Telegram Web
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
99,74% відсотка бізнесів в Україні – «не білі»🤷‍♀️

Сьогодні опублікований перший Перелік платників звисоким рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, в який потрапило 8255 платників, або всього 0,26% усього зареєстрованого бізнесу.

98%– юридичні особи.
До «Клубу білих» потрапило:
8 104 юридичні особи, або 0,53% від 1,5 млн усіх зареєстрованих юридичних осіб

151 ФОП – 0,009% від більш ніж 1,7 млн зареєстрованих ФОП

А оті 99,7%, що не потрапили до Клубу, вони які? ⁉️
Сірі? Чорні?

От оцінка владою роботи бізнесу у надскладних умовах.

А ФОПів влада взагалі не розглядає як бізнес.

Жаль, але саме ця політика знищує підприємництво в Україні!
Продовжую далі про зміни, які безпрецедентно довго готувала влада

Отже, тепер вже офіційно!!!

🚨Внесені довгоочікувані зміни до форми та змісту розрахункових документів, якими передбачена можливість зазначення у фіскальних чеках спрощеної товару (послуги)  та використання для визначення такої назви Державного класифікатора продукції та послуг (до цього були тільки рекомендації податкової щодо застосування саме цього класифікатора)

На це Мінфіну знадобилось майже півтора роки.

Нагадую, що в червні 2023 року було прийнято закон, що дозволив більшості ФОП - платників єдиного податку зазначати у фіскальному чеку спрощену назву товару☺️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Сама по собі наявність в магазині POS-терміналу та РРО/пРРО не призводить до обов’язку зазначення в чеку інформації про платіжну операцію.
 
‼️Одна із найочікуваніших змін до форми та змісту фіскальних чеків, що передбачена наказом Мінфіну від 22.11.2024 №601, - надано визначення, що вважається платіжним терміналом  з’єднаним або поєднаним  з РРО/пРРО.
 
Як наслідок, інформація про платіжну операцію при оплаті товару через платіжний термінал обовʼязково зазначається у фіскальному чеку лише якщо платіжний термінал та РРО/пРРО фактично обмінюються командами, повідомленнями, даними
 
Це має припинити нарахування податковою штрафів за не зазначення у фіскальному чеку інформації про платіжну операцію, якщо платіжний термінал не передає інформацію до РРО/пРРО.
І на завершення блоку повідомлень про РРО ☺️
 
🚨До 1 березня 2025 року БУДЕ ПРОДОВЖЕНО ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД, коли можна буде видавати фіскальні чеки за старою формою !!!
 
‼️Моїй команді вдалося переконати Мінфін внести зміни до наказу №601, яким такий перехідний період було встановлено до кінця цього року.
 
Мінфін 🏢обіцяє, що зміни будуть внесені до 1 січня 2025 року і податкова не зможе штрафувати бізнес (про ризики писала
тут
https://www.tgoop.com/ninayuzhanina/2997)

Це дуже важливо, оскільки треба перепрограмувати понад 900 тисяч РРО та програмних РРО.
 
П.С. Звертаюся також і до виробників РРО та програмних РРО негайно розпочати доопрацювання програмного забезпечення для РРО та ПРРО та його оновлення на реєстраторах до 1 березня 2025 року.

Часу не так багато.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Відсьогодні НБУ пом’якшив низку валютних обмежень.

ℹ️З 21 грудня:

1️⃣пом’якшується заборона на купівлю-продаж банківських металів.

НБУ дає змогу юридичним особам й фізичним особам-підприємцям купувати та продавати банківські метали без фізичної поставки за безготівкові гривні.
(ця норма стосується ювелірів-виробників)

2️⃣ розширюється дозвіл на купівлю валюти для оператора ядерних установок.
(важливо для роботи атомних станцій)

3️⃣ НБУ продовжує уніфікацію підходів до сплати українським бізнесом купонів за єврооблігаціями.

Усі українські компанії, які залучали кошти для фінансування проєктів в Україні через випуск євробондів, матимуть однакові можливості їхнього відшкодування нерезидентам (‼️лише за рахунок власної іноземної валюти за виконання низки умов)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Реальні заробітні плати в Україні продовжують знаходитись в тіні.

На сайті податкової з’явилася ℹ️ про середні заробітні плати в областях за останні 12 місяців в розрізі видів економічної діяльності.

Ситуація, як на мене, жахлива.
Наприклад:

💍ювелірні магазини - від 4,8 до 8,8 тис грн;

😷аптеки - від 7,5 до 10,4 тис. грн;

☕️ресторани та кав’ярні – від 5,8 до 7,6 тис. грн;

🚘СТО –від 5,3 до 8,8 тис. грн;

🚖послуги таксі – від 5,5 до 9,2 тис грн;

💐торгівля квітами – від 6,8 до 7,8 тис. грн;

👨‍🔬стоматологи - від 6,4 до 8,2 тис. грн;

🤓агентства нерухомості– від 4,6 до 9 тис. грн.

Це далеко не усі галузі з рівнем середньої заробітної плати на рівні мінімальної.

📈зростання військового збору тільки погіршить ситуацію, бо збільшує навантаження саме на «білу» зарплату.

Скільки ще галузей почнуть мінімізувати офіційні зарплати?🤔
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Про те, що ℹ️18 грудня працівники ДБР та Офісу генерального прокурора затримали голову Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Івана Рудого, якого підозрюють у сприянні представникам країни-агресора, ще раз нагадаю.

Проте, профільний комітет не обговорив цей випадок, хоча ще зовсім нещодавно (27 листопада) пан Рудий на засіданні податкового комітету дещо зухвало реагував на питання до нього щодо ліцензій, виданих Комісією організаторам з російським походженням і т. д.

Вважаю, що починаючи з рішення Комісії з питань вищого корпусу державної служби від 22 листопада 2021 року, закінчуючи матеріалами засідань Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, де виникла ініціатива легалізації азартних ігор і продовжувався «супровід» цієї антинародної і шкідливої для економіки діяльності – все має бути в матеріалах справи.

Здається – дізнаємось багато нової інформації, звісно, якщо дане затримання не перерозподіл впливу на цю сферу діяльності.
Не даремно ж законом, який досі на підписі у Президента (він же пз 9256-д), передбачено що ця комісія має бути ліквідована до 1 квітня наступного року, натомість створена інша і кому вона буде підпорядкована не відомо.

1/3
Виявляється, працювати в сфері азартних ігор не дуже і вигідно 🤣

За даними податкової в 4 з 6 регіонів середня зарплата в сфері азартних ігор не набагато вище мінімалки – від 8,5 тис. грн до 11,2 тис. грн.

Хтось вірить в такі зарплати в цій сфері?

Компетентні органи не дивує 8 разова ! різниця середніх зарплат в цій галузі між областями (Харківська - 69 тис, Львівська - 8,5 тис)?

Я неодноразово наголошувала, що організатори азартних ігор недоплачують податки.  От і підтвердження.

Цікаво, і далі податковий комітет буде підтримувати саме ігорну діяльність як священну корову?, і далі будуть стверджувати про велику сплату податків???

2/3  
🥁Жоден організатор азартних ігор не потрапив до Клубу білого бізнесу…

Серед 41 організатора азартних ігор не знайшлося жодного, який би відповідав критеріям, які дозволяють попасти в Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.

То що, влада визнає, що цей ринок ризиковий?

І зі сплатою ними податків не усе так добре, як нам малюють деякі представники влади?
Отож!
Маємо проблемний бізнес, який вже неодноразово наразив суспільство на небезпеку/обмеження (лудоманія, перетікання грошей військових на їх рахунки, нові схеми ухилення від оподаткування, зниження лімітів для переказів громадянами).

Чи не так?!

3/3 🔚
Бізнес все гірше і гірше оцінює систему оподаткування⤴️
За даними  опитування ⚠️«Податковий індекс» у 2024 році, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією та EY в Україні, починаючи з 2021 року інтегральна оцінка Податкового індексу ПОСТІЙНО ЗНИЖУЄТЬСЯ і у 2024 році склала 2,64 бали з 5-ти можливих (порівняно із 3,01 у 2021 році)🤷‍♀️

Падіння відбувається за усіма складовими: 

🔶якість податкового законодавства – 2,46 бали (у 2021 році – 2.71);

🔶обтяжливість/легкість адміністрування податків- 2,62 бали (у 2021 році – 2,77);

🔶якість податкового обслуговування -2,79 бали  (у 2021 році – 2,93);

🔶фіскальний тиск - 2,7 6 бали (у 2021 році – 3,63).

Прогнозовано.
Бо тренд від влади - велика кількість непродуманих змін, ускладнення процедур, відсутність роз’яснень, вільне трактування податковою норм законодавства…
Хоча б зараз схаменуться, чи як завжди?!
Новорічні податкові штрафи для ФОПів стають все реальнішими.
 
Зеленський за 14 днів, відведених Конституцією України, так і НЕ підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу (проект №9319), яким запровадження військового збору для ФОПів переноситься з 1 січня 2025 року.
 
А податкова служба за діючою з 1 грудня 2024 року нормою Податкового кодексу ЗОБОВ'ЯЗАНА була нарахувати військовий збір для ФОП першої, другої та четвертої груп до 20 грудня 2024 року – хоча станом на сьогоднішній ранок цього ще НЕ зробила (по факту порушуючи закон).
 
В свою чергу ФОПи теж мали сплатити військовий збір за грудень до 20 числа (включно), і хто цього не зробив – ВЖЕ порушив діючий закон (бо зміни ще не підписані).
 
ФОПи, які через запровадження військового збору та відновлення сплати ЄСВ з 1 січня 2025 року вирішили закритися до кінця року, НЕ можуть цього зробити, бо реєстри Мін'юсту НЕ працюють після кібератаки.
 
Податкові паски для фізичних осіб підприємців затягуються все дужче.
ℹ️Держава нарощує борги перед банками за програмою "5-7-9"

За інформацією НБУ кошти державної програми з підтримки кредитування "Доступні кредити 5-7-9%" було вичерпано ще у жовтні цього року.

Нацбанк оцінює, що борг держави перед банками з компенсації відсотків на кінець 2024 року становитиме близько 10 млрд. грн, що на 3 млрд. грн більше ніж рік тому.

Цікава ситуація, коли бюджетні кошти на 2024 рік у розмірі 18 млрд гривень вже закінчилися, а банки продовжують видавати кредити🤷‍♀️

Навіть сам Нацбанк “дипломатично” відзначає певну ризиковість надання таких кредитів.

І не даремно, бо такі борги (у разі завершення державної програми або відсутності достатніх бюджетних коштів) можуть погашатися роками та перетворитися на збитки банків, що негативно вплине на їх фінансову стабільність.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Занепокоєння Національного банку 🏦 про накопичення проблем за програмою 5-7-9, викладені у звіті НБУ "Про фінансову стабільність", не залишили осторонь і голову податкового комітету.

У звичній формі, він надав своє бачення врегулювання ситуації та вважає за необхідне прискорити перетворення Фонду розвитку підприємництва (який сьогодні є оператором програми) на Національну установу розвитку – вже є і схвалений у першому читання проект 11238, який за його словами доопрацьовують в комітеті до другого читання.

Але ж це чергова маніпуляція

📍По-перше, проект 11238 ще 2 місяці тому ВЖЕ схвалений комітетом у другому читанні та не містить жодних положень для врегулювання проблематики надання пільгового кредитування за програмою 5-7-9.

📍По друге, для приховування проблем державного управління влада  лише змінює одні назви на інші – як, наприклад, нещодавно Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності, попереду Комісії з регулювання азартних ігор на центральний орган виконавчої влади (назви ще на вигадали).

ВСЕ як завжди – совають ліжка🤷‍♀️
🧬Ще одна тема для дискусії
 
Основні засади державної житлової політики в Україні ВІДСУТНІ – такий висновок Рахункової палати, звіти якої, незважаючи на реальні проблеми цієї інституції, я все ж вимушена читати.
 
В свою чергу це негативно впливає на забезпечення молоді житлом. І цей напрямок досі НЕ віднесено до пріоритетів державної політики.
 
Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву навіть НЕ має інформації щодо кількості молоді, яка потребує вирішення житлової проблеми.
 
Аудит Рахункової палати засвідчив, що за останні 4 роки плановий показник "надання кредитів" виконаний лише на 24,8%, а співвідношення осіб, яким такі кредити надані, до осіб, які виявили бажання отримати пільгові молодіжні кредити, є КРИТИЧНО низьким.
 
Результатом відсутності молодіжної політики на тлі триваючої війни і обмежень, які виникають у зв’язку з цим, Україна ризикує втратити ціле покоління😟
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Говорили-балакали, сіли та й 😭

Саме таке враження від законопроєкту про встановлення ключових показників ефективності (англ. key performance indicators, KPI)  для податкових органів, який поданий на реєстрацію головою податкового комітету та незабаром буде на сайті Верховної Ради України.

Хто встановлює КРІ та їх значення для податкової?–

За проектом - ‼️Мінфін  (мабуть сама податкова і підготує, а Мінфін затвердить).

Хто оцінюватиме виконання цих показників? – проектом не визначено (схоже, що сама податкова).

Де враховуються результати оцінювання КРІ? – За проектом для встановлення значення КРІ на наступні періоди.
Тобто, якщо результаті погані– знизять показники.
Хоча, скоріше за все, показники будуть такими, що податкова їх виконає та перевиконає.

Як завжди🤷‍♀️

Навіщо тоді знову гучні гасла? Марно втрачаємо ⏱️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Яка ж відповідальність 🔎керівництва ДПС за недосягнення органом КРІ

Та майже ніякої.

Встановлені для податкової КРІ ℹ️враховуватиметься при встановленні КРІ для посадових осіб податкової.

І саме недосягнення особистих КРІ відповідно до Закону України «Про державну службу» можуть враховуватись для прийняття управлінських рішень 🧐

Але особисті КРІ і зараз встановлюються і оцінюються!

Хтось 👂чув про звільнення податківця через негативну оцінку їх діяльності за результатами оцінювання?
Я - 🙅

А серед ТОП-чиновників взагалі більшість - «відмінники».

І цей ⤴️законопроект НІЧОГО не змінює.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/12/26 00:56:45
Back to Top
HTML Embed Code: