Telegram Web
Forwarded from Мокоша (Валентин Долгочуб)
22 грудня ми відзначили свято Коляди в одеському антикафе "Підпілля". Цього року воно змогло зібрати не так багато людей, що цілком зрозуміло, зважаючи на обставини. Утім, все пройшло гарно і невимушено. Розпрощалися зі старим роком і прославили новонароджене Сонечко, оновили Вогонь і видобули Світ зо дня Моря завдяки співу.

Більшість із цих чудових світлин зробив особливий гість свята - американець Оро, який вже 2 роки волонтерить в Україні. Будучи на чверть індіанцем, він підмітив цікаві паралелі з живими шаманськими звичаями і подарував чудові спогади про свято завдяки цим фото.
Каптьорка ім. Рибакова
Останнім часом на каналі дуже мало постів не тільки через брак часу, але й через книгу, яку я зараз опрацьовую. За списком, який можна побачити у закріпленому повідомленні, можна побачити, що зараз час такого видання: Страхов А.Б. Ночь перед Рождеством: Народное…
Старий рік ніяк не відпускає мене без того, щоб я не завершив огляд найбільш огидного чтива на тему слов'янської народної культури.

Страхов А.Б. Ночь перед Рождеством: Народное христианство и рождественская обрядность на Западе и у славян. - Cambridge : Paleoslavica, 2003. - 380 с.

У другій частині назбиралося чимало цікавих і безглуздих спостережень та ідей цього аффтара. Ви знову зустрінетеся із "паганофілами", "плотью полуязичника, поґрязшєго в матєріалізмє", запереченням солярної символіки на святі сонцестояння, виведенням германського Бога Вотана з юдейського царя Ірода й купальських вогнищ - від вогнищ інквізиції.

#КіР_гумор
#КіР_фейк
#КіР_наука
Долгочуб В. З Богами у серці: основи українського рідновір’я. Київ: Вид. Р. Халіков, 2023. 288 с.
ISBN 978-617-8310-13-4

Мета цієї книги – комплексно і доступно викласти основи віровчення українського Рідновірства, сучасної форми слов’янського Язичництва. При цьому враховуються різні точки зору, що склалися серед тих рідновірських богословів, які орієнтуються на народний Звичай і підтверджені джерела. Крім загальної інформації про слов’янських Богів та розгорнутої характеристики найважливіших із них, читач знайде у книзі цілісний виклад обрядовості, повсякденних ритуалів, етичних питань, відносин між Язичництвом та сучасною наукою. Книга передовсім підійде початківцям, які віднедавна цікавляться слов’янським Язичництвом, а також дослідникам, що вивчають його сучасні прояви.
Кажуть, що книга знову з'явилася у продажу: З Богами у серці: основи українського рідновір’я — Видавництво Руслана Халікова
Чи не єдиний момент в опусі Алєксандра Страхова, який мене дійсно зацікавив, - цитата з дореволюційної книги:

Максимов С.В. Нечистая, неведомая и крестная сила. - 1903.

#КіР_джерела

Максимов описує звичай буквального "прогрівання покійників" на залізній решітці, під якою розпалене багаття. Страхов, ясна річ, вважає це "нововведенням якогось старообрядського уставника", однак майже очевидним видається те, що перед нами - релікт поховального вогнища ("кради").

Оригінал цитати можна знайти тут.
Оскільки в нас тута ще любомудріє має бути якесь, то от вам на "подумати" слова адміна з гутірки:

Поки медитував на божик Велеса пойняв, шо примітивізм в матеріальній формі спонукає людський мозок наділяти річ більшим смислом ніж розкішну річ якраз через простоту форми. Тобто людині здається, шо річ недостатньо прекрасна, священна абощо, і тому вона наділяє більшою смисловою силою її, аби замінити нею примітивний зовнішній вигляд.

У мене той божик похідний, довжиною з палець, на ньому 4 лика Велеса без жодних атрибутів (тільки обличчя відрізняються між собою)

Звичайно се не заохочення робити з корча неотесаного кумир на капище (а я певен, хтось точно таке запропонує в критиці). Мова йде трошки про інше. І ось тута подумайте трошки про шо.
Думати можна в коментарях)
#Думки_в_тексті

Варвари Нової Європи
Любі друзі ©, вітаю тих, хто святкує, зі Щедрим Вечором! Нехай прилітають до вас "ластівочки"-щедрувальники, ведуть Козу з крутими життєдайними рогами, шкодять-благословляють щедротами Дажбога-Дарувальника!

За звичаєм, наприкінці місяця запрошую вас підписатися на низку каналів, що присвячені традиційним культурам слов'янських народів, Вірі Предків, ворожбі й науковим дослідженням. У більшості з них існують свої гутірки (чати), в яких можна поспілкуватися з представниками різних течій сучасного Язичництва й етнокультурного відродження.

Маю сподівання, що у наступному сонячному році кількість підписників на ці канали зростатиме і все більше людей відкриватимуть свої серця голосу Рідних Богів і шепоту духів.

ПІДПИСАТИСЯ
ПІДПИСАТИСЯ
ПІДПИСАТИСЯ


P.S. Хто бажає зі своїм каналом вступити до нашого кооперативу - пишіть адмінам каналу СВ.
Forwarded from Мокоша
ВОДОСВЯТТЯ в Одесі 4 січня

Справжнє диво: коли Земля проходить перигелій (найближчу точку до Сонця у своїй орбіті), наші Предки відзначали Водосвяття, - день, коли Вогонь Небесний поєднується із Водою, входить з усією своєю потугою у протоки, джерела та інші водоймища. Вода цього дня вважається цілющою, освяченою, тому, набравши її і поєднавши з буквальним втіленням Вогню, люди зберігали її протягом року, використовуючи при потребі у живій Воді.

Громада "Мокоша" запрошує усіх бажаючих відсвяткувати разом цей день, 4 січня (шесток). Збираємось на 10:30 біля Палацу спорту.

Купання за бажанням, також будемо практикуватися у кулачному та ножовому бою - собі на здоров'я, Богам і Предкам на славу.

З усіх питань:
@dolhochub
+380635758910
Думаю, шо в розумного дикунства не виникне сумнівів у тому, шо перед нами Сварог (коваль), а не "вигаданий" персонаж казочки
Отак їхав Святогор три дні, три доби, поки вгледів нарешті гори Сіверські, вгледів дерево розлоге, і кузню під ним.
А в тій кузні коваль з добрим молотом два тонюсінькі-тоненькі волосочки кує.
І питає його богатир Святогор:
"Що це ти куєш тут, ковалику?" А коваль на те озивається:
"А кую я, Святогоре, долю людську, – з рання і до вечора виковую:
кому з ким доведеться побратися".

#Сварог
#Билини
Переклад: Микола Карпенко
Билини Київського Циклу
Билина: Святогор і тяга земна

Варвари Нової Європи
Срезневский В.И. Описание рукописей и книг, собранных для имп. Академии наук в Олонецком крае. - СПб., 1913.

#КіР_етнографія
#КіР_джерела

Як на мене, дуже цікавий фрагмент "темного" замовляння, призначеного для отримання влади над іншими людьми. Починалося замовляння відомою "антиструктурою": Лягу не благословясь, стану не перекрестясь...

Конкретно цей фрагмент показує, за яким принципом можуть будуватися звернення до навських, потойбічних сил і неблагих духів, якщо в такому зверненні є потреба.
Левин И. Двоеверие и народная религия в истории России. - М.: Индрик, 2004. - 216 с.

#КіР_джерела

Імовірно, найдавніша згадка про Русалії в давньоруських писемних джерелах.
2025/02/06 23:10:36
Back to Top
HTML Embed Code: