Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
436 - Telegram Web
Telegram Web
#НАрх_гумор

А якого котика обереш ти?

Лайк - якщо космонавт, полум`яне Серце - якщо озброєний містик 😼
#НАрх_витяги

Якщо виключити грубу "фізіологічну" інтерпретацію, стає більш зрозумілим, який спосіб життя можна визнавати прийнятним для того, хто, як вільна людина, повинен навчитися міцно триматися на ногах навіть в самому осерді розкладу; хто повинен вольовим актом взяти на себе власне буття, зробивши його власним законом, відзначеним тією самою абсолютністю й автономністю, що й кантівський категоричний імператив, а відповідно, який утверджується без зважання на загальноприйняті цінності, на "добро" та "зло", так само як і на щастя, задоволення й страждання - адже гедонізм та евдемонізм як абстрактний, необмежений потяг до задоволення або щастя для Ніцше також є ознакою відступу, декадансу.

Таким чином, необхідно утвердити й реалізувати власне буття, без остраху покарань і не розраховуючи на винагороду ані тут, ані в потойбічному світі, оскільки: "Шляху не існує: це моя воля, ні добра, ні зла, але моя". Коротше кажучи, через Ніцше, після остаточного краху всіх надбудов, ми знову повертаємось до давнього правила: "будь самим собою", "стань тим, хто ти є".

...Жан Марі Гюйо також ставив проблему поведінки по той бік всіляких санкцій чи "обов`язку". Він писав: "Авторитарні метафізики та релігії - це дитячі ходунки; прийшов час навчитися ходити самостійно... Ми повинні знайти одкровення у нас самих. Христа більше немає - хай кожен з нас стане Христом для себе самого, хай він звертається до Бога як захоче і як зможе, або хай навіть заперечує Бога". Віра ніби зберігається, але вже "без небес, що чекають на тебе, без керуючого тобою позитивного закону", тобто як простий стан. Але сила та відповідальність не повинні зменшуватись порівняно з тими, які були у попереднього людського типу, що жив в іншій атмосфері, виникали з релігійної віри, яка слугувала йому опорою.

Юліус ЕВОЛА, "Осідлати тигра" (1961)
Scott J.C. Seeing like a State: How Certain Schemes to Improve the Human Condition Have Failed (1998)

#НАрх_ідея

Пригадуючи сьогодні жертв голодоморів, варто пам'ятати, що найбільший і безумовно штучний із них - голод 1932-1933 років - був не стільки "злочином комуністичного режиму", скільки закономірною складовою модернізації суспільства.

Промислова революція, індустріалізація завжди й усюди відривала селян від їхніх громад, спонукала на масове переселення до міст, де далеко не кожен міг знайти собі бодай якусь "нормальну" роботу. Мільйони німецьких селян протягом ХІХ століття переїхали до США. Близько мільйона ірландців, власне, загинули від голоду, передумовами якого, серед інших, було поширення промислових капіталістичних форм сільського господарства.

У тоталітарній централізованій державі, яку будував Сталін, проблема надлишку селянського населення була вирішена кардинальним шляхом - через його фізичне винищення. Селянин для його режиму був надто автономним.
#НАрх_мистецтво

Свіжа картина дивовижного Олега Шупляка "Ні кола, ні двора..." (2024).

Пригадуються слова з пісні Сергія Василюка:

Ми - голі і босі
Тому недарма
Відкритою в небо
Є наша душа


Або навіть з пісні "Гайдамаків", коли цей гурт ще цілковито не був кон'юнктурним і грав задиристий ска-панк:

Немає хліба - співай!
Немає хати - ходи, гуляй!
Голий, голодний, але свободний!
Душа по Смерті попаде в Рай.
#НАрх_витяги

Сучасна гуманність - це підробне сонце людськості, однаково віддалене від злих і добрих духів, від висот і безодень. Її шлях подібний шляху мандрівника, якого сірий полог хмар захищає від променів немилосердного світла, тоді як битий шлях відділяє його від підземних вод. Вона також сон, але сон без барв і образів, один із найнудніших снів, у який ти коли-небудь поринав, сон із тих, що можуть наснитися пасажиру трамвая о третій годині після полудня. Вона взагалі для пасажирів трамвая.

Ернст ЮНҐЕР, "Авантюрне серце" (1929)
#НАрх_ідея

Написано два роки тому в умовах тривалих і складно передбачуваних відключень електроенергії. Нині знову актуально, як, зрештою, і повсякчас:

1. Промислове виробництво електроенергії та її розподіл не повинні належати приватній особі чи фірмі, тим паче одній (монополісту).

2. Люди тисячі років жили без електроенергії, і за цей час створили найкращі зразки мистецтва, релігійні та філософські системи. Повсюдне поширення електроенергії - радше історична аномалія, про це варто пам'ятати. Критична залежність суспільства і окремих людей (нас) від одного доволі нестабільного ресурсу = слабкість всієї цивілізації і крихкість нашого способу життя.

3. Дієвий вихід озвучив поки тільки голова Івано-Франківська, закликавши людей переїжджати до сіл. Попри відсутність світла і нестійкий мобільний зв'язок, опалення мого дому - тут, на очеретяному хуторі - залежить тільки від мене, а воду я можу дістати з криниці. Навіть якщо відімкнуть газ - завжди можна готувати у (на) пічці. Зрештою, в селі набагато зручніше поставити собі генератор чи зарядити прилади від автівки.

Sapienti sat.
#НАрх_витяги

Взагалі, можна припустити, що якщо облишити мільйони добре освічених молодих чоловіків та жінок без якихось реальних робочих обов'язків, але з доступом до інтернету (який - принаймні потенційно - є сховищем майже всіх людських знань і культурних досягнень), то це має спровокувати щось на кшталт нового Відродження. Насправді нічого подібного не відбувається. Навпаки, ситуація спровокувала розквіт соціальних медіа (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter). По суті, це форми електронних медіа, які призначені для виробництва і споживання контенту в той самий час, коли робиш вигляд, що займаєшся чимось іще. Я переконаний, що це і є головною причиною злету соціальних мереж, особливо якщо враховувати, що відбувається не тільки поширення лайняної роботи, але й ідіотизація вже існуючої реальної роботи.

Навіть у найкращому випадку залишається необхідність весь час бути напоготові, постійно озиратися й витрачати на це певну частку енергії, при цьому зберігати на обличчі маску й ніколи не виглядати надто захопленим своїми справами, а також відсутня можливість по-справжньому співпрацювати з іншими. Все це набагато сильніше сприяє розвитку культури комп'ютерних ігор, марного базікання на YouTube, мемів та суперечок у Twitter, ніж, наприклад, культури рок-н-рольних груп, поезії під наркотиками й експериментального театру, створеними в умовах соціальної держави в середині ХХ століття.

Девід ҐРЕБЕР, "Bullshit jobs" (2018)
Зелене графіті з моху 🌱. Це екологічно чистий спосіб нанесення мистецьких робіт 🌍.

Ось як його зробити:

🪴 Мох: Підійде будь-який, що поширений на вашій місцевості.

🥛 Йогурт або кефір: Це допомагає створити зволожену середовище для росту моху.

🍯 Цукор або патока: Це підживлює мох, сприяючи його росту.

💧 Вода або пиво: Для розведення суміші, а пиво дає додаткову поживну базу.

🖌 Пензлик: Для нанесення суміші на поверхню.

Етапи приготування:

1) Збір моху: Мох для графіті краще збирати в місцях, які заливає сонце 🌞, бо, якщо ви його зберете на вологих і темних місцях 🌑, він швидко висохне.

2) Підготовка суміші:

Мох промити і подрібнити на мілкі шматочки.
Змішати у пропорціях:
1 частина моху 🌿
1 частина йогурту або кефіру (краще без консервантів або з натуральним складом) 🥛
1/4 частини води або пива 🍺
1 столова ложка цукру або патоки 🍬
Все це змішується до консистенції густої пасти.

3) Нанесення на поверхню:
Наносити слід 1 максимум 2 шарами на поверхню з пористого матеріалу, наприклад бетон або цегла, де мох може прижитися 🧱.
Краще використовувати трафарети 👩‍🎨

4) Догляд за графіті:
Варто регулярно зволожувати поверхню, аби не допустити повне висихання моху 💦.

Бажаю вам натхнення!

💚Natureenjoyers🖤
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Ліс на Руїнах
Оксфордський словник англійської мови вибрав словом року вираз brain rot. Це буквально перекладається як "розкладання мозку". Так називають результат надмірного споживання інформації, особливо онлайн-контенту, який не має ніякої змістовної цінності та негативно впливає на когнітивні здібності людини. Частота використання виразу за рік зросла на 230%.
 
Першу згадку brain rot виявили у книзі "Уолден, або Життя в лісі" американського поета Генрі Девіда Торо, опублікованій у 1854 році.
 

 
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
🙅 Відмовся від кешування!

🐉 Всесвітній Левіафан зв'язку опутав нас своїми коаксіальними, витими та оптоволоконними щупальцями.
🛜 Знедавна крізь нас щосекунди проходять і невидимі нитки цих пут: стільниковий та супутниковий зв'язки, WiFi...
👁 У містах вже неможливо сховатись від погляду мережевого монстра. Також і в селах він знайде тебе, щоб вручити тобі чарівне сповіщення. Навіть у горах заходу та степах півдня складно сховатись від нього.

📵 Проте є ще місця, де око Левіафана втрачає тебе зі свого пильнування. Місця, вільні від ультракоротких хвиль та кабелів зв'язку.
🥚 Але і тут Левіафан знайшов рішення! Завантаживши його ікру собі в телефон чи ноутбук, всього-лише варто відкрити кешовані зародки — і ось, цей жаданий контент вже біля тебе, куди б тебе не занесло.
😵‍💫 Подкасти, музика, фільми, ігри — весь той медіа-контент, що забирає твої ментальні ресурси від роздумів над власним досвідом та формуванням унікальних думок, підсаджуючи на споживання готового контенту, тепер завжди поруч із тобою.

Кешування — завантаження готового контенту у власний офлайн — це Троянський кінь Левіафана, що просочується вглиб у внутрішній простір особи. Позбався кешування, і тебе стане більше!

ПЛЕМ’Я  🔥🐒
2025/01/20 07:15:46
Back to Top
HTML Embed Code: