Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
501 - Telegram Web
Telegram Web
​​🏘 Дефіцит місць у гуртожитках КНУ

Ця проблема є актуальною вже довгий час, проте наразі набуває ще більшої серйозності. Кількість іногородніх студентів, особливо тих, хто має пільги, щороку зростає, тоді як кількість місць у гуртожитках зменшується. Тому адміністрація КНУ дійшла до досить радикального розв'язання проблеми – виселення випускників ОС «Бакалавр». Тобто фактично, випускник, що хотів продовжити навчання на магістратурі КНУ не має змоги зберегти своє місце в гуртожитку та повинен впродовж короткого проміжку часу знайти місце проживання, адже у цьому році магістри навчатимуться в очному/змішаному режимі. 

Після виселення випускників бакалаврату звільнилося 1124 місця, проте чи вирішує це проблему повністю? Ні.  

Відповідно до публічної інформації, яку надав Університет щодо кількості поданих заяв на поселення до гуртожитків вже у цьому році, маємо 2141 особу. З них 965 – здобувачі освіти з пільгами, котрі повинні бути заселені першочергово; 1176 – іногородні здобувачі освіти без пільг (детальніше - у скріншотах нижче).  
Варто зауважити, що після звільнення тих самих місць у гуртожитках, вже було розселено наявну чергу на поселення, що становить 211 осіб. 

🤬 Тож бачимо, що після виселення випускників бакалаврату, місць у гуртожитках катастрофічно не вистачає навіть для осіб з пільгами. 

Єдине розв'язання цієї проблеми – будування нових гуртожитків.

Остання інформація щодо будування нових гуртожитків була опублікована на початку 2022 року, коли з державного бюджету для КНУ було виділено 108 млн гривень на будування нового комплексного гуртожитку орієнтовано на 420 кімнат. Проте більше інформації щодо цього проєкту немає, як і якихось апдейтів по його будуванню. 

🧐 Тоді постає питання : Як Університет користується тією територією, що була зареєстрована за ним Державою?

Відповідь можна знайти в одній зі статей видання «Заборона». Виявляється, що на території КНУ на 2022 рік існує 49 бізнес-центрів та житлових будинків, на місці яких можна було б з легкістю побудувати ті ж самі гуртожитки для студентів. Як зауважило видання : "Українське законодавство забороняє передавати державні землі у приватні руки. Тобто університет чи академія не мають права на забудову, однак можуть виступати замовником. У такому разі університет не платить нічого, а забудовник обіцяє передати щось університету. 
Виникає замкнене коло, де ЗВО сподівається на інвестиції й нібито не причетний до забудовника. А забудовник, своєю чергою, говорить, що він лише виконавець замовлення
".

🤨 Отже, дійсно не зрозуміло чи Університет просто не має змоги будувати нові гуртожитки, чи це є не дуже вигідним заняттям для нього.
👆 Інформація про (1) кількість вивільнених місць у гуртожитках після виселення випускників ОС "Бакалавр" і "Магістр"; (2-5) кількість поданих у 2023 і 2024 роках заяв на поселення у гуртожитки КНУ, із розбивкою по підрозділах
Учорашній показ першого фільму з трилогії "Три кольори" набрав повну залу глядачів і глядачок та нікого не залишив байдужим. Картині вдалося прикути увагу присутніх своєю естетичністю, символізмом та майстерною грою акторок, і навіть відключення світла не завадили нам насолодитися фільмом та продуктивно обговорити наші враження.

Поговорили про те, яке місце у фільмі та житті головної героїні займає любов, свобода і дружба, про її намагання відпустити минуле та прийняти втрату, а також про використання кольору, світла і музики, що мали неабияке значення для історії.

Дякуємо усім, хто долучилися до перегляду, і з нетерпінням чекаємо на вас наступного разу, аби разом продовжити перегляд і обговорення трилогії "Три кольори" у "Центрі критичного кіно"!

📝 Доєднатися до кіноклубу
Студентсько-робітничий опір системним проблемам у сфері освіти існує, але сьогодні він фрагментований та може бути мало помітний зовнішньому та внутрішньому спостерігачу. Чи це тому що тиск капіталістичної системи на університети досяг небувалого рівня? Чи тому що побудова альянсів в умовах сучасного світу занадто складне завдання? Про це та про багато іншого активістки «Прямої дії» міркували на Міжнародному саміту студентського руху «Університети в стані війні: студентсько-робітнича боротьба в часи кризи», що відбувся 13-14 липня в Познані.

На Саміті були жваві дискусії про те, як проявляється капіталізм в сучасному університетському житті. Гонитва за ефективністю, конвеєрність навчання, платні послуги – лише одні з таких проявів. Колеги з Польщі поділилися досвідом захоплення студентського гуртожитку, який хотіли приватизувати. Про це можна подивитися фільм за посиланням. Дуже натхненна історія, за якою втім стоїть багато підготовки та роботи профспілковців та інших студентів. Наші активісти розказали про поточну студентську боротьбу, вплив війни, а також поділилися своїми міркуваннями про те, як може виглядати міжнародна підтримка українського студентства.

Найбільш важливим та складним питанням стало обговорення побудови міжнародних мереж солідарності між різними студентськими рухами. Хоча може здатися, що пригноблені (а соціальне положення студентів та студенток дозволяє нам віднести їх в цю групу) та сама по собі пригнобленість гарантує легкість побудови мережі солідарності, на практиці це виявляється дуже важким завданням, особливо в часи кризи та війни. Яку позицію мають зайняти університети? Хоча повторення мантри про те, що всі війни мають бути припинені, звільняє від відчуття провини, все ж подібні гасла видаються абсолютно неадекватними і наївними, оскільки самих по собі цих гасел абсолютно недостатньо. Навколо чого нам будувати солідарність в умовах, коли інтереси можуть суперечити один одному?

Можна розглянути такий випадок. В Італії уряд скорочує витрати на освіту пропорційно збільшенню витрат на озброєння. Як мають це сприймати італійські студенти? Збільшення витрат на озброєння для України означає можливість отримати додаткові військові ресурси від Італії, але для італійських студентів – це означає зменшення освітніх та соціальних гарантій. І хоча здається, що цю проблему неможливо вирішити ніяк інакше, ніж в парадигмі чорного та білого, утім нам все ж видається, що це ілюзорний бар’єр на шляху до солідарності між студентами з України та Італії.

Загалом за результатами конференції напрошується висновок, що солідарність неможливо побудувати навколо великих концепцій. Солідарність починається з маленького та дуже конкретного. Це щось таке, що буквально можна відчути руками. Наша делегація зокрема говорила про важливість обміну досвідом. Як організувати акцію? Чи потрібно друкувати газету до захоплення гуртожитку, чи після? Як змайструвати транспарант, щоб його було зручно тримати декілька годин? Питання на позір прості, але важливіші, ніж здаються.

Намагаючись тримати межу між пафосом лівої ідеї та конкретністю повсякденного життя лівого активіста, учасники та учасниці саміту підготували Маніфест, з яким можна ознайомитися за посиланням. У Маніфесті ми визначили невеликі кроки, до реалізації яких може приєднатися хто завгодно.

Сам Саміт став результатом попередньої роботи міжнародної мережі, яка розпочалася як діалог між польськими та італійськими студентами та студентками. Із часом до мережі долучилися такі країни як Україна, Нідерланди, США. Якщо у вас є бажання долучитися до роботи мережі, то напишіть нам в бот.

📕Читайте у нашому новому матеріалі.
Студенти, учні та освітяни!

Пряма дія вітає вас із 1 вересня — Днем знань!
Розпочинається новий навчальний рік, що символізує нові можливості, нові досвіди й нові виклики.

Новий навчальний рік — час розширювати горизонти, отримувати нові знання і досвід, які допоможуть у майбутньому. Нехай цей рік принесе вам нові відкриття, цікаві проєкти і незабутні моменти студентського життя.

Для викладачів це можливість передати свої знання та мудрість новому поколінню, надихнути своїх студентів на досягнення великих вершин. Ваша праця — це вклад у наше спільне майбутнє, і ми вдячні вам за вашу відданість і професіоналізм у буремні часи.

Бажаємо всім вам сил, здоров’я, натхнення і успіхів у новому навчальному році! Нехай цей рік буде для всіх плідним, сповненим радості та досягнень.

Пам'ятайте, що якими не були би ваші труднощі на шляху до здобуття освіти, їх завжди можна вирішити спільними зусиллями та солідарністю студентства всієї України.
Установчі збори у ЛНУ!

Осередок "Прямої дії" у ЛНУ розпочинає свою роботу в новому 2024-2025 навчальному році. Для того, аби визначити наші цілі та плани, ми хочемо провести збори в головному корпусі нашого університету вже цієї п'ятниці, орієнтовно після 16:00.

Якщо ви хочете доєднатись до незалежної профспілки, або просто прийти і послухати, то ми вам завжди раді!

Пишіть @Crusaderking якщо хочете взяти участь в зборах.
Підтримка студентів КНЛУ

🤬Новий навчальний рік для студентів єдиного в Україні лінгвістичного університету розпочинається з чергового непрозорого «обʼєднання».

📌Більшість наших підписників знайомі з тим, як відбувається т. зв. «оптимізація» від МОН. Цей випадок не став виключенням. Студенти лінгвістичного зіштовхнулися з ідентичними проблемами, що й ТНУ, УАД, ПНУ: відсутність інформування студентів та трудового колективу, невідоме майбутнє гуртожитків та навчальних корпусів, зміни цін на навчання тощо. У подальшому ми детальніше будемо висвітлювати ситуацію з КНЛУ.

Проте наразі ми закликаємо підтримати студентську ініціативу та підписати петицію за збереження Київського національного лінгвістичного університету.

https://petition.kmu.gov.ua/petitions/7145
24 серпня у Львові, Києві, Дніпрі та Рівному активіст_ки "Прямої дії" підтримали акції протесту руху "За чіткі терміни служби".

Ми вважаємо неприпустимим ігнорування вимог військових, серед яких багато наших однокурсників, та їхніх рідних, котрі хочуть знати скільки повинна тривати служба. Таким чином солдати, які більше двох років перебувають на фронті, втрачають моральний дух та боєздатність, а майбутні військові не знають скільки їм доведеться служити, що не сприяє ефективності призову.

Ми закликаємо всіх студентів долучитися до боротьби за права військовослужбовців!
Чергова атака на університет!

Росія продовжує чинити терор та атакувати цивільні об'єкти, в тому числі й навчальні заклади.

На цей раз постраждав один з корпусів Сумського державного університету: увечері 3 вересня його було атаковано керованою авіаційною бомбою. На щастя, ніхто з людей не постраждав, проте корпус було зруйновано майже вщент. В ньому знаходились аудиторії, обладнання для навчання, спортивна зала та ін.

Зараз університет збирає кошти на відновлення. «Пряма дія» закликає долучитися до збору на підтримку навчального закладу!
🐈‍⬛ На звʼязку Пряма Дія!

🎓Це літо стало для нас не тільки часом відпочинку, але й можливістю збагатися новими знаннями та навичками. Окрім проведення Вільної школи у Львові, делегати та делегатки університетських первинних організацій (“первиннок”) нашої профспілки зібралися разом на загальному Зʼїзді, щоб обговорити план своєї роботи на новий навчальний рік, розробити більш ефективну структуру для нашої профспілки, а також отримати цінний досвід під час воркшопів і лекцій.

🏆 Результатом ІІ З'їзду Прямої Дії стали важливі організаційні зміни. Орієнтуючись на досвід наших іноземних товаришів, зокрема польської профспілки “Ініціативи працівничої”, ми визначили З'їзд делегатів первиннок найвищим органом прийняття рішень та узгодили основні напрямки і загальний план діяльності. За необхідністю, для перегляду рішень, також будуть скликатися Загальні збори. Було обрано виконавчий орган З'їзду — Координаційний штаб, який буде реалізувати рішення З'їзду, а також Контрольно-ревізійна комісія, яка буде проводити аудит роботи Штабу.

☝🏼У багато чому ці зміни — це результат критичного переосмислення наших внутрішніх процесів і проблем, про які писали низка досвідчених активістів (зокрема, Джо Фрімен у “Тиранії безструктурності”). Зараз наша внутрішня робота стала більш прозорою, впорядкованою і демократичною.

🤝Тепер нашим членам і членкиням буде легше реалізувати себе у різноманітних напрямках, які включають організацію документообігу і кадрів, роботу з фінансами, медіа, юридичними аспектами, а також відділи, що будуть відповідальні за загальний розвиток профспілки, адаптацію та навчання новачків, проблеми в гуртожитках та боротьбу з різними формами дискримінації.

👥В умовах відсутності розвинутих органів широкого громадського самоврядування досвід спільних обговорень, голосування та колективної творчості допоміг розвинути у членів і членкинь нашої профспілки навички організації демократичних процесів. Таке повсякденне відтворення демократії на низовому рівні особливо важливо в контексті посилення громадянського суспільства, від якого значно залежить майбутнє України.

🫶🏼Наш З'їзд став не тільки можливістю поділитися досвідом студентської боротьби з різних куточків країни, а й чудовою нагодою знайти однодумців для спільних дій та надихнути один одного на протистояння новим викликам.

Дякуємо всім за активну участь у З’їзді! Тримаємо курс на зміни разом!

🙌Вступайте у «Пряму дію» — разом ми зможемо досягти більше!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎓 Для тих хто раптом пропустив наш коротенький відео-звіт про плідну працю на Зʼїзді
🎓 Вільна школа у Львові: успіхи та провали

Цього літа ми, активісти “Прямої дії” у Львові, вирішили провести експеримент: створити місце, у якому студенти можуть у довільній формі поширювати свої знання та навички з иншими студентами — зробити “Вільну школу”. Наш проєкт разюче відрізняється від класичних занять в стінах університету, де програма, лектори та форма навчання зберігаються ще з радянських часів. Натомість у “Вільній школі” ми намагались створити щось нове, що подасть приклад сучасній системі освіти. У цьому тексті ми намагаємось проаналізувати нашу спробу та поділитись досвідом на загал.

📕 Детальніше – у нашому новому матеріалі.
Погрожують виселити з гуртожитку?
Боїшся, що тебе відрахують з університету?
Затримують стипендію?
Адміністрація просить хабар?
Ти став/стала жертвою дискримінації?
Викладач або викладачка поводять себе неадекватно?
Або ж тебе просто хвилює питання чи ваше навчальне навантаження відповідає законодавчій нормі?

Тоді ти можеш звернутися до незалежної студентської профспілки «Пряма дія» для безоплатної консультації з юридичних та навколо юридичних питань. Ми розберемося в питанні і разом випрацюємо стратегію подальших дій.

Звісно не всі питання можна вирішити в юридичній площині, однак твоє звернення може стати поштовхом для самоорганізації студентства та системних змін заради кращої освіти та рівня життя студентів і студенток. Наша профспілка може вас підтримати та допомогти.

Якщо в тебе є (навколо)юридична проблема, то заповнюй форму!

Ми також запрошуємо студентів і студенток правників (а також тих, кому це цікаво і кого не лякають законодавчі документи) долучитися до нашої ініціативи. Для цього доєднуйся до профспілки! Цікавезну практику гарантуємо.
2024/10/17 08:32:55
Back to Top
HTML Embed Code: