tgoop.com/marketing_wedex/538
Last Update:
Ви чули такі слова, як «дебаг», «фреймворк», «компілятор», але не знаєте, що вони означають? 🤷🏻♀️
Не переживайте! Світ програмістів сповнений сленговими виразами та англіцизмами.
🤔 Про що ж говорять розробники та програмісти? Щоб розібратися, ми зібрали деякі терміни з їхнього лексикону у нашому Digital словнику 📖
🧑🏻💻 Деплой (від англ. deploy – «розгортання», «приведення в дію») – це розгортання і запуск веб-додатка або сайту в його робочому середовищі, тобто на сервері або хостингу. Розробник завантажує додаток, написаний на локальному комп'ютері, у спеціальний простір, з якого він доступний в інтернеті.
👩🏼💻 Фронтенд (з англ. frontend – «зовнішній інтерфейс») – «обличчя» системи; інструменти та компоненти, які дають змогу користувачеві взаємодіяти з сайтом. Це все, що бачить користувач, коли відкриває веб-сторінку, і з чим він взаємодіє: кнопки, банери та анімація.
🧑🏻💻 Бекенд (з англ. backend – «серверна частина») – внутрішня «начинка»; закони, за якими система працює. Бекенд відповідає за взаємодію користувача з внутрішніми даними, які потім відображає фронтенд. Простіше кажучи, це те, що приховано від очей користувача і відбувається по-за його браузером і комп'ютером.
👩🏼💻 Бекап (від англ. backup – «резервне копіювання») – це процес створення резервної копії даних, що зберігаються на будь-яких цифрових пристроях (комп'ютерах, телефонах, а також на віддалених або локальних серверах). Резервна копія допоможе вам відновити дані, якщо їх буде втрачено.
🧑🏻💻 Компілятор – інструмент, який трансформує вихідний код, написаний якоюсь із мов програмування, у формат, зрозумілий комп'ютеру (машинний). Якщо не виконати таку операцію, пристрій не зможе зрозуміти, яким чином необхідно виконати дану йому інструкцію.
👩🏼💻 Легасі-код (від англ. legacy – «спадщина») – у найширшому сенсі це код, який використовується, крім його автора, іншою особою. Найчастіше це відбувається, коли він передається «у спадок» від одного розробника іншому. Легасі-код вважається невід'ємною частиною будь-якого процесу розробки.
🧑🏻💻 Код-рев’ю (Code Review) – це процес детального аналізу наявного програмного коду. Його проводять безпосередньо перед релізом продукту. Важливо, щоб перевірку здійснював сторонній розробник, який не брав участі в реалізації поставленого завдання. Як результат фахівець отримує зворотний зв'язок, наприклад, необхідно доопрацювати певну функцію, внести правки в певний блок або готувати задачу до тестування і релізу.
👩🏼💻 Дебажити (від англ. debug – «налагоджувати») – перевіряти на наявність помилок і виправляти. Дебажити код або дебажити програму – шукати помилки в коді, які перешкоджають нормальній роботі програми, скрипта, коду і тим самим домагатися нормального функціонування коду або програми.
🧑🏻💻 Білдити (від англ. to build – «зібрати») – процес, коли програмний код перетворюється з мови програмування на мову машинних кодів.
📌 Зберігайте допис та поглиблюйте свої знання разом з WEDEX 💛
#digital_словник
BY Інтернет-маркетинг простою мовою від WEDEX
Share with your friend now:
tgoop.com/marketing_wedex/538