Telegram Web
Табір живої історії українського середньовіччя у Тустані відбувався в серпні цього року.

Чотири дні неймовірних вражень та історичної реконструкції у справжнісінькому середньовічному містечку.

Гості мали змогу відвідати майстер-класи, обмінятись досвідом зі збереження культурної спадщини, побачити як випалювали руду в давнину, спробувати себе в ролі середньовічного лучника та лицаря.

Вражаюча атмосфера давнини заполонила околиці прадавніх скель на час проведення Табору живої історії.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Тустань (Tustan')

#Україна
🔥26👍14🥰31
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Кінохроніка 1900 рокe з кадрами, відзнятbми на території Хотинської фортеці.

На відео ми можемо побачити Замкову церкву та Бендерську браму, мінарет та мечеть Валіде-Султан, В'їздну башту, Гарнізонну церкву та багато інших споруд.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 GParchives

#Україна
16👍13👌2
Українці люблять розганяти зраду. Цього разу — щодо реставрації Софійського собору.

По-перше, з храму вже почали падати хрести. Один з них відремонтований за меценатські кошти ще минулого року. Інші — цьогоріч.

По-друге, стан покрівлі — незадовільним. Це створює загрозу не тільки для пам'ятки архітектури, але й для тих колекцій, які в ній зберігаються.

По-третє, цього року заплановане виділення лише 2-ох з 79-ти мільйонів гривень. Лише на встановлення хрестів і заміну конструктивних елементів кріплення.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Національний заповідник Софія Київська

#Україна
👍18🔥4❤‍🔥2👎21
Вчора в Харкові перед історичним музеєм були пошкоджені половецькі статуї кінця XI — початку XII століття. Хочу нагадати, що частина аналогічних об'єктів були зруйновані Росією в Ізюмі. На жаль, історичну спадщину в Україні нищать і без Росії...

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Суспільне Харків

#Україна
🤬38😭14🤯4😢2👍1
Forwarded from Спадщина
Будинок Київського повітового земства потребує вашої допомоги!

Залишилось 15 днів, щоб зібрати необхідну кількість голосів для розгляду петиції з вимогою відновити 110-річну пам'ятку на Рейтарській, 37А’. Просимо підтримати петицію!

Підписати через Київцифровий
Підписати через портал КМДА

🏡 Що це за пам'ятка?

Будинок Київського повітового земства було зведено в 1913 році за проєктом архітектора Івана Бєляєва. Тоді на території садиби розміщувалось дві будівлі: головна Г-подібна 37 та флігель 37Б. Тут жив громадський діяч і письменник Микола Шаповал.

🌀 Що з нею сталось?

У 2011 році дивним чином флігель 37Б втрачає свій охоронний статус. Згодом головну будівлю де-юре розділяють на дві окремі – 37А та 37А'. При тому, друга вже не має охоронного статусу. У 2016 році зруйнували флігель 37Б. А демонтаж 37А' почався у квітні 2023. Роботи вдалось тимчасово зупинити, проте вони продовжились у вересні. Завдяки розголосу та активним діям громади вже 26 вересня Міністерство культури визнало пам'яткою місцевого значення як головну будівлю, так і її ліве крило, що раніше були де-юре розділені. А 6 вересня суд наклав арешт на ділянку з забороною проведення будь-яких будівельних робіт.

⚖️ Що далі?

Далі – ще один суд. 23 листопада забудовник буде намагатись оскаржити арешт у Київському апеляційному суді. Як і коли саме можна буде долучитись до засідання – згодом розповімо в соцмережах.

🚀 Прискорте відновлення пам'ятки – підпишіть петицію!

Якщо петиція про відновлення пам'ятки набере необхідні 6000 голосів – міська влада буде зобов'язана її розглянути. Ми віримо, що це створить додатковий тиск на забудовника, й пожвавить дискусію щодо збереження будівлі в публічному просторі.

Закликаємо підтримати петицію! Поширення допису, коментарі та вподобайки – дуже вітаються :)

Підписати через Київцифровий
Підписати через портал КМДА
👍134
Castrum Camenecensis. Фортеця Кам’янець: (пізньоантичний – ранньомодерний час)

Ольга Пламеницька виклала у вільний доступ свою монографію, яка може бути цікавою усім, хто вивчає середньовічну фортифікацію України.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Academia.edu

#Україна
34👍15
2025/07/13 03:52:18
Back to Top
HTML Embed Code: