tgoop.com/ichigo_daifuku/703
Last Update:
Як думаєте, в чому феномен японського довголіття?
Феноменальне японське довголіття, оспіване численними одами у соцмережах, з чим тільки не пов‘язують: зі здоровим способом життя, якісною медициною, винятковою користю японської традиційної їжі, сприятливим кліматом і навіть з прости господи ікіґаєм (або іншими псевдофілософіями). Але насправді все значно прозаїчніше – справа у тому, що діти або внуки деяких цих “довгожителів” просто не повідомляють про їхню смерть, аби продовжити отримувати за них пенсію, а отже вони давним давно мертві.
Щороку у пресі зринають десятки випадків затримання таких людей, які роками тримають тіла своїх родичів у будинках або інших приміщеннях і весь цей час отримують їхню пенсію. Саме через те утворюється статистична похибка – у реєстрі покійні значаться живими, і щороку стають все старшими і старшими. За даними десятилітньої давності, на той момент у японських реєстрах значилось близько 80 тисяч людей віком 120 років і більше, а також майже 900 людей віком понад 150 років. Соціологи припускають, що абсолютна більшість тих людей давно мертва, бо поліція регулярно знаходить муміфіковані тіла, яким понад 30 років, а у реєстрах вони все ще живі і числяться довгожителями.
В той же час перевірити людей, зазначених у реєстрах довгожителів, практично неможливо через сильно застарілу систему бюрократії: всі дані про них зазвичай зберігались на паперових носіях, а то і взагалі відсутні, і ніхто ніколи не переймався їхнім оновленням. Через те ця проблема актуальна і досі, але незле грає на користь середньої тривалості життя в Японії і стереотипу про винятково довгу тривалість життя, які так всі розносять в інтернеті.
BY дайфуку вишневий коло хати 🌸
Share with your friend now:
tgoop.com/ichigo_daifuku/703