tgoop.com/molodizhkhm/151
Last Update:
“…Господові Богу твоєму, поклоняйся і Йому Одному служи."(Матв 4:10)
Тема спокуси Іісуса Христа в пустелі, яку ми розглянули на попередній зустрічі молодіжки є досить актуальною у дні Великого посту. Тому що, піст - це саме той час, коли найбільше трапляється в житті християнина різних спокус.
Апостол Яков пише так: "В спокусі, ніхто не кажи: Бог мене спокушає; тому що Бог не спокушається злом і Сам не спокушає нікого”( Яков 1:13). Під спокусами потрібно розуміти такий збіг обставин, коли в житті людини є ризик втратити віру і впасти у тяжкий гріх.
Спокуси бувають від плоті, від світу, від людей і диявола. Їх ціль – затягнути людину на “темний бік”. Це спокуси голодом, гординею та вірою.
Насамкінець 40-денного посту диявол каже Христу, щоб Він перетворив каміння на хліб. Проте Господь відповідає, що: "… не хлібом єдиним буде жити людина, але всяким словом, що виходить з уст Божих."( Матв 4:4). Тобто, людині не варто думати лише про тіло, а більше звертати увагу на духовну складову.
Вдруге диявол приступає до Іісуса з такими словами: “Якщо Ти Син Божий, кинься вниз, бо написано: Ангелам Своїм заповідає про Тебе, і на руках понесуть Тебе, щоб не спіткнувся об камінь ногою Твоєю. Ісус сказав йому: Написано також: Не спокушай Господа, Бога твого."(Матв 4:6-7)
І втретє диявол каже Христу: "…усе це віддам Тобі, якщо впадеш ниць і поклонишся мені. Тоді Іісус відповів йому: Геть від Мене, сатано! Бо написано: Господові, Богові твоєму, поклоняйся і Йому Одному служи." (Матв 4:9-10)
Тобто, Господь, своїм прикладом показує нам, як варто боротися із спокусами, закликаючи зберігати вірність вірі своїй і не зраджувати її.
Найголовніше під час посту - боротися з цими трьома видами спокус: похіттю плоті та очей, і життєвою гордістю. Таким чином, ми можемо досягнути життя з Богом і в Бозі. І за допомогою цих випробувань ми загартовуємося.
Піст – це період переміни, а не є якогось самобічування і самоприниження; піст – це інструмент для того, щоб ми могли краще боротися із спокусами від ворога роду людського.
BY МОЛОДІ СЕРЦЯ
Share with your friend now:
tgoop.com/molodizhkhm/151