Telegram Web
🤝 Підтримка, яка дозволить жити, працювати й бути активним членом суспільства – це те, що держава має дати людині, яка живе з порушеннями функціональності. Проте така допомога має бути персоналізованою та базуватися на об’єктивній системі визначення потреб, рівня функціонування та працездатності для кожної людини.

Реформа МСЕК — перший і ключовий етап втілення такого бачення щодо підтримки громадянина державою.

Тому замінюємо застарілу, не персоналізовану, неефективну і корумповану систему медико-соціальної експертизи на нову – оцінювання того, як людина функціонує у повсякденному житті.

📝 Для цього МОЗ підготувало законопроєкт, який започатковує нову прозору систему. Уряд схвалив документ, який буде направлено до Верховної Ради.

Найголовніше, що зміниться від 1 січня:
• Замість МСЕКів оцінювання здійснюватимуть лікарі-практики на базі потужних кластерних і надкластерних багатопрофільних лікарень.
• Система буде цифровізованою, що зробить її зручною та прозорою, мінімізує корупційні ризики.
• Фінансувати оцінювання в лікарнях буде Національна служба здоров’я України в межах укладених договорів із формуванням чітких вимог і контролем їх дотримання.

Що НЕ зміниться:

• Встановлення статусу людини з інвалідністю та соціальні гарантії;
• Статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи (за винятком перевірки рішень, зокрема за кримінальними провадженнями);
• Медико-соціальна експертиза для дітей.

Детальніше про те, що зміниться в системі уже від 1 січня 2025 року – на картинках.
Черговий обстріл лікарні росіянами. Пошкоджень зазнав медзаклад на території Білозерської громади на Херсонщині.

Пошкоджені терапевтичне та дитяче відділення, приміщення лабораторії.

Пацієнти та медичні працівники не постраждали, адже під час атаки перебували в укритті.
Сьогодні російські війська завдали удару по Білозерці (Херсонщина).

Під обстріл потрапила бригада швидкої допомоги: водій і фельдшер. Обидва дістали мінно-вибухові та черепно-мозкові травми, контузії. Фельдшеру уламком поранило ногу.

Чоловіків доправили до лікарні, де надають всю необхідну допомогу.

Внаслідок атаки також пошкоджень зазнав автомобіль «швидкої» 🚑.
🏆 Українські фахівці екстреної медичної допомоги перемогли на міжнародному чемпіонаті «Resuscitation-2024», що відбувся у межах конгресу Європейської ради реанімації в Афінах (Греція).

🥇 Наші медики посіли перше місце у загальному рейтингу країн-учасниць, серед яких Велика Британія, Туреччина, Туніс, Чехія, Мальта, Нідерланди, Румунія, Шрі-Ланка, Італія, Австрія, Словаччина та Єгипет.

До команди увійшли співробітники ДЗ "Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України", Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського: Галина Цимбалюк, Наргіз Джавадова, Роман Гук, Лариса Чубенко та Ірина Денисюк.

У фіналі українці змагалися з колегами з Чехії та Шрі-Ланки.

Представники України продемонстрували найкращі професійні знання, практичні навички та злагоджену командну взаємодію і здобули перше місце.

🎉 🇺🇦 Вітаємо наших медиків із перемогою!
Росіяни вкотре вчинили напад на цивільний об’єкт.

Цього разу атаки зазнала лікарня у Запоріжжі та житлові будинки. Є постраждалі серед медпрацівників, двох із них наразі оперують.

В лікарні вибиті усі вікна, пошкоджено будівлі.

Загалом, за даними місцевої влади, внаслідок атаки на місто – щонайменше 10 людей зазнали поранень, серед них дитина. Одна людина загинула. Інформація про постраждалих уточнюється.
Нікопольщина, що в Дніпропетровській області, весь день була під атакою росіян.

Внаслідок влучання по амбулаторії загинув 30-річний лікар. Його колега зазнала поранень – зараз медики борються за її життя.

В районі загинула ще одна жінка. Загалом відомо про п’ятьох поранених.

🕯 Співчуваємо рідним та близьким загиблих.
Діабет — це хвороба, яка поступово та непомітно руйнує життя мільйонів людей по всьому світу, залишаючи серйозні наслідки для здоров'я:

🚩 Діабет пошкоджує серце, судини, очі, нирки й нерви. Люди з діабетом мають у 2–3 рази вищий ризик розвитку інфаркту й інсульту.
🚩 Через зниження кровотоку та пошкодження нервових закінчень зростає ризик утворення виразок на ногах, що може призвести до ампутації.
🚩 Діабетична ретинопатія — ураження сітківки — стає причиною 1% випадків сліпоти.
🚩 Діабет є основною причиною ниркової недостатності.

ℹ️ Сьогодні в Україні понад 1,2 мільйона людей живуть із діагнозом «цукровий діабет».

І хоча попередити діабет I типу неможливо, ризик розвитку діабету II типу можна знизити, дотримуючись здорових звичок.

Тож у цей день ми нагадуємо прості, але дієві правила, дотримання яких допоможе зберегти здоров’я:

Регулярні фізичні навантаження — допомагають контролювати вагу, знижують рівень цукру в крові й підвищують чутливість до інсуліну.
Збалансоване харчування — обирайте більше клітковини, цільнозернових продуктів, овочів, фруктів і горіхів. Звертайтеся до лікаря для підбору оптимального меню.
Контроль ваги — надмірна вага й ожиріння значно підвищують ризик діабету.
Відмова від куріння та обмеження алкоголю — ці кроки допоможуть зберегти здоров’я в довготривалій перспективі.
Своєчасна комунікація із лікарем. Погіршення самопочуття або поява тривожних симптомів — привід оперативно звернутися до сімейного лікаря.

Поширюйте цей допис, піклуйтеся про здоров’я своє та своїх близьких, і разом підвищуймо обізнаність про діабет.
2024/11/15 03:26:44
Back to Top
HTML Embed Code: