Telegram Web
Полюбляєш математику, не цураєшся фізики, але не віриш, що вони ведуть до успіху у нашій Україні?
Якщо це так, або якщо ти навпаки впевнений у користі таких вподобань, прочитай нашу розповідь про те, що являє собою сучасна інженерна справа. Адже саме вона дозволяє найліпше втілити творчий потенціал кожного у життя!

Отже, чому інжиніринг – це захоплююча, високооплачувана та перспективна діяльність?
На жаль, у нас переважають стереотипи про цю професію, які народилися ще у пізньому СРСР та розквітли у безробіття 1990-х. Наша оповідь - спроба поділитися знанням, що ж справді відбувається зараз у цій сфері.
Річ у тім, що українська інженерія існує у двох паралельних світах!
☑️ Перший – понурі спадкоємці повільно вмираючих радянських підприємств.
☑️ Другий – молоді високотехнологічні компанії, інтегровані у світову економіку.
На жаль, перший світ помітніший за другий, тому ми прагнемо показати вам існування іншого, в якому не нудно жити та добре платять*.

⚙️ Хто ж такий нинішній, а не пострадянський інженер насправді?
⚙️ Чому це водночас цікаво та прибутково?
Щоб це пояснити, ми виклали ідею про роль творчості в інженерній справі та сподіваємося, що розповідь на «слайдах» буде корисною!

🎯 Наші пояснення зацікавили вас?
🎯 Бажаєте довідатись про роботу інженером більше?
🎯 Вам важливо з’ясувати, які саме спеціальності бакалавра потрібно обрати, щоб стати професіоналом?
Вас із задоволенням проконсультує Training&Development manager нашої компанії Олексій Третьяков: лише напишіть йому у Телеграм - @Oleksii_Tretiakov!

P.S. Будемо дуже вдячні, якщо всі, кому сподобався цей пост, переконають прочитати його хоча б одного студента, абітурієнта чи школяра!
P.P.S. Якщо ж вам цікаво, як ми власноруч готуємо майбутніх інженерів, завітайте до нашої навчальної команди у FB (Kyiv Training Center) або Інстаграм ( @pt.team.ua ) !

* За даними сайтів вакансій середня зарплата в Україні - близько 20 тисяч грн.
З іншого боку, зарплати інженерів-початківців у проектах серйозних приватних українських «фірм» стартують з 25 тисяч (а у нашій – взагалі з 30 тисяч!). Ми впевнені, що читачі самостійно зроблять правильний висновок із цих чисел.
Читачі нашого каналу хто ви? / Дізнавшись це, ми зможемо зробити наші пости більш цікавими для більшості! /
public poll

Я працюю у вашій компанії – 85
👍👍👍👍👍👍👍 43%

Я працюю інженером – 56
👍👍👍👍👍 28%

Я студент та навчаюсь на технічній спеціальності – 32
👍👍👍 16%

Мені просто подобається авіація та техніка – 15
👍 8%

Я навчаюсь у школі / коледжі – 10
👍 5%

Я абітурієнт, тож зараз вступатиму до ЗВО – 2
▫️ 1%

Я студент НЕ технічної спеціальності
▫️ 0%

👥 200 people voted so far.
Progresstech-Ukraine pinned «Читачі нашого каналу хто ви? / Дізнавшись це, ми зможемо зробити наші пости більш цікавими для більшості! / public poll Я працюю у вашій компанії – 85 👍👍👍👍👍👍👍 43% Я працюю інженером – 56 👍👍👍👍👍 28% Я студент та навчаюсь на технічній спеціальності – 32 👍👍👍»
Наші постійні читачі знають, що ми використовуємо будь-які можливості, щоб переконати якнайбільше представників нашої української молоді у важливості та перспективності заняття інженерною справою в Україні. Дуже приємно, що ми займаємося цим не самотужки, а разом з енергійними партнерами!

Тому ми раді повідомити, що відгукнулися на ініціативу НАУ та візьмемо участь у їхній презентації авіаційних спеціальностей на Atlas Festival United 2024.
Бажаєте поспілкуватися з нашими інженерами про те, як це – працювати у проектах світових лідерів авіаіндустрії, а також дізнатися, які професійні та кар'єрні перспективи чекають на кожного висококваліфікованого фахівця у цій сфері та як ним стати?
Приходьте на зустріч із нами вже цієї суботи (20 липня)!

🗺 ДЕ:
Київ, ТРЦ Blockbuster, просп. Степана Бандери 36
(біля м. Почайна)
КОЛИ:
початок о 14:30
Progresstech-Ukraine pinned «​Полюбляєш математику, не цураєшся фізики, але не віриш, що вони ведуть до успіху у нашій Україні? Якщо це так, або якщо ти навпаки впевнений у користі таких вподобань, прочитай нашу розповідь про те, що являє собою сучасна інженерна справа. Адже саме вона…»
Може здатися, що ера героїчних авіаторів та їх фантастичних рекордів назавжди залишилася у минулому - на зорі авіації.
Але це не так!

Наприклад, 26 липня 2016 року закінчилася перша у світі кругосвітня повітряна подорож пілотованого літака на сонячній енергії. Подолавши 42 тисячі кілометрів, літак з розмахом крила Boeing 777 та вагою звичайного автомобіля показав людству, на що здатна зелена енергетика вже сьогодні!

Щоб облетіти навколо Землі, Solar Impulse 2 знадобилося зробити 17 перельотів, а також пролетіти над трьома морями та двома океанами. Пілотували цей цікавий апарат швейцарський психіатр, повітроплавець ще з діда-прадіда Бертран Пікар та військовий пілот Андре Боршберг.
Одним з рекордів, які були встановлені на цьому надзвичайно оригінальному апараті, була тривалість польоту з однією людиною за штурвалом. Сонячний літак, який пілотував Андре Боршберг, пробув у повітрі без посадки та дозаправлення 120 годин!
Всього ж за час перельоту було поставлено 19 світових рекордів, а сонячні батареї згенерували 11 МВт⋅г електроенергії.

Розмах крила літака досягає 72 метрів, а його маса - лише близько 2.3 тонни. Під крилом Solar Impulse 2 знаходяться чотири електромотори потужністю 17 к.с. кожен, а діаметр їх дволопатевих пропелерів - цілих 4 метри!
Двигуни використовують енергію від 17 248 сонячних батарей, розташованих на всіх горизонтальних поверхнях планера, та мають місткість до 38 КВт⋅г.
Максимальна швидкість польоту при цьому становить 140 км/г.
Загальна вартість проекту - 115 млн. євро.
Посада інженера з міцності запропонована 1️⃣2️⃣ черговим випускникам нашої програми інженерного розвитку «Airframe Structural Design & Sizing» з НТУУ «КПІ», НАУ та НАУ «ХАІ»*!
Наші традиційні очні курси, які не один рік проводилися у харківському навчальному центрі, а у 2022 році вдало евакуювалися до Києва, успішно добігли свого кінця. Нагадуємо, що їхня мета - підготовка студентів технічних спеціальностей та інженерів з досвідом не авіаційного профілю до роботи у нашій компанії.

Підсумком навчання, як завжди, стали співбесіди з провідними фахівцями нашої компанії. Цього разу з ними впоралися 13 з 16 слухачів.
Таким чином, попри інтенсивні бойові дії, у цьому році ефективність курсів перевершила колишній рівень та склала 80%!

У результаті Валерій Абрамов, Станіслав Воронін, Василь Демов, Владислав Ковальчук, Анастасія Кувавіна, Нікіта Лазарєв, Аліна Лановенко, Владислав Нікітенко, Єгор Реков, Анастасія Старушкевич, Михайло Хижняк та Олександр Хуснутдінов отримали «оффер» на посади інженерів з міцності, а Всеволод Цимбаленко - на посаду конструктора.

Важливо зазначити, що третина слухачів, які вдало пройшли співбесіди, - студенти не авіаційних або не механічних спеціальностей бакалаврату. Отже, програма навчання дозволяє якісно розібратися з нашою специфікою інженерам абсолютно різних напрямів підготовки.

Цікаво порівняти успішність на курсах з результатами співбесіди.
Всі слухачі, які часто входили у третину найбільш підготовлених (за підсумками проміжних тестувань), отримали наші пропозиції з прийняття на роботу.
З тих, хто регулярно опинявся у більш «сильній» половині, не змогла успішно пройти співбесіду лише одна людина.

Таким чином, ми маємо дуже важливий висновок: якщо людина добре справляється з програмою курсів, то вона точно впорається з питаннями на співбесіді та пройде її вдало. Це означає, що наша система підготовки та оцінювання цілком відповідає вимогам, які пред'являються до інженерів у нашій компанії.

Ми впевнені, що отримані вміння та знання в області механіки та авіаційної міцності дозволять нашим випускникам стати професійними високооплачуваними інженерами та бажаємо їм успіхів на цьому терені!

P.S. Якщо вас зацікавило наше навчання та ви роздумуєте про те, щоб приєднатися до нього у найближчому майбутньому, пишіть. Наш фахівець з інженерного навчання @Oleksiy_Tretyakov з задоволенням надасть відповіді на всі ваші запитання!
P.P.S. Подробиці про наші курси можна дізнатися звідси, а враження тих, хто вже їх закінчив, прочитати тут.

* Так, деякі студенти «ХАІ» спеціально переїхали до Києва, щоб у нас навчатися!
Бажаєте пройти наше навчання та створювати авіалайнери разом з нами?
public poll

Я вже пройшов ваші курси та працюю у вашій компанії! – 74
👍👍👍👍👍👍👍 47%

Так, це чудовий спосіб підвищити кваліфікацію, щоб знайти якнайкращу роботу. Обов'язково запишусь на такі курси! – 26
👍👍 17%

Я вже пройшов ваші курси та завдяки цьому вже працюю у іншій інженерній компанії! – 18
👍👍 11%

Я зміг пройти співбесіду до вас й без курсів. – 11
👍 7%

Гожа ідея, я серйозно про це подумаю. – 10
👍 6%

Я не перебуваю у Києві( – 10
👍 6%

Ні, я сумніваюся у своїх здібностях нормально підготуватися, щоб потрапити на курси та якісно вчитися там ((( – 3
▫️ 2%

Ні, я вважаю, що й так маю добру підготовку. Перевірено чималим числом співбесід у серйозні фірми! – 2
▫️ 1%

Ні, я втратив віру у навчання! – 2
▫️ 1%

Так, але не цього року. Куди мені поспішати?) Робота не вовк, в ліс не втече) – 1
▫️ 1%

👥 157 people voted so far.
Progresstech-Ukraine pinned «Бажаєте пройти наше навчання та створювати авіалайнери разом з нами? public poll Я вже пройшов ваші курси та працюю у вашій компанії! – 74 👍👍👍👍👍👍👍 47% Так, це чудовий спосіб підвищити кваліфікацію, щоб знайти якнайкращу роботу. Обов'язково запишусь на такі…»
11 серпня 1955 року вперше відбувся вдалий політ нового літального апарату – конвертоплана Bell XV-3. Здавалося б, після вдалих випробувань, що підтвердили життєздатність концепції поворотних двигунів, одразу мало розпочатися його масове виробництво.
Тоді було дуже складно уявити, що від цього моменту до озброєння армії США першим у світі конвертопланом Bell V-22 «Osprey» пройде ще 5️⃣0️⃣ років – це станеться лише у 2005!
Витече ще чимало часу, перш ніж у 1977 році злетить інший експериментальний конвертоплан XV-15, а у 1989 - V-22, який у підсумку й піде у серію.

Причиною такого тривалого введення в експлуатацію став комплекс проблем, зокрема вібрації та автоколивання, що виникають за певних кутів повороту ротора. Це викликало серію руйнувань під час льотних тестів, після яких деякі з машин більше не підлягали відновленню.
Під час останнього запланованого польоту в аеродинамічній трубі НАСА XV-3 вийшов з ладу, що спричинило серйозні пошкодження як самого літального апарату, так ще й дорогого обладнання.
Після цього експерименти з машинами цього типу було на досить довгий час припинено…
Вітаємо наших читачів з Днем авіації України!

Як відомо, перші серйозні кроки нашої авіації пов'язані з ім'ям Артура Анатри, який заснував в Одесі авіазавод, що займався ліцензійним виробництвом різноманітних французьких літаків фірм Фарман, Ньюпор та Вуазен, а потім був перетворений на авіаремонтний.
Майже у той же час у нас з'явився й перший моторобудівний завод — «Дека» у Запоріжжі.

Надалі авіаційне виробництво в Україні перебралося у Київ та Харків, де у 30-ті роки будувався цілий ряд різних цивільних літаків різноманітних конструкцій, розроблених Костянтином Калініним, Йосипом Неманом, Всеволодом Таїровим та іншими талановитими авіаційними інженерами.
Тоді ж в Україні були створені й великі центри підготовки авіаційних фахівців — Харківський та Київський авіаційні інститути.

Після закінчення Другої світової війни українські авіатори одними з перших освоїли виробництво реактивних авіалайнерів, які десятиліттями масово перевозили пасажирів у багатьох куточках світу, а також створення важких військово-транспортних машин.

Саме ця столітня історія розвитку авіації в Україні дозволяє нам зараз, вже у 21 столітті — епоху ніколи раніше не баченої світової інтеграції та взаємодопомоги, розвивати свою ефективну участь у проєктах світових лідерів авіаційної промисловості, допомагаючи підіймати у повітря нові шедеври сучасної науки та техніки!
Бажаємо відзвітувати про участь у цікавому заході, де ми побували завдяки запрошенню Маргарити Бикової з київського ЦПР, який присвячено розвитку української STEM-освіти – «STEM-школа 2024»!

На цей захід зібралися зацікавлені вчителі зі всіх куточків нашої країни та багато фахівців з інших сфер, яким важливо покращення стану нашої освіти. Що ж там було важливого та захопливого?

По-перше, виставка STEM-проектів, до якої з великим задоволенням долучилися й ми, бо вважаємо, що нам є, чим похвалитися. Адже ми маємо чимало різноманітних стендів, які дають нашим учням можливість, як побачити якісну складову найважливіших фізичних явищ, так і проаналізувати їх кількісні складові. Дуже приємно, що наші напрацювання мали чималий успіх у відвідувачів, тому ми навіть не встигли побачити все, що демонстрували колеги.

По-друге, серія доповідей, у яких промовці ділилися своїм баченням STEM-освіти та освітніми програмами, що вже впроваджуються на цих засадах. З задоволенням відзначимо, що деякі з них майже повністю збігаються з нашим уявленням того, як треба навчати молодь науково-технічному баченню світу. В першу чергу це програми, які були розроблені командами, які очолюють Ірина Потапенко та Оксана Бутурліна:
1️⃣ STEM для 1-4 класів, у якій органічно, послідовно, систематизовано та водночас доступно продемонстровано взаємозв’язок та практичну користь основ усіх природничих наук. Тож ми маємо надію, що такий насправді інтегрований курс надихне школярів на подальше більш детальне їх вивчення, коли вони з’являться у їх житті окремими предметами!
2️⃣ STEM для 5-9 класів, яку ми вважаємо важливою тому, що у ній до застосування природничих наук у реальному житті гарно та ретельно вплетено економіку нашої країни. Адже, на жаль, навіть зараз вона часто ходить в приймах у шкільній освіті! Тому навіть ті школярі, які розуміються на технічній сфері, мають смутне уявлення, користь яких масштабів вона може насправді принести нашій державі. Віримо, що впровадження цього курсу виправить цю небезпечну тенденцію!

Що ж можна сказати на останнє?
Ми дуже раді, що знайшли нових однодумців, з якими будемо разом робити нашу освіту кращою, та сподіваємося, що багато хто бажатиме запозичити наш чималий практичний досвід з навчання! Саме тому ми докладно описуємо усі свої напрацювання у нашій спеціальній групі у Фейсбуці та Інстаграмі нашої навчальної команди, тож будемо раді усім, хто долучиться до них та доєднається до обговорення, поліпшення та впровадження у себе наших напрацювань.
При цьому ми усвідомлюємо, що мало хто в Україні настільки ж добре забезпечений інструментами та матеріалами, як наші навчальні центри. Тому всі розроблені нашими фахівцями з навчання та слухачами дітища прості до примітивності саме для того, щоб їх можна було відтворити будь-де з повсякденних підручних засобів «на колінці».
Ба більше: якщо ви бажаєте запровадити для своїх учнів серію наших (або подібних до наших) дослідів, але не маєте доступу до 3D-принтера, напишіть нам листа з розповіддю про ваш гурток: ми надрукуємо та надішлемо вам усе необхідне!

P.S. Також треба зазначити, що Ірина Потапенко чи не єдина у своєму виступі не побоялася окреслити реальні проблеми та стан нашої освіти, зокрема дуже сумні для нашої країни результати у міжнародному міждисциплінарному дослідженні рівня шкільної грамотності школярів PISA, та надала ідеї для їх вирішення. Ми дуже наполегливо рекомендуємо ознайомитися з українськими результатами PISA-2022, які дуже добре викладено в ось цьому аналізі.
P.S. Якщо ж ви бажаєте долучити до наших власних прикладних фізичних зайнять своїх знайомих школярів, що наразі знаходяться у Києві, пишіть у Телеграм нашому фахівцю з навчання Дарині Савчук!
1 вересня - тепер і наше свято! Бажаєте дізнатися, як так вийшло та чому це змушує нас уперше звернутися до вас із наполегливим проханням? Тоді не полінуйтеся дочитати цю публікацію до кінця, адже ми проситимемо вас посприяти досягненню мети, що є спільною для кожного жителя нашої України!
Як відомо, крапля камінь точить та якщо довго дивитися в безодню, то врешті-решт вона подивиться у відповідь. Ось і ми, обійшовши не один десяток шкіл Києва, змогли нарешті знайти таку, що не тільки зволила пустити нас виступити перед її вихованцями, а й серйозно зацікавилася нашими ідеями про інженерну освіту школярів. Нею виявився ліцей №153. У результаті плідного активного обговорення можливих точок дотику, ми з великою радістю і надією повідомляємо, що з 1 вересня цього року наша взаємодія з українською системою освіти вийшла на новий рівень!

Ми вперше офіційно братимемо участь у впровадженні STEM-освіти у шкільний освітній процес. Причому саме з 5-6 класу, тобто з моменту, коли в житті школярів тільки починають з'являтися перші природничо-наукові предмети!
У рамках цієї взаємодії ми підготуємо серію навчальних матеріалів з акцентом на ті прикладні технічні теми, які вважаємо принциповими для подальшого успішного навчання школярів фізиці, хімії, математиці та економіці, а потім, разом із професійними вчителями, впровадимо їх у навчання.

Підкреслимо, що ми завжди намагаємося дотримуватися приказки «Excudent alii spirantia mollius aera», тобто не втручаємось туди, де не вважаємо свої компетенції достатніми лише через те, що добре розуміємось на чомусь іншому. Тож упевнені, що зможемо домогтися гарного якісного результату в цьому новому для нас починанні лише шляхом постійних консультацій зі «шкільною» спільнотою та врахуванням усіх зауважень та пропозицій, які ми від неї отримаємо.
Для того, щоб ефективно організувати таку командну роботу, ми збираємося публікувати підготовлені нами для кожної STEM-теми матеріали у нашій новій спеціальній групі у Фейсбуці «Основи STEM» та на сторінках Інстаграму нашої навчальної команди, розраховуючи на те, що всі зацікавлені сторони їх вивчатимуть та надаватимуть нам конструктивну критику, а також свої побажання щодо їхнього поліпшення.

Цілком очевидно, що це буде можливо тільки якщо про цю нашу ініціативу дізнається якомога більше людей. Тому сьогодні ми вперше попросимо кожного нашого читача поставити вподобайку та зробити репост цієї ж нашої публікації у Фейсбуці, щоб задобрити його вередливі алгоритми та переконати їх показати цей наш допис якомога більшій кількості українців, а також надіслати його усім своїм друзям і знайомим у Телеграмі із таким самим проханням!
Повірте, виправити скрутну ситуацію з нашою освітою можна лише злагодженою спільною діяльністю, а коли так, нумо починати діяти вже зараз!

P.S. На наших фото ми як раз робимо те, що добре вміємо: цікаво та надихаючи розповідаємо дітлахам з ліцею №153 про те, чому інженерна справа – це дуже творча та водночас важлива сфера, та як вона пов’язана з «нудними» природничими науками та економікою.
Бажаєте, щоб ми прийшли з такою розповіддю до вас?
Тоді пишіть у Телеграм нашому фахівцю з навчання Дарині Савчук!
Наші постійні читачі знають, що ми використовуємо будь-які можливості, щоб переконати якнайбільше жителів нашої держави у важливості та перспективності заняття інженерною справою в Україні. Тому ми раді повідомити, що візьмемо участь у INSCIENCE CONFERENCE 2024 – найбільшій науково-популярній конференції України!

Бажаєте дізнатися, як ми підтримуємо кожного, хто жадає з нашою допомогою стати висококваліфікованим технічним фахівцем, щоб працювати у проектах світових лідерів авіаіндустрії та які професійні та кар'єрні перспективи чекають на цьому терені?
Тоді приходьте на зустріч з нами та побачте наші різноманітні експериментальні стенди для дослідів, що надихають вивчати дуже цікаву прикладну фізику з середньої школи до магістратури!

ДЕ:
Київ, місце буде вказано у коментарі до цього запису 6 вересня.
КОЛИ:
7 вересня
початок о 10:00

P.S. Пам’ятайте, що ви можете отримати копії наших стендів у подарунок, якщо познайомите нас зі своїм дослідним гуртком для школярів або студентів!
Бажаєте дізнатися, як ще до отримання диплома бакалавра приєднатися до реалізації передових проектів лідерів світової авіаційної індустрії, навіть не маючи досвіду роботи заробляти чималі гроші та при цьому не залишати Україну?

Тоді завітайте на зустріч із нашими інженерами, яка відбудеться вже 23 вересня (у цей понеділок) у КПІ!
Розповідь про те, як менш ніж за рік безоплатно вивчитись на інженера-проектувальника каркаса літака, навіть якщо у вас зовсім не «літакова» спеціальність – у подарунок!)

КОЛИ: 23 вересня (понеділок), початок о 16:00.
🗺 ДЕ: Shelter, Бібіліотека КПІ
👉 Щоб взяти участь у заході необхідно пройти реєстрацію за посиланням.
Кількість місць обмежена!

Не можете прийти, але хочете дізнатися подробиці?
Пишіть свої питання нашому Training&Development manager, який із задоволенням на них відповість!
У наших постах ми регулярно підкреслюємо, що інженер може досягати успіху у своєму ремеслі тільки тоді, коли має не тільки гарні «hard skills», а ще й широку ерудицію, що виходить далеко за його професійні рамки.
Не менш важливою для нас є ідея про те, що кожен висококваліфікований фахівець повинен не просто займатися своєю справою, а також нести помітну соціальну відповідальність: докладати систематичних зусиль до того, щоб переконати суспільство піти його шляхом.

Саме тому ми з задоволенням презентуємо вам чергову нашу ініціативу в цьому напрямі: відкриті онлайн-лекції від наших інженерних співробітників!
Зустрічайте першу ластівку – виступ на тему «Інженерні рішення у Формулі 1».
Автор: інженер-конструктор 2 категорії Олексій Городній

КОЛИ: 26 вересня, початок: 11:00
🗺 ДЕ: конференція в Zoom
Ідентифікатор: 829 1812 3233
Код доступу: 659782

Підключайтеся самі, кличте друзів та пишіть відгуки про почуте та побачене в коментарі до цієї публікації!)
Бажаєш заробляти не менше 30 тисяч грн. на місяць, навіть не маючи досвіду роботи? Тоді поквапся долучитися до чергової традиційної програми інженерного розвитку «Airframe Structural Design & Sizing», оскільки нам потрібно все більше інженерів для розширення наших проектів!

Вже у жовтні ти зможеш почати покращувати та систематизувати свої технічні навички з проектування та аналізу міцності різноманітних деталей каркаса або опанувати їх «з нуля» під керівництвом кращих фахівців з навчання не через обридлий екран монітора, а прямо наживо у «класі».
Як і зазвичай, наше навчання складатиметься з мінімуму теорії та максимуму практики, включаючи роботи у командах!
Зверніть увагу: нашим винятковим бонусом є експериментальні стенди до усіх важливих тем, які дозволяють щонайліпше відчути фізику кожного ключового явища!

Наша програма буде корисною як для студентів, так і для практикуючих інженерів. Навчання – безоплатне!
Як завше всі, хто закінчив нашу підготовку, матимуть можливість обійняти інженерну посаду у нашій компанії, яка передбачає роботу у проектах лідерів авіаційного світу, у тому числі американської Boeing Commercial Airplanes.

Щоб зареєструватися, вам потрібно заповнити ФОРМУ, та бажано написати ЕСЕ, й розповісти, як ви бачите своє інженерне майбутнє.
Поспішайте, реєстрація триватиме лише до 11 жовтня (включно), оскільки навчання розпочнеться вже з 19 жовтня!
Детальніше про наповнення та терміни навчальної програми можна прочитати тут, а усі нюанси такої підготовки, що відбувається у Києві, дізнатися з нашої спеціальної групи у Фейсбуці.
Якщо вам цікаво, як та за допомогою чого ми пожвавлюємо наше навчання, завітайте ще й до Інстаграму нашої навчальної команди, а більше про нас та наші умови праці ми розповідаємо тут.

Залишились питання?
Читайте відгуки наших слухачів, що вже пройшли саме таке навчання, та ставте запитання нашому Training&Development manager!
Сьогодні ми розповімо про чергову спробу створення транспортного конвертоплана, який цього разу навіть зміг дійти до дослідної серії. Отже, зустрічайте розробку групи компаній Ling-Temco-Vought XC-142 - американський експериментальний літак вертикального зльоту та посадки з поворотним крилом (tiltwing), який був побудований на замовлення відомства флоту США (Bureau of Naval Weapons) та здійснив перший політ 29 вересня 1964 року.

Менше, ніж через пів року XC-142 пройшов перший політ по повному профілю - з вертикальним зльотом, горизонтальним польотом та вертикальною посадкою. Далі були зльоти та посадки на авіаносець, імітація рятувальних операцій, викид парашутного десанту, операції з вантажем на підвісці в ході яких було виконано майже 500 польотів загальною тривалістю у 400 годин.
Колосальна тягоозброєність XC-142 дозволяла легко досягати величезної швидкості польоту - цілих 640 км/год! Для порівняння, наш радянський транспортний Ан-26, що злетів на 5 років пізніше, був на 100 км/год повільніше.

Здавалося, що новому апарату уготована блискуча доля, але вже через кілька років обидва основні замовники - ВМФ та ВПС США зовсім до нього охололи та вийшли з проекту.
Бажаєте дізнатися, що пішло не так?
Читайте нашу історію про це на офіційній сторінці у FB!
Нагадуємо, що для цього вам необов'язково бути користувачем цієї соцмережі. Розумний Телеграм покаже вам нашу історію і так – у вбудованому браузері.
1 жовтня 1881 року народився Вільям Едвард Боїнг – американський бізнесмен, літакобудівник, засновник The Boeing Company.

Саме з ім'ям Вільяма Боїнга пов'язане перше стрімке успішне зростання компанії, яке забезпечило вихід у лідери американського авіабудування та авіаперевезень наприкінці 20-х років.
Однак не варто думати, що шлях до слави був простим та невигадливим: на «фірму» чекали регулярні злети та падіння, не раз вона опинялася на межі банкрутства.
Ще на початку шляху компанії довелося на деякий час відмовитися від виробництва літаків і зайнятися випуском... меблів, щоб знову повернутися в авіацію тільки завдяки фанатизму Боїнга.

Саме Боїнг одразу зрозумів, що лише безперервні інновації можуть дозволити фірмі перемагати конкурентів. Саме тому, починаючи з перших побудованих машин, інженери компанії невпинно тримали носа за вітром та перебували на вістрі науково-технічного прогресу, впроваджуючи в конструкцію та технологію передові розробки.

У 1930-х Боїнг відійшов від справ компанії, не впоравшись з черговою кризою, в яку потрапило його дітище. Тому відродження фірми наприкінці 30-х пов'язане з іншими керівниками, але ім'я Боїнга назавжди увійшло в історію авіації.

Користуючись нагодою, бажаємо звернути вашу увагу на чудовий серіал, знятий на замовлення компанії Боїнг до сторіччя її існування – «Age of Aerospace». Ми дуже радимо його до перегляду, оскільки, попри замовника, серіал зроблений на рідкість об'єктивно, тож провали компанії в ньому показуються не менш детально, ніж її успіхи.

P.S. Одним із цікавих фактів біографії Вільяма Боїнга є те, що він так і не отримав диплома про вищу освіту. Однак, спеціально для повних супротивників класичної системної освіти на кшталт університетської та любителів «self-made man», слід підкреслити, що Боїнг мав достатню кваліфікацію, щоб вступити та тривалий час навчатися в одному з найкращих американських ЗВО – Єльському університеті.
Тож, якщо ви не маєте такого хисту (та статків!), участь освітньої системи у вашому становленні як фахівця, все ж таки буде твердою необхідністю.
2024/10/03 13:27:17
Back to Top
HTML Embed Code: