтелектуальне задоволення, які здобуду завдяки ним.

Це відчуття особливо гостре, коли отримую книги від одного зі своїх улюблених видавництв — «Апріорі» ❤️ лише погляньте, які три круті книги я отримала від них напередодні вихідних. Свої детальні відгуки буду писати по мірі читання, а поки ж ділюсь загальними враженнями й очікуваннями:

📓«Сміливість творити» Р.Мей — маленька, але дуже надихаюча на власну творчість книга від екзистенційного психолога, з яким я знайома як другом П.Тілліха, про якого писала свій диплом. Автор цієї книги не просто теоретизує про креативні осяяння людства, але й допомагає відкрити свої внутрішні шлюзи назустріч творчому потоку кожній людині, бо насправді в кожному з нас є схильність до тієї чи іншої форми творчості.

📕«Юдине дерево» Ар.Дж.Кронін — психологічний роман про амбітного лікаря Девіда Морея, який через карʼєризм, проміняв кохання всього життя на шалені статки і віллу в Швецарії. Так багато чула схвальних відгуків про цього автора, бо він викликає цілий шквал емоцій, що ось наважилась почати знайомство з ним саме з цього роману.

📙«Чотири вершники апокаліпсису» В.Б.Ібаньєс — роман, який розповідає про Першу світову війну, але врешті загалом про війну, тепер таку близьку нам, але яка до певного часу здавалась такою нереальною. Війна, наряду з Моровицею, Голодом і Смертю є один з чотирьох вершників апокаліпсисів, які вічно супроводжують все людство. Парадоксально, хоча тема цієї книги болюча, але водночас й приваблює своєю позачасовістю та актуальністю.

А ви читали якусь з цих книг? Чи може маєте якісь інші улюблені книги цього видавництва?

#книжкове

[Людина мисляча | підписатись]
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Естетика як практика повсякденності

Ми постійно кудись біжимо — думками й ногами. В цей же час пропускаємо назавжди втрачені миті присутності в своєму повсякденному житті. Найчастіше воно здається нудним, одноманітним, вартими уваги видаються лише якісь особливі моменти — свята та інші знакові в житті події. Проте особливою є (повинна стати) та сама буденна повсякденність. Зробити її такою може зміна погляду на естетику.

Звісно, естетика — річ субʼєктивна, але якщо намагатись сказати про неї обʼєктивно, то це той стан оточуючої вас дійсності в одязі, житлі та побуті, коли ви є собою й відчуваєте себе в святковому стані навіть вдома. І ось кілька простих порад, які я хотіла б дати з власного досвіду, і які змінять ваше сприйняття своєї повсякденності. Для цього:

▪️змініть старий зношений домашній одяг на той, в якому будете почуватись як в гостях — навіть у себе самих вдома;
▪️змініть пластикову упаковку (наприклад, на милі для посуду/рук на керамічний дозатор, і загалом намагайтесь використовувати в побуті речі з більш природних матеріалів — ті ж бамбукові зубні щітки чи піднос для чаю);
▪️змініть пластиковий стаканчик для кави на керамічну чашечку, яку можна взяти з собою аби влаштувати аристократичне кавування десь на природі.

Для останнього — хочу порадити вам каву, на яку я перейшла остаточно, і це — 25 Coffee Roasters (до речі, у них не лише кава, але є й неймовірно смачне натуральне какао, і чаї теж) ☕️

За моїм промокодом philokava до 8 грудня діє знижка -20% (на всю каву, окрім дріпів, комбо та наборів). Безкоштовна швидка доставка по Україні на замовлення від 350 грн, а по Європі від 1500 грн.

Не буду радити якусь конкретну, бо мені подобаються всі, які я вже встигла скуштувати. Натомість раджу знайти свій смак та насолоджуватись смачною кавою щодня, й робити це красиво, бо коли, якщо не сьогодні

#практика #рекомендація

[Людина мисляча | підписатись]
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Як розповісти про вихідні, не розповідаючи про них? — ось в цих двох фото👆

Дала собі спокій від книг на ці два дні (ну майже, бо все-таки провела перенесену онлайн-зустріч книжкового клубу по «Невеличкій драмі»). А взагалі таке приємне відчуття дочитування книг до вихідних і пауза для засвоєння останніх з них за цей час. Тому цього тижня планую писати тут багато про книги (про прочитані й ще один класний анонс філософської).

Повертаючись до фото в цьому дописі, як бачите, мої вихідні були про затишні посиденьки з друзями, і з ними ж перегляд в кіно вже ставшого культовим «Субстанція» (напишу про цей фільм в пʼятницю, за традицією, перед вихідними, а поки лише додаю кріпове фото стоп-кадром з нього).

І якщо вже сьогодні не лише про книжки, то хто бажає, поділіться, який фільм останнім ви дивились і він вас вразив (як мене «Субстанція» 🌚)?
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Допис-нагадування про актуальне й важливе в листопаді:

📕 в моєму книжковому клубі “RED Reading” ми читаємо та будемо обговорювати «Вибір» Е.Егер онлайн — 30 листопада, офлайн в Одесі — 1 грудня;

💬 в моєму філософському клубі «Людина мисляча» в контексті теми самотності ми читаємо та дискутуємо над «Волден, або життя в лісах» Г.Д.Торо (формати участі з датами та інші деталі в цьому дописі);

📚 знижка -20% на книги ВСЛ за моїм промокодом homo24 до 31 грудня;

☕️ знижка -20% на каву 25 Coffee Roasters за моїм промокодом philokava до 8 грудня.

Щоб приєднатись до книжкового/філософського клубу або дізнатись про них деталі, пишіть мені @varvara_bosco 💌
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Жінка ошукана — суспільством, чоловіком, самою собою

На жаль, досі не можна сказати, що такий стан речей — пережиток, що лишився в минулому столітті, коли жила і творила свою філософію авторка знаменитої «Другої статі», Симона де Бовуар. Найбільше вона асоціюється з Жан-Полем Сартром, «першою статтю», адже була його музою не лише в коханні, але й в творчості. Проте вона настільки самобутня та яскрава особистість, що хочеться, аби якомога більше людей дізнались про неї. І збірка «Ошукана жінка» — прекрасний початок знайомства з цією письменницею та філософинею.

Під однією обкладинкою одразу три різні за формою, але схожі за темою твори — дослідження жінкою себе крізь призму сімейних стосунків, вікових змін, статевої ідентичності, самореалізації.

📕Міні-роман «Свідомий вік» розповідає історію одного старіння, яке головна героїня переживає як втрату безлічі важливих речей, звʼязків, людей, й особливо болячим воно відчувається як індивідуальний екзистенціальний досвід жінки напротивагу досвіду чоловіка.

📗Оповідання-речитатив «Монолог» — це пронизливий внутрішній крик жінки, яка втратила своїх дітей, і яку до глибини душі дістали оточуючі, й вона балансує на межі між тишею та ґвалтом.

📘Роман-щоденник «Ошукана жінка» — щемливо описує піврічні страждання жінки, яка дізнається про восьмирічну зраду в своїх «показових стосунках» — в один момент виявляється, що все, що вона думала про себе, своє життя і стосунки, є ілюзією, й земля викликає із-під ніг, бо саме кохання було сенсом її життя.

Кожен з цих текстів по-своєму чіпляє за живе, але найбільше мене торкнувся роман «Свідомий вік» — про переживання старості. Це вона, старість, домішує минуле до теперішнього, забирає барви світу й улюблені речі. Цей вік живиться зацікавленням життя молодших, а ще страхом самоповторення, нерозуміння нового світу і найстрашніше — створює прірву непорозуміння з життєвим партнером та власною дитиною. Та старість — це не щось, що можна прийняти в один день, так само як вона не в один день настає, а підкрадається тихо крок за кроком. Тож і головна героїня від здивування, неприйняття, нерозуміння своїх змін приходить до того, що у неї немає іншого вибору аніж прийняти її, й власне, себе.

Потужний текст, потужні теми.

📌теми: кохання, старість, зрада, стосунки між статтями, фемінізм, екзистенціалізм
⭐️ 5/5

#книжкове

[Людина мисляча | підписатись]
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Спонтанне, нічне: раптом усвідомила, чому мене настільки зачепив «Свідомий вік» зі збірки Бовуар. Вже за кілька тижнів мені 30, і хоча маю внутрішнє прийняття цього нового переходу і етапу, який він собою знаменує, все одно присутня та сама меланхолія, що виникає щороку перед цим днем. В своєму інстаграмі зазвичай ділюсь більш особистими текстами, не тим же контентом, що тут в каналі. От і сьогодні після всіх цих думок про тексти Бовуар, Торо, кілька фільмів та картин, виник маленький мій текст-роздуми про самотність. Якщо цікаво, ходіть сюди читати ❤️
Добірка видавництв, де шукати філософські книги українською
(підготувала спеціально для вас, людей мислячих, подаю в алфавітному порядку і з часом доповнюватиму)

🌟 Апріорі
— червона серія Бібліотека античної літератури (Аврелій, Сенека, Боецій, Овідій, Ціцерон, Гомер, Горацій, Платон та ін.);
— блакитна серія Споконвічна мудрість (Моруа, Темплтон, Фройд, Тагор, Потебня, Сковорода та ін.);
— поза цими серіями теж є чимало інших філософських книг.

🌟Богдан
— серія Науково-популярні видання (Ніцше, Фройд).

🌟 ВСЛ
— книги В.Єрмоленко.

☺️ Дух і Літера
— розділ Філософія (Козловський, Єрмоленко, Майкл, Арендт, Тейлор, Еліаде та ін.).

🌟Жупанського
— розділ Наукова література (Шаап, Кант);
Лауреати Нобелівської премії (Сартр, Берґсон).

🙃Контур
— в анонсах три філософські серії: Маяки, Горизонти, Концепти.

🌟 Лабораторія
— серія Філософські книги (Пільюччі, Каґґе та ін.).

🌟 Наш формат
— розділ Філософія (Голідей, Талеб та ін.).

🥰 Новий Акрополь
— каталог філософських книг (Платон, Прокл, Адо, Ліврага, Стейнберг та ін.).

🥺 Печера Платона
— розділ Філософія (книга «Філософині»).

🙂Синтеза
— в анонсах класика європейської філософії (Вітґенштайн, Кант, Декарт, Гоббс, збірка прагматиків та неопрагматиків).

🌟 Темпора
— розділ Філософія, наука, культурологія, літературознавство (Бурдʼє, Северино, Торо, Кант, МакТаґарт, Екгарт, Лютий та ін.).

🌟 Фоліо
— серія Історія цивілізації (Еко);
— серія Зарубіжні авторські зібрання (Ніцше, Фройд, Камю);
— серія Світова класика (Платон, Аристотель).

🙂ist publishing
філософські й навколо філософські книги (Слотердайк та ін.).

🌟 KOMUBOOK
— розділ Non-fiction (Фуко, Жижек, Долар, Лакан, Бадью та ін.).

🙃 Terra Incognita
філософська серія (Толле, Кастанеда, Ошо та ін.).

Можливо, я забула ще якесь видавництво, дайте про це знати в коментарях 👀

#книжкове #знахідка

[Людина мисляча | підписатись]
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Про фільм «Субстанція» (2024)

Цей фільм варто було б назвати «Матерія», в цьому неймінгу втілилось би те, чим є тут жінка — обʼєкт, підпорядкований чоловічій увазі й фантазіям, субʼєкт, відчужений від самої себе і роздвоєний, піддатлива матерія спорт/бʼюті індустрії та маркетингу.

Проте, це «Субстанція». З латини “substantia” перекладається як «істотність»; те, що лежить в основі. В філософії — єдина основа всього існуючого, основа буття. Тобто це щось незмінне й базове, що становить собою ядро чогось, його суть. Суттю ж кожної людини є те, що ми смертні, а отже, піддаємось впливу часу, змінюємось, старіємо. Весь тиск цього усвідомлення відчуває головна героїня «Субстанції».

Вона, колись мерехтлива, іскриста зірочка Голівуду Елізабет (Sparkle), раптом опиняється за бортом життя, в якому вона стає непотребом, своєю власною тінню, у неї «закінчився строк придатності». Ошукана ідеалами й стандартами жінка обирає стати «кращою версією себе» ціною, яку вона навіть уявити не могла, погодившись на загадково-привабливий експеримент, де вона сама стає таким собі піддослідним щуром.

В «Портреті Доріана Грея» ціну молодості й пороків сплачував намальований портрет, в «Субстанції» її за «оновлену версію себе» сплачує «версія стара». З одного боку тут виникає тема зміни поколінь, де одне, задля реалізації власного потенціалу, неминуче витісняє інше. З іншого, тема витіснення своєї непривабливої сторони, яка не може прийняти себе, і тим самим не дає розвитку й іншій.

«Іншою», дуже по-екзистенціалістськи (за Сартром «інший» — це той, через чий погляд можна побачити й пізнати самого себе), стає створена від тієї ж плоті й крові — «молодша сестра», «клонована донька», та по суті монстр, який подібно уроборосу був зрощений на паразитичному підживленні й врешті знищує саму себе ж.

То ким вона є, згасаюча зірка Елізабет? Субстанція (як речовина), яку вона ввела в своє тіло, докорінно змінило її власну субстанцію (як основу). Безликий голос провіщає, що вона зі своїм двійником одне ціле, і їй не втекти від себе (“You. Are. One. You can't escape from yourself”). І справді, вона водночас прекрасна й потворна, стара й молода (бодай в своїй памʼяті та на фотографіях). Проте сліпе прагнення до всього зовнішнього, а отже мінливого, руйнує її зсередини. Слава, молодість, популярність така ж ілюзія, як і стандарти та цінності, які диктує наш світ, все ще надто чоловічий…

Якщо наважитесь подивитись цей фільм, то будьте готові, що він емоційно й буквально фізично дуже важкий.

#кіно_ЛМ #сенс

[Людина мисляча | підписатись]
2024/11/16 01:31:21
Back to Top
HTML Embed Code: