Telegram Web
#термінове #люди_братства
Між вірою та обов’язком: ситуація, в якій опинився мобілізований отець Іван Поліщук

Редакція Софійського братства раніше повідомляла про ситуацію, що трапилася з нашим братчиком, священником Іваном Поліщуком.

1 жовтня 2024 року, згідно з електронною повісткою, він прибув до Кременецького ТЦК для уточнення своїх даних. Незважаючи на те, що він є чинним священником і просив врахувати це при вирішенні питання щодо його служби, того ж вечора його було направлено на полігон на Закарпатті. Там також не звернули уваги на його статус священника та канонічну заборону тримати зброю. Отець Іван подав усі необхідні документи своєму новому військовому керівництву, а для вирішення його питання були залучені адвокати. Священник відмовився проходити військове навчання і не приймав присягу.

Вчора ми отримали повідомлення, що о. Іван Поліщук разом з іншими військовослужбовцями був відправлений до Харківської області та прикомандирований до 33 ОМБ. Попри те, що о. Іван не пройшов військової підготовки, не приймав присягу та подав документи на альтернативну службу, його готують до відправки на передову.

Для коментаря щодо ситуації навколо мобілізації священника Івана Поліщука редакція звернулася до директора офісу Софійського братства, о. Сергія Прокопчука.

Читати: https://sofiyske-bratstvo.org/mizh-viroyu-ta-obovyazkom-sytuacziya-v-yakij-opynyvsya-mobilizovanyj-otecz-ivan-polishhuk/

Фото: отець Іван Поліщук на полігоні
Свята ПЦУ.
А всі інші - киш. Порушення прав вірян та священнослужителів УПЦ вже і сліпому видно, але, виявляється, не нам одним дістається на горіхи від тих, кого не можна називати.
"Ігор МОСІЙЧУК:

‼️ СВЯЩЕННИКА КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ НЕЗАКОННО МОБІЛІЗУВАЛИ, ШАНТАЖУЮТЬ І ВІДМОВЛЯЮТЬ У КАПЕЛАНСЬКОМУ СЛУЖІННЮ

Священник УПЦ КП Макарій Олександрович Фадєєв. Народився 31 жовтня 1993 року.
Хіротонія (прийняття священичого сану) звершена Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом 26 березня 2023 року у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва. Служить священником у Свято-Покровській парафії УПЦ Київського патріархату с. Красна Слобідка Обухівського району Київської області.

Забрали у Києві на ст. метро Видубичі представники Голосіївського ТЦК і СП у четвер 7 листопада 2024 року. А вже 8 листопада (яка оперативність!!!) був у навчальному центрі Десна. Отця силою заштовхали в бус і відправили. ВЛК він не проходив. Можливо, сфальсифікували. На всі заяви, що є священнослужителем УПЦ КП працівники ТЦК не реагували.

Зараз отець Макарій у начальному центрі Десна, де від нього вимагають прийняти військову присягу та взяти до рук зброю, що заборонено канонами та приписами Православної церкви.

Отцю Макарію кажуть, що він не може бути військовим капеланом, бо належить до УПЦ КП, а лише помічником капелана ПЦУ – охороняти того зі зброєю в руках. Хоча священнича хіротонія у отця Макарія така ж сама, як і в священнослужителів ПЦУ. Нагадаємо, що той же Святійший Патріарх Філарет висвячував майже всіх архієреїв ПЦУ, включно з головним капеланом ПЦУ митрополитом Іоаном Яремнком і навіть предстоятелем ПЦУ Епіфанієм Думенком.

Батько отця Макарія - також священник УПЦ КП і настоятель Свято-Покровської парафії. Деякі особи натякають батькам отця Макарія – переведіть свою парафію із УПЦ КП у ПЦУ і всі проблеми сина вирішаться, він стане капеланом, або й взагалі не буде мобілізованим.

❗️ Позбавлення священника Макарія Фадєєва права на альтернативну службу, примушення порушити священницьку присягу та взяти до рук зброю, недопущення до капеланської служби, є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права, бо воно відносить священнослужителів до некомабатантів.

‼️ СВЯЩЕНИК НЕ МОЖЕ БРАТИ В РУКИ ЗБРОЮ, НАВІТЬ ДЛЯ САМОЗАХИСТУ

"Священику воювати заборонено канонами Церкви. Він не може брати до рук зброю, тому що, якщо вб’є людину, навіть випадково, підлягає виверженню з сану.

66-е апостольське правило говорить: «Якщо хтось із кліриків у сварці когось вдарить, і єдиним ударом уб’є, нехай буде позбавлений сану за зухвалість свою» (Ап. 27; Двокр. 9, Анкир. 22, 23; Вас. Вел. 8, 54, 55, 56, 57; Григорія Ниськ. 5).

У 55-му правилі святителя Василія Великого сказано: «Ті, що розбійників взаємно уражають, якщо не є в церковному служінні, нехай будуть відлучені від причастя Святих Таїнств; якщо ж клірики, нехай виключаться зі свого ступеня. Бо сказано: «всі, хто візьме меч, від меча і загинуть» (Мф. 26, 52)». (Анкир. 22, 23; Афанасія Вел. 1; Вас. Вел. 8, 13, 43; Григорія Ниськ. 6).

Священнослужителю, оскільки він приносить безкровну Жертву, також забороняється мисливство та інші види діяльності, безповоротно повʼязані з пролиттям крові, хоча би і тваринної (Номоканон, правило 135).

Відповідно до міжнародного гуманітарного права, священник може бути волонтером, бойовим медиком, полковим священником, капеланом, тобто бути поряд з солдатами, підтримувати їх духовно, сповідати, причащати, проводити бесіди.

АЛЕ БРАТИ В РУКИ ЗБРОЮ, НАВІТЬ ДЛЯ САМОЗАХИСТУ - НЕ МОЖЕ!"
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Прошу доєднатися до благої ініціативи мого друга, хрещеного однієї з наших доньок, протоієрея Димитрія Гарчука, у справі допомоги передчасно народженим дітям.

З благословіння Високопреосвященнішого Агафангела, Митрополита Одеського і Ізмаїльського, парафія на честь Входу Господнього до Єрусалиму Одеської єпархії УПЦ розпочинає акцію «МАТИ ЖИТТЯ», спрямовану на цільову допомогу Відділенню інтенсивного виходжування передчасно народжених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України.

А саме — для дитячої лабораторії сну, яка є єдиною в Україні, необхідні розхідники — маски для апаратів неінвазивної вентиляції легень (НІВЛ).

Маски для НІВЛ є індивідуальним аксесуаром для проведення вентиляції для кожного пацієнта, та будуть передані пацієнтам безоплатно для подальшого використання в домашніх умовах під наглядом лікарів.
Допомогу можна надати тут 👇

https://send.monobank.ua/jar/AXwhi7c4ab

5375411220004373 номер картки 💳 банки

#одеськаєпархія #одесскаяепархия
#УПЦ
#ОХМАТДИТ
#матижиття
#worldprematurityday
До уваги читачів каналу пропоную календар Різдвяного посту. Важливо звернути увагу на примітки внизу.
Одного разу святитель Лука Кримський прогулювався якимсь садком, де грали діти. Був він у рясі та клобуці. Архієпископа побачив міліціонер і буквально накинувся на нього:

— Громадянин, чому Ви тут гуляєте в такому вигляді? Тут же діти! Лише подумайте, який Ви подаєте приклад???

Владика відповів:
А по-вашому так: якби я начепив кобуру з пістолетом, то це було б для них значно кращим прикладом?!
Блюзнірство.
Чергове.
Для нових господарів тепер вже традиційне.
Щодо чергового епік-фейлу в Трапезній палаті Києво-Печерської лаври. Тепер вже кулінарного.

Монастирська трапеза, як і кожна трапеза воцерковленого християнина, супроводжується молитвами до і після. Але монахи в монастирі їдять мовчки, слухаючи Святе Письмо, житія чи повчання святих отців Церкви тощо.
Тут не проводять і не записують (при нормальному функціонуванні монастиря) телевізійних шоу і не проводять "молитовних сніданків". Тут моляться. Або, ще раз нагадаю, приймають їжу під час читання корисної для душі літератури духовного змісту.

Але ж звідки людям, далеким від православних традицій, знати про це?

Насправді, для подібних заходів Трапезний храм вкрай незручний - в столиці десятки ідеальних локацій як для кулінарних шоу, так і для самоствердження гаранта.
Але з якоїсь причини обирають саме храм.
Їм, вочевидь, важливо знову і знову публічно виявляти свою зневагу до того, що для віруючих людей було і є святинею.
"Проковтнете і це", - начебто заявляють вони вчергове.
Очікував, що єпископ Віталій Кривицький відреагує. Не помилився.
Римо-католики теж обурені тим, що відбувається в Лаврі зараз.


"Я позитивно ставлюся до кухні та креативності пана Євгена Клопотенка Євген Клопотенко та неодноразово пригощав своїх закордонних гостей у «100 років…», проте у випадку його кулінарного шоу у Трапезному Храмі, це вже не про кухню, а про тотальну мішанину у розумінні сакрального і традиційного. Тому й народжуються в народі «сакральні страви» та «відродження культури» у храмах, призначених для іншого – для зустрічі з Богом у молитві.

Здається комунізм перестає бути пережитком минулого, а немов гідра, відроджує свої щупальця у нашому сьогоденні. Щодо комунізму, це не афоризм. Відразу після жовтневого перевороту комісари намагалися перетворити храми у що завгодно, головне щоб спотворити його первісне призначення. Так наприклад, ще досі, багато римсько-католицьких храмів, як у малих місцевостях, так й у обласних містах та навіть столиці, використовуються, як будинки культури, філармонії, органні зали, картинні галереї…. Нині ж нащадки тих комуністів, за відсутністю контраргументів, кажуть тільки: «законодавство у нас таке» або ж «а що тут поганого?».

Погане те, що ново-вишукані присмаки утворюються шляхом додавання «екзотичних компонентів» з того, що є насправді сакральним для іншого. Це вже далеко не культура, а її симулякр, оскільки йдеться не про «культивацію» - як збирання, а про спотворення вже існуючого. І найбільша проблема у тому, що, як марксисти 20-тих років минулого століття, так й 20-тих років теперішнього, цього не в стані зрозуміти. А може й добре розуміють…. Тому й створюють відповідне законодавство.

Ця ситуація потребує належної оцінки зі сторони Державна служба України з етнополітики та свободи совісті; для переосмислення та вибачення зі сторони пана Клопотенка та його команди, за виниклу помилку; а також для кожного з нас, щоб ми не культивували «Свято, яке наближається», з присмаком «вінегрету та Олів’є, в одну посуду», а затрималися на належному вшануванні «Бога з нами» (і Його одного), який вкрай потрібний тепер нашому народові. Як зрештою завжди."
2024/12/15 22:36:16
Back to Top
HTML Embed Code: