Telegram Web
🇨🇭 Економічна співпраця й цифрова відбудова: засідання Українсько-швейцарського спільного економічного комітету

Продовжуємо розвивати співпрацю зі Швейцарією. Михайло Федоров і Валерія Іонан взяли участь 14-му засіданні Українсько-швейцарського спільного економічного комітету разом із пані послом Андреа Раубер Саксер, керівницею відділу двосторонніх економічних відносин Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань, командою Міністерства економіки й представниками приватного сектору.

Це перша зустріч комітету під час повномасштабного вторгнення. Основні теми:
👉🏻 Економічна ситуація в Україні
👉🏻 Швейцарські зусилля для підтримання стабільності економіки України
👉🏻 Залучення швейцарських компаній та інвестицій до відбудови України
👉🏻 Переговори про вільну торгівлю між Україною і країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA)

Також на окремій сесії обговорили важливі для нас напрями співробітництва — інновації, стратегію WinWin та розвиток виробництва напівпровідників. 

Вдячні Швейцарії за візит в Україну й різносторонню підтримку 🤝🏻
🌍 Як uResidency відкриває Україну для бізнесів з усього світу

uResidency — це технологічний продукт, який приваблює іноземців до України. Програма відкриває можливості іноземцям зареєструвати й вести бізнес на вигідних умовах, а податки надходять до 🇺🇦 бюджету.

Михайло Федоров детально розповів про uResidency в колонці 24 каналу. Дізнавайтеся:
що Україні дає залучення е-резидентів
що містить комплексна послуга та хто може скористатися
який досвід е-резидентства в інших державах

Про все це й навіть більше читайте за посиланням.

Розширюємо кордони цифрових продуктів, щоб про українські сервіси знали в усьому світі 🇺🇦
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
😡 За мотивами «Коли вже яму біля підʼїзду залатають» — дізнайтеся, як реалізувати соціальні проєкти з Дія.Освіта

Запустили освітній серіал «Як втілити соціальний проєкт у громаді» для активістів та активісток. Давно мріяли про новий дитячий майданчик чи оновлене покриття на стадіоні? Змінюйте світ власноруч, а ми розповімо, з чого почати 👏🏻

У безоплатному освітньому серіалі розбираємо, як:
💼 перетворити ідею на проєкт зі структурою, стратегією та бюджетом
🤝🏻 залучити до співпраці партнерів серед підприємств і державних органів
📄 отримати грант: від написання заявки до результату
💡 зібрати кошти для соціальних ініціатив за допомогою фандрайзингу

У кожному епізоді серіалу перевірені на практиці інструменти та поради, а ще — додаткові матеріали, які допоможуть зануритися в проджект-менеджмент.

Переглядайте серіал за посиланням та втілюйте круті проєкти в громаді. Віримо у вас 🫶🏻

Освітній серіал реалізовано благодійним фондом «МХП-Громаді» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта.
Ринок тютюну та алкоголю без підробок: Уряд ухвалив нормативно-правові акти для системи еАкциз

Продовжуємо працювати над еАкцизом та наближаємо створення прозорого ринку алкоголю й тютюну. Уряд ухвалив нормативно-правові акти, які наближають впровадження еАкцизу, серед них рішення про:

📂 створення та функціонування системи еАкциз
📂 надання витягів з системи
📂 алгоритм та критерії формування унікального групового ідентифікатора
📂 складання акцизного електронного документа.

👀 Як працюватиме еАкциз
Традиційні паперові акцизні марки замінимо на електронні з унікальними кодами. Це дозволить людям сканувати продукцію за допомогою застосунку Дія, перевіряти легальність і походження товару та надсилати скарги в разі порушень.

Відтак еАкциз дасть можливість:
споживачам перевіряти легальність продукції через Дію;
бізнесу отримувати акцизні марки без бюрократії та візитів до податкової служби;
державі не втрачати кошти через тіньовий ринок тютюну та алкоголю.

🔗 Дізнайтеся більше про проєкт на сайті — https://e-excise.org.ua/

Цифровізуємо, щоб захистити українців від підробок, побороти тіньовий ринок і збільшити надходження до держбюджету. Навесні запустимо тестування, а повноцінно запрацює еАкциз вже в січні 2026 року 🗓️

Проєкт еАкциз впроваджується Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством фінансів та Державною податковою службою завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID та UK Dev. Партнери проєкту — Фонд Східна Європа й Інститут аналітики та адвокації.
🇺🇦🤝🇺🇸 Розвиваємо український технологічний сектор. Команда Мінцифри зустрілася з керівництвом USAID

Під час зустрічі директорка директорату з розвитку ІТ Наталя Денікеєва та Адміністраторка USAID Саманта Павер обговорили подальшу співпрацю для розвитку людського капіталу та глобального промотування бренду України як потужної технологічної держави.

Також до зустрічі доєдналися представники Львівського ІТ Кластера. У фокусі — виклики війни для ІТ-індустрії та перспективи розвитку. Тож головним акцентом зустрічі став розвиток ІТ-бізнесу в Україні та стабільна робота стартап-екосистеми під час війни.

Такі зустрічі допомагають тримати звʼязок з партнерами та рухатися в одному векторі. Співпраця з USAID драйвить економічний розвиток України.

Нагадаємо, разом з агенцією Мінцифра запустила безліч революційних проєктів. Крім спільної роботи над цифровізацією, USAID підтримує й інші технологічні проєкти, серед них:


👏🏻 унікальний простір Дія.Сity, що дає технологічним бізнесам найкращі в Європі умови для масштабування. Резидентами простору стало вже 1300+ українських та світових компаній. Серед них такі відомі бренди, як Samsung, SAP, Visa, Nokia, Rakuten Viber та Lyft;
👏🏻 участь стартапів у масштабних технологічних подіях, таких як Web Summit, TechCrunch Disrupt, CES, Startup Grind тощо. Торік у міжнародних конференціях взяло участь близько 300 стартапів. У цифрах — це $7+ мільйонів залучених інвестицій та $11 мільйонів продажів.

Вдячні USAID за зустріч та системну підтримку України 🦾
🤖 Defense Tech Valley: інвестори та розробники створюють нові можливості для українських оборонних технологій

Провели міжнародний саміт Defense Tech Valley 3-4 жовтня у Києві, щоб показати інвесторам можливості українських оборонних технологій. Головна ціль заходу — створити платформу для знайомств та співпраці між розробниками й інвесторами.

Так Defense Tech Valley об’єднав понад 1 300 учасників, зокрема близько 100 інвесторів та понад 650 українських і закордонних розробників з більш ніж 250 команд. До саміту також долучились представники державних відомств, Сил безпеки та оборони, а також бізнесу.

👉🏻 У перший день провели пітчі 28 команд, які представили рішення у сфері БПЛА, AI-донаведення, наземних роботизованих комплексів і багато інших технологій. Учасники також відвідали воркшопи з масштабування оборонного бізнесу, обговорюючи правові та фінансові аспекти розвитку галузі.

👉🏻 Другий день був присвячений конференції на тему розвитку української оборонної індустрії в умовах війни, інвестиційних можливостей та місця України у глобальних процесах. Ключові спікери, серед яких Михайло Федоров, Андрій Лебеденко, Олександр Борняков, Анна Гвоздяр, Адмірал Майк Г'юїтт та Мартін Йозар, наголосили на важливості технологічних рішень для здобуття переваги на полі бою.

Також презентували дослідження ринку БПЛА в Україні, яке провела Київська школа економіки спільно з Brave1. А ще кластер Brave1 та CenSec (Данія) підписали меморандум про співпрацю у сфері оборонних технологій.

Саміт Defense Tech Valley відкрив нові інвестиційні горизонти — обговорювали угоди, які можуть залучити до 50 мільйонів доларів інвестицій до кінця року. Це надасть українським розробникам нові можливості для розвитку та зміцнення оборонних технологій.

Продовжуємо створювати умови для розвитку оборонних інновацій 🦾
🇺🇸🫶🏻🇺🇦 Глобальні можливості для українських стартапів. Беріть участь у відборі на конференцію Consumer Electronics Show 2025

CES — це важлива для технологічного світу подія, де презентують найкрутіші інновації та укладають угоди про інвестиції та партнерства.

Цього року Україна вже вчетверте буде представлена на CES. Конференція відбудеться у США з 7 до 10 січня 2025 року. До складу національної делегації організатори відберуть до 10 стартапів.

Взяти участь у відборі можуть розробки, які:

позиціонують себе як українські, а більшість засновників — громадяни України
на мінімальній стадії розвитку, мають робочий прототип, продажі, передзамовлення або пілотні проєкти з українськими замовниками
підпадають під категорії, що представлені на сайті CES, – https://www.ces.tech/topics.
відповідають критеріям участі у виставковому залі Eureka Park — https://www.ces.tech/exhibit/apply-to-exhibit-at-eureka-park.

Обов’язкова вимога організаторів — фізична презентація продукту на виставці. Це може бути чинний прототип, зразок або ж на 100% готовий продукт.

🔗 Подавайтеся на відбір до 20 жовтня за посиланням — https://usf.com.ua/event/consumer-electronics-show-2025/.

Вражайте своїми технологічними продуктами увесь світ 💫

Українська делегація візьме участь у Consumer Electronics Show 2025 завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Ініціатива реалізується Міністерством цифрової трансформації України спільно з Українським фондом стартапів та за підтримки UVCA.
🦾 Як захистити бізнес від кіберзагроз — навчіться на програмі від Google «Основи кібербезпеки для бізнесу»

Навчання буде корисним для власників, керівників і співробітників малого та середнього бізнесу. Адже практичні навички для захисту свого бізнесу необхідні у сучасних умовах інформаційної війни та частих хакерських атак. Програма включає 5 тренінгів та практичний семінар зі штучного інтелекту.

На курсі Google ви навчитеся:

⚡️ розпізнавати кіберзагрози та кібератаки;
⚡️ впроваджувати кібергігієну;
⚡️ будувати систему кіберзахисту з нуля;
⚡️ втілювати можливості ШІ для кібербезпеки;
⚡️ використовувати досвід українських бізнесів у створенні ефективної системи безпеки.

🤩 Спікери курсу — експерти з ISSP та Cyber Unit Technologies.

Цьогоріч у програмі ще більше практики. А онлайн формат дозволяє вибрати зручний темп навчання та мати доступ до матеріалів і записів вебінарів.

Учасники програми мають можливість отримати сертифікат та брати участь у розіграші подарунків під час трансляції тренінгів!

📆 Перший тренінг відбудеться 15 жовтня о 16:00.
🔗 Реєструйтеся за посиланням — https://rsvp.withgoogle.com/events/cybersecurity-sme-ua/forms/registration

Захистіть свій бізнес від хакерських атак 🦾

Місяць кібербезпеки та просвітницька кампанія з кібергігієни втілюється під патронатом Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та за сприяння Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
✍️ 9 українських IT-компаній підписали декларацію про відповідальне використання ШІ в технологічних продуктах

Розвиваємо штучний інтелект з турботою про громадян. Українські бізнеси активно інтегрують штучний інтелект у свої сервіси і продукти. Щоб ШІ ніс максимум користі та мінімум ризиків для користувачів, компанії починають працювати над правилами застосування цієї технології в розробці інноваційних продуктів.

Підписавши Декларацію з саморегулювання ШІ в Україні, компанії засвідчили, що будуть використовувати штучний інтелект у своїх продуктах, дотримуючись прав людини.

Що далі
Компанії розроблять ключові правила, як створювати технології з використанням ШІ, не порушуючи прав своїх користувачів, за підтримки Мінцифри, Центру демократії та верховенства права й Експертного комітету з розвитку ШІ при Мінцифрі

Завдяки цим стандартам бізнеси зможуть:
✔️розробляти якісні ШІ-продукти, безпечні для людей
✔️посилити свою конкурентоспроможність на ринку
✔️залучати додаткові інвестиції на розвиток своїх продуктів

Детальніше з текстом Декларації та що вона передбачає, можна ознайомитися за посиланням.

📩Якщо ви IT-компанія і також хочете долучитися до розробки майбутніх стандартів до AI-продуктів, напишіть на пошту Ольги Петрів, юристки ЦЕДЕМ — [email protected].

Впроваджуємо інноваційні технології ефективно та безпечно 🦾
2024/10/08 22:31:18
Back to Top
HTML Embed Code: