Telegram Web
Макрон підтвердив дату відкриття Нотр-Даму: на церемонію запросять Папу Римського

Президент прибув на майданчик Нотр-Даму разом зі своєю дружиною, першою леді Франції Бріджит Макрон. Посадовець оглянув роботу над нефами та хором собору й обговорив майбутні проєкти.

"З квітня 2019 року вся нація перебудовується, — сказав Макрон у коментарях журналістам. — І це дуже зворушливо бути тут за рік до цього [імовірного відкриття]. Ви можете побачити надзвичайний прогрес роботи над цим нефом, хором, рамами та шпилем".

В інтерв’ю телеканалу France 2 Макрон сказав, що запросить Папу Франциска відвідати відкриття собору 8 грудня 2024 року.

Президент також анонсував створення музею для увічнення періоду реставрації.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Sarah Meyssonnier, Pool via AP

#Франція
21👍7🤔1🥴1
В Дубні знайшли одну з найдавніших писанок України. Вона знахдилась в частково дослідженій ямі з фрагментами посуду кінця ХІ — початку ХІІ ст., що перерізала об'єкт Х століття.

На основі аналогій оздоблення та кольористики використаних полив, виріб належав до продукції київських ремісників. На думку дослідників, такі писанки виготовлялись у майстернях, що спеціалізувалися на виготовленні керамічних полив'яних плиток на підлогу — дорогому і престижному елементі оздоблення багатих садиб і палаців Київської Русі.

У системі дохристиянського світогляду давніх слов'ян яйце втілювало образ джерела народження та оновлення світу. З розквітом давньоруського ремесла багато прикрашені яєчка набули значення оберега від злих духів, своєрідного сувеніра чи й, можливо, іграшки, що притягує добробут і достаток у дім. Для цього, зокрема, у порожнисту середину писанки клали маленьке калатальце, тому вона видавала характерний звук. Зі зміцненням християнства в середині ХІІ століття писанки перестають виготовляти.

Писанка, знайдена в Дубенському замку, пов'язана з періодом літописної історії міста Дубен. У той час територію, на якій було збудовано бастіонний замок, займало довкола місто, де стояли заможні двори бояр, купців та ремісників, наближених до княжих посадників Дубна чи й самого князя. Шляхом торговельних та культурних зв'язків із Києвом писанка потрапила до когось із цих мешканців.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Скріншот із 3D-моделі писанки Максима Мельничука

#Україна
24👍14🔥6
Минулого місяця Детективи БЕБ заблокували тендер з проекту реставрації винного льоху в Ужгороді.

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради за сприяння Бюро економічної безпеки на Закарпатті розірвав угоду на проектні роботи з реставрації винного льоху XVIII століття в Ужгороді, що на вулиці Ракоці, 2. Винний льох є пам'яткою архітектури національного значення. На сайті державних закупівель Prozorro йдеться, що вартість проектних робіт мала становити 1 млн 448 тис. грн. У прес-службі БЕБ у середу, 8 листопада, повідомили, що це нецільове використання коштів місцевого бюджету.

«Виконком уклав договір з товариством з обмеженою відповідальністю без проведення тендерних процедур та без аналізу ринку для визначення очікуваної вартості послуг. Вартість проектних робіт визначалась додатком до основного договору у вигляді кошторису виконаного ТОВ. Дослідивши кошторис, аналітики встановили невідповідність вимогам чинному законодавству у визначенні вартості робіт», – йдеться у повідомленні БЕБ.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Klymenkoy

#Україна
9🤔6🤬2😢1
Різдвяна атмосфера в Острозькому замку.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Острозький замок - Державний історико-культурний заповідник м. Острог

#Україна
33👍12🔥4
А чи знали ви, що церква в Сутківцях Хмельницької області насправді могла виглядати зовсім по-іншому? Існує теорія, що спочатку вона мала вигляд типової базиліки з однією апсидою, а лише потім до основного об'єму добудували напівкруглі завершення.

Насправді, це не одна з теорії. Існує вірогідність того, що будівельних етапів було дещо більше, і окрім цих напівкруглих добудов — були і інші.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Гавриленко Филипп

#Україна
👍316💘3
Процес реставрації Собору Паризької Богоматері.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Rebâtir Notre-Dame de Paris

#Франція
38👍12🔥3
Городище давньоруського міста Полкстінь.

Писемна згадка про місто Полкстінь міститься в Київському літописі під 1125 р., коли поблизу фортеці відбулася битва між переяславським військом та половцями. Розташовувалось на правому березі річки Удай за 2 км на північний схід від сучасного села Повстин Пирятинського району Полтавської області.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Doonsee

#Україна
👍39🔥97
Оборонну церкву та замок у Сутківцях (Хмельницька обл.) багато людей вважають двома цілком окремими пам'ятниками. Втім, деякі дослідники припускають, що обидві пам'ятки могли бути збудовані одночасно, але в основному прийнято вважати, що це сталося десь у 2-й половині XV ст. (бл. 1476 року).

Перші припущення щодо одночасності побудови храму та замку виникли ще на початку минулого століття. Науковці були єдині у цій думці, але не зійшлися в тому, яким періодом датувати фортифікації: здвинути датування до початку XVII століття чи опустити його до часу побудови храму (2 половина XV століття).

Одночастність побудови замку та церкву підтвердила Ольга Пламенецька. Вона провела аналіз кладки та будівельного розчину, які на хімічному рівні виявилися повністю ідентичними.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Гавриленко Филипп

#Україна
👍167🔥6
Засніжений Свірзький замок.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Культурно-мистецький центр Замок СВІРЖ

#Україна
33👍8🔥5
2025/07/12 18:21:18
Back to Top
HTML Embed Code: