tgoop.com/nizhin_eparkhia/10060
Last Update:
5 грудня – пам’ять священномученика Іоасафа, єпископа Могильовського
☘️Сповідник Христовий народився у 1874 році у селі Линовиця на Чернігівщині і походив із княжого роду. Насіння благочестя в душі хлопчика посіяла його набожна матір – нащадок святителя і чудотворця Іоасафа Білгородського.
☘️Праведник, здобувши юридичну освіту, був забезпечений чудовою кар’єрою – займав високу посаду при міській адміністрації. Він брав активну участь у духовно-просвітницькій та місіонерській діяльності.
☘️Вирізняючись сильною вірою у Спасителя, богоугодний князь у 1911 році організував розкопки прадавніх чернечих печер поблизу Києва. Його зусиллями там було засновано Звіринецький скит і побудовано храм. Добродійність була однією з основних його рис. Навіть після жовтневого перевороту, попри небезпеку для себе, святий не переставав усіляко допомагати монастирям, із яких більшовики вивозили останнє.
☘️У віці 50 років його вперше арештували і протримали у в’язниці 7 місяців за «знатне походження». Незважаючи на постійні переслідування, угодник Божий вирішує не дивитися спокійно на те, як антихрист намагається знищити Церкву Господню. Поклавши всі сподівання на Вседержителя і Йому Одному доручивши своє життя, того ж року він приймає постриг у ченці із іменем на честь свого благодатного предка.
☘️Через два роки чернечих подвигів блаженного звели у єпископський сан. Він хоробро викривав свавілля безбожної влади, за що його невдовзі знову піддали арешту. Святитель Іоасаф відбував шестирічне ув’язнення в Соловецькому таборі, а потім у Східносибірському краю, розділивши долю десятків тисяч вірних чад Православної Церкви.
☘️Замучений поневіряннями заслання, святий владика остаточно підірвав здоров’я. Його, як інваліда, у 1934 році переводять під постійним наглядом керувати Могилівською єпархією. Через слабке здоров'я архіпастир вимушений був згодом піти на спочинок. Він оселився в Бєлгороді, де в 1936 році його звинуватили в «контрреволюційній діяльності».
☘️У в’язниці допити сповідника супроводжувалися безжалісними тортурами богоборців. Так тривало більше року, після чого священномученику Іоасафу присудили смертну кару – розстріл.
☘️З одинадцяти років єпископства він пробув на волі всього близько двох, і жодного разу ні на крок не ухилився в розколи, що виникли в той нелегкий час, але був відданим єдиній істинній Православній Церкві.
BY Ніжинська єпархія УПЦ
Share with your friend now:
tgoop.com/nizhin_eparkhia/10060