tgoop.com/onclinic_kids/513
Last Update:
🍭Всі ми знаємо, що солодощі - це зло, але ось парадокс: накласти суворе табу на цукерки та шоколадки у нас не піднімається рука.🙈 Навіть ті батьки, які ведуть суворий облік всіх з'їдених льодяників, на свята, дні народження, канікули або час відпустки свій мораторій, як правило, знімають. Зізнаймося чесно: ми самі небайдужі до солодощів, і наші діти беруть з нас приклад.
⠀
👶Дитина поки не спробує, не знає, що цукерка смачна. Смаколики стимулюють центри харчового задоволення в мозку. А далі у малюка формуються харчові стереотипи: заохочення за успіх, заїдає стрес, перекус на бігу.
⠀
❗️Надлишок простих вуглеводів веде до зростання «хвороб 21 століття» - від карієсу, проблем зі шкірою до ожиріння і цукрового діабету 2 типу. ⠀
Ваше завдання як батьків - регулювати кількість солодощів, які їсть ваша дитина.
Як це зробити❓
👉З раннього віку прищеплюйте малюкові любов до домашніх десертів і домашньої їжі, а не до солодощів. Повторюйте, що це найсмачніша і найкорисніша їжа.
👉Ставтеся до їжі якомога простіше, не робіть акцент на десертах, щоб не виділяти солодкі страви, як якийсь бонус. Зрештою, ми їмо перш за все для того, щоб отримати з їжею корисні речовини.
👉Щоб дитина не почала асоціювати солодощі з атмосферою свята і яскравими емоціями, не відзначайте дні народження в кафе, де акцент робиться на солодощах, а в меню немає нічого, крім десертів і піци. Не замовляйте гігантські торти, не купуйте на всіх гостей по кілограму солодощів. Якщо ви прийдете в ресторан з дитиною, забудьте про десерти, вибирайте тільки основні страви та робіть акцент не на їжі, а на спілкуванні з друзями та родичами.
👉Відразу попередьте бабусь, родичів, друзів, щоб вони не давали вашому малюкові солодощів, не запитавши вас. Безумовно, зрідка давати дитині можна і цукерки, і шоколад, і здобу. Як часто це робити, вирішують батьки, але краще не частіше 1-2 рази в тиждень. Причому спонтанно і без церемоній, як «випадкове» частування. Наприклад, по дорозі з саду додому: «Хочеш цукерку? Знайшла в сумочці щойно».
👉Не потрібно прив'язувати десерти до основних прийомів їжі. Інакше дитина буде давитися головним блюдом, не зможе відчути смак корисних продуктів і буде думати тільки про солодку «нагороду», яка чекає її в кінці. Пропонуйте десерти на полуденок. Здобу або печиво давайте разом зі склянкою молока або кефіру: так вони краще засвояться.
👉Якщо ситуація запущена, почніть поступово міняти звички малюка. Для початку розширте саме поняття «десерт». Покажіть дитині більш здорову альтернативу шоколаду і цукеркам. Це може бути фруктовий салат, порція ягід, фінік, сирний мус або домашня випічка.
BY ОН Клінік Діти
Share with your friend now:
tgoop.com/onclinic_kids/513