Telegram Web
Архиєпископ Америки звершив молитву за збереження від ураганів і негоди

Архієпископ Америки Елпідофор разом із священнослужителями Архиєпархії зібралися в каплиці Святого Павла, щоб піднести благальні молитви за безпеку тих, хто продовжує страждати від негоди на узбережжі Мексиканської затоки.

Архиєпископ став навколішки перед мощами святих і мучеників, які перебувають у каплиці Святого Павла, в тому числі перед мощами Святого Миколая, які були привезені з Грецької Православної Церкви та Національної Святині Святого Миколая, і відслужив молитву.
Справу священника УПЦ почали розглядати у Калинівському суді

У Калинівському районному суді почався розгляд справи стосовно священика Калинівського благочиння УПЦ.

Його підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2.3 ст 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Клірика обвинувачують у тому, що протягом 2022 – 2024 років у власному обліковому записі в Телеграмі поширював текстові та відеоматеріали з чіткою підтримкою проросійської ідеології та антиукраїнською позицією.
На Харківщині провели міжконфесійну панахиду

В селищі Потилівка відбулася міжконфесійна панахида, приурочена до Дня територіальної оборони. Ця подія об’єднала представників різних конфесій у молитві спокій душ загиблих захисників України.

Відправу панахиди здійснив архієпископ Харківський і Слобожанський Митрофан, разом із яким молилися єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви владика Павло Гончарук, архієреї Української Греко-Католицької Церкви екзарх Харківський владика Василь Тучапець і емерит Ігор Ісіченко.

На панахиду зібралися представники добровольчого формування “Фенікс” та місцеві мешканці, які вшанували пам’ять загиблих та висловили підтримку тим, хто продовжує боронити країну зі зброєю в руках.
У Єкатеринбурзі збудують мечеть на честь учасників агресії проти України

У Єкатеринбурзі заклали перший камінь на будівництво соборної мечеті на честь “героїв спеціальної військової операції”.

Побудувати мечеть планується на кошти представників бізнесу, також за допомогою звернуться до глави Татарстану Руста Мінніханова.

За словами голови духовних зборів Росії муфтія Альбіра Крганова, на війні можуть перебувати кілька десятків тисяч мусульман із Свердловської області. На церемонії закладання каменю виступили й учасники агресії, їм вручили нагороди.
На Закарпатті відбулося засідання Конференції вищих настоятельок Римо-католицької церкви в Україні

На Закарпатті відбулося 23 Пленарне засідання Конференції вищих настоятельок жіночих інституцій і товариств апостольського життя Римо-Католицької Церкви в Україні.

Цього року засідання відбулося в Реколекційному домі св. Йосифа Згромадження Святого Йосифа де Сен-Марк в с. Павшино.

Тема засідання: «Богопосвячені жінки – апостоли надії та миру».
Участь у заході взяли участь настоятельки з 31 згромадження, а також Апостольський нунцій архиєпископ Вісвальдас Кульбокас та інші..

Під час зібрання були обговорені напрямки праці Конференції та вибрано нову Голову Конференції й її радниць.

Голова – с. Ірина Губар (Згромадження Сестер Урсулянок Серця Ісуса в Агонії).

Заступниця Голови – с. Марія Марта Пшивара (Місійне Згромадження Сестер Служниць Святого Духа).
28 вересня (11 жовтня) в православному календарі день пам’яті преподобного Харитона Сповідника.

Преподобний Харитон Сповідник – це християнський святий, який жив у IV столітті та постраждав за віру під час гонінь на християн. Він був родом із Іконії, де побачив мученицьку смерть святої Фекли, яку він шанував усе своє життя. Після звільнення з в'язниці він вирушив у паломництво на Святу Землю, де був захоплений розбійниками і врятувався від них дивом.

Він залишився жити у печері, де розбійники привели його, і зробив із неї церкву. Там він почав свій пустельницький подвиг і привернув до себе багатьох учнів. Він заснував три монастирі в Юдейській пустелі: Фаранську, Єрихонську та Сукійську лаври. Він також дав своїм учням правила чернечого життя, які вплинули формування Єрусалимського Типікона. Він помер близько 350 року та був похований у Фаранській лаврі.
Затриманого у Білорусі священика засудили до 10 діб

Став відомий результат суд щодо настоятеля католицької парафії Серця Ісуса в Крулівщині Докшицького району Вітебської області, ксьондза-каноніка Юрія Боровньова, затриманого 7 жовтня.

Католицькому священику дали 10 діб за ч. 2 ст. 19.11 КпАП РБ – поширення “екстремістських” матеріалів. Під “екстремістськими” матеріалами влада Білорусі має на увазі незалежні медіа.
“Україна духовно утверджується”: Митрополит Епіфаній відвідав прифронтову Харківщину

Сьогодні Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Митрополит Епіфаній, здійснив першосвятительський візит на Харківщину. Візит розпочався в селищі Ков’яги Богодухівського району, де Митрополит разом з духовенством Харківської єпархії освятив дзвони і накупольні хрести храму Свято-Миколаївського чоловічого монастиря.

Продовживши візит у Харкові, Предстоятель звершив молебень за перемогу України в храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. У своєму зверненні до громади він висловив переконання в перемозі України та встановленні справедливого миру.
У Нікополі завершили розбирати завали храму УПЦ, який згорів 12 вересня

У Нікополі завершили розбирати завали храму УПЦ. Він згорів внаслідок російського обстрілу 12 вересня. Завдяки допомозі небайдужим, завершили розбирати завали Свято-Знам’янського храму. 12 вересня у нього попав російський снаряд. Внаслідок чого сталася пожежа і храм був зруйнований.

«Спільними зусиллями важку роботу було зроблено, весь брухт та сміття зі стін хаму було винесено. Зараз тривають роботи фахівців з накриття даху та консервації храму до мирного часу»,йдеться у повідомленні.

Настоятель храму Олександр Єрохін і церковна рада дякують всім, хто підтримав парафію у цей складний час.
Предстоятель УГКЦ зустрівся з Папою Франциском у Ватикані

В Апостольському палаці Ватикану відбулася зустріч Блаженнішого Святослава зі Святішим Отцем Франциском. Глава УГКЦ розповів Папі про виклики душпастирського служіння в умовах війни, окрему увагу присвятив гуманітарним проблемам і необхідності подальшої всесторонньої підтримки України з боку Святого Престолу.

Блаженніший Святослав представив Папі Францискові рішення останнього Синоду Єпископів УГКЦ, головним завданням яких є євангелізація в контексті війни. «Сьогодні перед нами стоїть важливе завдання — протистояти мілітаризації релігії, яку бачимо в російській агресії проти України, а також відкривати перед людьми Боже слово в умовах важких випробувань, бути проповідниками надії навіть у безвихідних умовах війни», — наголосив Глава УГКЦ.
Правозахисна організація ООН виступає проти участі біологічних чоловіків у жіночому спорті

Оприлюднена у вівторок доповідь Організації Об’єднаних Націй про насильство щодо жінок і дівчат у спорті закликає захищати жіночий простір від біологічних чоловіків, які вважають себе «трансґендерними жінками». Спеціальний доповідач ООН з питань насильства щодо жінок і дівчат заявив, що країни-члени ООН мають захищати жіночий спорт, оскільки пригнічення рівня тестостерону у біологічних чоловіків-спортсменів не усуває їхніх вроджених фізичних переваг над жінками.

Рім Алсалем з Йорданії, призначений на цю посаду Комісією з прав людини США у 2021 році, представив 24-сторінковий звіт, у якому згадуються випадки важких травм жінок і дівчат, змушених змагатися з біологічними чоловіками, а також порушення приватності у роздягальнях та публічні наслідки щодо жінок, які наважуються про це говорити.
Ватикан заявив про дискримінацію християн у Європі

Експерт Постійної місії Святішого Престолу при ОБСЄ та інших міжнародних організаціях у Відні виступив на пленарному засіданні Варшавської конференції з прав людини, присвяченій питанням толерантності та боротьби з дискримінацією.

У своєму виступі представник Святішого Престолу Маттіа Ферреро торкнувся актуальної проблеми релігійної нетерпимості. Його доповідь не була єдиною на цю тему. Зокрема, на попередніх сесіях, присвячених основним правам, представник США зазначив про серйозні обмеження свободи віросповідання у таких країнах, як Росія, Таджикистан, Туркменістан, Киргизстан, Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Узбекистан, Туреччина, Сербія та Грузія. Водночас він високо оцінив зусилля Швеції, Данії та Нідерландів у забезпеченні основних свобод.
Z-Монахинь Моспатріархату більше не пустять на ярмарки в Італії

Білоруська діаспора в Італії добилася того, що Свято-Єлизаветинський монастир (СЄМ) з Мінська не братиме участі в місцевих ярмарках в Італії. Представники народного посольства Білорусі розповіли організаторам про зв’язки монастиря з режимом Лукашенка та участь у підтримці російських військ, закликали до необхідності перевірки діяльності таких організацій та ретельного аналізу їхньої участі у міжнародних заходах. Після чого їм повідомили, що більше монастир не братиме участі у ярмарках.

Тим часом російські окупанти поставили прапори на пам’ятнику в Соледарі з благословення сестер Єлизаветського монастиря. Відео із озброєними окупантами, які видаються «воїнами бригади св. Алєксандра Невського», поширила глава російської групи «Допомога братам», монахиня Євгенія (Цівцівадзе).
Російського активіста, який виходив на акції протесту з біблійними плакатами, засудили на 12 років позбавлення волі

Волонтеру «Нємцового мосту» Євгенію Міщенку звинувачують у співпраці з «Легіоном “Свобода Росії”». Затримали його минулої осені, під час затримання йому зломали три ребра. Як пише "SOTAvision", російський суд засудив Мищенка засудили до 12 років позбавлення волі за статтею про участь у діяльності терористичної організації.

Як докази російські прокурори використовують стенограми його бесід із представником легіону “Свобода Росії”, який виявився насправді російським оперативником під прикриттям. Активіст відомий тим, що на вуличні акції виходив із плакатами, що містять релігійні цитати. На суді свідки з боку захисту розповідали, що чоловік не зазнає жодного насильства, він альтруїст і пацифіст.

Перші три роки терміну Міщенко проведе у в’язниці, а потім буде переведений до колонії суворого режиму.
У Рівному та Запоріжжі духовенство та віряни УПЦ стали донорами крові

У Рівненському обласному центрі служби крові духовенство та миряни Рівненської єпархії УПЦ здавали кров на потреби хворих та поранених воїнів ЗСУ.


Цього разу донорами стали 50 священиків, дияконів, мирян. Приходили сім’ями та парафіяльними родинами. «Цей жест милосердя не лише свідчить про важливість соціального служіння Церкви, а й підкреслює прагнення православних вірян допомагати ближнім у складні часи», — зауважив керівник соціального відділу при Рівненській єпархії УПЦ МП протоєрей Петро Перетятко.

Духовенство Запорізької єпархії відвідало Запорізьку обласну станцію переливання крові у рамках благодійного проекту «Любов Милосердствує».
Представники Церков підтримують ексгумацію польських поховань в Україні

Нарада Християнських Церков України заявила про підтримку позиції Українського інституту національної пам’яті у справі пошукових та ексгумаційних робіт польських поховань.

Текст звернення оприлюднив Інститут релігійної свободи.

Представники Церков закликали державну владу підтримати добрі наміри Українського інституту національної пам’яті і знайти можливість організації такої кваліфікованої роботи, незважаючи на всі труднощі воєнного часу.

“Ми, члени Наради Християнських Церков України, уважно слідкуємо за наново розгорнутою справою потреби взаємного і належного християнського вшанування жертв українсько-польського збройного конфлікту часів Другої світової війни та вітаємо нещодавню заяву керівництва Українського Інституту національної пам’яті про ініціативні кроки з організації пошукових та ексгумаційних робіт стосовно польських поховань на теренах Рівненської області"
29 вересня (12 жовтня) — день пам'яті двох преподобних, Феофана Милостивого і Киріака Пустельника.

Преподобний Феофан Милостивий народився в палестинському місті Газа і був дуже доброю і милосердною людиною. Прославився тим, що завжди приймав у себе на ночівлю подорожніх і не брав за це грошей.

Його заощадження пішли на допомогу людям, а сам Феофан зубожів. Але він не скаржився, а стійко виносив усі тяготи. Але незабаром захворів на невідому недугу, тіло вкрилося ранами, і преподобний помер. Але після смерті тіло зцілилося і мощі стали виділяти цілюще миро.

Преподобний Киріак народився в Коринфі, у V столітті. Коли йому виповнилося 18, юнак вирішив присвятити себе Богові і йшов в обитель святого Євфимія, а потім — в Йорданський монастир святого Герасима. Киріак багато працював і проводив час у молитві, за що заслужив повагу ігумена.

Після смерті ігумена, Киріак завів дружбу з пісником Фомою, поки того не відправили в Олександрію. Після цього преподобний наклав на себе обітницю мовчання. У 70 років святий пішов у пустелю і, за переказами, жив разом із левом, якого годував із рук. Помер преподобний Киріак Пустельник у старості, у 109 років.
Український священик Вселенського патріархату організував мітинг в тому містечку, в котрому здійснено замах на Трампа

Православний священик виголосив молитву з нагоди відкриття мітингу Трампа в Батлері, штат Пенсільванія, у суботу, 5 жовтня. Це був другий мітинг екс-президента в містечку після того, як на нього було здійснено замах.

Священика звати отець Джон Харест, настоятель Української православної церкви святих Петра і Павла в Карнегі, штат Пенсільванія.

Священик Константинопольського патріархату Української православної церкви США почав зі слів «О Цар Небесний», а потім виголосив власну молитву, яка включала благання про упокій душі людини, яка загинула під час замаху в липні, про захист президента Трампа і всієї Америки, а також про допомогу постраждалим від урагану «Хелен».

Його молитва звучить так:

«О Господи, ми дякуємо Тобі за те, що Ти дозволив нам зібратися сьогодні, за право на мирне зібрання, за благодать мати вільну волю вибирати добро, а не зло, за Твоє милосердя, що проявляється в прощенні наших провин, за ангелів, яких Ти доручив захищати нас і направляти наших перших рятувальників і військових, і за всі неявлені нам благословення, які Ти один знаєш.

У Твоєму Божому милосерді просимо, щоб Ти дарував вічний спокій душі раба Твого Корі, щоб Ти прийняв його душу в Твоє Царство, і щоб пам'ять про нього була вічною. Ми також смиренно просимо, щоб Ви дарували мир і зцілення сім'ї Комператоре в цей непростий час скорботи і в наступні місяці, а також роки.»
2024/10/13 21:13:50
Back to Top
HTML Embed Code: