Telegram Web
💳 👩‍🏫 Заробітна плата вчителів у 2025 році збережеться на рівні поточного року, заявив міністр освіти Лісовий.
«Вони будуть збережені. Через те, що ми маємо деяке збільшення навантаження, вони будуть як мінімум збережені. Можливий дуже невеликий приріст заробітної плати, але я не хотів би цього обіцяти».


Вкотре когнітивний дисонанс: 🤯 у проєкті держбюджету на наступний рік освітню субвенцію в 103,2 млрд грн залишили на рівні 2024 року з формулюванням «незважаючи на скорочення чисельності учнів».
 
А тепер виявилося, що навантаження на педагогів зросло.
 
От чесно, мало віриться у збереження зарплат освітян — хіба що Президент все ж таки ветує закон про підвищення податків, який наразі «завис» в ОП (це було б чи не єдине правильне рішення за останні роки).
 
😒 Звернула також увагу, що вже нічого й не обіцяють, адже обіцяну й переобіцяну з  квітня 2024 року індексацію зарплат вчителів на 12,6% так і не зробили.
 
Ось так не перетинаються слова зі справами.
😢56🤬40😁11🔥63🤔2🤣1
За даними Мінфіну, станом на 30 вересня 2024 року державний та гарантований державою борг України становив 6 трлн 409 млрд грн, або 155,7 млрд дол. США, в тому числі:

🔻 державний та гарантований державою зовнішній борг4 трлн 613 млрд грн (72% загальної суми державного та гарантованого державою боргу), або 112,1 млрд дол. США;

🔻 державний та гарантований державою внутрішній борг – 1 трлн 796 млрд грн (28%), або 43,6 млрд дол. США.
 
📈 Протягом 3 кварталу 2024 року загальний обсяг державного та гарантованого державою боргу України зріс у гривневому еквіваленті на 241 млрд грн, або на 3,5 млрд дол. США в основному внаслідок збільшення довгострокового пільгового фінансування від міжнародних партнерів, зокрема від ЄС у межах фінансового інструменту UkraineFacility.
 
🪙 Водночас державний та гарантований державою боргу України стає дешевшим та більш довгостроковим.
 
З початку 2024 року станом на 30 вересня середньозважена його вартість скоротилася на 21,8% – з 6,24 до 4,88 відсотка.

Середня строковість державного боргу складає понад 11 років.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤔51😢13🤬54👍3🥴1
За інформацією НБУ, продовж 2024 року обсяги касових оборотів банків зростали.
 
💸 Так, обсяг надходжень готівки до кас банків за січень – вересень цього року становив 2 трлн 039 млрд грн (на 11,9% більше до аналогічного періоду2023 року).
 
Видача готівки з кас банків за дев’ять місяців 2024 року також збільшилася (на 12,5%) та становила 2 трлн 067 млрд грн.
 
💥 На збільшення обсягів видач готівкової гривні з кас банків вплинуло збереження високих безпекових ризиків, зокрема подальші обстріли енергетичних об’єктів, що спонукає населення переводити частину власних заощаджень у готівку.
 
Найбільші обсяги готівки з кас у січні – вересні 2024 року банки традиційно видавали (% від загального обсягу видатків):
 ▪️ за операціями клієнтів з використанням платіжних карток (85,1%);
▪️ для підкріплення операторів поштового зв’язку (3,8%);
▪️ для придбання іноземної валюти в клієнтів (3,4%).
 
Найбільшими джерелами надходжень готівки до кас банків були (% від загального обсягу надходжень):
▪️ торговельна виручка (32%);
▪️ операції клієнтів з використанням платіжних карток (23%);
▪️ надходження від продажу іноземної валюти (18,2%);
▪️ виручка від усіх видів послуг (12,9%).
🤔35👍72🔥1
🗓️ Оскільки завтра листопад, то з певністю можна сказати, що зарплати найманих працівників за жовтень не зменшаться.
 
Навіть якщо закон про підвищення податків буде підписано Президентом сьогодні.
 
При нарахуванні зарплат, відпускних чи лікарняних застосовуватиметься чинна ставка військового збору 1,5% (а не 5%).
 
👛 Ті, хто вже отримав зарплати, переконалися в цьому.
 
А тим часом бізнес закликає Президента накласти вето на законопроєкт 11416-д і пропонує інші зміни, серед яких:
 
🔸 залишити ставку ВЗ на рівні 1,5% для зарплат та інших доходів фізосіб;
 
🔸 тимчасово (строком на 2 роки або до кінця воєнного стану) збільшити ПДВ на 2%;
 
🔸 диференціювати військовий збір для ФОП відповідно до групи, на якій перебуває платник;
 
🔸 забезпечити гарантії дотримання умов оподаткування в правовому режимі Дія.City.
 
❗️У зв’язку з цим ще раз наголошу: ресурси залучення до бюджету додаткових коштів для фінансування нашого війська є в необхідній кількості і я їх запропонувала (гральний бізнес, тютюнова галузь, рента за видобуток газу).
 
І тоді можна буде обійтися й без підвищення ставки ПДВ.  
 
У нинішньому вигляді підписувати закон не можна в будь-якому разі, оскільки відносно ФОПів його дія буде вже занадто ретроспективною.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍83💯436👌2🔥1🤬1🥴1
КМУ на засіданні 29 жовтня 2024 року запровадив режим ЕКСПОРТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ до операцій з експорту таких товарів: пшениця і суміші пшениці та жита (меслин), жито, ячмінь, овес, кукурудза, насіння соняшнику, ріпаку, соєвих бобів, а також натурального мед та волоські горіхи.
 
Постанову прийнято на виконання Закону 3706 про щодо так званої боротьби з «чорним» зерном.
 
Що це означає:
 
● експорт товарів виключно зареєстрованими платникам ПДВ;
 
● встановлення мінімальних експортних цін на товари (при цьому різниця між фактурною та митною вартістю товарів не має бути від'ємною);
 
● електронний обмін інформацією 📲 між НБУ, ДПС та Держмитслужбою для відстеження та контролю за дотриманням експортерами вимог законодавства;
 
● особливості складання податкових накладних та їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (в цій частині уряд уже прийняв зміни, про них писала тут).
  
1/2 ⤵️
👍42🤔63🔥3🤡1
🗓 Як зазначили в Мінекономіки щодо запровадження режиму експортного забезпечення (адже текст документа поки відсутній на урядовому порталі), Постанова набере чинності через 30 днів після приведення у відповідність та прийняття всіх необхідних підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону 3706,
 
❗️а також ПІСЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОЖЛИВОСТІ ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ, ВИЗНАЧЕНОЇ ЦИМ ЗАКОНОМ, В ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ.
 
Тобто дата набрання чинності цим режимом залишається відкритою, хоча уряд повинен був упорядкувати свої нормативно-правові акти в цій частині ще до 1 жовтня.
 
НУ, ЩО Ж, ПОДАТКОВА ОТРИМАЛА ЩЕ ОДИН ІНСТРУМЕНТ ЗУПИНКИ БІЗНЕСУ, А ВІРНІШЕ, ЕКСПОРТУ❗️
 
Ну і, звісно, для того щоб Кабміну надати право на запровадження нового механізму експорту зазначених товарів навіть скасували експериментальний проєкт з верифікації експортерів зерна, який був запроваджений 31 жовтня 2023 року Постановою 1132 і мав діяти до кінця 2024 року.
 
Очевидно, найкращим контролером у даний час є не системи, а особистості.
І таким влада вважає саме голову податкового комітету.
Шкода.

2/2
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥45🤬19👍5🤔32
🗣 Буквально вчора спікер парламенту Стефанчук заявив, що в Україні можуть створити єдину систему тарифної сітки для зарплат бюджетників та чиновників.
«Тому що не може бути в державі, що хтось отримує декілька тисяч, а хтось отримує декілька мільйонів, і незрозуміла ефективність його роботи».

 
📝 А сьогодні маємо відповідь уряду на петицію про зарплати вчителів, а саме – підвищення посадового окладу (тарифної ставки) працівника I розряду до 3600 грн (про це писала тут).
 
У ній ідеться про те, що цей оклад у розмірі З 195 гривень на 5,5% перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
«Таким чином, навіть в умовах воєнного стану… Уряд виконав норми трудового законодавства стосовно розміру мінімального посадового окладу працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету».

 
А питання подальшого підвищення посадового окладу буде розглядатися «з урахуванням необхідності раціонального та ефективного використання коштів бюджетів усіх рівнів» в умовах обмеженості дохідної частини бюджету під час воєнного стану та принципу збалансованості, який є одним із ключових принципів бюджетної системи.
 
☑️ Також повідомляється, що реалізація статті 61 Закону України «Про освіту», відповідно до якої посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі 3 мінімальних заробітних плат, потребує додатково орієнтовно понад 470 млрд гривень, з них: з державного бюджету — 296 млрд гривень, з місцевих бюджетів — 177 млрд гривень.
«На сьогодні в умовах обмеженості фінансових ресурсів у зв’язку з воєнним станом неінфляційні джерела покриття зазначених видатків відсутні».

 
Ось така безапеляційна, навіть зухвала відповідь.
 
То чи може бути в державі, що оклади одних вимірюються кількома сотнями, а інших — кількома тисячами гривень (часто навіть 4-значною сумою)
 
З огляду на проголосований в першому читанні проєкт держбюджету-2025, де на підвищення зарплат чиновникам (не вчителям) заклали понад 10 млрд грн, може.
Бо саме таку несправедливість в оплаті праці ми й бачимо. 😒
🤬141😢25🤡43👍3🔥2😱2
Чергова ніч та ранок, які принесли руйнування і смерті. Щирі співчуття кожній родині.
Про те, продовжуємо працювати.

Податкова залишається лідером за скаргами бізнесу до Ради бізнес-омбудсмена.

ℹ️За даними звіту Ради бізнес-омбудсмена за ІІІ квартал 2024 року 165 скарг або 59% від усіх звернень стосувались податкових питань.
До ТОП 3 «антигероїв», крім податкової, також потрапили правоохоронні органи (15%) та митниця (6%)

Основними податковими питаннями були:
• невиконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних 40 (24,2%)
• включення в переліки ризикових платників 39 (23,6%)
• податкові перевірки 36 (21,8%)
• систематичне блокування податкових накладних 24 (14,5%)
• електронне адміністрування ПДВ 3 (1,8%)
• анулювання/відновлення/відмова у реєстрації платників ПДВ 3 (1,8%)
• інше 20 (12,1%)

Дані звіту свідчать, що попри заяви влади СИСТЕМА АДМІНІСТРУВАННЯ ПДВ досі залишається проблемою для значної кількості підприємців – 103 скарги (62,4%).

НАВІТЬ ЗМЕНШИЛАСЬ КІЛЬКІСТЬ СКАРГ НА ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ( у другому кварталі 2024 року було 54 скарг, у липні-вересні -36 скарг).

А те, що лідером за зверненнями є невиконання податковою судових рішень просто жахає.

Не може державний орган не виконувати рішення суду, яке набрало законної сили! НЕ МОЖЕ!
А ЩЕ ГІРШЕ, КОЛИ ПІСЛЯ ЙОГО ВИКОНАННЯ -ВІДРАЗУ ВЧИНЯЄ ТЕЖ САМЕ: БЛОКУВАННЯ ЧИ ВКЛЮЧЕННЯ В ПЕРЕЛІК РИЗИКОВИХ!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍57🤬24🤔6😱53😢1
На своє депутатське звернення отримала з ДПС щодо окремих питань роботи СМКОР у вересні 2024 року.
В Україні кількість платників ПДВ станом на 01.10.2024 становить 247 тис. (90% юридичних осіб, 10% фізичних осіб) та з початку року  їх кількість зменшилась на 3,6 тис.
У вересні 2024 року 157 тис. платників (64% від загальної кількості)  подали ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, при цьому порівняно з минулим місяцемзбільшилась: 🔺кількість платників - на 2%,
🔺кількість ПН/РК - на 2%,
🔺сума ПДВ у ПН/РК - на 7%.
1/4
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤔37👍103🔥2
🚫Щодо блокування ПН/РК
 У  вересні кількість платників, яким були заблоковані ПН/РК, збільшилась на 1% до минулого місяця, при цьому кількість ПН/РК і заблокована сума ПДВзменшились на 3% та 9% відповідно.

17,3 тис. платників (+3% до серпня) подали копії документів для розблокування 117 тис. ПН/РК(-9% до серпня) на суму 3,5 млрд грн (+3% до серпня).

15,9 тис. платникам (-11% до серпня) за результатами рішень комісій ДПС  були зареєстровані зупинені раніше 105 тис. ПН/РК (-30% до серпня) на суму 3 млрд грн (-1% до серпня).

У вересні після виключення платника з переліку ризикових автоматично зареєстровано в ЄРПН зупинені 12 тис. ПН/РК (-82% до серпня) на суму ПДВ 200 млн грн (-81% до серпня) від 213 платників (-38% до серпня).

В середньому щомісяця протягом 2024 року податкова блокувала ПН/РК у 23,4 тис платників (15% до тих, що реєстрували ПН/РК).
Всього було заблоковано за січень-вересень 1,8 млн ПН/РК і загальна сума заблокованого ПДВ склала майже 40 млрд грн.
В середньому кожен місяць 17,4 тис. платників ПДВ змогли довести податківцям своє право на реєстрацію РН/РК, в результаті чого 1,3 млн ПН/РК (72% до заблокованих ПН/РК)  були зареєстровані за рішеннями комісій регіонального/ центрального рівнів ДПС на суму 27 млрд грн (68% від заблокованої суми ПДВ).
2/4
🥴38🤯23👍53🔥3
⚠️Ризикові платники ПДВ

Станом  на 01.10.2024 кількість ризикових становить 32,6 тис. (21% до всіх платників, які реєстрували ПН/РК).
📈Перелік ризикових платників у вересні збільшився ще на 591 платника і тенденція до зростання кількості ризикових платниківзберігається з вересня 2023 року.

🙇‍♀️На це, безумовно, впливає стала негативна практика регіональних комісій за результатами розгляду документів платників про їх «НЕризиковість» приймати більшість  рішень про відповідність платника критеріям ризиковості.

🙅‍♀️Так, протягом поточного року регіональні комісіїприймають рішення НЕ на користь платників майже у 3 рази більше, ніж позитивних для платника.

💁‍♀️За результатами адмін оскарження було виключено з ризикових – 15 платників.

3/4
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
😢45🤔84🤬2
Щодо виконання судових рішень
⚖️За рішення ми суду:
-у вересні  399 платникам  було зареєстровано 1 153  ПН/РК на суму ПДВ 77 млн  грн.
-у 2024 році податкова зареєструвала 20,9 тис. ПН/РК від 5,4 тис. платників на суму ПДВ майже  2 млрд грн.
- вересні було виключено з ризикових 44 платника.

✍️Враховуючи скарги бізнесу до Ради бізнес-омбудсмена, про що писала ⤴️, виконання судових рішень досі залишається проблемним, тобто їх не виконує податкова служба.

📈Отже, у вересні
• зберіглась негативна тенденція щодо збільшення кількості ризикових платників з вересня минулого року;
• збільшилась до минулого місяця кількість платників, яким були заблоковані ПН/РК;
4/4
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤔34🔥5😢42👍1
Корупція є однією із основних проблем України.

Корупційні скандали, що здригнули усю  Україну(лікарі МСЕК, представники ТЦК, прокурори-інваліди),тому підтвердження.

Проте, за висновками Європейської комісії (це щорічна оцінка прогресу країнам, які претендують на членство в Європейський Союз) Україна має певний рівень підготовки у сфері запобігання та боротьби з корупцією.

✍️Зокрема, у звіті відзначається посилення 📈незалежності та інституційної спроможності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури НАБУ та НАЗК, в результаті чого вони стали більш ефективними.

Та чи насправді все так гарно/так є?

ℹ️За даними Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, з лютого 2019 (найранніша дата, з якої надається статистика) до кінця жовтня 2024 року із більше ніж 26 тис. записів про порушення тільки 28% - за кримінальними правопорушеннями.

При цьому навіть з цих 28% записів найбільша кількість - 69% стосується НЕ хабарників, а тих, хто ці хабарі дає.

На долю ж хабарників ( ст. 368 КК) припадає всього близько 10% від усіх записів за кримінальнимиправопорушеннями, або менше 3% усіх записів Реєстру.
1/2⬇️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍47🤔21😢10🤡72
Найбільшою ж категорією - 66% усіх записів Реєстру -  є записи👆про  притягнення до адміністративної відповідальності.

З них 89% - це притягнення до відповідальності за несвоєчасне подання декларації держслужбовця, і 10%- за правопорушення, повязані з конфліктом інтересів.

При цьому у 2024 доля притягнень до кримінальної відповідальності за дачу хабаря складає вже 77% , а за  прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368 КК) - всього 5% від усіх притягнень за кримінальні правопорушення.  
‼️Не дуже це схоже на підвищення ефективності.
І чи не є велика кількість правопорушень, інформація про які вноситься до Реєстру, завісою для приховування таких «скромних» результатів щодо боротьби з тими, хто зловживє службовим становищем  задля свого збагачення?

Може тому в рекомендаціях Єврокомісії все ж таки визначено, що
«
Наступного року Україна має продовжити зусилля для покращення результатів розслідування справ про корупцію на найвищому рівні, у тім числі арешту та конфіскації злочинних активів, зосереджуючи увагу на високопосадовцях та справах з високим рівнем впливу, які стосуються системної корупції у найбільш важливих секторах та установах». 
 

2/2
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤔54🤬11👍7😢32
🏦 Світовий банк оголосив про початок реалізації в Україні нової програми розвитку приватного сектору на суму 💸593 млн дол.
 
💁‍♀️Вона підтримає 20 тисяч малих та середніх підприємств та допоможе створити або зберегти щонайменше 40 тисяч 👩‍🔧👨‍🔧робочих місць.
 
Очікується, що програма сприятиме покращенню умов ведення бізнесу за допомогою цифрових послуг та надасть можливість МСП отримати доступ до експортних ринків🤔
 
Відповідатиме за впровадження програми Мінекономіки‼️
«Програма RISE є частиною діяльності Світового банку, спрямованої на підтримку народу України та українських компаній умовах постійних обстрілів, відключень електроенергії та дефіциту робочої сили», — зазначив Боб Сом, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

 Звісно, з реалізацією таких дружніх програм у нас зовсім погано. Бо, звідкись взялися ж «невикористані» кошти -1000 грн. від Зеленського.
 
Повідомляється, що програма передбачає фінансування, орієнтоване на результат, яке може бути збільшене залежно від надходження додаткових коштів.

Використовуйте всі можливості, бо такі програми не завжди будуть існувати 💙💛
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥44💯22👍9🤔63🤨2🤣1
🫂Бездіяльність урядовців призводить по податкового терору.
Цього разу для бізнесу та громадян у деяких населених пунктах на територіях активних бойових дій.
 
Що ж відбулося?
 
З початку 2022 року Законом №3050 на територіях активних бойових дій (згідно переліку Мінреінтеграції) платники податків ЗВІЛЬНЕНІ від плати за землю та податку на нерухоме майно (до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії).
Потім, в травні та липні 2023 року, були урядові зміни щодо включення нової категорії територій активних бойових дій, яка НЕ визначена Податковим кодексом🙅‍♀️
 
Це призвело до того, що платники податків у таких населених пунктах з червня та липня 2023 року ВТРАТИЛИ ПРАВО на пільгу.
 
Лише у травні 2024 року КМУ вносить зміни до Порядку визначення переліку територій та для цілей оподаткування.
 
Як наслідок податкова вважає, що протягом 10 місяців(до прийняття КМУ таких змін до Порядку) платники не мали право на пільги, про що зазначає у своїх податкових консультаціях, та активно приймає рішення про донарахування плати за землю та податку на нерухоме майно, посилаючись на аналогічну позицію Мінфіну.
Уряд та податковий комітет роблять вигляд, що не помічають проблему.
 
А платників податків змушують платити за землю та нерухомість на територіях, де активні бойові дії не зупинялися ні на день.
 
П.С. Як вирішити проблему? 💁‍♀️постанова КМУ, яка прирівняла для цілей оподаткування нову категорію територій до територій активних бойових дій, повинна застосовуватися з дня введення такої категорії (чого ще досі не зроблено).
👍55🤯31🤬9🤔43
⚠️Влада зробила черговий крок до ОБКРАДАННЯмісцевих бюджетів!!!
 
Кабінет Міністрів України при підготовці до 2 читання проекту Державного бюджету на 2025 рік повинен опрацювати питання зарахування частини єдиного податку з юридичних осіб та єдиного податку с/г виробників до загального фонду державного бюджету.
 
Таке доручення міститься у прийнятих ВРУ пропозиціях до проекту Закону про Державний бюджет України на 2025 рік.
 
Це при тому, ℹ️що відповідно до Податкового кодексу єдиний податок належить до місцевих податків та згідно Бюджетного кодексу 100% зараховується до місцевих бюджетів.
 
За 2022 рік до місцевих бюджетів надійшло 14,3 млрд гривень єдиного податку від юридичних осіб та с/г виробників, а у 2023 році 📈такі доходи склали вже 17,8 млрд гривень.
 
Пропозицією народного депутата, яку підтримали члени бюджетного комітету, є намір  забрати з місцевих бюджетів від 40 до 60 відсотків такого єдиного податку – а це потенційно від 7 до 10,5 млрд гривень, і спрямувати їх, зокрема, на оплату праці митників та податківців.
 
Знаю, що ця пропозиція ніби -то пов’язана зі збільшенням мінімального податкового зобов’язання з 1 га землі, яке запропонував цей же депутат до ресурсного закону (вже три тижні на підписі президента). 👆Але збільшення сплати податків деякими аграріями з 1 га не перекриє прямих втрат місцевих бюджетів від перерозподілу єдиного податку..
 
Тобто, влада не зупиняється збільшувати зарплатупрокурорам, суддям, Рахунковій палаті, БЕБ, НАБУ, НАЗК, повністю забувши про лікарів, вчителів, пенсіонерів.
 
‼️А бюджетна децентралізація під черговою загрозою скорочення.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤬182💯273👍2😁1👌1
Українська податкова система за своєю суттю є несправедливою з огляду на те, хто сплачує податки, а хто не сплачує.
 
Про це розповів заступник голови місії МВФ в Україні Тревор Лессард.
«І ця динаміка має соціально-політичні, а також економічні наслідки. Отже, люди, які зараз платять податки, насправді не хочуть платити більше, поки люди, які не платять їх, не почнуть платити потроху».

 
Тому, за його словами, нашій країні слід рухатися в бік встановлення податкової справедливості.
 
❗️Гарна порада, тільки от її реалізувати НЕ вдавалось і НЕ вдасться. Така вже у нас «політична воля»❗️
 
Ну, і про ПДВ, до підвищення якого влада нас посилено готує в інформаційному просторі:
«Я думаю, що якщо вам потрібні негайні надходження і ви хочете зробити це в ефективний, широкомасштабний спосіб, який забезпечить вам надходження вже наступного місяця, то важко уявити собі кращий варіант політики, ніж підвищення ставки ПДВ».

 
👥 Пригадую ці тривалі дискусії в комітеті: ПДВ чи військовий збір
У Мінфіні тоді говорили, що їм краще і те, і те.
Платникам податків, звісно, — ні те, ні те.
 
⚠️ І ніхто не зауважив, що за такого «адміністрування» ПДВ – це збільшення проблем для бізнесу.

Може
, потрібно ще раз нагадати, що більш ніж 20 тисячам платників ПДВ (15% до тих, хто подає податкові накладні) блокують їх реєстрацію, незважаючи, що понад 17 тисяч доводять своє право, витрачаючи багато часу і зусиль.
 
📑 І важливо було б знати реальну причину того, чому закон про підвищення податків з 15 жовтня лежить на підписі у Президента.
 
Як і раніше, ВИМАГАЮ НАКЛАСТИ ВЕТО на цей антиконституційний прояв законотворчості.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍70💯46🔥62😢2🤬1
🫳 ЧЕРГОВИЙ ЗАМАХ НА ГРОШІ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
 
В уряді розпочали підготовку до запровадження накопичувальних пенсій.
 
📑 В законопроєкті, розробленому Мінсоцполітики, передбачено, що для всіх категорій працюючих осіб участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення буде ОБОВʼЯЗКОВОЮ.
 
Ставки для працівників:
▪️1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого року з дати початку сплати таких внесків,
▪️2% – протягом другого року,
▪️3% – протягом третього і в наступні роки.
 
Одночасно пропонується зменшити ставку ПДФО:
🔻 до 17% протягом першого року запровадження системи,
🔻 до 16% – протягом другого року,
🔻 до 15% – протягом третього року і в наступні роки.
 
Це черговий варіант, але вже за рахунок зменшення надходжень до місцевих бюджетів.
 
Пропоную зі старту переглянути підхід, бо втратимо час❗️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍46💯30😱103🤬3
🏆 У Мінекономіки знов заявляють про рекорди.
 
У жовтні Україна експортувала товарів на понад $3,8 млрд  — на 18,7% більше, ніж у вересні поточного року, більше, ніж у будь-якому іншому місяці року.
 
Найбільше українські виробники експортували товарів до
🇵🇱 Польщі,
🇩🇪 Німеччини,
🇪🇸 Іспанії,
🇮🇹 Італії,
🇹🇷 Туреччини.
 
В основному за кордон поставлялася наша агропродукція (олія соняшникова, кукурудза, пшениця, насіння ріпаку тощо), а також залізна руда та концентрати.
 
ℹ️ Нагадаю, що режим експортного забезпечення, який поки що не запрацював, може знівелювати всі «рекорди», адже податкова буде наділена правом зупиняти експорт с/г товарів фізично через механізм зупинення реєстрації податкових накладних.
 
Тож прогнозувати треба дійсно дуууже обережно.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤔44💯18👍6🤬42
2025/07/12 14:12:09
Back to Top
HTML Embed Code: