tgoop.com/nizhin_eparkhia/10044
Last Update:
26 листопада – пам’ять святителя Iоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського
☘Святитель Христовий народився в сирійському місті Антіохія у середині ІV століття і походив із сім’ї воєначальника. Благочестива матір його – свята Анфуса, залишившись рано вдовою, виховала сина за євангельськими заповідями.
Юний Іоанн навчався у найвідоміших філософів і риторів та в ранньому віці почав вивчати Священне Писання.
☘Після смерті матері угодник Божий роздав усе своє майно нужденним і прийняв постриг у чернецтво, яке називав «істинною філософією». Зі смиренням уникаючи висвячення у єпископський сан, він на чотири роки відправляється у пустелю, де виконує суворе монашеське правило. Потім ще на два роки оселяється в печері, щоб там у повній самоті віддатися молитовному богоспілкуванню.
☘Надмірні духовні подвиги пустинножителя порушили його здоров’я, що й змусило самітника повернутися на батьківщину. У 386 році блаженний Іоанн прийняв священний сан пресвітера. Його призначили проповідником, і за рідкісний дар богонатхненного слова він отримав від багаточисельної пастви найменування – «Златоуст». Словом Божим отець навернув до Спасителя чимало язичників.
☘Слава красномовного священника зростала і у віці 50 років його звели в архієпископа Константинопольського. Святитель ревно піклуючись про вірян, звертав особливу увагу на духовне вдосконалення священнослужителів. На кошти святого владики утримувалися богадільні і декілька лікарень.
☘У своїх проповідях він викривав гріховність можновладців, чим нажив собі чимало ворогів. Злоумисники зібрали собор та домоглися усунення архіпастиря із кафедри і вигнання його спершу до Вірменії, а потім до Абхазії.
☘Виснажений хворобами святитель Іоанн, в суповоді конвою, йшов у заслання. У Команах сили залишили його і блаженний, причастившись Христових Таїн зі словами «Слава Богу за все», відійшов до Всежержителя восени 407 року.
☘Він лишив християнам об’ємну літературну спадщину: тлумачення книг Святого Письма, багато богословських трактатів. Також подвижник упорядкував чин Божественної літургії, яка практично щоденно звершується по всьому світу вже впродовж шістнадцяти століть.
☘«Святителю отче Іоанне, моли Бога за нас грішних!».
BY Ніжинська єпархія УПЦ
Share with your friend now:
tgoop.com/nizhin_eparkhia/10044