tgoop.com/molodizhkhm/145
Last Update:
"Не бажай оселі ближнього твого; не бажай дружини ближнього твого, ні раба його, ні рабині його, ні вола його, ні віслюка його – нічого, що у ближнього твого."(Вих 20:17)
Головна настанова цієї заповіді виражається по суті однією фразою: не бажай. Справді, людина завжди страждала від своїх власних нереалізованих бажань. У людське серце вкладено безмежну місткість. Воно шукає Бога, і в цьому пошуку часто намагається замінити Його матеріальними благами.
Звідси і пристрасть накопичення багатства, і зацикленість на земному. Це ні що інше, як помилка у траєкторії пошуку. Позив душі до нескінченності та безсмертя людина реалізує у спробі привласнити собі весь світ і тим самим упокоїти своє прагнення досконалості. Але закінчується подібна дія завжди крахом, адже творіння не здатне замінити Творця.
Як говорив блаженний Августин, звертаючись до Бога: "Ти створив мене для Себе, і не заспокоїться серце моє, доки не знайде Тебе".
Бажати кращого природно для людини і в цьому немає нічого поганого. Погано, коли бажаєш чужого. Бажання чужого завжди пов'язане із заздрістю. Святі отці називали заздрість отрутою для душі.
Заздрість тісно пов'язана з гордістю. У глибині душі заздрісник переконаний, що саме він гідний того, що має інший
Чи бувають ліки від заздрості? Бувають. Найкраще – це подяка Богові за його милості до нас, негідних та грішних, за все. Подяка зцілює заздрість і змушує цінувати те, що ми вже маємо. Вміння дякувати робить найбіднішу людину багатою і щасливою.
Поділитися каналом
Ми у Tik-Tok