✙Resurgam✙
Видно мені не зіскочити :) Тож я свої гадання на 2025 рік, які готував 31-го грудня, вже оформив у стиль дописів каналу.
Але перед цим залишилось дозбирати вже зовсім трошки, щоб закрити збір для для бійців з 3-ї ОШБр.
⏩ На даний момент зібрано 359 907 грн з 376 800 грн.
🗒 Поточний звіт №3 надходжень на PayPal в рамках збору. Звіт №1 тут. Звіт №2 тут.
Надійшло 548$ та 250€ відповідно кошти у розмірі 23 034 грн та 10 786 грн переведені у банку.
Підтвердження переведень прикріплені до допису👆.
*Всі звіти з минулих зборів можна переглянути за #звіт.
Підтримати збір для хлопців можна за реквізитами⤵️
❗️ ЗБІР ЗАВЕРШЕНО❗️
Resurgam ➰ Приєднуйся
Але перед цим залишилось дозбирати вже зовсім трошки, щоб закрити збір для для бійців з 3-ї ОШБр.
Надійшло 548$ та 250€ відповідно кошти у розмірі 23 034 грн та 10 786 грн переведені у банку.
Підтвердження переведень прикріплені до допису👆.
*Всі звіти з минулих зборів можна переглянути за #звіт.
Підтримати збір для хлопців можна за реквізитами
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
Пропоную домовленість, закриваємо збір для для бійців з 3-ї ОШБр і тоді виставляю весь мій приватний список «гадань» на 2025 рік) Нагадую, що збираємо на 8 одиниць тепловізійних прицілів AGM Rattler V2 25-256. ⏩ На даний момент зібрано 229 521 грн з 376…
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
• Захист інтересів українців закордоном/надання послуг (переважно це паперова робота)
• Представництво та просування інтересів держави Україна (переважно це стратегічно-аналітична робота).
Саме другий пункт характеризує "якісне" посольство/посла від "звичайного".
Тому, коли Україна втрачає нагоду просунути власний імідж та позиціювання серед ключових партнерів регіону. Мені не приємно.
Я відзначаю, коли дипломатія, на мою думку, робить успіхи, але маю відзначати й недопрацювання.
Контекст
Сьогодні день інавгурації президента у Венесуелі. На фоні цього були великі протести, які завершились вчора тим, що лідерку опозиції Мачадо переслідували на мотоциклах, здійснюючи постріли з автоматів по її супроводу та по ній. Зрештою вона була затримана. Після того як режим Мадуро побачив світову реакцію і реакцію венесуельців він відпустив Мачадо, щоб не робити з неї "символ революції".
Всі наші ключові партнери регіону Південної Америки виступили з заявами-засудженнями. Частина країн Європи виступила, велика кількість посольств виступила. Навіть Трамп виступив з окремою заявою в якій засудив.
Щобільше, те як розвивались події не просто потребували, а вимагали нашої реакції.
А розвивались вони наступним чином, що дружній до України лідер Аргентини Мілей закликав країни світу не мовчати щодо інциденту та висловитись.
Мілей, який цінує символічні речі й з яким нам потрібно дружити, щоб мати "південний канал комунікації з Трампом", закликає до цілком простих та адекватних дій в тому числі для нас. Всі наші основні південноамериканські партнери: Уругвай, Чилі, Домінікана, Панама, і, і, висловились. Ми промовчали. Чому? Дбаємо про відносини з Мадуро? Чи я не розумію чогось? Упускаю якийсь момент?
Ми хочемо, щоб всі чули нас, наші проблеми, реагували, але ігноруємо базові речі в дипломатичній роботі, які є кроками для позитивного позиціювання.
Як мало бути?
Ці моменти як інавгурація, протести у Венесуелі, про що було відомо за місяць, у відповідальному посольстві мають бути "обведені в календарі". Посольство має моніторити ці речі, робити дайджести. Не вистачає людей. Найдіть 1-2 волонтерів для такої роботи — це не так важко насправді.
Такі речі дрібні, але ці речі, які формують імідж країни в регіоні.
Для мене проблема в тому, що якщо закрити назву певних посольств України на їх соціальних сторінках, то інколи візуально не відрізнити від діяльності якогось Будинку культури.
Сьогодні посольства мають виконувати в першу чергу аналітично-стратегічні функції.
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Попри те, що Мадуро узурповано втримує владу, венесуельська опозиція теж набрала певних можливостей.
Є тепер 3 великі проблеми для Мадуро:
Американські спецслужби відхрестились від місії назвавши її «приватною ініціативою» охоронної фірми та кількох «зелених беретів», але вчора у мережу виклали деталі судових процесів, де один з організаторів операції, американський спецпризначенець звинувачував ФБР та ЦРУ у тому, що вони перешкоджали операції попри те, що адміністрація Трампа підтримувала таємну місію.
Загалом дуже схоже, що венесуельська опозиція не бажає ризикувати надмірно і вичікує інавгурації Трампа як потенційного чинника, який би міг актуалізувати «Гідеон 2.0».
Можливо будете бачити заяву президента Словаччини Пеллегріні, що він не поїде у Київ через «газову кризу». Не варто сприймати це як щиру підтримку позиції Фіцо. Тут все складніше.
Всі економічні проблеми для уряду Фіцо будуть пов’язувати в першу чергу з партією SMER і самим Фіцо. Саме невдоволення виборців діяльністю Фіцо Пеллегріні й хоче конвертувати у підтримку пропрезидентської партії Hlas.
Так ось. У словацькому інфополі доволі активно існує думка, а Данко прямо звинувачує, що так звані «гласівські заколотники» безпосередньо керуються президентом Пеллегріні, щоб підготувати підґрунтя для створення «пропрезидентської більшості», зменшення впливу Фіцо та усунення партії Данко від уряду.
3 депутати від партії президента Пеллегріні та 1 від опозиційної ПС.
Тож тут саме той випадок, коли треба «слідкувати за руками Пеллегріні», щоб зрозуміти контексти.
P.S. Фіцо підтвердив, що був у В’єтнамі. Це до минулих розмов на цю тему і поїздку Орбана в Індію.
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
З неприємного: рейтинг АфД трохи зріс на фоні різних подій від терактів в Німеччині до втручань Маска, але це зростання не критичне і навіть не відновило позиції в рейтингу до рівня 2023 року.
З приємного: Сара Вагенкнехт, на яку розраховували в якості "торпеди" промосковських наративів, може взагалі не потрапити в парламент, бо в неї стабільне падіння рейтингу 6 місяців підряд і складає зараз 4-4.5% від 10-11% що були.
Загалом із цікавого:
За поточних результатів є чотири ймовірні коаліції:
• 7/10 виборців партії Мерца "не можуть допустити коаліції з АфД".
• 9/10 виборців з партій Шольца та Хабека проти будь-яких союзів з АфД.
Тому для всіх традиційних партій Німеччини навіть допустити тему "співпраці з АфД на федеральному рівні" рівнозначно політичному самогубству.
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
Андрій Сибіга
Якщо займаємо жорстку позицію щодо других попри те, що ті можуть насолити набагато більше, то в чому проблема щодо першого. Ризиків від реакції Мадуро значно менше.
P.S. Цікаво як у Твіттері оперативно працюють англомовні боти під постом міністра.
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from ⚡️Військовий Віщун
Після тривалої перерви ми повернулись до роботи та починаємо новий цикл статей «Авіація Росії — загроза НАТО».
Читати статтю:
https://www.vishchun.com/post/aviatsiia-rosii-zahroza-nato-su-24-vykorystannia-vtraty-mozhlyvosti
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Військовий Віщун
Russian Aviation as a NATO Threat: Su-24 Usage, Losses, and Capabilities
Explore the Su-24’s legacy in our detailed analysis of Russia’s bomber fleet. Learn about its condition since the USSR, losses from 2022 onward, and its evolving combat role. Highlights include upgrades like the "Tigr" navigation system and reconnaissance…
На московії збанкрутувала одна з найбільших державних IT-компаній
🗣 «Одна з ключових московських державних IT-компаній, яка за останні 10 років отримала мільярди рублів з бюджету (примітка: сотні мільярдів) на найбільші проєкти з цифровізації економіки, стала банкрутом», — повідомляє The Moscow Times.
➡️ Із заявою до суду про власну фінансову неспроможність звернулося ТОВ «Національний центр інформатизації» (НЦІ) — дочірня структура держкорпорації «Ростех», що отримала статус «єдиного центру компетенції у сфері цифрових технологій».
💬 Це компанія, яка займалася IT-обслуговуванням чемпіонату світу з футболу 2018 року, розвивала і підтримувала державні інформаційні системи ЕГІСЗ і ДВС ОМС у рамках «цифрової охорони здоров'я», обслуговувала IT-системи Пенсійного фонду, а також розробляла все програмне забезпечення для «Пошти московії», «Росатому» та загальнодержавну систему «Безпечне місто», яка включає обслуговування десятка тисяч камер для стеження за громадянами. Компанія зіткнулась з фінансовими проблемами ще у 2023 році.
МНС, яке замовило в НЦІ проведення НДДКР (науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи) за системою «Безпечне місто», відмовилося приймати п'ятий етап робіт і звернулося до Слідчого комітету, звинувативши компанію в шахрайстві на 670 млн рублів. Оплачувати контракт відомство також відмовилося.
Чи це початок того, про що ми думаємо?
➡️ Перша дивна річ — що компанія, яка має знакове ім’я, виключні ліцензії та монополію від держави, не може сплатити 670 млн рублів. Це великі кошти, але не настільки великі, щоб призвести до банкрутства суб’єкта з оборотом в сотні мільярдів (для цього є «інші менш імениті компанії»). Отже, або в цього суб’єкта дійсно «більше немає коштів», або причина в іншому.
➡️ Другий момент, що це «дочки» Чемезова, який вив про «критичність стану», щоб тиснути на Набіуліну.
Що це може бути?
Подумавши та переговоривши з кількома людьми, прийшов до висновку, що може бути 3 варіанти:
▶️ Перший варіант. Звичайне відмивання коштів та корупція через схему банкрутства підприємства, щоб далі вийти з-під відповідальності за виведені чи нецільово використані кошти. За цю теорію виступає те, що це компанії «з орбіти Чемезова» і подібних історій з відмиванням коштів більш ніж достатньо.
Наприклад, тогорічне банкрутство «Центрального наукового-дослідницького інституту економіки, інформатики та систем управління», який займався «импортозамещением» західних операційних систем. Інститут витратив мільярди, нічого не зробив і зрештою технічно збанкрутував.
Проти цього варіанту є те, що банкрутувати таку «імениту компанію», яка є фактично монополістом, є недоречним, бо для цього є менші «дочки-субпідрядниці».
▶️ Другий варіант. Перекидання відповідальності за відмиті кошти з МНС московії на Ростех і навпаки. Якщо коротко, то домовились на якомусь рівні «відмити кошти», але щось пішло не так. Що Ростех, що МНС намагаються перекинути відповідальність, оскільки очевидно, що 670 млн рублів це лише вершечок айсберга. Тому люди з орбіти Чемезова, фактом банкрутства іменитого підприємства, яке відбувається ніби через «претензії МНС», хочуть привернути увагу «старшого» до проблеми, щоб далі негатив впав на дії керівництва МНС, які ніби доводять ситуацію до такого розголосу.
Проти цього варіанту є аргументи, що історія з банкрутством тягнеться з 2023 року і якщо не привернули увагу до цього часу, то якось вкрай надмірно оптимістично сподіватись, що це спрацює, коли вже мова доходить фактично до кінцевої стадії банкрутства топдержпідприємства.
▶️ Третій варіант — це перші ластівки з того, що всі ми очікуємо, і це перші реальні «великі банкрутства» в технологічному секторі, який є найбільш вразливим до перекосів економіки.
«Корупція», «кланові війни» чи «системна криза» — будь-який з трьох варіантів позитивний для нас, але хочеться, щоб це був саме «третій варіант».
Resurgam ➰ Приєднуйся
МНС, яке замовило в НЦІ проведення НДДКР (науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи) за системою «Безпечне місто», відмовилося приймати п'ятий етап робіт і звернулося до Слідчого комітету, звинувативши компанію в шахрайстві на 670 млн рублів. Оплачувати контракт відомство також відмовилося.
Чи це початок того, про що ми думаємо?
Що це може бути?
Подумавши та переговоривши з кількома людьми, прийшов до висновку, що може бути 3 варіанти:
Наприклад, тогорічне банкрутство «Центрального наукового-дослідницького інституту економіки, інформатики та систем управління», який займався «импортозамещением» західних операційних систем. Інститут витратив мільярди, нічого не зробив і зрештою технічно збанкрутував.
Проти цього варіанту є те, що банкрутувати таку «імениту компанію», яка є фактично монополістом, є недоречним, бо для цього є менші «дочки-субпідрядниці».
Проти цього варіанту є аргументи, що історія з банкрутством тягнеться з 2023 року і якщо не привернули увагу до цього часу, то якось вкрай надмірно оптимістично сподіватись, що це спрацює, коли вже мова доходить фактично до кінцевої стадії банкрутства топдержпідприємства.
«Корупція», «кланові війни» чи «системна криза» — будь-який з трьох варіантів позитивний для нас, але хочеться, щоб це був саме «третій варіант».
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
Мій пункт з економічного блоку думок на 2025 рік.
➡️ Сьогодні ж шість країн ЄС (Данія, Латвія, Литва, Фінляндія, Швеція, Естонія) направили офіційний запит до виконавчого органу ЄС з ініціативою розпочати процес розгляду зниження стелі цін на московську нафту з 60$, яка діє зараз.
➡️ Країни закликали ініціювати в ЄС, а згодом і на рівні G7, обговорення щодо зниження встановленої раніше ціни. Оскільки це зменшить можливість московії отримувати доходи та вже не спричинить ринкового шоку.
Хоч я й хотів би поставити галочку, але поки зарано, бо під пунктом «відбудеться спроба знизити поріг цін на московську нафту з 60$», я хоч і не казав, що це має бути обов’язково «успішна спроба», але під самою «спробою» мав на увазі, що вона відбудеться на рівні обговорення з залученням країн G-7.
➡️ Тому рух у правильному напрямку вже є, але цей пункт буде прийнятий моїм внутрішнім оцінювачем лише тоді, коли справа дійде до обговорення на рівні G7.
Resurgam ➰ Приєднуйся
Хоч я й хотів би поставити галочку, але поки зарано, бо під пунктом «відбудеться спроба знизити поріг цін на московську нафту з 60$», я хоч і не казав, що це має бути обов’язково «успішна спроба», але під самою «спробою» мав на увазі, що вона відбудеться на рівні обговорення з залученням країн G-7.
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Наскільки відомо, вона госпіталізована у стані важкої пневмонії. Цей факт намагались максимально приховати.
Для нас це дуже неприємна ситуація з трьох причин:
Наче вона зараз перейшла з лікарні на лікування у себе вдома, що свідчить про покращення ситуації. Але важка форма пневмонії для людини в її віці, очевидно, ще потребуватиме часу на відновлення.
Сподіваюсь, це відновлення не буде занадто далеким від дати інавгурації Трампа.
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Дотискати Фіцо та не вестись на "обіцянки". Життєздатність уряду Фіцо у кілька місяців, якщо ми не будемо послаблювати власну позицію.
Про це завтра на каналі, буде дуже цікаво, оскільки в нас з’явився не тільки козир зламати Фіцо, але до пари й Орбана.
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
🗣 Вчора прем’єр Фіцо випустив відеозвернення до президента України з проханням про зустріч. Це відео було особливим, бо доволі незвично позитивно-прохальною була риторика прем’єра.
Щоб зрозуміти у чому справа, нам треба повернутись до минулих події
Перед тим як вийшло відео Фіцо, словацька делегація на чолі з Данко проводила перемовини в москві про альтернативне постачання газу. Причому словацька делегація складалась з понад 15 високопосадовців, що підкреслювало наміри Братислави вже отримати рішення.
Повертаємось назад ще
Перед поїздкою Данко в москву на слуханнях парламенту Фіцо виправдовував свою поїздку тим, що путін йому пообіцяв, що Словаччина отримає газ попри рішення України. Фіцо не пояснив деталі «як» (очевидно малось на увазі через «турецькі потоки» окрім частки реверсу з Угорщини). З вірою в те, що Київ можна шпиняти, Фіцо відрядив Данко на перемовини у москву підписати домовленості.
Повертаємось назад ще
Перед тим як їхати на московію Фіцо звертався зі скаргами в Європейську Комісію, але як зі слів словацьких політиків, так й за даними численних західних ЗМІ, у Брюсселі не дуже зацікавились проблемами Фіцо.
Повертаємось назад до перших днів року
Путін у своєму стилі пообіцяв, що все буде «Ок». Фіцо готує делегацію на чолі з Данко до поїздки в москву, а сам починає серію погроз щодо України.
Але, як я люблю казати, виявилось: «О, Боже,
Очевидно, під «вирішимо» путін думав про турецькі потоки (дві гілки). Річ у тім, що єдиний трубопровідний маршрут, який залишився з московії в Європу, — це дві гілки «турецьких потоків». Тому путін думав просто збільшити транзит через них.
Проблема в тому, що обидві турецькі гілки вже працюють на максимальній пропускній потужності. Екскерівник департаменту закупівель газу BOTAŞ Алі Аріф Актюрк заявив, що нитка "Турецького потоку-2" наразі працює на повну потужність і повідомив, що «неможливо замінити обсяг з України через Туреччину»
путін готовий «дати Фіцо все», але тільки через українську трубу. Річ у тім, що вчора московія відкрила для себе теж одну дивовижну річ: «Її, колись до 24 лютого диверсифікований трубопровідний транзит в Європу, тепер загнано лише в одну турецьку гілку, бо друга обслуговує суто потреби Анкари, а інша —покупців з Європи (переважно Орбана).
*Продовження у наступному пості👇
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
*Продовження (Частина друга 2/2)
💬 Я не буду коментувати інформацію про те, чи літало щось в небі Краснодарського краю над компресорною станцією «Руська». Немає офіційних заяв спростувань чи підтверджень — ні з нашого боку, ні від Туреччини. То звідки мені звичайній людині знати. Є лише перелякані очі в Угорщини та прямо в цей же день цікаві рухи Фіцо, який отримує останні московський газ реверсом з Угорщини.
Зазначу лише для роздумів декілька моментів:
🛑 Дана станція зачіпає саме гілку, яка йде до Угорщини (65%) та Сербії (20%), а іншим європейцям через реверс (15%). Тобто це не впливає на об’єм газу, що отримує Анкара для себе через другу гілку.
🛑 Якщо щось станеться з газокомпресорними станціями на московії, які відповідають за тиск для постачання газу турецькою гілкою в Угорщину та Сербію, то це не вплине на те, скільки коштів за транзит отримує Туреччина.
Виявляться є така штука як резервація труби та передплата за контрактом і що Анкару по факту не хвилює, які там проблеми з тиском в трубі на московії чи в голові путіна.
🛑 Австрійці не дадуть збрехати, що покупців якщо є договір не хвилюють, які там проблеми у продавців.
🛑 Якось все це збігається з тим, що Туреччина оголосила про амбітні плани продавати свій «чорноморський» та «сирійський» газ в Європу. Тому гіпотетично (можна так сказати) Туреччина особисто може бути не проти «звільнити ринок», уникнувши будь-яких звинувачень з москви. При цьому, якась там «незрозумілість» на московії, не зачіпає інфраструктурні спроможності турецької ГТС.
🛑 Ще й американським експортерам СПГ такі захоплюючі й незрозумілі події у разі чого можуть сподобатись.
🛑 В Угорщині якось не склались відносини з країнами ЄС. Тому Брюссель не дуже непокоїться, як там москва має подавати тиск в трубу для угорських потреб. Як і те, що через 4 місяці для Орбана розпочнеться передвиборчий рік.
Більшість у світі зважали на суто «комерційні» складові, оцінюючи відмову України від транзиту московського газу (що втратить Україна, а скільки московія). Але упустили цікавий стан речей.
Дана ситуація «якось так склалась», що відкриває можливість захоплюючої «гри», коли весь об’єм трубопровідного експорту московського газу загнано в одну гілку і газ в цій гілці, переважно призначений для не дуже дружньої до України Угорщини.
А, як кажуть, війна непередбачувана річ, тим паче ці непередбачувані «уламки»: один вітром туди знесло, інший сюди, там ще й «кіборг-голуб з біолабораторій».
Хоча за певних обставин уламки можуть бути й більш передбачувані, якщо дехто надасть можливість дипломатії однієї прекрасної країни спокійно відкрити переговорні кластери, розблокувати мільярди на зброю в Європейському фонді миру та вирішити певні санкційні потреби.
Втрьох «гратись» цікавіше. Правда ж, панове Орбан та Фіцо?
Resurgam ➰ Приєднуйся
Зазначу лише для роздумів декілька моментів:
Виявляться є така штука як резервація труби та передплата за контрактом і що Анкару по факту не хвилює, які там проблеми з тиском в трубі на московії чи в голові путіна.
Більшість у світі зважали на суто «комерційні» складові, оцінюючи відмову України від транзиту московського газу (що втратить Україна, а скільки московія). Але упустили цікавий стан речей.
Дана ситуація «якось так склалась», що відкриває можливість захоплюючої «гри», коли весь об’єм трубопровідного експорту московського газу загнано в одну гілку і газ в цій гілці, переважно призначений для не дуже дружньої до України Угорщини.
А, як кажуть, війна непередбачувана річ, тим паче ці непередбачувані «уламки»: один вітром туди знесло, інший сюди, там ще й «кіборг-голуб з біолабораторій».
Хоча за певних обставин уламки можуть бути й більш передбачувані, якщо дехто надасть можливість дипломатії однієї прекрасної країни спокійно відкрити переговорні кластери, розблокувати мільярди на зброю в Європейському фонді миру та вирішити певні санкційні потреби.
Втрьох «гратись» цікавіше. Правда ж, панове Орбан та Фіцо?
Resurgam ➰ Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM