Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
1392 - Telegram Web
Telegram Web
Посеред всіх потреб, які маєте, не забувайте про найголовнішу - молитву за перемогу України!
Пісня любові:

Наш Боже, любимо Тебе і прагнемо Тебе любити ще сильніше. Любові прагнення до Тебе вдовольни, любові вияв гідний хай нас втішить. Наш найлюбіший Друже, Ти нас полюбив і спас. О, Осолодо наших помислів, прийди і оселись в серцях всіх нас. Амінь.

Ансельм Кентерберійський
Молитва сходу сонця:

Владико Боже, святий і незглибимий, що повелів із темряви світлу возсіяти, упокоїв нас у нічному сні і підвів до славослов’я і моління Твоєї благости! Даючи Себе ублагати власному Твоєму милосердю, прийми нас, що і нині поклоняємося Тобі і по силі благодаримо Тебе, і даруй нам усе, чого просимо для спасіння. Яви нас синами світла і дня та спадкоємцями вічних Твоїх благ. Пом’яни, Господи, у множестві щедрот Твоїх і всіх людей Твоїх, що тут присутні і моляться з нами, і всіх братів наших, сущих на землі, на морі та на всякому місці владицтва Твого, потребуючих Твого людинолюб’я і допомоги, і всім подай велику Твою милість. Щоб ми, яких Ти завжди спасаєш і душею і тілом, з дерзновенням славили чудне і благословенне Ім’я Твоє. Бо Ти Бог милости, і щедрот, і чоловіколюб’я, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Візантійська утреня
Тобі возносим благодарення, Небесний Отче, Боже наш, через возлюбленого Сина Твого Господа Христа Ісуса, від шкоди бо усякої і небезпеки в ніч цю захистив Ти нас, тож молимо: і в день цей збережи від всього зла і від гріхів спокуси. Благоволи, щоб вчинки наші і життя перед Тобою благовгодними явились, в Твої бо руки доручаєм душі наші і тіла, всі наші сили. Хай ангел святий Твій з нами витає, а ворог злий хай влади жодної над нами не надбає.
Мартін Лютер
Влади‌ко всіх, Го‌споди не‌ба і землі і всього‌ творіння ви‌димого і неви‌димого, що возсіда‌єш на престо‌лі сла‌ви і спогляда‌єш безо‌дні, Безнача‌льний, Неви‌димий, Незбагне‌нний, Неописа‌нний, Незмінний, Отче Го‌спода на‌шого Ісу‌са Христа‌ – вели‌кого Бога і Спаси‌теля, Упова‌ння на‌шого. Він є о‌браз Твоє‌ї бла‌гости, печа‌ть рівноо‌бразна, Він у Собі Само‌му пока‌зує Тебе‌, Отця‌, Він – Сло‌во живе‌, Бог істинний, предвічна Прему‌дрість, життя‌, освя‌чення, си‌ла, світло істинне, що че‌рез Ньо‌го Дух Святи‌й яви‌вся – Дух істини, дар усино‌влення, завда‌ток майбу‌тнього спадкоє‌мства, зача‌ток вічних благ, животворя‌ща си‌ла, джерело‌ освя‌чення, з яко‌го все творіння, і слове‌сне, і розу‌мне, отри‌мує си‌лу Тобі служи‌ти і Тобі вічне возсила‌є славосло‌в’я, бо все слу‌жить Тобі. Тебе‌ бо хва‌лять Ангели, Арха‌нгели, Престо‌ли, Госпо‌дства, Нача‌ла, Вла‌сті, Си‌ли і многоо‌кі Херуви‌ми; при Тобі стоя‌ть довкру‌г Серафи‌ми, шість крил в одно‌го і шість крил в іншого, і двома‌ покрива‌ють вони‌ ли‌ця свої, а двома‌ но‌ги, і дво‌ма літа‌ючи, взива‌ють оди‌н до о‌дного невгомо‌нними уста‌ми, незмовка‌ючими славосло‌в’ями перемо‌жну пісню співа‌ючи, викли‌куючи, взива‌ючи і промовля‌ючи: 'Свят, Свят, Свят Госпо‌дь Савао‌т! По‌вні не‌бо і земля‌ сла‌ви Твоє‌ї! Оса‌нна во ви‌шніх! Благослове‌н, Хто йде в Ім’я‌ Госпо‌днє! Оса‌нна во ви‌шніх!'

св.Василій Великий
ДО МАМИ
На! Квітів, там, з-над річки...
Такий Ти тут самотній у павутинні, а там весна на полі, бідний Ісусику...
Дорогий, дорогий Христе!
Не сумуй так неперервно, не страждай уже більше...
Хочеш? Я візьму Тебе звідси на берег струмка за селом, обмию кров із Твого обличчя, попещу Тебе, притулю.
Ти побачиш наше село, і хату, і сонечко, бо тут Ти його ніколи не бачиш.
Потім я покажу Тобі Марисю, і Зосю, і Стася, і того Яся, що має білих голубів, і ми віддамо Тобі всі наші млинці, бо Ти, певно, голодний, правда ж, голодний?
Дорогий, я б хотів віднести Тебе туди до мами. Вона така добра скупає Тебе, пригорне, перев'яже Твої рани, нагодує.
На! Ручку, ходімо до мами, ходімо...

А ти що тут робиш, шалапуте? — раптом крикнув йому над голівкою паламар, хочеш Бога стягнути зі стіни?
От же ледащо - маєш - маєш - маєш!..

Обличчя дитини зблідло, як лілея, стята градом, опустила ручки:
Я Його до мами хотів тільки узяти до мами...

Ян Андрушевський
Прийди, Господи! Не зволікай!

Коли з’явиться славне світло Явління Твого та радісне благовіщення Пришестя Твого, якого прагнуть, надіються й очікують усі створіння, сотворені Тобою, дай нам радіти та веселитися разом із істинними християнами в небесному Єрусалимі, Господи всього, на віки. Амінь.

Молитва сирійської Утрені.
Молитва за єдність і мудрість для українських церков
Господи Отче небесний, Премудрості Твоєї просимо, Тої, Якою світ сотворив єси, Якою святих надихав єси, Якою Церкву свою непорушно оснував єси і Якою є Єдинородний Син Твій: Слово живе, Бог істинний, предвічна Премудрість, Життя, Освячення, Сила, Світло істинне, сущий у лоні в Тебе, Бога й Отця, Який народився від жони, святої Богородиці і приснодіви Марії, і, бувши під законом, осудив гріх плоттю своєю, щоб і ми, в Адамі вмираючи, оживотворилися в Ньому, самому Христі Твоєму. Молимо Тебе, Отче небесний, дай цю Премудрість нам, щоб Любов'ю Її, а не гординею нашою проваджені, змогли ми прийняти Духа Святого і в Ньому, через Христа Твого і в Його святе ім'я, перед Яким прихиляється усяке коліно на небі, на землі і під землею, і ми прихилили свої коліна і, промовивши молитву, якої Він навчив нас, причастям Чесного і Пресвятого Тіла і Крові Його поєднались у єдину Церкву Твою - Тіло Його непорочне і святе - і так прославили Тебе, бо спасіння наше і є істинною славою Твоєю. Просимо, молимо і благаємо Тебе, Отця через Сина у Святому Дусі, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.
У день пам'яті святого отця нашого Йоана Золотоустого вдалося завершити переклад сирійської версії Літургії, яка носить ім'я цього святого. Ділюся цим прекрасним літургійним текстом з усіма, хто любить молитву церкви і прагне краще пізнати глибини літургійного досвіду церкви. Ця Літургія показує багатоманіття літургійної молитви сирійських церков і заохочує до пошуку джерел та оновлення богослужбового життя церков візантійської традиції, яке практично звелося до єдиного формуляру Божественної Літургії св.Йоана Золотоустого.
Молитва про дари Божі:

Господи, молимося за мудрість, щоб могти насолодитись плодом справжнього дерева життя — Христа, і відчути його животворну силу.
Молимося за дар розуміння, щоб око нашого розуму було просвітлене.
Молимося за дар ради, щоб могти йти правими шляхами під Божим проводом.
Молимося за дар сили, щоб могти послабити натиск зла.
Молимося за дар знання, щоб, просякнуті світлом Твоєї святої науки, ми розрізняли добро і зло.
Молимося за дари любові, щоб мати щире милосердя в собі.
Молимося за дар страху, щоб знайти мир у святій повазі до Твоєї божественної величі.
Даруй нам те, що є волею Твоєю і хай у нас прославиться святе Ім'я Твоє через Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа у Святому Дусі. Амінь.

Йоан Бонавентура
Молитва про віру

Господи Боже, що на світі є таким принижуючим й гідним жалю, як відчуття відсутності Твоєї? Високе прагнення моє, а сила так слабка, що мусить милості благати! Мій Господи, даруй мені ланцюг той, що пов’язує в собі усяк небесний дар: молю про віру, до якої мене тягне і підштовхує усе, та гріх мій не дає вповні її плекати. Цей дар дарів, такий великий, рідкісний, воістину найбільший, без нього бо немає миру й радості у світі. Ти в щедрості Своїй не шкодував для нас Своєї Крові, та користі із щедрості Твоєї нам не буде, якщо забракне іншого ключа до неба — віри! Її подай нам щедро, Христе, Боже, щоб ми прославили Отця в Святому Дусі. Амінь.

Мікеланджело
Сьогодні розпочинається Різдвяний піст. Про те, скільки часу триває піст, від чого варто утримуватися у цей період та як підготуватися до святкування Різдва, – розповідає у відео доцент кафедри літургійних наук УКУ отець Василь Рудейко.
❤️ Святу Різдва Христового передує період приготування – різдвяний піст. Згідно з давнішою традицією, він починався від свята апостола Андрія; вказівкою на це є традиція організовувати Андріївські вечорниці – запусти перед довшим періодом утримання від гучних забав.
❤️ До 40 днів період посту було поширено передусім у монастирських спільнотах, устав яких згодом поширився на всю Церкву.
❤️ Якщо основним зусиллям передпасхального посту є осмислення гріховності і практика покаяння, то Різдвяний піст є періодом осмислення значення Слова Божого для нас. Це період усвідомлення, що Слово Боже приходить до нас, щоб позбавити нас тваринної без словесності і піднести до гідності Дітей Божих.
🖇 Слухай більше у відео
Молитва надії на Христа

В тобі, Ісусе, – чисте світло і життя. І хоч тінь смерті огортає нас, ми все ж живемо і на те вповаєм, що від усього зла ізбавиш нас. Ти маєш, Господи, свої часи, в які возносиш нас і впокоряєш. Не допусти, щоб спокусились ми шляхами провидінь Твоїх святих або щоб гнівались через удачу нечестивих, дай нам, натомість, мудрість за велике і важне вважати нашу долю й участь в малому стадові Твоєму. І навіть якщо проти намірів своїх ми необачне скоїмо, дозволь нам завжди впевненість й розраду в заступництві Твоєму віднайти на честь Твою і славу навіки. Амінь.

Friedrich Christoph Oetinger
Молитва до Ісуса

Ісусе благий, коли стану я перед Тобою, щоб зріти Тебе? Коли милуватимусь славою Царства Твого? Коли станеш для мене всім у всьому? Коли буду з Тобою у Царстві, од віків уготованому Тобою для улюблених Твоїх?
Покинутий я, бідний і у вигнанні тут, у землі вражій, де війни щоденні і негаразди. Дай утіху в моєму вигнанні, полегши біль мій, до Тебе бо зітхає вся моя душа. Як же страждаю я серцем своїм, коли духом небесним запалююсь, аж ось рій помислів плотський нападає на мене у час молитви!
Мій Боже, не віддаляйся від мене і не відвертайся у гніві від раба свого. Хай спалахнуть блискавки Твої і розсіють їх. Пошли стріли Свої і прожени усі підступи вражі!
Збери мої почуття в Тобі; дозволь забути все мирське і допоможи швидко відкидати й зневажати всі обмани гріха. Поспіши на допомогу, Істино вічна, щоб жодна марнота не мала на мене впливу. Прийди, небесна Радосте небесна, і хай в присутності Твоїй усяка нечисть зникне.
Прости мене і милостиво пробач за те, що під час молитви я часто думаю не про Тебе. Бо справді визнаю, що схильний розсіяння великого. Часто не там я, де перебуваю тілесно, а там, куди несуть мене мої думки. Провадь мене до Себе знаними і незнаними стежками, Боже мій. Амінь

Тома Кемпійський
Святий Григорій Богослов безсумнівно належить до найбільших християнських мислителів. І, оскільки, справжнім богословом є той, хто молиться, слід очікувати літургійних текстів і від цього Богослова.
Справді, в різних традиціях збереглись цікавезні тексти Літургії, які носять ім'я цього святого. Нижче подаємо текст древньої вірменської Літургії св.Григорія Богослова. Його молитвами Господи Ісусе Христе Сину Божий помилуй і спаси нас. Амінь
Молитва на поклонення голови:

Боже Вседержителю, істинний і незрівнянний, всюдисущий, всьому присущий і ні в чому виключно не перебуваючий, не обмежуваний місцем, не старіючий з часом, віками нескінченний, словами неохопний, родженню не підлеглий, не потребуючий охорони, вищий від тління, недоступний переміні, природою незмінний, в неприступнім світлі перебуваючий, єством невидимий, але відомий всім розумним єствам, які усердно шукають Тебе і досяжний тим, які усильно прагнуть до Тебе. Боже Ізраїля істинновидячаго, у Христа увірувавшого народу Твого, будь милостивим, почуй мене ради імені Твого, і благослови тих, які схилили перед Тобою шию свою, даруй їм за прошенням сердець їх те, що на користь, і нікого з них не залиш відкинутими від царства Твого, але освяти їх, охорони, покрий, захисти, ізбав від супротивника і від всякого ворога, доми їх збережи, входи і ісходи їх охорони; бо Тобі слава, хвала, величання, почитання, поклоніння, і Отроку Твоєму Ісусу, Христу Твоєму, Господу нашому, Богу, і Царю, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

З давньої антіохійської Літургії
Вранішня молитва

До Тебе, Боже, рано вранці лину, на поміч у молитві поспіши, думками дай зібратися перед Тобою, бо не під силу мені подвиг цей нести.
Бо темрява в мені, але в Тобі є світло; Ти не лишив мене в самотності моїй; я, малодушний, в Тебе терпеливості позичу; незвідані путі Твої, Тобі ж відомий шлях мій.
Отче Небесний, похвала і благодарення Тобі за спокій ночі; хвала і благодарення Тобі за день новий. Хвала і благодарення Тобі за всяку Твою добрість, за вірність, що в житті минулому явив.
Добра багато дав Єси мені, дай і важке із рук Твоїх приймати. Бо більшого, ніж я знесу, на мене Ти не покладеш. Ти так влаштовуєш, щоби усе на благо завжди служило для Твоїх дітей.
Ісусе Христе, Господи, нещасним був Ти й бідним, полоненим, покинутим, як я. Тобі відомі всі людські страждання, зі мною Ти, коли всі решта поруч не стоять.
Я в Тебе не забутий, Ти завжди мене шукаєш. Ти волиш, щоб Тебе пізнав, щоби до Тебе навернувся я. Твій поклик чую, Господи, за ним чвалаю, підтримай мене, Помоче моя!
Даруй, о Святий Боже, мені віру, яка від відчаю, залежностей, недоліків спасе, любов до Бога і людей, що знищить ненависть і гіркість, надію дай мені, яка від страху звільнить, зі зневіри піднесе.
Святий мій Творче, милосердний Боже, мій Спасе, Судде і Ізбавителю мій, для Тебе я відомий досконало, перед Тобою - всі діла мої.
Ти всяке зло ненавидиш, караєш і в цьому і в прийдешньому світах, при цьому на особу не зважаєш, гріхи прощаєш тому, хто до Тебе з щирістю припав.
Добро Ти любиш, щедро воздаєш за нього - спокійну совість ще на цій землі, а в світі, що колись настане, в ньому уготовав Ти праведним Твоїм вінці.
Свободу дай, щоби відповідально перед Тобою і людьми це 'днесь' довершив я. За все, що день цей, Господи, принесе – хай славиться Твоє ім’я! Амінь.

За Дітріхом Бонгьоффером
Господи Вседержителю, молимо і просимо Тебе, щоб Ти освятив нас Духом Святим і дарував нам це благословення Твоє, щоб ми благодарили і славили Тебе у всяку годину і повсякчас в єдинородному Сині Твоєму, через Якого, і з Ним, і з Духом Святим Тобі слава і влада нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.
21 листопада святкуємо Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Батьки Діви Марії, праведні Йоаким і Анна, молились і просячи Бога подарувати їм дитину, дали обітницю, що віддадуть це дитя на служіння Господеві.

Вимолена молитвами своїх праведних батьків, Пресвята Діва Марія до трьох років перебувала з ними. Але з малого віку знала, що її місце в Божому храмі.

«Це свято підіймає декілька важливих питань. Передусім йдеться про посвячення своїх дітей Богові. Йоаким і Анна посвячують Марію Богові і дотримуються своєї обітниці, впроваджуючи її у контекст юдейської вірі – вони вводять її у храм. Богородиця входить у храм і навчається там, аби прожити своє життя у вірі. Все те, що вона засвоїла у храмі, вона проживатиме разом з Ісусом: у важкі хвилини Його народження, проповіді, страждання. А також і у щасливі моменти – Його Воскресіння, Вознесіння, праворуч сидіння і другого славного пришестя»
2024/12/16 22:06:04
Back to Top
HTML Embed Code: