Telegram Web
​​Постанова ВП ВС після ЄСПЛ про необхідність нового перегляду у зв'язку з тим, що суди не вирішили питання компенсації при перерахунку пенсії

Справа № 302/698/14-а (2-а/302/44/14)

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15936-postanova-vp-vs-pislja-jespl-pro-neobhidnist-novogo-peregljadu-u-zvjazku-z-tim-shho-sudi-ne-virishili-pitannja-kompensaciyi-pri-pererahunku-pensiyi/

Велика палата зазначила:

46. Велика Палата Верховного Суду вважає, що належним заходом індивідуального характеру для відновлення настільки, наскільки це можливо, попереднього юридичного стану, який заявниця мала до порушення Конвенції, буде повторний розгляд справи судом першої інстанції.

47. До того ж оскільки констатовані ЄСПЛ порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, що полягали в нерозгляді позовної вимоги про компенсацію втрати частини доходів, допущені як судом першої інстанції, а саме Міжгірським районним судом Закарпатської області під час розгляду заяви про ухвалення додаткового рішення у цій справі, так і судами апеляційної та касаційної інстанцій при перегляді рішень судів попередніх інстанцій за заявою позивачки про ухвалення додаткового рішення, про перегляд рішень яких за виключними обставинами просить заявниця, то саме суд першої інстанції може виправити порушення, які установив ЄСПЛ.

48. Оскільки відповідно до статті 19 КАС України у редакції з 15.12.2017 окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті, зокрема й про перерахунок та виплату пенсії з компенсацією, то цю справу слід передати на новий розгляд до Закарпатського окружного адміністративного суду.

#Великапалата
#ЄСПЛ
#перерахунокпенсії
#компенсація
#рішеннясуду
​​Постанова ВП ВС після ЄСПЛ про відсутність підстав для перегляду у зв'язку з встановленням виключно порушень у вигляді тривалості судового розгляду

Справа № 1-459/12

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15937-postanova-vp-vs-pislja-jespl-pro-vidsutnist-pidstav-dlja-peregljadu-u-zvjazku-z-vstanovlennjam-vikljuchno-porushen-u-vigljadi-trivalosti-sudovogo-rozgljadu/

Велика палата зазначила:

9.Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ, Суд) 14 листопада 2024 року ухвалив рішення у справі «Мадзігон та інші проти України» (Case of Madzigon and others v. Ukraine, заява № 37778 /23 та 2 інші заяви), яке набуло статусу остаточного (далі - Рішення).

10.Суд констатував порушення Україною пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі - Конвенція) у зв'язку з надмірною тривалістю кримінального провадження та відсутністю у національному законодавстві ефективного засобу юридичного захисту у зв'язку з цим.

67. Крім того, Велика Палата Верховного Суду звертає увагу, що у заявах захисники ОСОБА20 і ОСОБА21 вказують про наявність ознак провокації злочину, до того ж захисник ОСОБА20 зазначає про порушення матеріального закону, недопустимість доказів, порушення вимог КПК під час апеляційного розгляду, які не були предметом розгляду ЄСПЛ і щодо яких Суд не встановлював порушень національними судами вимог Конвенції.

68. Велика Палата Верховного Суду неодноразово наголошувала, що підставою для втручання в остаточні рішення національних судів є саме встановлення ЄСПЛ порушення Україною міжнародних зобов'язань за Конвенцією. Тому питання, що не були предметом дослідження міжнародної судової установи, перебувають поза межами перегляду справи за пунктом 2 частини третьої статті 459 КПК України (див. постанову Великої Палати Верховного Суду від 28 листопада 2023 року, справа № 1-7/12).

69. У зв'язку із цим інші наведені у заявах захисників ОСОБА20 і ОСОБА21 доводи виходять за межі визначеного законом предмета перегляду судових рішень і не можуть бути підставою для перегляду за виключними обставинами судових рішень та їх скасування.

#Великапалата
#тривалийрозгляд
#кримінальнийпроцес
​​Постанова ВП ВС про неможливість звільнення судді за вчинення істотного дисциплінарного проступку у разі звільнення суддя з посади раніше або припинення його повноважень з визначених законом підстав

Справа № 990SCGC/8/25

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15938-postanova-vp-vs-pro-nemozhlivist-zvilnennja-suddi-za-vchinennja-istotnogo-disciplinarnogo-prostupku-u-razi-zvilnennja-suddja-z-posadi-ranishe-abo-pripinennja-jogo-povnovazhen-z-viznachenih-zakonom-pidstav/

Нарешті Велика палата визнала очевидні речі щодо неможливості дисциплінарної відповідальності судді у разі припинення його повноважень з визначених законом підстав. Суд зазначив:

106. Набуття суддею громадянства іншої держави є підставою для припинення повноважень цього судді (пункт 2 частини сьомої статті 126 Конституції України).

107. Водночас вчинення суддею істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов'язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді є підставою для звільнення судді, визначеною у пункті 3 частини шостої статті 126 Конституції України, про що зазначалося вище.

108. Отже, стаття 126 Конституції України визначає підстави як для звільнення судді, так і для припинення його повноважень.

116. Аналіз наведених норм законодавства дає підстави для висновку, що звільнити з посади судді можна особу, яка є суддею в розумінні статті 52 Закону № 1402-VIII, зокрема займає штатну суддівську посаду в одному із судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.

117. Звільнення особи з посади судді у випадку, коли вона цю посаду вже не займає у зв'язку з припиненням повноважень судді з передбачених статтею 126 Конституції України підстав, не здійснює правосуддя і відрахована зі штату відповідного суду, не узгоджується з вимогами зазначеної статті Основного Закону України та наведених вище норм законів України № 1402-VІІІта № 1798-VIII.

118. Не зайвим буде нагадати і норми Регламенту ВРП, який згідно з його преамбулою регулює процедурні питання здійснення Радою повноважень, визначених Конституцією України, законами України № 1402-VІІІ та № 1798, іншими законами України, порядок підготовки, розгляду і ухвалення Радою та її органами рішень.

119. Так, відповідно до положень пункту 13.39 Регламенту ВРП якщо на момент розгляду дисциплінарної справи суддя звільнений з посади або його повноваження припинені з визначених законом підстав, дисциплінарне провадження закривається ухвалою Ради, Дисциплінарної палати.

120. Рішення про закриття дисциплінарного провадження у зв'язку зі звільненням судді або припиненням його повноважень має містити тільки посилання на ці обставини (пункт 13.43 Регламенту ВРП).

#Великапалата
#звільненнясудді
#дисциплінарнавідповідальність
#дисциплінарнасправа
#припиненнягромадянства
Добрий ранок, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

День бікіні,
День роботоголіка,
День звільнення міст Краматорська та Слов’янська від проросійських терористів.
2025:
Міжнародний день кооперативів,
Ашура,
День відвідування місцевих парків,
Міжнародний день Дніпра.

1918 - у Москві почався з'їзд українських більшовиків, який тривав до 12 липня. На форумі було прийнято резолюцію про утворення Комуністичної партії (більшовиків) України на правах обласної організації російської КП(б).

1919 - після 9-годинного бою українське військо зайняло Жмеринку. Червоноармійці, відступаючи, підірвали тунель і зіпсували 36 паротягів.

1939 - у Миколаєві здано в експлуатацію міську каналізацію — на будівництво важливого для міста об'єкта витрачено 4 млн руб.

1941 - на нараді в Адольфа Гітлера шеф політичної поліції Генріх Гіммлер отримав завдання розібратися з ситуацією щодо Українського державного правління і проголошення Української Держави у Львові. Відтак гестапо був заарештований Ярослав Стецько та провідник українських націоналістів Степан Бандера, якого перевезли до Берліна (згодом кинули до концтабору Заксенхаузен, де він поневірявся до кінця 1944 р.).

1941 - німецькі війська форсували Дніпро.

1943 - з наступу німецьких військ проти Центрального і Воронезького фронтів Радянської армії почалась Курська битва, одна з ключових битв Другої Світової війни, за наслідками якої співвідношення сил на фронті різко змінилося на користь Червоної Армії, що забезпечило їй сприятливі умови для розгортання загального стратегічного наступу. За даними радянських джерел, вермахт втратив в Курській битві 30 дивізій, зокрема 7 танкових, понад 500 тисяч солдатів і офіцерів, 1,5 тисячі танків, більше 3,7 тисяч літаків, 3 тисяч гармат; втрати радянських військ склали 863 тисяч осіб, близько 6 тисяч танків, понад 1600 літаків і понад 5200 гармат. Це один із ключових боїв ІІ Світової війни, що тривав до 23 серпня.

1965 - у м. Калуш (Івано-Франківська область) став до ладу хімічно-металургійний комбінат.

1965 - у м. Києві розпочато будівництво нового житлового масиву Оболонь.

1991 - Верховна Рада УРСР ухвалила заяву про безпідставність територіальних претензій Румунії до України стосовно Північної Буковини та Подунав'я.

1991 - в УРСР заснували посаду президента.

1994 - в Інституті підготовки кадрів Служби безпеки України відбувся перший випуск слухачів.

1994 - 809 населених пунктів у семи областях України залишилися без електропостачання внаслідок урагану. Завдано значних збитків населеним пунктам і посівам.

2014 - українські війська звільнили місто Слов'янськ та місто Краматорськ від бойовиків «ДНР».

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tgoop.com/rkravetsUA

🙏Буду вдячний за ⚡️зарядження каналу💙💛
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Не вір тому, хто говорить красиво, в його словах завжди гра. Повір тому, хто мовчазно, творить красиві справи.

© Омар Хайям

💙💛Цитати дня солов'їною
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Часом за щастя потрібно боротися навіть із самим собою.

© Джейн Остін

💙💛Цитати дня солов'їною
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

По-перше, я хороший, а по-друге, вистачить і того, що по-перше.

© Фредерік Бегбедер

💙💛Цитати дня солов'їною
Добрий ранок, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

Всесвітній день поцілунку,
Всесвітній день зоонозів,
Всесвітній день кардіолога,
Всесвітній день смаженої курки,
День народження Далай-лами XIV (6 липня 1935 роки),
День Ейно Лейно (День літа і поезії) в Фінляндії,
День «Запроси свого веб-майстра на обід»,
День чохла для парасольки,
Міжнародний день вкраденого поцілунку.
2025:
День Військ Протиповітряної оборони України,
День Військово-Морських Сил Збройних Сил України (День флоту України, День Військово-Морських Сил України),
День працівників морського і річкового флоту.

1918 - у Москві ліві есери підняли озброєне повстання проти більшовиків. Почалося з того, що два чекісти з мандатом Дзержинського — Яків Блюмкін і Микола Андрєєв — пройшли в посольство Німеччини і вбили посла графа Мірбаха. Есери зайняли Трьохсвятительській провулок, телефонну станцію, і телеграф, заарештували Фелікса Дзержинського та інших більшовиків, обстріляли з гармат Кремль та розіслали телеграми із закликом до повстання. Придушенням заколоту керував особисто Ленін. До другої години дня 7 липня бунт був ліквідований.

1918 - на засіданні Всеукраїнського православного церковного собору в Києві виступив гетьман Павло Скоропадський. Він рішуче висловився за самостійну автокефальну українську церкву, підкресливши, що "державні справи вимагають, аби всі церковні справи вирішувалися тут, на Україні".

1919 - українські війська залишили Проскурів.

1923 - Центральний Виконавчий Комітет СРСР затвердив доопрацьований «Договір про створення СРСР» та ухвалену ще в грудні 1922 року «Декларацію про створення СРСР» та увів їх у дію як Конституцію СРСР. Того ж дня були ухвалені рішення про створення органів виконавчої влади нової держави — Ради народних комісарів та всесоюзних наркоматів, а вже 3 серпня ЦВК СРСР визнав 6 липня святковим днем.

1923 - на вимогу представництва УСРР ліквідовано надзвичайну дипломатичну місію УНР у Празі.

1923 - у Сіднеї (Австралія) з ініціативи української громади поставлено пам'ятник Тарасу Шевченку.

1928 - у Москві закінчився один з перших політичних процесів, «Шахтинська справа», по звинуваченню інженерів Донбасу в саботажі, шкідництві, створенні підпільної організації, встановлення конспіративного зв'язку з московськими шкідниками та з закордонними антирадянськими центрами. Рішенням суду 11 осіб було засуджено до найвищої міри покарання — розстрілу, трьох — до 10 років позбавлення волі з обмеженням у правах на 5 років та конфіскацією майна і ще 31 — до різних термінів ув'язнення. У 2000 році за результатами розслідування генеральної прокуратури СРСР всі засуджені у справі були реабілітовані за відсутністю складу злочину.

1941 - встановлено кримінальну відповідальність за поширення неправдивих чуток.

1942 - рейхскомісар України Еріх Кох видав розпорядження про заборону службовцям цивільних установ рейхскомісаріату "Україна" відвідувати будь-які культурні заходи, організаторами яких є українці.

1945 - укладено радянсько-польську угоду «Про обмін населенням», яка формально надала право вільного добровільного виходу з радянського громадянства особам польської та єврейської національностей та членам їх сімей, що перебували у польському громадянстві до 17 вересня 1939 року, і переселення їх до Польщі. Відповідно до цієї угоди відправка почалася в лютому 1946 року, займалося цим Переселенське управління під контролем Спеціальної контрольної комісії при Раді міністрів Союзу РСР.

1958 - у Києві відкрилася Виставка досягнень народного господарства УРСР.

2005 - Верховна Рада прийняла Кодекс адміністративного судочинства України.

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tgoop.com/rkravetsUA

🙏Буду вдячний за ⚡️зарядження каналу (https://www.tgoop.com/boost/rkravetsUA)💙💛
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Дивно, скільки справ можна переробити, коли треба вбити час!

© Борис Балтер

💙💛Цитати дня солов'їною
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Нічого не залишайте «для особливого випадку», ваше життя — і є особливий випадок.

© Мері Енгельбрайт

💙💛Цитати дня солов'їною
Добрий ранок, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

День працівника природно-заповідної справи,
День «Споруди опудало»,
День «Говори правду»,
Міжнародний день какао,
Міжнародний день шоколаду.

1768 - в ході придушення Коліївщини російські частини оточили повстанський табір під Уманню і схопили керівників повстанців Максима Залізняка, Івана Ґонту та Семена Неживого, а їхні загони роззброїли. Решту гайдамацьких загонів було розбито в боях. Остаточно повстання було придушено тільки у квітні-травні 1769 р.

1835 - в Росії різко обмежена автономія університетів, все керівництво - в руках піклувальників.

1918 - проросійська більшість Всеукраїнського православного церковного собору ухвалила рішення про позбавлення своїх противників - прибічників автокефалії Православної церкви в Україні - делегатських мандатів. Зі складу Собору було виключено 82 делегати, в тому числі й 46 членів колишньої Всеукраїнської православної церковної ради. Серед виключених були протоієреї В. Липківський, Н. Шараївський, П. Погорілко, професори-ліберали П. Кудрявцев, Ф. Міщенко, В. Екземплярський.

1919 - приїзд генерала Антона Денікіна до Катеринослава. На його честь було дано парад та обід в Англійському клубі, під час якого Денікін, відповідаючи на привітання, звернувся до українців зі словами: "Ваша ставка на самостійну Україну бита. Тепер залишається єдина ставка - велика неділима Росія"

1920 - до міста Могилів-Подільський вступили частини Червоної армії.

1921 - в радянській Росії дозволено створювати приватні підприємства з чисельністю працюючих понад 20 осіб.

1923 - заходами Українського Громадського Комітету при фінансовій допомозі чехословацького уряду у Празі відкрито Український високий педагогічний інститут ім. М. Драгоманова, дворічну школу учителів для нижчих шкіл і позашкільної освіти. У 1933 році він був ліквідований через брак державного фінансування.

1933 - після ранкового засідання політбюро ЦК КП(б)У, на якому від Миколи Скрипника вкотре вимагали «справжнього» покаяння за допущені «помилки» у здійсненні національної політики, він покінчив життя самогубством. Цей акт ознаменував собою цілковитий крах проукраїнської національної політики більшовиків, символом якої і був Микола Скрипник на усіх своїх посадах в Україні з 1918 року.

1940 - у Львові відкрито літературний музей Івана Франка.

1941 - розпочалася Київська оборонна операція військ Південно-Західного фронту, що відіграла важливу роль у зриві плану «блискавичної війни» противника. Битва завершилась 26 вересня перемогою німецьких військ та втратою 700 тисяч вбитими і полоненими з радянського боку.

1941 - провідні діячі ОУН А. Мельник, М. Омелянович-Павленко, М. Капустянський, Р. Сушко, М. Хронов'ят та група колишніх старшин УНР і УГА направили листа Адольфу Гітлеру з проханням створити у складі вермахту "українське бойове з'єднання", щоб у такий спосіб надати українським ветеранам збройної боротьби 1918-1921 рр. та українській молоді "честь участі у хрестовому поході проти більшовицького варварства". Лист залишився без відповіді.

1987 - у Чорнобилі розпочався судовий процес над винуватцями аварії на Чорнобильській АЕС.

1988 - члени Української громадської групи сприяння виконанню гельсінських угод оприлюднили у Львові "Статутні принципи Української гельсінської спілки" і "Декларацію принципів УГС", чим заявили про відновлення її діяльності у формі громадської правозахисної організації. Головою спілки обрано Левка Лук'яненка. Згодом на базі УГС утворилася Українська республіканська партія. Цього дня у Львові біля пам'ятника Івану Франку відбувся мітинг, у якому взяло участь близько 20 тисяч осіб. Також було оголошено про створення "Демократичного фронту сприяння перебудові", ядром якого стали всі неформальні об'єднання Львова.

1989 - в Сімферополі почалася видаватися газета кримськотатарською мовою.

1998 - головою Верховної Ради обрано висуванця фракції СПУ-СелПУ Олександра Ткаченка, якого підтримали комуністи та частина центристів.

2004 - у Києві освячено перший храм на воді — Храм Святого Миколи Чудотворця.
2025/07/07 12:45:02
Back to Top
HTML Embed Code: