tgoop.com/resurgammmm/3164
Last Update:
• Захист інтересів українців закордоном/надання послуг (переважно це паперова робота)
• Представництво та просування інтересів держави Україна (переважно це стратегічно-аналітична робота).
Саме другий пункт характеризує "якісне" посольство/посла від "звичайного".
Тому, коли Україна втрачає нагоду просунути власний імідж та позиціювання серед ключових партнерів регіону. Мені не приємно.
Я відзначаю, коли дипломатія, на мою думку, робить успіхи, але маю відзначати й недопрацювання.
Контекст
Сьогодні день інавгурації президента у Венесуелі. На фоні цього були великі протести, які завершились вчора тим, що лідерку опозиції Мачадо переслідували на мотоциклах, здійснюючи постріли з автоматів по її супроводу та по ній. Зрештою вона була затримана. Після того як режим Мадуро побачив світову реакцію і реакцію венесуельців він відпустив Мачадо, щоб не робити з неї "символ революції".
Всі наші ключові партнери регіону Південної Америки виступили з заявами-засудженнями. Частина країн Європи виступила, велика кількість посольств виступила. Навіть Трамп виступив з окремою заявою в якій засудив.
Щобільше, те як розвивались події не просто потребували, а вимагали нашої реакції.
А розвивались вони наступним чином, що дружній до України лідер Аргентини Мілей закликав країни світу не мовчати щодо інциденту та висловитись.
Мілей, який цінує символічні речі й з яким нам потрібно дружити, щоб мати "південний канал комунікації з Трампом", закликає до цілком простих та адекватних дій в тому числі для нас. Всі наші основні південноамериканські партнери: Уругвай, Чилі, Домінікана, Панама, і, і, висловились. Ми промовчали. Чому? Дбаємо про відносини з Мадуро? Чи я не розумію чогось? Упускаю якийсь момент?
Ми хочемо, щоб всі чули нас, наші проблеми, реагували, але ігноруємо базові речі в дипломатичній роботі, які є кроками для позитивного позиціювання.
Як мало бути?
Ці моменти як інавгурація, протести у Венесуелі, про що було відомо за місяць, у відповідальному посольстві мають бути "обведені в календарі". Посольство має моніторити ці речі, робити дайджести. Не вистачає людей. Найдіть 1-2 волонтерів для такої роботи — це не так важко насправді.
Такі речі дрібні, але ці речі, які формують імідж країни в регіоні.
Для мене проблема в тому, що якщо закрити назву певних посольств України на їх соціальних сторінках, то інколи візуально не відрізнити від діяльності якогось Будинку культури.
Сьогодні посольства мають виконувати в першу чергу аналітично-стратегічні функції.
Resurgam ➰ Приєднуйся