Telegram Web
19 грудня 2023 року стався обвал верхньої заливки контрфорса в південно-східній частині пам'ятки архітектури національного значення — Вежі Мурованої (Сторожової башти) в м. Острозі. Уламки піщано-цементної заливки впали на південно-східний схил пам'ятки та площу Гальшки Острозької.

На щастя ніхто не постраждав, та не спричинено шкоди. Уламки з площі вже прибрано. З метою безпеки та відповідно до вирішення ситуації ми встановлюємо попередження про небезпеку обвалу вздовж межі ділянки заповідника.

Актуальність реставраційних робіт стає ще більш необхідною. Оскільки програма «Велика реставрація» залишається нереалізованою через російську агресію проти України.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Культурно-мистецький центр Замок СВІРЖ

#Україна
15😢8👏2👍1
Процес реставрації Собору Паризької Богоматері.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 David Bordes

#Україна
👍318🔥4
Особливі зв’язки Києва з Британією існували задовго до російсько-української війни. Узурпатор британського престолу Гаральд ІІІ Сміливий, до прикладу, був одружении на Єлизаветі – доньці Ярослава Мудрого.

А от про контакти Чернігова із Британією в давнину відомо менше. Попри це, різного роду інформація на цю тему потроху віднаходиться. Наприклад, серед середньовічної переписки Лондонської єврейської громади було знайдено листа ребе Іце (Ісаака) з Чернігова написаному біля 1181 року, у якому він зазначає, що на мові Ханаану (слов’ян) злягання називається «ЯБАМ» — так само, як у євреїв левіратний шлюб, тобто шлюб між вдовою з братом чоловіка. Відтак, сучасні вчені вважають, що євреї Чернігівської, Київської та інших громад на теренах домонгольської Русі, в побуті розмовляли тутешньою слов’янською мовою, а іврит використовували лише для богослужіння та закордонного листування.

У 1872-1873 рр. Дмитро Самоквасов, відомий археолог родом з Новгород-Сіверщини, розкопав Чернігівський курган «Чорна могила». У ньому були виявлені надзвичайно цікаві знахідки, які в 1891 р. потрапили до Москви де зберігаються й понині. В очікуванні, що Чернігів стане «русским городом», влада РФ у останні роки щедро фінансувала історичні дослідження щодо Чернігова. Зокрема, досліджувалися й знахідки із Чорної могили. Як би ми не ставилися до політичних мотивів цих досліджень, наукові результати потрібно брати до уваги. Так московський історик Каінов знайшов аналоги великого меча з Чорної могили за межами Східної Європи. Виявилося, що цей клинок відноситься до групи мечів Wallingford, за класифікацією В. Евісона. Найбільш схожими на Чернігівський клинок виявилися два меча знайдені у 1840 року в Лондоні, біля мосту через Темзу, який і дав назву групі мечів. Це ще одна ниточка, що пов’язує Чернігів із Британією.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Ihor Ihnatenko

#Україна
👍246🔥3
Луцьк вечірній.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 Вадим Тєсунов

#Україна
33👍15🔥3
Замок Стоксі — унікальний пізньосередньовічний маєток, який виконував роль укріпленого будинку поміщика.

🔎 Архітектура Середньовіччя

📷 H.E. Bulstrode

#Великобританія
👍2912🔥3
2025/07/13 18:05:00
Back to Top
HTML Embed Code: